Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-19, 20:06   #961
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez whiteska Pokaż wiadomość
Daj znać co zrobiłaś i jak wyszło. Mam identyczny problem, też kupiłam tlenek pastelowy i również jest pomarańczowy. A również żem prosiaczkowa
Ja myślałam nad dodaniem glinki różowej, może by pomogło?
Cytat:
Napisane przez pijana_wiatrem Pokaż wiadomość
Ale ja dodawalam color blend blue i mimo to jest szary, wiec nie tylko ultramaryna tak reaguje. Dobrze, ze zrobilam male ilosci... choc i tak mi wywszly 3 sloiczki po 5 ml... ja chyba dodam do nich jeszcze wiecej niebieskiego i color blend white i zuzyje do hallweenowych strojow w koncu sypkie kosmetyki sie nie psuja, to mam na kilka albo nawet kilkanascie lat

Dajcie znac jak juz dojdziecie co maja zrobic prosiaczki, zeby takimi zostac
Póki co nie mam pomysłów Zużyłam całą ultramarynę do pozbycia się pomarańczu, dokładanie kolejnych niebieskich pigmentów sprawi, że podkład będzie jeszcze bardziej szary. Żółcią i zielenią nic chyba nie zdziałam, tlenek pastelowy przywróci pomarańcz.

Na razie odkładam sprawę na później, bo zwyczajnie nie chce mi się specjalnie zamawiać różu ultramarynowego (a może to by było jakieś rozwiązanie). Niezbyt też chce mi się zamawiać zestaw do kolejnego podkładu, skoro pierwszy jest niezbyt udany, a mi dobrze służą Annabelle a w planach mam Amillie. W zasadzie jedyne co mogłyby mieć, to wyższy filtr - dlatego zaryzykowałam z Kolorówką.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 09:20   #962
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Ukręciłam podkład. Wyszedł idealny, ale kolor zbyt różowy. Tlenek cynamonowy- tak więc jeśli któraś poszukuje różu, to polecam.
Teraz czekam na odpowiedź z kolorówki jak przesunąć barwę na bardziej beżowy
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 09:38   #963
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ukręciłam podkład. Wyszedł idealny, ale kolor zbyt różowy. Tlenek cynamonowy- tak więc jeśli któraś poszukuje różu, to polecam.
Teraz czekam na odpowiedź z kolorówki jak przesunąć barwę na bardziej beżowy
Czyli jest dla mnie nadzieja
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:48   #964
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czyli jest dla mnie nadzieja
zdecydowanie Co prawda nie jest on taki mega różowy, ale ma różowe tony jak dla mnie

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Odpowiedzieli mi ekspresowo!

Jeśli któraś chce zgasić odcienie różowe, to trzeba dodać minimalnie błękitu ultramarynowego i troszkę zieleni chromowej
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 15:39   #965
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Kurde... robiłam podkład i dodałam troszkę błękitu żeby pozbyć się tonów różowych i jeszcze zieleni(tak miałam zrobić wg. maila) ale ten kolor to nie to...
Zrobił się szary i zbyt ziemisty
Już chyba wolałam ten różowy efekt.
Dodałam 1,5 próbki Annabelle Minerals, które są dla mnie fest różowe, mam nadzieję, że coś da...
Kolorówka mogłaby wprowadzić jakiś tlenek beżowy. Nic w kolorze żółtym, oliwkowym, różowym, pomarańczowym tylko beżowym!

Poradziłyście sobie jakoś z kolorem szarym?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 15:48   #966
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Kurde... robiłam podkład i dodałam troszkę błękitu żeby pozbyć się tonów różowych i jeszcze zieleni(tak miałam zrobić wg. maila) ale ten kolor to nie to...
Zrobił się szary i zbyt ziemisty
Już chyba wolałam ten różowy efekt.
Dodałam 1,5 próbki Annabelle Minerals, które są dla mnie fest różowe, mam nadzieję, że coś da...
Kolorówka mogłaby wprowadzić jakiś tlenek beżowy. Nic w kolorze żółtym, oliwkowym, różowym, pomarańczowym tylko beżowym!

