Domowy peeling kwasem salicylowym - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-17, 10:27   #421
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Zrobiłam dzisiaj 25% peling na spirytusie , poprzedni okazało się , że to było tylko 20% . Założyłam , że to ostatni peeling przed latem , więc chciałam się mocno złuszczyć.Nie wiem czy nie przesadziłam , trzy warstwy .Do tej pory , czyli 2 godz. po , czuje kwas na twarzy , chociaż wcale nie jestem czerwona .
Przetarłam twarz spirytusem przed , nałożyłam patyczkiem uszanym
5% kwas mlekowy , na przebarwienia , po chwili salicylowy.Piekło niemiłosiernie ze 30 sekund , po dwóch minutach przestaje .
Mam problem z pędzlem ,ten z dobrym włosem jest za mały , a ten odpowiedniej wielkości ma zły włos .Nakładam malutkim , na trzy raty , koszmar , ale nie wiem czy wytrzymałabym ból na całej twarzy na raz.No to się wyżaliłam , prawie mnie już nie piecze .A psikałam się termalką po peelingu , dużo , potem jak zwykle Alantan Plus.
Nieźle

Ja dzień po SALIPEGU. I nie lubię tego, bo cera wygląda Wyszło mi pełno pryszczyków, sebum z zatkanych porów powyłaziło na wierzch... Delikatne przyciśnięcie powoduje, że wszystko wychodzi...

W ogóle jakaś taka grudkowata dzisiaj jestem... Dopiero jak się zacznie złuszczanie będzie lepiej. Dzisiaj doprawię się Acne Dermem...
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 11:44   #422
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Nieźle

Ja dzień po SALIPEGU. I nie lubię tego, bo cera wygląda Wyszło mi pełno pryszczyków, sebum z zatkanych porów powyłaziło na wierzch... Delikatne przyciśnięcie powoduje, że wszystko wychodzi...

W ogóle jakaś taka grudkowata dzisiaj jestem... Dopiero jak się zacznie złuszczanie będzie lepiej. Dzisiaj doprawię się Acne Dermem...

mam podobne odczucia
i tez uzywam acne dermu

mlekowy mnie kusi, w ogole ten LHA tez, zeby np na przemian robic peelingi rozne ale pojde do dermatologa, wezme recepte na atrederm i zobaczymy jak podziala
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 14:39   #423
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja chciałam odspiewać hymn pochwalny na cześć pega
Zrobiłam w sumie dwa peelingi salicylem w tym jeden na pegu i jestem baaaaardzo zadowolona.

Po pierwsze działa bardzo bardzo łagodnie zero łuszczenia plam itp i mozna wyjść do ludzi a z drugiej strony widać działan in plus na cerę. Skóre mam po nim rozświetloną taką gładką jednolitą i nawet plamki popryszczowe troszkę zjaśniały . Efekt najlepiej widać po zrobieniu makijażu. Kiedyś kładłam tonę kryjącego fluisu na to puder matujący na to puder brązujący itp. A teraz troszkę pudru mineralnego rozświetlacza i jest pięknie
Ciekawa jestm tylko jak długo będzie się utrzymywał efekt, bo boję się teraz kwasić ze względu na intensywne słońce.
Ale ogólnie jest super.

Mam tylko wątpliwość o miejsca naczynkowe. Do tej pory omijałam te miejsca, czy ktoś zauważył jakieś niegatywne skutki slicyla na miejsca burakowe? Czy na pegu można smiało nakładać peeling?
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:05   #424
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość

Mam tylko wątpliwość o miejsca naczynkowe. Do tej pory omijałam te miejsca, czy ktoś zauważył jakieś niegatywne skutki slicyla na miejsca burakowe? Czy na pegu można smiało nakładać peeling?

Możesz śmiało nakładać , nic się nie dzieje .Moje naczynka znikają , może mi się skóra pogrubia od kwasów .Jedyne co stosuje na naczynka , dla przyjemności , to hydrolat z róży damasceńskiej , dużo nakładam wacikiem .



Po wczorajszym peelingu , czuje się jak po oparzeniu słonecznym.Jestem opalona , nie czerwona czy różowa.Twarz lekko piecze cały czas , opuchlizna jest .Mam dość , nowy za pare miesięcy.

Co do stosowania przed peelingiem salicylowym innego kwasu , to już widze , że zwiększa efekt. Wcześniej robiłam próby na dłoni i na dekoldzie . Tam nakładałam 10% peeling mlekowy , na całą powierzchnie , po chwili salicylowy 30% . Na jesień zrobie przed peeling glikolowy , bo jeszcze bardziej przenika przez skóre , tylko na ciało .Na twarz nie moge , cera naczynkowa.

