Studia a odzywianie - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-09, 18:57   #31
madzia_g
Zakorzenienie
 
Avatar madzia_g
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: LBN:):):):)
Wiadomości: 4 352
Dot.: Studia a odzywianie

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
Niedlugo zacznie sie rok akademicki. Niestety sa takie dni kiedy mam zajecia od 8 do 18, i zadnej przerwy, podczas ktorej moglabym wyskoczyc do jakiegos baru na salatke.
I zastanawiam sie co jesc podczas 15-minutowych przerw. W tamtym roku mialam podobna sytuacje, i czasem probowalam wytrzymac to 13 h (bo 10 h w szkole plus ok 3 h dojazdu). ale skonczylo sie na tym ze rzucalam sie po powrocie do domu na lodowke, i starsznie bolala mnie glowa. Albo ciagle jadlam jakies batoniki, czasem z kolezanka kupowalysmy sobie duze opakowanie platkow i jadlysmy podczas przerwy.
Nie chce przytyc, chce sie zdrowo odzywiac.
Dlatego zastanawiam sie co jesc podczas tych przerw? Bo jogurt z tego co wiem ma duzo kalori, poza tym jogurtem sobie nie pojem. Kanapki? Podobno jak sie je duzo chleba to sie tyje.
I co powinnam jesc po powrocie do domu?

Zastanawiam sie te czy kiedy wstaje o 6, czy powinnam wtedy jesc snaidanie czy robic sobie kanapke na uczelnie? bo kiedy jem o 6 to potem kolo 10 znow robie sie glodna

pomozcie
mam ten sam problem.. tzn mialam. czesto jest tak ze mam od 8-20 zajecia i nie mam czasu aby wrocic na obiad do domu jakis zdrowy a w poblizu uczelni mam jedynie mc donalda i inne fastfoody...ale biore ze soba kanapke z ciemnym chlebem jakas chuda wedlinka i salatka i wcinam.. oczywiscie na 10h na uczelni to za malo wiec takich kanapek mozna zrobic dwie czy tam ile wolisz.. do tego jakis owoc i jak ja jestem glodna to pije wode mineralna i kupuje kawe bez cukru w automacie( i dosypuje sama slodzi- wiem ze niezdrowy ale czasem nie moge sie powstrzymac a cukier ma za duzo kcal) mysle tez nad actimelem lub activia bo do tradycyjnych jogurtow potrzebna jest lyzeczka ;P
madzia_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 19:59   #32
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Studia a odzywianie

a nie macie na wydziałach barów? ja też mam zajęcia od rana do nocy i zwykle chodze do takiego uczelnianego baru i kupuje albo jakiś zestaw obiadowy (wiem nie jest tak zdrowe jak w domu ale zdrowsze od snikersa) albo jogurcik, tosty, czasem sałatke
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:08   #33
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Studia a odzywianie

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
a nie macie na wydziałach barów? ja też mam zajęcia od rana do nocy i zwykle chodze do takiego uczelnianego baru i kupuje albo jakiś zestaw obiadowy (wiem nie jest tak zdrowe jak w domu ale zdrowsze od snikersa) albo jogurcik, tosty, czasem sałatke
mam bar, ale z wegetarianskich rzeczy ( jestem wegetarianka) to tam sa : nalesniki, pierogi ruskie, frytki
nie wiem czy zdrowo ale kupuje
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:34   #34
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Studia a odzywianie

ja tez jestem wegetarianką i mówiąc szczerze boję sie jeść w barach, stołówkach itp pracowałam jakiś czas w takim miejscu i wiem, że np z oszczędności smaży się wszystko w smalcu...wole zrobić sobie kanapke z serkiem w domu
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 20:45   #35
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Studia a odzywianie

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
ja tez jestem wegetarianką i mówiąc szczerze boję sie jeść w barach, stołówkach itp pracowałam jakiś czas w takim miejscu i wiem, że np z oszczędności smaży się wszystko w smalcu...wole zrobić sobie kanapke z serkiem w domu
na smalcu?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:03   #36
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Studia a odzywianie

no niestety smalec kosztuje dużo mniej a przecież wszyscy dobrze wiemy, że w Polskich barach oszczędza sie na wszystkim Nie mówie, że tak musi być wszędzie ale wiem, że to nie rzadkość (szczególnie jeśli chodzi o frytki!) dlatego jeśli już mam coś zjeść to wole wybrać gotowane pierogi z owocami itp. Chociaż kto wie, jakie cholerstwa do tego też dodają...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 08:14   #37
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Studia a odzywianie

