Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 15:46   #3001
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Agnes1990 Pokaż wiadomość
No właśnie 19natka Gratulacje Tym większe, jeżeli była to dzidzia wyczekiwana
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez michalina121314 Pokaż wiadomość
witam mam nadzieję że wy mi pomożecie nie wiem co robić może zaczne do początku mam 17 lat sypiam z facetem który jest odemnie sporo starszy i zawsze mów że on panuje nad sobą wie co robi no i sie nie zabezpieczamy w zaden sposób bo on tego nie lubi zawsze wyciekał ze mnie troche czasu przed końcem ale jakieś dwa tygodnie temu nie zdąrzył to znaczy nie spuścił mi się do środka tylko wyjoł go i dorazu..... boje się bo w poniedziałek niałam dostać okres i go nie ma czy mogłam zajść w ciąże? boje się strasznie może powiecie że zabardzo panikuje ale nie wiem co mam zrobić prosze pomóżcie mi!!!!
Brzych mnie boli jak zawsze przed okresem i piersi też są takie jak przed całą noc dzisiaj nie spałam
Tak, możesz być w ciąży ponieważ nie stosujesz żadnej antykoncepcji. Skoro okres miał już być polecam udać się do apteki po test. Obojętnie jaki będzie wynik radzę iść do ginekologa w najbliższym czasie: albo żeby potwierdzić ciążę albo po antykoncepcję. A chłopaka gratuluję chyba ma za dużo pieniędzy skoro chce alimenty płacić
Na objawy ciąży za wcześnie, chyba, że "nie zdążył" już innym razem.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:02   #3002
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Witam , mam problem . Po prawie 4 latach brania tabletek postanowilam je odstawic , dokladnie mialo to miejsce 2 stycznia. 5 .01 dostalam ostyatnie krwawienie z odstawienia . Normalny potabletkowy okres pojawil sie 17 lutego ( wywolany luteina) , potem 5 kwietnia i do dzisiaj cisza .... 2 dni temu robilam test - wyszedl negatywnie .Dzisiaj bylam u gin , mialam robione usg dopochwowe - lekarz stwierdzil pogrubiona wysciolke macicy , jednak nie widac bylo zadengo pecherzyka. Przespisal mi luteine na wywolanie @ , mam ja barc przez 5 dni , 3x1 , a jesli @ nie przyjdzie wtedy powtorzyc test. Myslicie ze to moze byc ciaza?
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:42   #3003
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez redss Pokaż wiadomość
Witam , mam problem . Po prawie 4 latach brania tabletek postanowilam je odstawic , dokladnie mialo to miejsce 2 stycznia. 5 .01 dostalam ostyatnie krwawienie z odstawienia . Normalny potabletkowy okres pojawil sie 17 lutego ( wywolany luteina) , potem 5 kwietnia i do dzisiaj cisza .... 2 dni temu robilam test - wyszedl negatywnie .Dzisiaj bylam u gin , mialam robione usg dopochwowe - lekarz stwierdzil pogrubiona wysciolke macicy , jednak nie widac bylo zadengo pecherzyka. Przespisal mi luteine na wywolanie @ , mam ja barc przez 5 dni , 3x1 , a jesli @ nie przyjdzie wtedy powtorzyc test. Myslicie ze to moze byc ciaza?

Nie napisałaś nic o niezabezpieczonych stosunkach ani "niebezpiecznych" sytuacjach więc nie wiadomo Jeśli takich nie było to niestety skutek odstawienia tabletek.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 20:08   #3004
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Nie napisałaś nic o niezabezpieczonych stosunkach ani "niebezpiecznych" sytuacjach więc nie wiadomo Jeśli takich nie było to niestety skutek odstawienia tabletek.

