Okres - proszę o pomoc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-03, 11:16   #1
Justys_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Exclamation

Okres - proszę o pomoc!


Ja mam taki problem - Miałam 3 miesiączki, a teraz następna spóźnia mi się (powinnam dostać ok. 5 kwietnia, a już jest 3 maj). Nie miałam regularnych miesiączek, ale różnica między nimi była zwykle ok.3-5 dni. Jeszcze w pod koniec marca (okres miałam na początku) i pare dni temu miałam brązowe i lekkie upławy ale teraz już nie mam. Zawsze miałam bardzo silne upławy. Dodam, że przedostatnią miesiączkę miałam w miarę bezbolesną a 1. i 3. bardzo bolesną. Proszę, pomóżcie mi! Mam prawie 15 lat i nie wiem co robić!!!
Justys_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:39   #2
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Justys_k Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem - Miałam 3 miesiączki, a teraz następna spóźnia mi się (powinnam dostać ok. 5 kwietnia, a już jest 3 maj). Nie miałam regularnych miesiączek, ale różnica między nimi była zwykle ok.3-5 dni. Jeszcze w pod koniec marca (okres miałam na początku) i pare dni temu miałam brązowe i lekkie upławy ale teraz już nie mam. Zawsze miałam bardzo silne upławy. Dodam, że przedostatnią miesiączkę miałam w miarę bezbolesną a 1. i 3. bardzo bolesną. Proszę, pomóżcie mi! Mam prawie 15 lat i nie wiem co robić!!!
jesteś w takim wieku kiedy miesiączki są jeszcze nieregularne, aczkolwiek to już prawie miesiąc spóźnienia. Może porozmawiaj z mamą ? i pójdźcie do lekarza. To nic zdrożnego ani strasznego. Niestety przez internet nie postawię diagnozy
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:44   #3
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

mysle, ze nie ma co panikowac moj pierwszy okres trwal 2 tygodnie, a na nastepny czekalam pol roku. wszystko jeszcze sie ureguluje
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:52   #4
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

W twoim wieku to normalne bo organizm dopiero sie reguluje hormonalnie. Staraj sie notować wszystkie rzeczy jak dni kiedy dostajesz okres,kiedy ci sie konczy,kiedy masz upławy. Obserwuj spokojnie swoj organizm bo to ci pomoże przy przyszłych wizytach u ginekologa. Jeśli za jakiś miesiąc-dwa ci się nie pojawi kolejny okres i znów będziesz miała pewną przerwę (dłuższą niż miesiąc) , albo zaczniesz czuć jakieś bóle bez powodu,idź do ginekologa. A na razie sie nie martw - jedne dziewczyny maja regularne miesiaczki od początku (tak jak ja),inne długi czas mają nieregularne I jeszcze jedno ważne pytanie - ile ważysz? I czy masz teraz jakieś stresy? To też wpływa na takie rzeczy.
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:26   #5
dominiczkaaa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 10
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

Początki okresu bywają nieregularne. Moim zdaniem nie ma co się martwić na zapas, ale dla własnego spokoju można odwiedzić lekarza.
dominiczkaaa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 15:24   #6
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

Spooookojnie,ja potrafiłam mieć 3 miesiączki normalnie a potem następną za rok. Kiedy w końcu poszłam do ginekologa powiedział,że tak może być na początku. Głowa do góry. Ciesz się i wykorzystaj ten wspaniały czas.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 12:57   #7
Justys_k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
W twoim wieku to normalne bo organizm dopiero sie reguluje hormonalnie. Staraj sie notować wszystkie rzeczy jak dni kiedy dostajesz okres,kiedy ci sie konczy,kiedy masz upławy. Obserwuj spokojnie swoj organizm bo to ci pomoże przy przyszłych wizytach u ginekologa. Jeśli za jakiś miesiąc-dwa ci się nie pojawi kolejny okres i znów będziesz miała pewną przerwę (dłuższą niż miesiąc) , albo zaczniesz czuć jakieś bóle bez powodu,idź do ginekologa. A na razie sie nie martw - jedne dziewczyny maja regularne miesiaczki od początku (tak jak ja),inne długi czas mają nieregularne I jeszcze jedno ważne pytanie - ile ważysz? I czy masz teraz jakieś stresy? To też wpływa na takie rzeczy.
Ważę około 54 kg ale jestem dość wysoka (ok. 173cm). Tak mam często stresy niedawno miałam trudne sprawdziany i egzaminy.

Tak w ogóle to dziękuję Wam wszystkim za pomoc . Cieszę sie że tak dużo osób chce mi pomóć . DZIĘKUJĘ!
Justys_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-05, 13:15   #8
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Justys_k Pokaż wiadomość
Ważę około 54 kg ale jestem dość wysoka (ok. 173cm). Tak mam często stresy niedawno miałam trudne sprawdziany i egzaminy.

Tak w ogóle to dziękuję Wam wszystkim za pomoc . Cieszę sie że tak dużo osób chce mi pomóć . DZIĘKUJĘ!
no to masz odpowiedź masz lekka niedowage wiec organizm ma problem z hormonami nie wiem w sumie czemu,bo nie jestem lekarzem ani nikim kto ma duza w tym zakresie wiedze,ale bardzo czesto niższa waga = nieregularne miesiączki bądź ich brak a stres potrafi hamować miesiączki,szczególnie te pierwsze. więc niczym się nie przejmuj i powinno wszystko być okay przy następnym cyklu
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 14:38   #9
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Okres - proszę o pomoc!

I tam niedowaga, w jej wieku miałam 163cm wzrostu i ważyłam 46kg.
Wszystko jest ok, dziewczyno ciesz się z tego czasu,serio mówię Jak boisz się do idź do ginekologa dziecięcego albo do lekarza pierwszego kontaktu.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.