Poradziłyście sobie jakoś z kolorem szarym?
Ciebie to nie urządza, ale piszę gwoli informacji. Dostałam jeszcze maila od Kolorówki z poradą, żeby dla uzyskania różowych tonów dodać tlenek czerwony. Bo fakt, że w moim pierwszym mailu do nich napisałam, że mam chłodną cerę, ale nie dodałam, że różową.
No i przy okazji napisali, że dodanie całej porcji ultramaryny to zdecydowanie za dużo.

Jeszcze nie próbowałam modyfikować odcienia czerwienią, bo zwyczajnie jestem zniechęcona do samodzielnego robienia podkładu, zwłaszcza że wśród gotowców nie mam problemu z dobraniem sobie koloru. Pewnie za jakiś czas spróbuję, bo inaczej to cały podkład będzie do wyrzucenia, ale jakoś mnie do tego nie ciągnie...
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 16:20   #967
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ciebie to nie urządza, ale piszę gwoli informacji. Dostałam jeszcze maila od Kolorówki z poradą, żeby dla uzyskania różowych tonów dodać tlenek czerwony. Bo fakt, że w moim pierwszym mailu do nich napisałam, że mam chłodną cerę, ale nie dodałam, że różową.
No i przy okazji napisali, że dodanie całej porcji ultramaryny to zdecydowanie za dużo.

Jeszcze nie próbowałam modyfikować odcienia czerwienią, bo zwyczajnie jestem zniechęcona do samodzielnego robienia podkładu, zwłaszcza że wśród gotowców nie mam problemu z dobraniem sobie koloru. Pewnie za jakiś czas spróbuję, bo inaczej to cały podkład będzie do wyrzucenia, ale jakoś mnie do tego nie ciągnie...
Całej ultramaryny w życiu bym nie dodała, dodawałam kilka razy małymi porcjami

A nie wydaje Ci się, że jak dodasz czerwieni, to przywróci Ci to bardziej pomarańczowy kolor niżeli zaróżowi?
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 18:14   #968
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A nie wydaje Ci się, że jak dodasz czerwieni, to przywróci Ci to bardziej pomarańczowy kolor niżeli zaróżowi?
Obawiam się, że tak może być, ale nie mam za wiele do stracenia, bo teraz podkład nie za bardzo się nadaje do użytku. Głównym winowajcą jest chyba tlenek pastelowy, więc może czerwień nie da pomarańczu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 11:37   #969
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć!
Do mnie dotarł ostatnio zestaw do zrobienia podkładu mineralnego. Moja cera jest dosyć ciemna jak na "Polskie karnacje" no i mam (chyba) oliwkową tonację. Niestety bardzo trudno dobrać mi odcień. Większość podkładów drogeryjnych wygląda na mnie pomarańczowo, albo ziemiście. Miałam podkład Anabelle Minerals golden light-kolor dobry, ale cera wyglądała na zmęczoną, poszarzałą. Czyli podkład był za chłodny?
Mam też kilka próbek z Amilie, wczoraj nosiłam "sweet almond", ale jakby zbyt różowy, pomarańczowy. Czyli za ciepły?
Nałożę chyba wszystkie podkłady jakie mam, paskami na twarz, na szyję i zobaczę który najlepiej się wtapia i w taki będę celować z tym kolorówkowym, chociaż mam spore obawy co do odcienia.
Do tego wybrałam tlenek brzoskwiniowy i to był chyba błąd. W gratisie dostałam cynamonowy, który jest jakby mniej różowawy. I teraz zastanawiam się z jaki wykorzystać do podkładu.
Ech... zabieram się za dalsze czytanie, może znajdę jakąś "złotą radę".
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog

Edytowane przez edyta07
Czas edycji: 2014-01-19 o 09:19
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 13:30   #970
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Cześć!
Do mnie dotarł ostatnio zestaw do zrobienia podkładu mineralnego. Moja cera jest dosyć ciemna jak na "Polskie karnacje" no i nie mam (chyba) oliwkową tonację. Niestety bardzo trudno dobrać mi odcień. Większość podkładów drogeryjnych wygląda na mnie pomarańczowo, albo ziemiście. Miałam podkład Anabelle Minerals golden light-kolor dobry, ale cera wyglądała na zmęczoną, poszarzałą. Czyli podkład był za chłodny?
Mam też kilka próbek z Amilie, wczoraj nosiłam "sweet almond", ale jakby zbyt różowy, pomarańczowy. Czyli za ciepły?
Nałożę chyba wszystkie podkłady jakie mam, paskami na twarz, na szyję i zobaczę który najlepiej się wtapia i w taki będę celować z tym kolorówkowym, chociaż mam spore obawy co do odcienia.
Do tego wybrałam tlenek brzoskwiniowy i to był chyba błąd. W gratisie dostałam cynamonowy, który jest jakby mniej różowawy. I teraz zastanawiam się z jaki wykorzystać do podkładu.
Ech... zabieram się za dalsze czytanie, może znajdę jakąś "złotą radę".
Golden Light z Annabelle jest chyba najcieplejszym odcieniem z ich palety, jest też dość żółty, może dlatego leżał źle?
Próba z podkładami to całkiem dobry pomysł, na pewno warto dobrze pogłówkować zanim się zacznie mieszać, bo z tego co tu czytam korekcja koloru wcale nie jest taka prosta.
A może zaanalizujesz swój typ kolorystyczny? Jest specjalny wątek, odpowiadasz na pytania, można wkleić zdjęcie dziewczyny dużo pomagają. Możliwe że nie określisz od razu podtypu, tylko dowiesz się czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym i to już troszkę pomoże w wyborze odcienia.

PS. Jeśli ktoś potrzebuje moździerza do kręcenia kosmetyków, w Pepco są przecenione z 15 na 7zł
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 14:05   #971
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Golden Light z Annabelle jest chyba najcieplejszym odcieniem z ich palety, jest też dość żółty, może dlatego leżał źle?
Próba z podkładami to całkiem dobry pomysł, na pewno warto dobrze pogłówkować zanim się zacznie mieszać, bo z tego co tu czytam korekcja koloru wcale nie jest taka prosta.
A może zaanalizujesz swój typ kolorystyczny? Jest specjalny wątek, odpowiadasz na pytania, można wkleić zdjęcie dziewczyny dużo pomagają. Możliwe że nie określisz od razu podtypu, tylko dowiesz się czy jesteś typem chłodnym czy ciepłym i to już troszkę pomoże w wyborze odcienia.

PS. Jeśli ktoś potrzebuje moździerza do kręcenia kosmetyków, w Pepco są przecenione z 15 na 7zł

Oo, szkoda, ze dopiero teraz się dowiedziałam. No ale może uda mi się we wtorek albo środę kupić. Dzięki za informację!
Zaczęłam na razie mieszać ogólne składniki, ale już światło coraz gorsze, więc dobór koloru zostawiam na inny dzień

Mam w sumie 7 kolorów, wybrałam ten które najlepiej "znika" na szyi, dekolcie i wtapia się najładniej. Będę celować w niego, a potem wezmę kilka próbek, zrobię różne tonacje i zobaczę co mi najbardziej pasuję. Trochę podkładu stracę, no ale ważniejsze żeby wreszcie moja buźka dobrze wyglądała w "tapetce"
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 14:12   #972
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

W moim odczuciu Golden Light z Annabelle ma lekkie nuty oliwki, które u niektórych mogą powodować zmęczony wygląd.
Almond był prawdopodobnie za chłodny i ciut za ciemny.
Nie do końca rozumiem, bo napisałaś "no i nie mam (chyba) oliwkową tonację"- to masz, czy nie?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 16:47   #973
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cześć dziewczyny
Chciałabym prosić was o radę

Macie jakieś doświadczenia z robieniem podkładu o żółtym odcieniu?