Straamy sie o dziecko takze bez zabezpieczenia.
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 08:25   #3005
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Kurcze może się nakręcam, ale przed okresem przez tydzień boli mnie brzuch i plecy , teraz mam to od 2 tygodni , czuję ciężar i mam uczucie pełności w brzuchu ...Cały czas chodzę jakbym miała zaraz okresu dostać
Dodatkowo od pępka do wzgórka łonowego pojawiła mi się ciemniejsza kreska nie pamiętam już nawet czy ją miałam czy nie , czytałam w internecie że pojawia się ona w ciąży więc połączyłam to z tym wszystkim nie wiem już sama co mam myśleć ... Zauważyłam ją gdy się opalałam a koleżanka ją zobaczyła i powiedziała - o to wygląda jak po cesarce , mi aż gały na wierzch wyszły i teraz mam mętlik w głowie . Jutro rano zamierzam kupić kolejny test i zaraz potem go zrobić , ja chyba już głupieję ale ta kreska sama z siebie się nie wzięła ? aż zgoliłam włoski z tej kreski żeby się upewnić czy na pewno tam jest ... wiem , śmieszne ale nie potrafię opanować swojej wyobraźni ..
malamilutka i również gratulacje
No i jak test? Mi kreska ciążowa pojawiła się dopiero ok 6 mc, innym nie pojawia się wcale więc niekoniecznie musi to być oznaka ciąży. A wiesz, że siłą autosugestii może się pojawić? Tak można sobie uroić ciążę.

Cytat:
Napisane przez redss Pokaż wiadomość
Straamy sie o dziecko takze bez zabezpieczenia.
Aha A masz jakieś "objawy"? Czy tylko ta pogrubiona wyściółka wskazywałaby na ciążę? Nie licząc braku okresu.
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 14:31   #3006
Agnes1990
Raczkowanie
 
Avatar Agnes1990
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: CBR - JST
Wiadomości: 85
GG do Agnes1990
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dodka17 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Prosiłabym o opinie na sytuację którą zaraz przedstwie
Otóż : W czasie ostatnich dwóch @ mąż "skończył" w środku. tzn przy pierszej @ w 5dc, w drugiej @ w 2dc. Dla książkowych teori dni @ są dniami niepłodnymi i teoretycznie nie przejęłabym się niczym gdyby nie moje dziwne objawy. Między pierwszą i drugą@ miałam jednodniowe plamienia a następnie dwa dni po drugiej @ rónież plamienia ale dość dziwne bo po myciu okien więc jakieś takie wysyłkowe;/ Do tego codziennie boli mnie brzuch jednak inaczej niż na okres bardziej bym to przyrównała do uczucia które mi towarzyszyło na początku porodu kiedy skurcze nie były jeszcze bolesne a jednak "odczuwałam"macice. dotego miewam bóle kręgosłupa które np ustępują gdy usiądę. Temp mam stale powy żej 37stopni nawet 37,8 zdarzyło się i tak się utrzymuje od rzekomej drugiej@ czasem mam zawroty głowy ale je moge zwalic na pogode. Ale najdziwniejsze w tym wszystkim są własnie testy ciążowe. Jesli licząc od drugiej @ to test wykonany w:
9dc - negatywny,
10dc - 2 kreski(jedna bardzo blada),
12dc - negatywny,
13dc - 2 kreski (jedna dośc blada),
14dc - negatywny...
do tego zauważyłam brak śluzu owulacyjnego. Choć to jeszcze nawet nie pora bo cykle mam 32-33 dniowe. i następny @ dopiero 24-26.06 (wiec troche czasu na czekanie mam Dziwna ta sytuacja więc prosze Was o jakąś sugestię. Przy pierwszej ciąży nie miałam żądnych objawów @ poprostu si e nie pojawił... Fakt faktem w planach mamy dzidzie ale jeszcze nie teraz...
CZekam na na jakieś odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!
Do zapłodnienia podczas 'przytulanka' w trakcie miesiączki dojdzie tylko wtedy, gdy plemniki w Tobie po stosunku 'przeżyją' i miewasz nieregularne @. Wówczas szansa jest spora. Zwłaszcza jeżeli współżyłaś 5 dnia cyklu.
Ogólnie zajście w ciąże podczas okresu graniczy z cudem.
Zrób więc test ciążowy z krwi. Wtedy będziesz miała pewność na 100%.
Z testami płytkowymi różnie to bywa.
__________________
! OD 24 GRUDNIA 2010 ROKU JESTEM ZARĘCZONA !


