Jak urządzić pokój z dwoma oknami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-27, 18:27   #1
chocofashion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1

Jak urządzić pokój z dwoma oknami?


Witam,

Jestem facetem, zdecydowałem się na remont pokoju i wszystkie prace budowlane ukończyłem (miałem przy tym dużo frajdy). Niestety przyszła pora na urządzenie pokoju i tutaj już sobie tak dobrze nie radzę.

Pokój jest dosyć problematyczny, znajduje się na rogu dużego domu i w dwóch sąsiednich ścianach (narożnik domu) są okna, całkiem spore (1,6m x 1,8m). Tylko jedna ze ścian jest w pełni czysta, ostatnia ściana ma dwie pary drzwi, jedne prowadzą do nikąd a drugie są wejściowe.

Jasne kolory rażą mnie po oczach, dlatego zdecydowałem się na nową barwę z kolekcji Decoral Fashion, mianowicie Chocofashion (ciemny brąz czekoladowy), sufit jasny, podłoga jasne panele.

Pokój ma wymiar 3,5 m x 4m, ma w nim być łóżko do spania i biurko do pracy oraz trzy plakaty (60x90) Hildebrandta z pięknymi Paniami na tle samolotów. Czy tak wyposażony pokój nie będzie zbyt pusty? Pytam, bo nawet jak go wyposaże to nie będę w stanie ocenić

No i gdzie dać biurko a gdzie łóżko? Przypominam - tylko jedna ściana jest wolna, na pozostałych są albo okna (pod jednym kaloryfer) w połowie albo drzwi?

Co myślicie o białych wnękach okiennych przy takim kolorze?

Wiadział ktoś z Was jakaś aranżacje małego pokoju w podobnym odcieniu? Macie może jakieś zdjęcia?

Pozdrawiam, BW.
chocofashion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 19:59   #2
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Jak urządzić pokój z dwoma oknami?

Znam taki pokoj i poczatkowo mial on jedno okno i okno z drzwiami balkonowymi, jednak okno zostalo zamurowane ze wzgledow praktycznych wlasnie. Ale mysle, ze ulozenie zostaloby podobne.

Tak więc lozko moze byc na scianie z ktorys oknem, to juz od Ciebie zalezy. biurko ja bym dala na sciane na przeciwko tej z oknem, na krotszym boku. Jesli tyle meblo Ci wystarcza, to ok. Ja na pewno wrzucilabym jeszcze jakis stolik nocny, jakas komode. Stolik obok lozka - wtedy masz problem rozwiazany, bo lozko dajesz tam, gdzie zmiesci Ci sie razem z nim stolik. Plakat moze widziec nad biurkiem lub na scianie, gdzie sa drzwi.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 11:55   #3
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: Jak urządzić pokój z dwoma oknami?

Aby nabrać lepszego wyobrażenia jak cały pokój wygląda, razem z obecnymi meblami stwórz jego projekt w jednym z programów aranżacyjnych
http://www.dobreprogramy.pl/Bezplatn...kul,11315.html
Nie wymaga to wcześniejszego doświadczenia, a nice rozjaśni Tobie w głowie, w kiedy przejdziesz do tryby 3d zobaczysz jak będzie wyglądała zaplanowana przez Ciebie przestrzeń. Co do dodatkowych mebli, to zastanów się czy nie potrzebujesz półek na książki, szafek na ubrania. Jeśli nie to nie ma sensu wstawiać dodatkowych sprzętów, aby było mniej pusto. Dwa okna oznaczają też sporo światła, więc czekoladowa farba się sprawdzi, choć może nie na wszystkich powierzchniach (może się zrobić za ponuro).
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.