Edytowane przez Natalia 1
Czas edycji: 2009-04-18 o 22:59
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:19   #425
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Hej!
W zeszłym tygodniu miałam 1 zabieg kwasem pirogronowym. Jak myślicie - czy w przerwie między tymi zabiegami mogę sobie ciachnąć Sali-Peg? Pomijam juz fakt, ze na razie nie mam Pegu, moze na początek zrobiłabym alkoholowy.
Po pirogronowym dosyc mocno sie luszczyłam, skora była zaczerwieniona, podrazniona(ale tylko policzki), teraz jest juz ok. Takie tutaj peany piszecie na jego cześć, że strasznie mnie korci
Ja sie tylko skromnie przypominam z pytankiem:pli z:
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:21   #426
wrobel4
Przyczajenie
 
Avatar wrobel4
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 21
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mam podobne odczucia
i tez uzywam acne dermu

mlekowy mnie kusi, w ogole ten LHA tez, zeby np na przemian robic peelingi rozne ale pojde do dermatologa, wezme recepte na atrederm i zobaczymy jak podziala
Takie pojawienie się pryszczy po salicylu jest chyba normalne. Czytałam, że wszystkie krosty, które tkwią w skórze w zalążku, właśnie pod wpływem salicyla wypychane są na zewnątrz, jak się zagoją to potem powinno być już z górki. One i tak by się pojawiły tylko może nie tak od razu w takiej ilości.
wrobel4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 15:30   #427
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Ja sie tylko skromnie przypominam z pytankiem:pli z:
Salipeg możesz , AniaM69 Ci sprzeda , wystarczy napisać na PW.
Jak masz całkowicie "zdrową twarz" po poprzednim peelingu , to możesz robić wszystko co chcesz .Zacznij od 20% , nałóż grubo , lub dwa razy .Mi nic nie stało się po takim , małe łuszczenie tylko.Większe stężenie + trzy warsty , pali twarz .A kiedy masz mieć robiony następny peeling u lekarza?
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 16:31   #428
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez wrobel4 Pokaż wiadomość
Takie pojawienie się pryszczy po salicylu jest chyba normalne. Czytałam, że wszystkie krosty, które tkwią w skórze w zalążku, właśnie pod wpływem salicyla wypychane są na zewnątrz, jak się zagoją to potem powinno być już z górki. One i tak by się pojawiły tylko może nie tak od razu w takiej ilości.
uzywam kwasow od 3 lat i wiem jak wyglada kiedys skora oczyszcza sie po kwasach, rzadko mi sie to zdarzalo to cos innego

wine zwalam na filtr Lirene, nie bede go uzywac kilka dni zobacze jaki efekt bedzie

A narazie czekam na przesylke z mazidel zeby 30% salipega zrobic
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 18:34   #429
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

A ja dostałam dzisiaj przesyłke z Mazideł z kwasem m.in. ale już nie mam ochoty na kwas , nadal mnie boli buzia , zastanawiam się nad maślanką na twarz , tylko nie wiem czy mnie bardziej nie wysuszy .Przyszedł dzisiaj hydrolat z rumianku , zobaczymy czy pomoże
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:19   #430
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać przepis na ten peeling kwasem LHA?
Ja robiłam 8% i to jest mocna dawka. Na początku proponowałabym 5% a i tak pewnie zaboli.
Kwas odmierzam na wadze, więc wzięłam 1 g kwasu i 11,5 g spirytusu. 1 g kwasu to jest 0,7 ml. Można też go robić na PEGu lub innym rozpuszczalniku.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:25   #431
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Postanowiłam się obnażyć

Dopóki brałam hormony miałam czystą cerę. Czyli były rozszerzone pory (ale czyste) + jakiś drobny zaskórniak. Dwa pierwsze zdjęcia to ukazują.

Zdjęcie nr 3 jest z dzisiaj. Widać tam, że pory są straszne czarne, zanieczyszczone. Do tego wychodzą mi normalne ropne pryszcze, ale to już w okolicy brody, żuchwy i mam po nich czerwone ślady. Złuszczam to na maksa i traktuję azealiną póki świeże.

Wiem, że dla niektórych z Was takie problemy to nic Mi to jednak spędza sen z powiek. Ogólnie cera wygląda źle - taka ''brudna'', zanieczyszczona. Makijaż się źle na tym trzyma, szybko się świecę No generalnie czuję się nieestetycznie.