! KOCHAM CIĘ ARECZQ !


! 7.09.2013 - ŚLUBUJEMY UROCZYŚCIE !
Agnes1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 21:20   #3007
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
No i jak test? Mi kreska ciążowa pojawiła się dopiero ok 6 mc, innym nie pojawia się wcale więc niekoniecznie musi to być oznaka ciąży. A wiesz, że siłą autosugestii może się pojawić? Tak można sobie uroić ciążę.



Aha A masz jakieś "objawy"? Czy tylko ta pogrubiona wyściółka wskazywałaby na ciążę? Nie licząc braku okresu.

No narazie chyba nie ... Nie chce sie zbytnio nakrecac ... Biore narazie luteine , jesli @ nie prezyjdzie to powtorze test. Nie wiem tylko jak rozumiem to co mi powiedzail gin z tacilka - "wyglada tak jakby @ mial lada dzienb przyjsc ale z druyfgiej strony jest dosc gruba jak na zblizajaca sie @" O czym to moze swiadczyc??
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 21:49   #3008
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez redss Pokaż wiadomość
No narazie chyba nie ... Nie chce sie zbytnio nakrecac ... Biore narazie luteine , jesli @ nie prezyjdzie to powtorze test. Nie wiem tylko jak rozumiem to co mi powiedzail gin z tacilka - "wyglada tak jakby @ mial lada dzienb przyjsc ale z druyfgiej strony jest dosc gruba jak na zblizajaca sie @" O czym to moze swiadczyc??
A czujesz się jak przed @? A wyściółka świadczy o tym, ze coś tam się dzieje, ale ciężko powiedzieć w którą stronę Nie znam się na tym za bardzo
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 15:57   #3009
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

19natka88 okres pojawił się dziś rano , akurat w chwili gdy już wybierałam się do apteki
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 15:59   #3010
19natka88
Zakorzenienie
 
Avatar 19natka88
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 4 606
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
19natka88 okres pojawił się dziś rano , akurat w chwili gdy już wybierałam się do apteki
Czyli niepotrzebnie się stresowałaś
__________________
Szymek

Dominik

Martynka
19natka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 16:42   #3011
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez 19natka88 Pokaż wiadomość
Czyli niepotrzebnie się stresowałaś
Dokładnie , ale bardzo dziękuję za pomoc
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 17:12   #3012
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Jestem w 32 dniu cyklu. Zazwyczaj miałam 28-29 i bardzo regularnie.Zrobiłam rano test, wynik był negatywny.
Czy mógł się mylić?Okresu dalej ani widu ani słychu.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-11, 20:37   #3013
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Jestem w 32 dniu cyklu. Zazwyczaj miałam 28-29 i bardzo regularnie.Zrobiłam rano test, wynik był negatywny.
Czy mógł się mylić?Okresu dalej ani widu ani słychu.
test 14 dni po stosunku jest wiarygodny. praktycznie ponad 98% pewności wg statystyk
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 08:12   #3014
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
test 14 dni po stosunku jest wiarygodny. praktycznie ponad 98% pewności wg statystyk


Z tym się nie do końca zgodzę wystarczy że mocz jest rozrzedzony lub stężenie beta hcg za niskie w moczu i test nie wyjdzie najwiarygodniejsze jest badanie krwi. Sama znam wiele przypadków negatywnych wyników testu z moczu a mimo to ciąża była.

