Sposób na kaszaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-23, 09:13   #1
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259

Sposób na kaszaki


Jaka jest przyczyna pojawiania się kaszaków na skórze głowy? Czy można zapobiegac ich występowaniu? Czy usunięcie chirurgiczne kaszaka, może spowodowac ponowne pojawienie się innych kaszaków? Jaka jest cena zabiegu usunięcia kaszaków?
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 21:02   #2
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Sposób na kaszaki

Witam nie wiem jaka jest ich przyczyna powstawania. W mojej rodzinie są one genetyczne, z pokolenia na pokolenie. Mogą powstawac nie tylko na gowie. Tata, babcia i ja mamy wprawdzie na głowie, brat miał w uchu a kuzyn na łokciu. U taty i babci po kilku latach powstały nowe, takż ena głowie. U brata i kuzyna oraz wujka od czasu ich wycięcia jest cisza. Ja mam 2 na głowie i dopiero czeka mnie ich usunięcie. Brat i tata niepłacili za zabieg, dostali skierowanie u lekarza internisty i z nim zgłosili się do chirurga. Wyznaczono termin i jednego dnia przy miejscowym znieczuleniu je wycięto, po 7 dniach zdjęcie szwów. Wszystko za darmo
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 00:01   #3
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Sposób na kaszaki

hej mam takie pytanie wzwiazku z tymi kaszakami. Otoz mam 1 na glowie i postanowilam w koncu pojsc z nim do dermatologa bo przyznaje ze ejst on troszke denerwujacy i jak go uciskam to boli. Jak by dermatolog siekowal mnie do chirurga zeby go usuna to czy w tym opatrunku ktory sie nosi dlugo trzeba chodzic?? Bo za tydzien rozpoczynam studia i nie za bardzo bym chciala pojsc z opatrunkiem na glowie
pozdrawiam
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 23:38   #4
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Sposób na kaszaki

Przy wycinaniu kaszaków umiejscowionych na głowie goli się włosy przy nim, troszeczkę ale jednak zawsze to zgolona część włosów. Szew <opatrunek> zakłada się na tydzień, po czym idzie się na zdjęcie szwów. Sam gazik opatrunkowy można zdjąc po 1-2 dniach ale dla higieny lepiej mieć go całe 7 dni aż do momentu zdjęcia szwów. Ja sama niebawem idę na wesele dlatego wciąż przekładam w czasie wycięcie moich 2 kaszaków bo przeraża mnie wizja zgolenia paru włosów
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 10:47   #5
dominika09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19
Dot.: Sposób na kaszaki

Nie potrafię odpowiedzieć co jest przyczyną powstawania kaszaków, ale na pewno, jeśli kaszak jest dobrze usunięty, to nie odrośnie. Mi usuwał pan dr krzsztof Szymański z Warszawy i nie golił mi głowy. Zrobił to szybko i dobrze bez golenia. Podobno w trosce o nie nadkażenie rany nie goli się.
Pozdrawiam
dominika09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-03, 00:15   #6
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Sposób na kaszaki

Kaszaki powstaja na skutek zatykania sie gruczołów łojowych skóry. Nastepnie dochodzi do rozwoju infekcji (zaczerwienienie i ew. bolesność), która z czasem ustepuje i pozostaje typowy, okrągły, twardawy kaszak. Usuniecie tylko chirurgiczne, wycinanie włosów nie jest bezwzględnie konieczne.
Predysponowane sa osoby o cechach skóry z tendencja do przetłuszczania się - w profilaktyce zalecane jest stosowanie odpowiednich płynów do kapieli i mycia włosów. najlepiej skonsultowac z dermatologiem.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 22:51   #7
kewcyn
Przyczajenie
 
Avatar kewcyn
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: near czestochał
Wiadomości: 6
Dot.: Sposób na kaszaki

.

Edytowane przez kewcyn
Czas edycji: 2012-04-07 o 13:00
kewcyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 17:35   #8
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Sposób na kaszaki

Czy konieczne jest cięcie chirurgiczne czy wystarczy może nakłucie igła i wycisnięcie kaszaka? Chodzi mi o usunięcie kaszaka na czole. Nie jest duży-wyczywany od skóra jakby wielkości ziarna słonecznika
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 20:57   #9
KochamMichasia
Rozeznanie
 
Avatar KochamMichasia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 681
Dot.: Sposób na kaszaki

a jestes pewna ze to kaszak?Naprawde nie koniecznie może być to kaszak. Może to być gródka skórna i wchłonąć się po około 2 tygodniach .
__________________
Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
KochamMichasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 14:07   #10
kewcyn
Przyczajenie
 
Avatar kewcyn
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: near czestochał
Wiadomości: 6
Dot.: Sposób na kaszaki

.