I człowiek docenia faktycznie jak coś straci. Bo wcześniej moja cera była średnia i stale ją kwasiłam, ale w porównaniu do tego co mam teraz to tamta cera była idealna
Wcześniej błysk uzyskiwałam rozświetlaczem, a teraz właściwie zrezygnowałam z wszelkich rozświetlaczy, bo po tym jeszcze gorzej

Tyle czasu czaiłam się na Meteoryty Guerlain. Kupiłam. 2 miesiące się nimi cieszyłam - efekt był super. Aktualnie mogę o nich pomarzyć i maksymalnie na dekolt je sobie nałożyć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg S6304406.jpg (74,4 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6304405.jpg (65,3 KB, 138 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6306349.jpg (61,1 KB, 190 załadowań)
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty

Edytowane przez Annaluka
Czas edycji: 2009-04-17 o 19:27
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 19:34   #432
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
A ja dostałam dzisiaj przesyłke z Mazideł z kwasem m.in. ale już nie mam ochoty na kwas , nadal mnie boli buzia , zastanawiam się nad maślanką na twarz , tylko nie wiem czy mnie bardziej nie wysuszy .Przyszedł dzisiaj hydrolat z rumianku , zobaczymy czy pomoże
Natalia, jak masz owies hydrolizowany do dowal go do jakiegoś kremu z cynkiem, plus panthenol - wiadomo.
Bromelainę na czczo łykaj, cynk, witaminę B-complex.

A spiryt do drinka a nie na facjatę
Rozjuszysz naczynka niepotrzebnie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:38   #433
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Postanowiłam się obnażyć

Dopóki brałam hormony miałam czystą cerę. Czyli były rozszerzone pory (ale czyste) + jakiś drobny zaskórniak. Dwa pierwsze zdjęcia to ukazują.

Zdjęcie nr 3 jest z dzisiaj. Widać tam, że pory są straszne czarne, zanieczyszczone. Do tego wychodzą mi normalne ropne pryszcze, ale to już w okolicy brody, żuchwy i mam po nich czerwone ślady. Złuszczam to na maksa i traktuję azealiną póki świeże.

Wiem, że dla niektórych z Was takie problemy to nic Mi to jednak spędza sen z powiek. Ogólnie cera wygląda źle - taka ''brudna'', zanieczyszczona. Makijaż się źle na tym trzyma, szybko się świecę No generalnie czuję się nieestetycznie.


I człowiek docenia faktycznie jak coś straci. Bo wcześniej moja cera była średnia i stale ją kwasiłam, ale w porównaniu do tego co mam teraz to tamta cera była idealna
Wcześniej błysk uzyskiwałam rozświetlaczem, a teraz właściwie zrezygnowałam z wszelkich rozświetlaczy, bo po tym jeszcze gorzej

Tyle czasu czaiłam się na Meteoryty Guerlain. Kupiłam. 2 miesiące się nimi cieszyłam - efekt był super. Aktualnie mogę o nich pomarzyć i maksymalnie na dekolt je sobie nałożyć

czy Ty uzywasz tego filtra lirene?

moja cera wyglada podobnie!!! tez mnie to smuci ze cos nie tak
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:46   #434
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ja odstawiłam Lirene - gula mi kazała


AnnaLuka - Twoje pory aż się proszą o LHA. Jak masz możliwość - wypróbuj koniecznie.
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:48   #435
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

czyli moje tez sie prosza ja jutro wstawie swoje buźke sama jestem ciekawa jak wyglada na zdjeciu
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 19:53   #436
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ewelka, będziesz zdumiona
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:25   #437
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość

Do tego wychodzą mi normalne ropne pryszcze, ale to już w okolicy brody, żuchwy i mam po nich czerwone ślady.

Wiem, że dla niektórych z Was takie problemy to nic Mi to jednak spędza sen z powiek. Ogólnie cera wygląda źle - taka ''brudna'', zanieczyszczona. Makijaż się źle na tym trzyma, szybko się świecę No generalnie czuję się nieestetycznie.
Wiem, co czujesz, bo mi również takie rzeczy spędzają sen z powiek. Najchętniej nie pokazywałabym się ludziom wcale kiedy cokolwiek wyskoczy mi na twarzy. Czuję się wtedy źle, brzydko i nieestetecznie.
Mam bzika na tym punkcie.