Mojej siostrze test sikany wyszedł dopiero w 4 miesiącu ciąży.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 08:15   #3015
OlusiaS
Wtajemniczenie
 
Avatar OlusiaS
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wloclawek/Niemcy
Wiadomości: 2 311
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Mi 3 testy wyszly negatywne przy spoznieniu @ 2 miesiace.Za 4 razem pokazaly sie II kreski,ale nie nacieszylam sie zbyt dlugo,bo nastepnego dnia wszystko polecialo ....
OlusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:44   #3016
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malenska Pokaż wiadomość
Z tym się nie do końca zgodzę wystarczy że mocz jest rozrzedzony lub stężenie beta hcg za niskie w moczu i test nie wyjdzie najwiarygodniejsze jest badanie krwi. Sama znam wiele przypadków negatywnych wyników testu z moczu a mimo to ciąża była.

Mojej siostrze test sikany wyszedł dopiero w 4 miesiącu ciąży.
No własnie ostatnio jestem na diecie i bardzo dużo piję, nawet 3 litry dziennie.Co prawda robiłam rano, ale mocz był lekko żółty, i w nocy też byłam raz w WC...
I było to dokładnie 2 tygodnie po stosunku.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:27   #3017
OlusiaS
Wtajemniczenie
 
Avatar OlusiaS
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wloclawek/Niemcy
Wiadomości: 2 311
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Tzn po terminie @ nie musi to byc koneicznie mocz z rana,tylko odstep miedzy ostatnim siusianiem powinien byc jak najwiekszy.Sprobuj nie pic zbyt duzo i powtorzyc test albo beta
OlusiaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 17:44   #3018
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Były jakieś 4 godziny odstępu.W dzień chodzę częściej.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 18:39   #3019
zmartwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Proszę o pomoc. Zrobiłam 2 testy jeden 24 dni po stosunku a drugi 27 dni po stosunku. Wyniki były negatywne a okresu nie mam dalej. Czy testy mogą się mylić ?
zmartwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 12:30   #3020
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez zmartwi Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc. Zrobiłam 2 testy jeden 24 dni po stosunku a drugi 27 dni po stosunku. Wyniki były negatywne a okresu nie mam dalej. Czy testy mogą się mylić ?
Z tego co zrozumiałam z w/w wypowiedzi raczej tak.

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

U mnie jednak test mówił prawdę.Dostałam @.Trochę szkoda bo już się nakręciłam na tego dzidziusia.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 13:09   #3021
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

zrobilam test 14 dni po stosunku - jedna kreska.
dzień po terminie spodziewanej miesiączki - dwie kreski (druga trochę bledsza)
odczekałam 3 dni zrobiłam kolejny test - dwie mocne kreseczki
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:01   #3022
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Dziewczyny zapamiętajcie, że te 14 dni nie ma być po stosunku tylko po owulacji.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:06   #3023
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malenska Pokaż wiadomość
Dziewczyny zapamiętajcie, że te 14 dni nie ma być po stosunku tylko po owulacji.
Po stosunku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:24   #3024
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Po stosunku.


Czyli wg Ciebie jak ktoś ma 30 dniowe cykle sex uprawiał 8, 10 i 12 dc a owulację ma 16 dc kiedy powinien zrobić test ?? licząc od dnia stosunku czy od dnia w którym uwolniło się jajeczko i jakiś plemnik miał szansę je zapłodnić ?? No pomyślcie logicznie dziewczyny.
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:29   #3025
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Malenska Pokaż wiadomość
Czyli wg Ciebie jak ktoś ma 30 dniowe cykle sex uprawiał 8, 10 i 12 dc a owulację ma 16 dc kiedy powinien zrobić test ?? licząc od dnia stosunku czy od dnia w którym uwolniło się jajeczko i jakiś plemnik miał szansę je zapłodnić ?? No pomyślcie logicznie dziewczyny.
Jak ma owulację 16dc to logiczne, że w 8dc w ciążę nie zajdzie.
Najlepiej robić test w dniu spodziewanej miesiączki, ale można już 14 dni po stosunku.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 18:57   #3026
redss
Raczkowanie
 