Jestem blada, skórę na ciele mam właśnie żółtawą, twarz zaczerwienioną przez naczynka, i chciałabym jakoś to wyrównać.
Planuję kupić color blend yellow, i zastanawiam się co jeszcze (jeśli chodzi o kolory)? Robiłam raz podkład, ale z zestawu , więc mam dodatkowo bazę pastelową (podobno najb. uniwersalną). Tamten podkład wyszedł najpierw za szary, a potem koszmarnie pomarańczowy, bo zapomniałam, że tlenki dodaje się w małych ilościach Więc właściwie nie wiem czy ta baza pastelowa byłaby odpowiednia zmieszana z żółtą, może jakaś inna byłaby lepsza?
Z gotowych minerałów najbliżej ideału był pixie aubrey 1, ale naprawdę rozświetlał moją twarz meow angora 3 nałożony cienką warstwą po podkładzie (nawet jeśli podkład był mniej dopasowany niż aubrey). Stąd w ogóle pomysł, żeby podkład wpadał w żółte tony (i z żółtego pudru na zaczerwienienia clinique).
Ale może przy skórze skłonnej do zaczerwień powinnam dodać też trochę czegoś zielonego (tylko to raczej musiałby być tlenek, a tlenków się boję po moich ostatnich przygodach..wolałabym tego uniknąć)?
Nie mówię nie gotowym podkładom, więc jeśli znacie coś o podobnym odcieniu, dajcie znać (wiem że to trochę nie ten wątek, ale może komuś się skojarzy czy coś )

Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27b6ed125acfd2ddd693be01f0f6e62e.jpg (168,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Angora_2.jpg (1,9 KB, 191 załadowań)
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 17:27   #974
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Czy któraś z Was miała podkład do cery tłustej, bądź mieszanej?
Kusi mnie i chyba kiedyś sobie go zamówię.
A póki co radośnie maziam się mikami - są cudne i jeszcze mi się nie znudziły

Co do color blend yellow - dodałam nieco do mojego ulubionego mixu: pudru Jadwiga+bambus+tlenek cynku+krzemionka, kiedy to po wakacjach mój mix na opalonej skórze wyglądał blado i dziwnie.
To nieco, które sobie sypnęłam sprawiło, że mieszanka nałożona na buzię ukazała mnie jako Chińczyka
Zdałam sobie z tego sprawę dopiero w pracy, w łazience, w której bezlitosne światło konkretnie mnie oświetliło.
Więc lolandra, jeśli kupisz tę bazę, to serwuj ją sobie oszczędnie
Wystarczy szczypta, żeby ocieplić barwę podkładu/pudru.
A mi jeszcze została do przetestowania żółcień żelazowa - i jedno i drugie zważając na wydajność starczy mi pewnie na wieki
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 18:00   #975
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała podkład do cery tłustej, bądź mieszanej?
Kusi mnie i chyba kiedyś sobie go zamówię.
A póki co radośnie maziam się mikami - są cudne i jeszcze mi się nie znudziły

Co do color blend yellow - dodałam nieco do mojego ulubionego mixu: pudru Jadwiga+bambus+tlenek cynku+krzemionka, kiedy to po wakacjach mój mix na opalonej skórze wyglądał blado i dziwnie.
To nieco, które sobie sypnęłam sprawiło, że mieszanka nałożona na buzię ukazała mnie jako Chińczyka
Zdałam sobie z tego sprawę dopiero w pracy, w łazience, w której bezlitosne światło konkretnie mnie oświetliło.
Więc lolandra, jeśli kupisz tę bazę, to serwuj ją sobie oszczędnie
Wystarczy szczypta, żeby ocieplić barwę podkładu/pudru.
A mi jeszcze została do przetestowania żółcień żelazowa - i jedno i drugie zważając na wydajność starczy mi pewnie na wieki
ja mam do normalnej/ mieszanej i jest całkiem, całkiem
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 18:21   #976
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
ja mam do normalnej/ mieszanej i jest całkiem, całkiem
Ładnie stapia się ze skórą?
Po mniej więcej jakim czasie następuje błyszczenie, jeśli w ogóle następuje?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:28   #977
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Chciałabym prosić was o radę

Macie jakieś doświadczenia z robieniem podkładu o żółtym odcieniu?

