Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 15:37   #1
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175

Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?


Witam
Słyszałam o bardzo dobrzej farbie marki Teotema nakładanej na włosy zaraz po dekolaryzacji-po ichy umyciu i nałożeniu maski-farba nakładana jest na maskę dzięki czemu można uzyskać popielaty blond. Jest to produkt marki Teotema ale nie wiem jak dokładnie się nazywa? Czy któraś z was wie drogie wizażanki?
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 10:42   #2
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

Czy nikt nie miał do czynienia z Teotemą?
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 21:51   #3
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

1. Zawsze nakłada się farbę po dekoloryzacji - ściągnięcie koloru nie daje odcienia włosów a tylko podkład pod koloryzację. Nie trzeba do tego używać jakiś specjalnych farb - wystarczy normalna profesjonalna farba.

2. NIGDY nie słyszałam o tym aby nakładać farbę NA maskę Pigmenty z farby muszą wniknąć w głąb włosa pomiędzy łuskami - a maska okleja cały włos i po prostu zablokowałaby drogę farbie. Efekt byłby taki, że farba w ogóle by nie złapała.

3. Popielaty blond można uzyskać podczas normalnej koloryzacji, nie widzę związku między popielem a nakładaniem farby na maskę...
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 08:53   #4
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

Czy zawsze nakłada się farbę po dekoloryzacji? Ja od lat robię pasemka rozjaśniaczem i nie nakładfam na nie farby. teraz bym chciała zmienić ich odcień i słyszałam o teotemie właśnie tej na maseczke -jest to cos w rodzaju tonera,szamponu koloryzujacego bo wymywa się po paru tygodniach-dlatego pytam czy ktoś stosował...
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 09:06   #5
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

Zawsze nakłada się farbę po dekoloryzacji- Zafirah (wizażowa fryzjerka) odpowiedziała ci na to pytanie w punkcie 1

Nie lepiej dowiedzieć się czegoś więcej od źródła/osoby od której dowiedziałaś sie o tej farbie?
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 09:25   #6
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

No właśnie dostałam taką odpowiedź że zawsze po dekoloryzacji nakłada się farbę-a ja tak od 2 lat nie robię- czy to błąd?
Do źródła cięzko mi dotrzeć bo usłyszałam o tej farbie na babskim spotkaniu od znajomej znajomej a nie mam do niej żadnego kontaktu
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 12:54   #7
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

Uściślę moja wypowiedź:

1. Zawsze nakłada się farbe po dekoloryzacji globalnej czy rozjaśnieniu wszystkich włosów na głowie - dekoloryzator wymywa pigemnty z włosów i przygotowuje miejsce na nowy kolor. Po samym dekolorze nie otrzymujemy koloru właściwego a tylko podkład pod dalsze działanie.

2. Troche inaczej ma sie sprawa z pasemkami - napiszę jak ja to robię: jeśli włosy dobrze sie rozjaśniaja a pasemka maja byc w słonecznej tonacji (ale nie żółte ) to nie nakładam farby i po splukaniu myję szamponem zamykającym łuski i nakładam maske regenerującą. Jeśli kolor pasemek ma być chłodny lub włosy rozjaśniają sie trudniej stosuje zapienianie - na spłukane dokładnie włosy, wytarte ręcznikiem, nakłada sie przy myjce tzw milkshake'a - jest to odpowiedni rodzaj farby tonującej (np. L'oreal Richesse de Diacolor numerki 9.01, 9.02, 9.11) rozmieszany z mniej więcej podwójną ilością nisko procentowego oksydantu (2,5%). Taka mieszankę trzyma sie 1-10 min, trzeba pilnować aby włosy nie zapigmentowały zbyt mocno( bo wyjdą szare lub fioletowe). Daje to ładny chłodny odcien na rozjasnionych włosach.
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-07, 15:28   #8
helen22
Raczkowanie
 
Avatar helen22
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 175
Dot.: Teotema-farba nakładana po dekolaryzacji na odżywkę-jak się nazywa?

Ja mam właśnie sporo pasemek i wygląda to prawie jak koloryzacja globalna-ale robię je mocną wodą 12 % i efekt jest tak jasny że nie stosuje na nie farby już. Mam pytanie-czy jak położe to co napisałaś Richesse to tylko na pasemka? Byłoby to trudne chyba ze tylko gdzieniegdzie tym specyfikiem grzebieniem przeczesać..czy w miejscach gdzie mam swój naturalny blond nie chwyci na rudo?

---------- Dopisano o 16:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Mam jeszcze jedno pytanie- czy dzięki takiemu milkshake nakładanemu na dekoloryzowane włosy można uzyskać miedziany kolor ale na krótko ? np na miesiąc? czy on się wymywa do koloru pasemek?
helen22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.