Avatar redss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Witam , mam problem . Po prawie 4 latach brania tabletek postanowilam je odstawic , dokladnie mialo to miejsce 2 stycznia. 5 .01 dostalam ostyatnie krwawienie z odstawienia . Normalny potabletkowy okres pojawil sie 17 lutego ( wywolany luteina) , potem 5 kwietnia i do dzisiaj cisza .... tydz robilam test - wyszedl negatywnie .W srode bylam u gin , mialam robione usg dopochwowe - lekarz stwierdzil pogrubiona wysciolke macicy , jednak nie widac bylo zadnego pecherzyka. Przespisal mi luteine na wywolanie @ , bo nie byl w 100% pewien czy to co zobaczyl na USG to zblizajaca sie @ czy ciaza,mialam ja brac przez 5 dni , 3x1 , a jesli @ nie przyjdzie wtedy powtorzyc test. Dodam, ze staramy sie o dziecko.Wczoraj wzielam ost.tabl.luteiny , tak jak zalecil gin , a dzis zauwazylam delikatne plamienia , trudne do okreslenia - na pewno nie sa one takie jak zwykle przed okresem ,( sa takie dosyc jasne) ...Czy to znaczy,ze lada dzien dostane @ i o ciazy moge sobie pomarzyc?
redss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 21:54   #3027
patrycjaf1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Witam mój problem(a raczej radość)jest pewnie nie jedyna na tym forum.7 maja miałam ostatnią miesiączkę 10 dni temu współżyłam ze swoim facetem bez prezerwatywy (wiem że to nie odpowiedzialne-ale braliśmy to na siebie ze możemy mieć swoje malutkie baby) ponieważ prezerwatywy sprawiają mi ból.Okres prawidłowo powinnam dostać 5 czerwca - kilka dni po terminie nie przejmowałam bo zawsze okres mi sie spóźniał o 2-3 dni ale tutaj chodzi już o 11 dni wiec sie marwię.dzisiaj robiłam sobie test przed południem(dodam że Angielskiej firmy) i wyszedł negatywnie, z jednej strony bym sie cieszyła jak była bym w ciąży ale nie wiem już co myślec. mój facet mówi że zdążył wyjąc..wiem jak to wygląda z teorii że pomimo tego ze zdążył mógł dostać niewyczuwalny wytrysk tak zwanego śluzu w którym są plemniki.dodam również że mam poranną zgagę pełniejsze piersi oraz częściej chodzę do toalety.wczoraj dziwnie bolały mnie jajniki ból był podobny do bólu menstruacyjnego i dziwne kłucie na smrodku brzucha na wysokości pępka choć nie wiem czy to akurat ma jakieś znaczenie czy porostu pzypadek czy jest prawdopodobieństwo że jeśli zrobię test jutro rano to wyjdzie pozytywny?
Proszę o odpowiedz
patrycjaf1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 12:35   #3028
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez patrycjaf1990 Pokaż wiadomość
Okres prawidłowo powinnam dostać 5 czerwca - kilka dni po terminie nie przejmowałam bo zawsze okres mi sie spóźniał o 2-3 dni ale tutaj chodzi już o 11 dni wiec sie marwię.dzisiaj robiłam sobie test przed południem i wyszedł negatywnie
czy jest prawdopodobieństwo że jeśli zrobię test jutro rano to wyjdzie pozytywny?
Proszę o odpowiedz
Zrób test z krwi, wynik będzie bardziej wiarygodny niż testów z moczu.
Prawdopodobieństwo ciąży oczywiście jest, bo takie "zdążył wyjąć" to żadna antykoncepcja.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 13:31   #3029
patrycjaf1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 7
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;27504332]Zrób test z krwi, wynik będzie bardziej wiarygodny niż testów z moczu.
Prawdopodobieństwo ciąży oczywiście jest, bo takie "zdążył wyjąć" to żadna antykoncepcja.[/QUOTE]
witam bardzo chętnie bym zrobiła ale na obecna chwilę jestem w anglii a tutaj nie tak łatwo o takie badania lekarz na podstawie testu ciążowego stwierdza czy jesteś w ciązy opieka nie jest tak wspaniała jak w polsce dopóki nie bede miała pewności że jestem w ciąży to nie mam co iść do lekarza.
patrycjaf1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 14:16   #3030
Malenska
Zadomowienie
 
Avatar Malenska
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 149
GG do Malenska
Dot.: Kiedy zrobić test ciążowy? - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Jak ma owulację 16dc to logiczne, że w 8dc w ciążę nie zajdzie.
Najlepiej robić test w dniu spodziewanej miesiączki, ale można już 14 dni po stosunku.

