Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-27, 12:59   #1
Stifler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1

Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt


Witam, jestem tu nowy.Chciałbym poradzić się kogoś, kto w tematyce pielęgnacji i stylizacji włosów orientuje się nieco szerzej. Być może mógłby ktoś mi pomóc. Mianowicie, moje włosy jakieś 2 lata temu mocniej się kręciły, natomiast w tej chwili mam tylko falowane i to raczej na końcach. Końcówki podcinałem, obecnie mam ok. 30 cm dł. ciemny brąz. Stosowałem wiele różnych szamponów na podkreślenie skrętu fal i loków, czyli Nivea a także odżywki Nivea. Skutek? - mizerny. Wręcz przeciwnie, moje hery zaczęły się bardziej przetłuszczać od tych ''wspaniałych produktów''. Czy jest jakiś naturalny sposób , aby sprawić, żeby włosy zaczęły się bardziej kręcić? A trwałej się boję, bo wiadomo, że każda takowa w pewnej mierze niszczy hery, a czy w małej czy w dużej, tego nie wiem. Słyszałem, że to zależy od płynów, jakie się stosuje, ale to nie wchodzi nawet w grę. Zależy mi na naturalnym podkręceniu włosów na stałe, żadnych rzeczy typu wałki, lokówki. Może ktoś zna jakieś sprawdzone produkty, które sprawiłyby, że włosy stałyby się bardziej podatne na skręt? Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Help!!!
Stifler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 13:46   #2
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

Bylo juz duzo watkow na ten temat.
przede wszystkim dobre ciecie tj.cieniowanie zwieksza skret suszarka z dyfuzorem.
I kosmetyki.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 14:00   #3
Jamaika88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 186
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

Tak jak napisała ilo16na przede wszystkim odpowiednie ścięcie i suszarka z dyfuzorem. Ja polecam preparat Silicone hair treatment firmy Jochem's. Pani w sklepie fryzjerskim polecała także galaretkę wellihttp://www.allegro.pl/item195853103_...do_lokow_.html
Jamaika88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 14:17   #4
fortepianistka
Rozeznanie
 
Avatar fortepianistka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 926
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

Wiekszosc watkow o kreconych włosach czesto wraca do tego samego tematu, radze poczytac, sa rozne sposoby i preparaty.
fortepianistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 22:14   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Bylo juz duzo watkow na ten temat.
przede wszystkim dobre ciecie tj.cieniowanie zwieksza skret suszarka z dyfuzorem.
I kosmetyki.
Też byłam entuzjastą cieniowania włosów kręconych, ale już nie jestem bo 95% fryzjerek nie ma o tym pojęcia . A moje włosy najładniej się kręciły jak miałam je do ramion i były właśnie równej długości. Żałuję, że zaczęłam je cieniować. A włosy mogą słabiej się kręcić, bo może są już zwyczajnie za długie=ciężkie. Niestety u niektórych osób skręt jest naprawdę OK tylko do pewnej długości włosów. Zauważyłam (i pytane o to potwierdziły moje przypuszczenia), że wszystkie kręconowłose dziewczyny, które znam tak mają i po prostu utrzymują włosy na pewnej długości. Też tak zamierzam zrobić jak moje włosy "dojdą do siebie" po tych wszystkich cieniowaniach.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-27, 22:45   #6
tais
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 14
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

hej!
ja tez mam krecone wlosy, ale tylko troche!
Kiedy sa mocno wycieniowane kreca sie mocniej, a kiedy chce miec naprawde loki po myciu polewam je piwem wymieszanym wczesniej z woda!!
Loki sa naprawde widoczne, ale wlosy ciezko sie rozczesuja i sa troche jakby twarde, ale krecona, robie to nieczesto.
Pozdrowienia
tais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-28, 08:25   #7
patrycja77
Raczkowanie
 
Avatar patrycja77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 322
Dot.: Kręcone włosy - jak zwiększyć ich podatność na skręt

mozna psikac słoną woda i ugniatac
patrycja77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:51.