Edytowane przez kewcyn
Czas edycji: 2012-04-07 o 13:00
kewcyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 18:00   #11
CzarnaDalia
Przyczajenie
 
Avatar CzarnaDalia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
GG do CzarnaDalia
Dot.: Sposób na kaszaki

Ja mam na głowie kilka i w związku z tym mam pytanie-czy usuwanie ich jest niezbędne konieczne? Czy one mogą urosnąć do rozmiaru piłki pingpongowej?:P
Pytam, bo NIE CHCĘ ich usuwać, do małych guzków mogę się przyzwyczaić, natomiast nie wyobrażam sobie golenia włosów, bo będę wtedy miała kilka placków, to już lepiej zgolić się na łyso. :/
__________________
Inni na szczęście nie wiedzą, jak dobrze bądź jak źle o sobie myślimy.*Cioran

Givenchy!
CzarnaDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 17:23   #12
GUSINKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Sposób na kaszaki

Mam na głowie około 10 kaszaków.Jeśli się ich nie usunie to z czasem mogą się "zapaskudzić"-pojawi się ropniak lub coś w tym rodzaju.Pierwszego "bąbla"miałam odkąd pamiętam,kolejne po latach zaczęły rosnąć jak grzyby po deszczu.Usuwam je u chirurga,za darmo BEZ SZWÓW!!! Zabieg trwa kilka minut.Znieczulana jestem miejscowo.Lekarka delikatnie podgoliła mi miejsce nacięcia skalpelem.Założyła opatrunek,który docisnęłam własną opaską.Mam gęste,długie włosy.Założyłam pasmo włosów na gazik i nikt nawet nie zauważył opatrunku.I jeszcze jedno-za pierwszym razem poszłam usunąć dwa kaszaki,znajdujące się blisko siebie.Okazało się,że między nimi tworzyły się już dwa kolejne.NIE MA SIĘ CZEGO BAĆ,TRZEBA DZIAŁAĆ!!!
GUSINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 20:53   #13
kkosmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 18
Dot.: Sposób na kaszaki

wycinać??? ja mam pod oczami, tam jest tak delikatna skóra, nie zostaną blizny?
kkosmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 09:24   #14
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: Sposób na kaszaki

Wszystko co powstaje(moim zdaniem) jest przyczyną tych małych wstrętnych bakteri
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:08   #15
GUSINKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Sposób na kaszaki

Cytat:
Napisane przez kkosmi Pokaż wiadomość
wycinać??? ja mam pod oczami, tam jest tak delikatna skóra, nie zostaną blizny?
Nie wiem,czy to taki sam kaszak.Na twarzy bywają małe i białe.Ja na głowie mam twarde kulki pod skórą, w dotyku przypominają bąbel po ugryzieniu komara.Na skórze oprócz tych "buł" nie ma żadnych zmian i odbarwień. Usuwanie jest bezpłatne,lekarz rodzinny pokieruje albo do dermatologa albo do chirurga.Jestem z Zabrza i będę usuwać także bolące znamiona(pieprzyki).Tym z kolei także za darmo zajmie się chirurg plastyczny.Trzeba popytać w swoim rejonie i zrobić "porządek" A może to nawet nie kaszaki? Jakiś "tłuszczak" pod skórą,który sam zniknie...
GUSINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-28, 11:33   #16
Lady_Ramkin
Przyczajenie
 
Avatar Lady_Ramkin
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Sposób na kaszaki

Wycinałam sporo znamion, niekoniecznie kaszaków i zawsze na NFZ i chirurgicznie. Ale od czasu jak przy docięciu marginesów przy niezłośliwym zwłóknieniu położyli mnie na noc do szpitala na oddział onkologii gdzie dziewczyny czekały na operacje piersi, czy były właśnie po mastektonii - to przeżyłam koszmar. Zabieg trwał jakieś 15 minut a ja musiałam czekać cały dzień i noc na gorącym łóżku w sali gdzie kobietki przeżywały swoje prywatne koszmary zdrowotne poważniejsze od mojego pypcia.
Rozumiem że procedury procedurami ale oni mi do tego zabiegu chcieli dać narkozę, traktowali jak kandydatkę na poważny zabieg. Zaprostetowałam gdy chcieli mi podać narkozę bo wystarczyło w zupełności znieczulenie miejscowe. W każdym razie następnym razem idąc z kolejnymi kaszakami dowiem się dokładnie czy będzie to usuwane ambulatoryjne i tego samego dnia wyjdę ze szpitala. Inaczej wolę zapłacić i iść do prywatnej kliniki. Na samo wspomnienie tej nocy mam do tej pory traumę. Wiem że szpitale tak się zabezpieczają przed ewentualnymi następstwami ale bez przesady.
Moj tato obkładał sobie kaszaka na policzku okładami chyba z cebuli i jeszcze czegoś. Myślę jednak że kaszak sam pękł bo wyrósł do wielkości piłeczki pingpongowej. Ale trwało to bodajże 30 lat i tato strasznie się tej guli krępował ale do lekarza nie poszedl bo panikarz.
Lady_Ramkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 15:33   #17
kkosmi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 18
Dot.: Sposób na kaszaki

tłuszczak mam na udzie, więc jestem pewna, że to nie to ale fakt i z jednym i drugim trzeba będzie zrobić porządek
"kaszaki" pod oczami dawałam usuwać kosmetyczce ale zawsze wracają po ok. roku, nic to będzie trzeba się kopsnąć do dermatologa. . .
kkosmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 16:58   #18
Galijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Galijka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 224
Dot.: Sposób na kaszaki