Ale jeśli sex był 14 dc a owu 16 to tak czy siak w 28 dc test nie wyjdzie, dlatego powtarzam, że powinno się test robić licząc od owulacji.

Cytat:
Napisane przez redss Pokaż wiadomość
Witam , mam problem . Po prawie 4 latach brania tabletek postanowilam je odstawic , dokladnie mialo to miejsce 2 stycznia. 5 .01 dostalam ostyatnie krwawienie z odstawienia . Normalny potabletkowy okres pojawil sie 17 lutego ( wywolany luteina) , potem 5 kwietnia i do dzisiaj cisza .... tydz robilam test - wyszedl negatywnie .W srode bylam u gin , mialam robione usg dopochwowe - lekarz stwierdzil pogrubiona wysciolke macicy , jednak nie widac bylo zadnego pecherzyka. Przespisal mi luteine na wywolanie @ , bo nie byl w 100% pewien czy to co zobaczyl na USG to zblizajaca sie @ czy ciaza,mialam ja brac przez 5 dni , 3x1 , a jesli @ nie przyjdzie wtedy powtorzyc test. Dodam, ze staramy sie o dziecko.Wczoraj wzielam ost.tabl.luteiny , tak jak zalecil gin , a dzis zauwazylam delikatne plamienia , trudne do okreslenia - na pewno nie sa one takie jak zwykle przed okresem ,( sa takie dosyc jasne) ...Czy to znaczy,ze lada dzien dostane @ i o ciazy moge sobie pomarzyc?
Ja bym na twoim miejscu poszła na beta hcg na cito ( wynik w 2-4 h w zależności od labu) jesli to ciąża to nie należy odstawiać gwałtownie progesteronu bo może doprowadzić to do poronienia. śmigaj na badanie i jak zobaczysz wynik dodatni wróć do brania luteiny, zadzwoń do gina i sprawdź przyrost po 48 lub 72 h od wcześniejszego badania

Cytat:
Napisane przez patrycjaf1990 Pokaż wiadomość
Witam mój problem(a raczej radość)jest pewnie nie jedyna na tym forum.7 maja miałam ostatnią miesiączkę 10 dni temu współżyłam ze swoim facetem bez prezerwatywy (wiem że to nie odpowiedzialne-ale braliśmy to na siebie ze możemy mieć swoje malutkie baby) ponieważ prezerwatywy sprawiają mi ból.Okres prawidłowo powinnam dostać 5 czerwca - kilka dni po terminie nie przejmowałam bo zawsze okres mi sie spóźniał o 2-3 dni ale tutaj chodzi już o 11 dni wiec sie marwię.dzisiaj robiłam sobie test przed południem(dodam że Angielskiej firmy) i wyszedł negatywnie, z jednej strony bym sie cieszyła jak była bym w ciąży ale nie wiem już co myślec. mój facet mówi że zdążył wyjąc..wiem jak to wygląda z teorii że pomimo tego ze zdążył mógł dostać niewyczuwalny wytrysk tak zwanego śluzu w którym są plemniki.dodam również że mam poranną zgagę pełniejsze piersi oraz częściej chodzę do toalety.wczoraj dziwnie bolały mnie jajniki ból był podobny do bólu menstruacyjnego i dziwne kłucie na smrodku brzucha na wysokości pępka choć nie wiem czy to akurat ma jakieś znaczenie czy porostu pzypadek czy jest prawdopodobieństwo że jeśli zrobię test jutro rano to wyjdzie pozytywny?
Proszę o odpowiedz

Zrób betaHCG z krwi i będziesz miała jasność
Malenska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 19:15:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.