Jestem blada, skórę na ciele mam właśnie żółtawą, twarz zaczerwienioną przez naczynka, i chciałabym jakoś to wyrównać.
Planuję kupić color blend yellow, i zastanawiam się co jeszcze (jeśli chodzi o kolory)? Robiłam raz podkład, ale z zestawu , więc mam dodatkowo bazę pastelową (podobno najb. uniwersalną). Tamten podkład wyszedł najpierw za szary, a potem koszmarnie pomarańczowy, bo zapomniałam, że tlenki dodaje się w małych ilościach Więc właściwie nie wiem czy ta baza pastelowa byłaby odpowiednia zmieszana z żółtą, może jakaś inna byłaby lepsza?
Z gotowych minerałów najbliżej ideału był pixie aubrey 1, ale naprawdę rozświetlał moją twarz meow angora 3 nałożony cienką warstwą po podkładzie (nawet jeśli podkład był mniej dopasowany niż aubrey). Stąd w ogóle pomysł, żeby podkład wpadał w żółte tony (i z żółtego pudru na zaczerwienienia clinique).
Ale może przy skórze skłonnej do zaczerwień powinnam dodać też trochę czegoś zielonego (tylko to raczej musiałby być tlenek, a tlenków się boję po moich ostatnich przygodach..wolałabym tego uniknąć)?
Nie mówię nie gotowym podkładom, więc jeśli znacie coś o podobnym odcieniu, dajcie znać (wiem że to trochę nie ten wątek, ale może komuś się skojarzy czy coś )

Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc
Możesz próbowac dodać zielonego tlenku do primera [jeśli takowego używasz ] A jesli nie tlenku ,spróbuj moze z szuszonymi liśćmi baobabu? [z e-naturalne]. Ja sama je kupiłam i faktycznie dają fajny zielonkawy odcień i dodałam właśnie do primera
Nie wiem, na ile jesteś 'żółta' ale właśnie posiadanie zielonego tlenku powinno być dobrym pomysłem, tym bardziej, że masz cerę naczynkową. Ja jestem taka bardziej oliwkowa; w swoich zbiorach mam także niebieski do ochładzania, kiedy przesadzę z żółtymi podtonami. No i to cudowny sposób na zbyt ciepłe broznery
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:30   #978
Burza_1994
Wtajemniczenie
 
Avatar Burza_1994
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 791
GG do Burza_1994
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ładnie stapia się ze skórą?
Po mniej więcej jakim czasie następuje błyszczenie, jeśli w ogóle następuje?
Ale stapia się pod względem koloru czy pod względem konsystencji? Pod względem koloru, stapia się po połączeniu z sebum.
Co do konsystencji, to nawet jak nałożysz grubszą warstwę, to nie widać, że masz tapetę, tylko wygląda to naturalnie.
Błyszczenie pewnie, że następuje, ale na mojej cerze jest zawsze.
Gdy nałożę podkład na krem, to świeci się po ok. 3-4h, a bez kremu, to po ok. 5-6
Tylko, że ja go zawsze utrwalam pudrem więc nie wiem jak zadziała sam podkład.
__________________
Pani Kierownik.

Cel: Pani Dyrektor!

Cel osiągnięty połowicznie: Zastępca Dyrektora!


"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."
Burza_1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 21:49   #979
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ale stapia się pod względem koloru czy pod względem konsystencji? Pod względem koloru, stapia się po połączeniu z sebum.
Co do konsystencji, to nawet jak nałożysz grubszą warstwę, to nie widać, że masz tapetę, tylko wygląda to naturalnie.
Błyszczenie pewnie, że następuje, ale na mojej cerze jest zawsze.
Gdy nałożę podkład na krem, to świeci się po ok. 3-4h, a bez kremu, to po ok. 5-6
Tylko, że ja go zawsze utrwalam pudrem więc nie wiem jak zadziała sam podkład.
Super, dzięki za info
Ja i tak lajtowo traktuję skórę - od 4 miesięcy nie używam żadnych podkładów - więc gdybym sobie kiedyś sprawiła ten i utrwaliła pudrem, to już by było łał
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-19, 00:49   #980
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Tylko żółtego sypać na pewno nie będę Zastanawiałam się z czym to zmieszać, żeby wyszło najbardziej podobne do pierwszego obrazka w załączniku ;d
Planuję kupić jakiś primer z kolorówki ile mniej więcej tego tlenku dodać?