Cytat:
Napisane przez GUSINKA Pokaż wiadomość
Nie wiem,czy to taki sam kaszak.Na twarzy bywają małe i białe.Ja na głowie mam twarde kulki pod skórą, w dotyku przypominają bąbel po ugryzieniu komara.Na skórze oprócz tych "buł" nie ma żadnych zmian i odbarwień. Usuwanie jest bezpłatne,lekarz rodzinny pokieruje albo do dermatologa albo do chirurga.Jestem z Zabrza i będę usuwać także bolące znamiona(pieprzyki).Tym z kolei także za darmo zajmie się chirurg plastyczny.Trzeba popytać w swoim rejonie i zrobić "porządek" A może to nawet nie kaszaki? Jakiś "tłuszczak" pod skórą,który sam zniknie...
Kurcze, to ja na głowie mam dwa takie "cuda" ale zawsze myślałam, że taka moja uroda. Są od kiedy pamiętam...
A pieprzyków mam całe mnóstwo ale żaden z nich nie boli. Wiem, że powinnam zrobić z nimi porządek (ryzyko czerniaka itd) ale jakoś nie mogę się zebrać. Poza tym jakbym miała wszystkich się pozbyć to chyba nigdy nie wyszłabym od dermatologa
__________________
"Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu" / Jean de La Bruyere

http://www.centaurus.org.pl/

Cmentarz dla zwierząt


Galijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:59   #19
kremkokosowy
Przyczajenie
 
Avatar kremkokosowy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Sposób na kaszaki

Czy po założeniu szwów na tym miejscu będą odrastać włosy? czy to będzie jak z blizną? mam 2 kaszaki na głowie i najbardziej odstrasza mnie golenie głowy...
kremkokosowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-24, 09:25   #20
GUSINKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Sposób na kaszaki

Cytat:
Napisane przez kremkokosowy Pokaż wiadomość
Czy po założeniu szwów na tym miejscu będą odrastać włosy? czy to będzie jak z blizną? mam 2 kaszaki na głowie i najbardziej odstrasza mnie golenie głowy...
Pisałam już wcześniej-mam usuniętych SIEDEM lub więcej kaszaków na głowie,w różnych miejscach i różnej wielkości. Dwa z nich rosły koło siebie i były duże a między nimi już tworzył się trzeci. Miałam zatem długie nacięcie skalpelem pod miejscowym znieczuleniem.Krwawiłam mocno ( w tym opisanym przypadku),ale NIE ZAKŁADANO MI SZWÓW!!!Opatrunek nosiłam mały,pani pielęgniarka gazik nakryła włosami i spięła wsuwką także ledwo był widoczny.Dodatkowo dociśnięty był materiałową,kupioną przeze mnie wcześniej opaską do włosów.Opatrunek zmieniałam sama,w trzecim dniu byłam "się pokazać" lekarzowi i tyle.WŁOSY ODRASTAJĄ ale pewnie dlatego,że nie mam szwów.Obecnie mam jeszcze kilka zabiegów przed sobą,bo mam pełno malutkich kaszaków(ponoć źle się usuwa takie maleństwa i trzeba czekać,aż troszkę podrosną) a na kolejny zabieg udam się z przyjemnością.Poleżę na łóżeczku z 10 minut i po wszystkim Po zabiegu warto wziąć tabletkę przeciwbólową,bo głowa trochę boli.
GUSINKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:02   #21
tylko_ chwilka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 163
Dot.: Sposób na kaszaki

Ja miałam wycinane kaszaki na głowie i miałam szwy oraz zostały blizny na których juz mi włosy nie odrastaja...
tylko_ chwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 10:17   #22
Baskinia
Zadomowienie
 
Avatar Baskinia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 259
Dot.: Sposób na kaszaki

Czy ktoś z Was miał usuwane kaszaki na głowie metodą krioterapii? Podobno jest skuteczna w 100% i bez cięcia
Baskinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 17:43   #23
_Schmetterling
Zakorzenienie
 
Avatar _Schmetterling
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 12 112
Dot.: Sposób na kaszaki

Odkopuję wątek...