Dodam, że tak jak jeszcze kilka dni temu chwaliłam się tutaj ładną buzią tak teraz przy nosie i na brodzie nie mam się czym pochwalić. Tym bardziej, że w tych miejscach raczej nigdy nic mi nie wyskakuje!! Teraz mam dwie gule, które już jakby schodzą, bo zaatakowałam je szybko i dwa pryszcze.
To ewidentnie musi być wina filtra, bo niczym innym nie smarowałam się ostatnio nowym poza Lirenką.

Ja to tak mam, że wszystko mnie zapycha, boję się nawet nie zmyć makijażu - bo to już w ogóle - obudziłabym się rano i za pewne nie mogła spojrzeć w lustro! Zmywam podkład tuż po wejściu do domu.
A moja siostra - dosłownie cudeńko. Obojętnie co nałoży na buzię to nigdy ją nie wysypuje, w makijażu to może spać, może grzebać przy buzi dosłownie WSZYSTKO i dalej ma ładną skórę.

Edit.
Tyle dobrze, że policzki mam ładne, pory czyste, zwężone.
Z czołem nigdy nie mam problemów.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-04-17 o 20:34
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:32   #438
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Ania moze to moj ratunek? ten LHA

skoro jest jakas tam pochodna kwasu salicylowego, rozpuszcza sie jak salicyl w alkoholu i tluszczasz wiec w pegu tez sie rozpusci? jak myslisz?

super ze to kwas BHA, tylko takich uzywam do mojej tlustej skory (chociaz nie wiem, moze by inny podpasowal np mlekowy) pamietam jak effaclar K czyscil mi pory, moze to polaczenie salicyla z LHA, ciagle szukam czegos i to moze byc to

A Ty Aniu robisz sobie peelingi na LHA? jak w porownaniu do salicyla?

napewno sie na niego skusze ale najpierw sprobuje z atredermem. Nie wiem jaki kupic filtr, chyba lirenka idzie w odstawke, az dziwne ze tyle osob zapchal
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:40   #439
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
napewno sie na niego skusze ale najpierw sprobuje z atredermem. Nie wiem jaki kupic filtr, chyba lirenka idzie w odstawke, az dziwne ze tyle osob zapchal
Też się dziwię, bo zawsze to tylko mnie wszystko zapycha.
Nie mam na stanie żadnego specyfiku od dermatologa bo wszystko udało mi się odstawić przy kwasach więc nie wiem czym nawet mam to leczyć. Na razie staram się tego nie dotykać, gule potraktowałam maścią ichtiolową, jedna gula schodzi sama, druga miała już biały czubek, więc pozbyłam się zawartości. No i niezmiennie maść z witaminą A.
Wiem, że to za mało jak na walkę z pryszczami, ale nie ma pogorszenia póki co, stoi w miejscu, więc na razie nie panikuję. (aż tak)
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 20:40   #440
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Oj dziewczyny chyba każda z nas tak ma. Ja też zawsze coś znajde nie tak na swojej buźce. A kapryśna jest strasznie Raz gładka i powabna a jak jej odbije to męczę się kilka miesięcy z trądzikiem i tak od kilku lat... pół roku spokoju, pół roku depresji i codziennego płaczu przed lustrem. Ale jak nie pryszcze to przebarwienia. Zawsze .... coś

Kwasy nas uratują Kombinujcie dziewczęta bo warto. Ja testowałam migdała (3 miesiące), testowałam salicyla (miesiąc) i testuję LHA. Ten ostatni póki co wygrywa, bo efekty są po pierwszym użyciu.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 20:45   #441
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny chyba każda z nas tak ma. Ja też zawsze coś znajde nie tak na swojej buźce. A kapryśna jest strasznie Raz gładka i powabna a jak jej odbije to męczę się kilka miesięcy z trądzikiem i tak od kilku lat... pół roku spokoju, pół roku depresji i codziennego płaczu przed lustrem. Ale jak nie pryszcze to przebarwienia. Zawsze .... coś

Kwasy nas uratują Kombinujcie dziewczęta bo warto. Ja testowałam migdała (3 miesiące), testowałam salicyla (miesiąc) i testuję LHA. Ten ostatni póki co wygrywa, bo efekty są po pierwszym użyciu.
Ja pewnie tez sie w końcu skuszę na ten LHA. Ale najpierw będę musiała powypytywać o to moją GURU - Anię, co gdzie, jak i kiedy.

Póki co odstawiłam filtr, więc nie myślę chwilowo o kwaszeniu. Muszę wyleczyć skórę pod nosem i na brodzie. Oby szybko się zagoiło.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:06   #442
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Wczoraj przetarłam na noc twarz tonikiem z kwasem mlekowym 10 %.
I na to nałożyłam Acne Derm

To było głupie, bo szczypało, twarz mi czerwieniała, ale zasnęłam.