Coraz bardziej się skłaniam do kupna czegoś gotowego może po prostu domieszam tam jakieś dobroczynne składniki? Ostatnio mi się poprawiła cera (odpukać ) to może jakoś przeżyję mniejsze krycie
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:22   #981
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
W moim odczuciu Golden Light z Annabelle ma lekkie nuty oliwki, które u niektórych mogą powodować zmęczony wygląd.
Almond był prawdopodobnie za chłodny i ciut za ciemny.
Nie do końca rozumiem, bo napisałaś "no i nie mam (chyba) oliwkową tonację"- to masz, czy nie?
Miałam w głowie inną myśl i nie usunęłam całkiem tego co pisałam wcześniej.
Patrząc na szyję, dekolt wydaje mi się, że mam oliwkową tonację.

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was miała podkład do cery tłustej, bądź mieszanej?
Kusi mnie i chyba kiedyś sobie go zamówię.
A póki co radośnie maziam się mikami - są cudne i jeszcze mi się nie znudziły
Ja również mam ten do cery mieszanej/tłustej i dzisiaj będzie pierwsza próba, więc dam znać co i jak.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 14:02   #982
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Ja również mam ten do cery mieszanej/tłustej i dzisiaj będzie pierwsza próba, więc dam znać co i jak.
O super, daj znać, czekam
Jak będę robiła kolejny skok na miki, chyba wezmę i podkład
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:20   #983
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
O super, daj znać, czekam
Jak będę robiła kolejny skok na miki, chyba wezmę i podkład
Użyłam podkładu na olej arganowy, po godzinie użyłam bibułki matującej i kolejne 3 godziny trzymał się bardzo fajnie. Płaskiego matu nie było, cera wyglądała po prostu naturalnie. Nie maziałam się niczym "nawierzchnio", bo chciałam sprawdzić jak sprawdza się sam i jak na razie jest dobrze.
Myślę, że gdybym dała coś lekkiego pod niego (bo jednak olej to olej, więc cudów nie można się spodziewać z matem) to byłabym mile zaskoczona, no ale na takie sprawdzenie muszę poczekać, bo w taką pogodę cera prosi się o mocne nawilżanie.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 12:40   #984
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Użyłam podkładu na olej arganowy, po godzinie użyłam bibułki matującej i kolejne 3 godziny trzymał się bardzo fajnie. Płaskiego matu nie było, cera wyglądała po prostu naturalnie. Nie maziałam się niczym "nawierzchnio", bo chciałam sprawdzić jak sprawdza się sam i jak na razie jest dobrze.
Myślę, że gdybym dała coś lekkiego pod niego (bo jednak olej to olej, więc cudów nie można się spodziewać z matem) to byłabym mile zaskoczona, no ale na takie sprawdzenie muszę poczekać, bo w taką pogodę cera prosi się o mocne nawilżanie.
Jeśli mogę wtrącić, to olej sam w sobie nawilżenia Ci nie da. Jedynie natłuści nawierzchniowo. Lepsze działanie da zmieszany z kwasem hialuronowym, ale jeśli na nawodnienie liczysz, to tez nie stawiaj głównie na olej. Najlepiej ukręcić jakieś nawilżające, lekkie wodne serum na bazie choćby HA i mieszać na dłoni z olejem
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 17:13   #985
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Jeśli mogę wtrącić, to olej sam w sobie nawilżenia Ci nie da. Jedynie natłuści nawierzchniowo. Lepsze działanie da zmieszany z kwasem hialuronowym, ale jeśli na nawodnienie liczysz, to tez nie stawiaj głównie na olej. Najlepiej ukręcić jakieś nawilżające, lekkie wodne serum na bazie choćby HA i mieszać na dłoni z olejem
Używam kwasy hialuronowego tego 1% z Biochemii Urody w połączeniu z olejem. Wczoraj jako, że wybierałam się na dłuższy spacer ja u mnie sporo wiało itd. to postawiłam na sam olej, żeby było bardziej treściwie i żeby po pół godziny moje suche skórki na nosie nie były widoczne
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 23:52   #986
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Które tlenki nadają się do barwienia podkładu? Który powinnam wybrać, żeby mieć żółtawo-złoty odcień bez konieczności nadmiernego użycia żółcieni?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 11:11   #987
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Które tlenki nadają się do barwienia podkładu? Który powinnam wybrać, żeby mieć żółtawo-złoty odcień bez konieczności nadmiernego użycia żółcieni?
Jeśli robisz podkład od podstaw, możesz użyć tego:
http://kolorówka.com/4,tycjan.html.

