ból prawej strony podbrzusza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-31, 19:12   #1
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372

ból prawej strony podbrzusza


Witam!

Nie jestem pewna czy dobry dział, ale zakładam , że mój problem może mieć związek z jajnikami.

Od jakiegoś czasu, nie wiem 2 tygodnie może, co jakiś czas, tzn wcześniej raz na kilka dni, ostatnio codziennie boli mnie brzuch u doły z prawej strony.
ten ból trwa chwile jakieś 2-3 minuty, trudno mi określić jaki to rodzaj bólu, na pewno nie jest to ból jak przy skurczu.
Zazwyczaj wtedy nie mogę się wyprostować bo ból sie nasila.

Myślałam, ze to może wyrostek ale przy wyrostku podobno nie jest sie w stanie podnieść za bardzo prawej nogi do góry bo ból sie nasila, u mnie czegos takiego nie ma.

Czy ktos miał cos takiego? Albo wie czego to objawy?
Powinnam isc do ginekologa czy może lekarza rodzinnego?
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 20:03   #2
malina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 222
Dot.: ból prawej strony podbrzusza

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Witam!

Nie jestem pewna czy dobry dział, ale zakładam , że mój problem może mieć związek z jajnikami.

Od jakiegoś czasu, nie wiem 2 tygodnie może, co jakiś czas, tzn wcześniej raz na kilka dni, ostatnio codziennie boli mnie brzuch u doły z prawej strony.
ten ból trwa chwile jakieś 2-3 minuty, trudno mi określić jaki to rodzaj bólu, na pewno nie jest to ból jak przy skurczu.
Zazwyczaj wtedy nie mogę się wyprostować bo ból sie nasila.

Myślałam, ze to może wyrostek ale przy wyrostku podobno nie jest sie w stanie podnieść za bardzo prawej nogi do góry bo ból sie nasila, u mnie czegos takiego nie ma.

Czy ktos miał cos takiego? Albo wie czego to objawy?
Powinnam isc do ginekologa czy może lekarza rodzinnego?
Mam (do tej pory) identyczne objawy: mianowicie u mnie wygladalo to w ten oto sposób: na poczatku bylam przeziebiona, po kilku dnaich maialm identyczny ból w podbrzuszu i tez po prawej stronie, nastepnie doszly bóle jajnikow, poszlad do lakarza rodzinnego zrobilam USG niby wszystko wygladalo ok, pozniej wyslal mnie na mocz, okazalo sie ze mam zapalenie pecherza i to walsnie od tego byl ten ból. Dostalam antybiotyk, nastepnie z bolem jajnikow wyslal mnie do ginekologa, okazalo sie ze mam zapalenie przydatkow ale to bylo jakos 2 tyg pozniej po zalaeniu pecherza. Teraz jestem wyleczona ale przy delikatnym zimnie je odczuwam, pani dr powiedziala ze tak bedzie bo najgorzej "raz złapać" Dlatego ja radzilabym isc z tym do lekarza i zbadac przyczyne bo moze to byc "poczatkujace" zapalenie pecherza.
__________________




malina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 22:12   #3
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: ból prawej strony podbrzusza

Wybierz się do obu lekarzy, to może być milion różnych rzeczy. Nie kieruj się objawami wyczytanymi w internecie, bo są to najczęstsze i najbardziej typowe objawy, a w rzeczywistości różne choroby mogą przebiegać inaczej, niestandardowo.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 10:31   #4
milllllla88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 30
Talking Dot.: ból prawej strony podbrzusza

Też mam coś podobnego, zawsze boli po prawej stronie, nigdy po lewej. Od paru lat zastanawiałam się co to może być, badania są ok. Kiedyś miałam torbiele na prawym jajniku właśnie (wycinane) - ból w tym samym miejscu, tylko że dużo silniejszy. Zanim odkryto co mi jest ból pojawiał się raz na miesiąc, może rzadziej albo częściej, nie pamiętam. Po operacji zdarzało się że znów mnie pobolewało w tym samym miejscu, raz mocniej raz gorzej. Ale jak już wspomniałam badania były ok. Po paru latach doszłam do wniosku że to przez STRES. I teraz gdy raz na jakiś czas mnie tam zaboli, otwieram okno, kładę się się do łóżka, głęboko oddycham i staram się zrelaksować przy np. filmie Nie mija godzina a ból znika i jestem nowo narodzona. Grunt to nie panikować. A ja właśnie po tej operacji torbieli panikowałam za każdym razem gdy mnie zabolało. Bałam się że znowu pójdę pod nóż.
milllllla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 19:43   #5
franuska66
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 64
Dot.: ból prawej strony podbrzusza

Ja mam problem z jajnikiem od tygodnia, dokładnie z prawym przez pierwsze dwa dni po prostu mnie bolał, teraz czuję tak jakby ten ból mi promieniował, a do tego jakby przechodził w dolne partie podbrzusza Dodam jeszcze, że ból nasila się przy siedzeniu, gdy jestem w ruchu jest ok... w pt ide do lekarza, ale boję się że to może torbiel albo jakiś guz... dodam, że okres spóźnia mi się od dwóch tyg ale ciąża jest wykluczona ?
franuska66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:44.