Jaka jest mniej więcej cena za usunięcie kaszaka?
_Schmetterling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:59   #24
Frank Underwood
Przyczajenie
 
Avatar Frank Underwood
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Sposób na kaszaki

Zależy od wielkości i lekarza
Z tego co czytałem, jakieś 300-500zł.

Ważne są też dwie rzeczy. Po pierwsze, żeby lekarz zrobił badanie histopatologiczne tego kaszaka.
Po drugie, żeby go wyłuszczył, czyli usunął torebkę łojową, bo one lubią się odnawiać.

Czy któraś z Pań, mogłaby polecić jakiegoś lekarza wykonującego ten zabieg w Krakowie, albo wskazać odpowiednie miejsce na forum?
Będę dozgonnie wdzięczny
Frank Underwood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:47   #25
togetherforever
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 148
Dot.: Sposób na kaszaki

aż mnie zmroziło, jak pomyślałam, że sama chcesz to przebić. Idź do lekarza tak będzie najlepiej. Miałam kiedyś taki kaszak usuwany i wiem, że też wymaga to wprawy, żeby go dokładnie usunąć
togetherforever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:34   #26
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: Sposób na kaszaki

kaszaki mogą pojawiać się z wielu przyczyn, wystarczy tak naprawdę niewłaściwy kosmetyk albo niedokładny demakijaż. Nie musisz od razu biec do lekarza. Wybierz się do dobrego gabinetu kosmetycznego. Dla większości kosmetyczek usinięcie kaszaków nie stanowi problemu i przeprowadza się je w czasie standardowego oczyszczania twarzy. Mówię o oczyszczaniu manualnym i wyciskaniu zaskórników.
Upewnij się jednak że salon dysponuje aparaturą tak peelig kawitacyjny czy darnsonwal (połączenie oczyszczania z tą aparaturą i dobranie odpowiedniej pielęgnacji powinno wystarczyć na skuteczne pozbycie się kaszaków).
Ceny oczyszczania twarzy wachają się jednak nie powinnaś zapłacić za całość więcej jak 100-120zł, a zabieg potrwa minimum godzinę.
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:42   #27
matek0207
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Sposób na kaszaki

Witam Was.
Zarejestrowalem sie tutaj aby opowiedziec moja historie z kaszakiem na glowie. Otoz byl on wielkosci 3,5cm x 1,5cm masakra:/ . Mialem go ponad 4 lata i przez ten czas co dziennie o nim myslalem co mnie co raz bardziej dobijalo. Balem sie zabiegu i probowalem chyba WSZYSTKIEGO ale nic nie pomagalo. Znalazlem w internecie na prawde wspanialego lekarza chirurg onkolog ordynator szpitala WAM w Lodzi Pan Marek Stempień. Wykonal zabieg w super atmosferze, rana zagoila sie blysklawicznie mimo 5 szwow. Chcialem Wam powiedziec ze na prawde jesli lekarz na konsultacji stwierdza ze jest to kaszak (guz przesuwalny pod wzgledem podloza wraz ze skora) to nie zastanawiac sie tylko na zabieg, najlepiej do dr Stempnień. Zabieg wykonal nie golac wlosow i od razu po zabiegu nie bylo widac miejsca w ktorym byl on wykonywany. Trzymalem tylko przez 20min gaze i pozniej po 10 dniach zdjecie szwow. Nie warto tego gów...a chodowac tylko wycinac jak najszybciej bo to bardzo powoli ale rosnie. Koszt zabiegu to 450zl ale dla mnie w tym wypadku pieniadze nie graly zadnej roli liczylo sie tylko prawidlowo wykonany zabieg i estetyka. Pozdrawiam
matek0207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 15:45   #28
wanilia2010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1
Dot.: Sposób na kaszaki

Poszłam prywatnie, bo na NFZ chcieli mi golić włosy i usuwają tylko pojedynczo, a miałam 3 kaszaki, musiałabym się męczyć 3 razy. Lekarz usunął od razu wszystkie, bez usuwania nawet 1 włosa. Taka jest różnica w leczeniu na kasę i za kasę. Zabieg trwał 20 minut, po jednym szwie na każde cięcie. Zabieg pod znieczuleniem miejscowym, koszt za 3 kaszaki - 500 zł. Włosy trzeba umyć od razu po paru godzinach, bo okolice rany muszą być czyste, aby nie wdało się zakażenie. Szwy zdejmuje się po 10 dniach, nie miałam żadnego opatrunku. Polecam w Bydgoszczy dr Zegarskiego "Dermoestetica"- wzór dobrego lekarza. Omijać dr. Zmysłowskiego z "Medic"- nieprofesjonalny i niemiły. Mam to dosłownie z głowy. Nareszcie!

Edytowane przez wanilia2010
Czas edycji: 2015-02-12 o 15:48
wanilia2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-12 16:45:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.