Rano twarz cała w tłuszczu, czyli oczyszcza się na maksa...


LHA kupujecie w ZróbSobieKrem? Można na PEGU robić?
Oni piszą, że działa łagodniej, niż salicyl...


Hmmm... To jak to rozsądnie ułożyć - żeby peelingować się salipegiem i LHA
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:19   #443
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Moje wrażenia po 3 peelingach (20%, 20%, 25%):
skóra jest gładka i super nawilżona, pryszcze się jakby wypaliły, delikatnie schodziła mi skóra z okolic nosa i czoła, ale nie przeszkadzało mi to w wykonaniu makijażu
ale... moja twarz wygląda i tak okropnie, mam takie jakby popryszczowe dziurki, wygląda to jak masa rozszerzonych porów... z makijażem ich nie widać, ale bez to tragedia...
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 09:22   #444
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
ale... moja twarz wygląda i tak okropnie, mam takie jakby popryszczowe dziurki, wygląda to jak masa rozszerzonych porów... z makijażem ich nie widać, ale bez to tragedia...
Mamy to samo

A możliwe, żeby sam PEG zapychał? Jakoś krzywdził?
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:02   #445
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Annaluka tez sie czasem budze z takim łojem na twarzy ze strach

u mnie sie uspokoilo, a to dlatego ze wczoraj filtra nie nalozylam, dzisiaj tez nie bo nie wychodze i odpukac jest lepiej

ja bym robila raz w tygodniu salicyl i LHA, mysle ze to fajny duecik by byl
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:35   #446
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Annaluka - no moja buzia wygląda podobnie, ale chyba jednak trochę gorzej, bo mam zaróżowioną miejscami twarz i niektóre dziurki są jakby szersze o mniej regularnym kształcie.

Chyba zamawiam LHA... Mam nadzieję, że moja twarz się nie zbuntuje, bo używam na zmianę peeling, bromelaina, spirulina, dzień przerwy i znów. Toniku w ogóle nie odstawiam.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 13:51   #447
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

Twarz już nie boli , ale jestem "opalona" , już zapomniałam jak się wtedy wygląda .Zdecydowanie opalenizna postarza.Buzia już się robi szorstka ,po dwóch dniach .Czuje , że szybko pozbęde się tej opalonej skóry
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 15:33   #448
ewi762
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 94
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

[quote=Natalia 1;11924788]Możesz śmiało nakładać , nic się nie dzieje .Może naczynka znikają , może mi się skóra pogrubia od kwasów .Jedyne co stosuje na naczynka , dla przyjemności , to hydrolat z róży damasceńskiej , dużo nakładam wacikiem .

Dzięki Natalia
Ja dodatkowo na moje czerwone poliki stosuje kocankę i kompleks na naczynka naturalisa (niestety o przyjemności nie ma mowy ze względu na zapach ale efekt świetny w obu przypadkach).


Dziewczyny czy Wam tez nie otwiera się ten kalkulator stężeń?
http://members.lycos.co.uk/kickic/kalkulator.html
ewi762 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 15:35   #449
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

LHA najlepiej robić co drugi tydzień. Kwas ten do przyjemnych nie należy i nie wygląda się po nim wyjściowo. Dlatego lepiej zaplanować zrzucanie skóry na weekend a pomiędzy LHA spokojnie salipega możecie stosować. Chyba, że salicyla robicie na spirytusie to wówczas nie używałabym go tak spokojnie. Ja następny LHA planuję na weekend majowy Do tego czasu salipeg nawet co 3 dzień.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 15:53   #450
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Domowy peeling kwasem salicylowym

a to jednak on piecze wiedzialam ze za lagodny nie jest

wklejam sie to moj gorszy policzek, od zawsze tak mam ze jedna strona twarzy w gorszym stanie. Jak widac zaskorniki, pod podkladem niewidoczne, czesto slysze jaka mam piekna cere a niestety to kamuflaz

posmarowalam sie kremem dlatego tak sie swieci, ale dzieki temu widac wszytskie niedoskonalosci

czekam na jakies sugestie

edit: dla porownania jakies tam w makijazu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_3308a.jpg (75,5 KB, 161 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3309a.jpg (115,3 KB, 164 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg S6305099aa.jpg (58,4 KB, 153 załadowań)
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!

Edytowane przez _Ewelka___
Czas edycji: 2009-04-18 o 16:56
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-07 22:01:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.