Do zmiany odcienia gotowego podkładu zamiast czystej żółcieni:
http://kolorówka.com/254,color-blend-yellow.html.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 12:20   #988
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Wow, dzięki! Tycjan rzeczywiście wygląda przyjaźnie
Klikając w kolor blendy znalazłam jeszcze color blend honey: http://xn--kolorwka-z3a.com/259,color-blend-honey.html
Wcześniej posiłkowałam się wyłącznie tym: http://xn--kolorwka-z3a.com/tabela-b...owych,135.html jednak średnio to pomocne. Tak samo jak obrazki przedstawiające kolory podkładów z color blendów, ale może to ja po prostu nie umiem z tego korzystać.
Color blend yellow będzie lepszy w razie czego od żółcieni, bo prostszy w użyciu?
Planuję skorzystać z gotowej bazy

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-01-21 o 12:22
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 21:28   #989
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Wow, dzięki! Tycjan rzeczywiście wygląda przyjaźnie
Klikając w kolor blendy znalazłam jeszcze color blend honey: http://xn--kolorwka-z3a.com/259,color-blend-honey.html
Wcześniej posiłkowałam się wyłącznie tym: http://xn--kolorwka-z3a.com/tabela-b...owych,135.html jednak średnio to pomocne. Tak samo jak obrazki przedstawiające kolory podkładów z color blendów, ale może to ja po prostu nie umiem z tego korzystać.
Color blend yellow będzie lepszy w razie czego od żółcieni, bo prostszy w użyciu?
Planuję skorzystać z gotowej bazy
Też mi się wydają mało pomocne te zestawienia kolorów. Lepiej byłoby pokazać efekty na prawdziwych proszkach, zrobić swatche.

Color blend yellow na pewno łatwiej da się wmieszać do podkładu niż czysta żółcień.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 16:17   #990
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez lolandra Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Chciałabym prosić was o radę

Macie jakieś doświadczenia z robieniem podkładu o żółtym odcieniu?

Jestem blada, skórę na ciele mam właśnie żółtawą, twarz zaczerwienioną przez naczynka, i chciałabym jakoś to wyrównać.
Planuję kupić color blend yellow, i zastanawiam się co jeszcze (jeśli chodzi o kolory)? Robiłam raz podkład, ale z zestawu , więc mam dodatkowo bazę pastelową (podobno najb. uniwersalną). Tamten podkład wyszedł najpierw za szary, a potem koszmarnie pomarańczowy, bo zapomniałam, że tlenki dodaje się w małych ilościach Więc właściwie nie wiem czy ta baza pastelowa byłaby odpowiednia zmieszana z żółtą, może jakaś inna byłaby lepsza?
Z gotowych minerałów najbliżej ideału był pixie aubrey 1, ale naprawdę rozświetlał moją twarz meow angora 3 nałożony cienką warstwą po podkładzie (nawet jeśli podkład był mniej dopasowany niż aubrey). Stąd w ogóle pomysł, żeby podkład wpadał w żółte tony (i z żółtego pudru na zaczerwienienia clinique).
Ale może przy skórze skłonnej do zaczerwień powinnam dodać też trochę czegoś zielonego (tylko to raczej musiałby być tlenek, a tlenków się boję po moich ostatnich przygodach..wolałabym tego uniknąć)?
Nie mówię nie gotowym podkładom, więc jeśli znacie coś o podobnym odcieniu, dajcie znać (wiem że to trochę nie ten wątek, ale może komuś się skojarzy czy coś )

Mam nadzieję że komuś będzie chciało się pomóc
Ja robię podkład o żółtym odcieniu. W gotowych nigdy nie mogłam znaleźć odcienia, który by mi pasował. Ja nie dodaję żadnej bazy, a po prostu dodaję żółcień żelazową i dosłownie szczyptę tycjanu. Trzeba dodawać wszystko małymi porcjami i sprawdzać co jakiś czas kolor. Na zaczerwienienia może po prostu ukręć zielony korektor.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:43.