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
no niestety smalec kosztuje dużo mniej a przecież wszyscy dobrze wiemy, że w Polskich barach oszczędza sie na wszystkim Nie mówie, że tak musi być wszędzie ale wiem, że to nie rzadkość (szczególnie jeśli chodzi o frytki!) dlatego jeśli już mam coś zjeść to wole wybrać gotowane pierogi z owocami itp. Chociaż kto wie, jakie cholerstwa do tego też dodają...
ja kiedys pracowalam w barze wegetarianskim i tam smazyli normalnie na oleju - coprawda z 10 tloczenia ale to przynajmniej nie byl smalec. moze w barach wegetarianskich jest bezpieczniej?
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 08:23   #38
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Studia a odzywianie

na pewno bezpieczniej niż w chińskich/wietnamskich budkach tam to nie spodziewałabym sie że owoce w pierogach są owocami zawsze przecież można też zapytać w czym smażone jest to, co chcemy kupić i liczyć na uczciwość sprzedawcy
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 08:35   #39
Atram
xxyy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 037
Dot.: Studia a odzywianie

Cytat:
Napisane przez sylwia18 Pokaż wiadomość
na pewno bezpieczniej niż w chińskich/wietnamskich budkach tam to nie spodziewałabym sie że owoce w pierogach są owocami zawsze przecież można też zapytać w czym smażone jest to, co chcemy kupić i liczyć na uczciwość sprzedawcy
na ta uczciwosc bym nie liczyla
__________________
Nie należy sie bać zmian , które powo...
Atram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 08:44   #40
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Studia a odzywianie

i właśnie dlatego nie jem niczego, czego sama nie zrobie
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 19:41   #41
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Studia a odzywianie

no u mnie w barze akurat jest mnóstwo różnych sałatek, kanapki z serem żółtym czy tez dania wegetariańskie
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-22, 17:46   #42
Madzia86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 76
Dot.: Studia a odzywianie

Widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Też wstaję prawie codziennie o 5 rano (jak nie o 5 to o 6 ) i do domu wracam na 18-19. Zawsze do szkoły brałam 3 takie podwójne kanapeczki i np 2 jabłka. Czasami też woda mineralna (za mało piję w ciągu dnia - mój błąd ). Ale największym błędem było też to, że jadłam po powrocie do domciu np. obiadek zrobiony przez mamusie. Oczywiście skończyło sie to tragicznie - głupia byłam
Teraz staram się jeść śniadanie - 2 kanapki i w szkole 3 podwójne kanapeczki, czyli dziennie jem 8-10 kanapek najczęsciej ze szyneczką, albo serkiem topionym + 2 jabłka. Teraz się zastanawiam czy te 10 kanapek na cały dzień to nie za dużo ??
Aha, jeszcze staram sie chodzić 2-3 razy w tyg. na siłownie i tam spędzam ok godzinki czasu. Nie ćwicze zawsze tego samego - zazwyczaj orbiterek, brzuszki - do bólu , coś na mięśnie rąk i nóg i do domciu.

Kanapki robię z chleba ciemnego lub pełnoziarnistego - jest pyszniutki nawet moją mamę przekonałam, żeby go jadła
Madzia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 13:57   #43
Ewelina@@@
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina@@@
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 73
Studentki!!! Jak sobie radzicie???

Doprowadzenie mojej sylwetki do wymarzonego stanu kosztowało mnie mnóstwo zdrowia , nerwów , wyrzeczeń... Od września zaczynam studia (Architektura i U. na politechnice Krakowskiej) Niestety muszę przynajmniej na 1-szym roku zamieszkać w krk na mieszkaniu bo rozkłąd lekcji na uczelni jest podobno makabryczny . Do tej pory sama przyrządzałam sobie posiłki nie jadam niczego słodkiego tłustego itp (znacie te sprawy)... Kochane powiedzcie Czy dajecie radę utrzymać świetną sylwetke podczas studiów? Jakie posiłki i ile razy w środku dnia spożywacie? Zależy mi aby utrzymać obecna sylwetkę ale i nie schudnąć :/ (kiedyś byłam o krok od anoreksjii )boję się żeby to nie powróciło a niechcę stać się pączuszkiem Podzielcie sie proszę ze mną swoimi wrażeniami z życia studentek
Ewelina@@@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 22:19   #44
agnieha_bb
Raczkowanie
 
Avatar agnieha_bb
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
GG do agnieha_bb
Dot.: Studentki!!! Jak sobie radzicie???

Dokładnie, tez chetnie poczytam rady doswiadczonych studentek, chwalcie sie czy jest czas na gotowanie i dbanie o to co sie je, szczegolnie na pierwszym roku
Ewelina@@@ tak sie składa ze takze zaczynam architekture tyle ze we Wrocku
__________________
agnieha_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-28, 22:28   #45
italiaanka
Wtajemniczenie
 
Avatar italiaanka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Bdg.
Wiadomości: 2 275
GG do italiaanka
Dot.: Studentki!!! Jak sobie radzicie???

Był już taki temat - łączę oba i proszę na przyszłoś o korzystanie z wyszukiwarki
__________________
...
italiaanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-29, 13:19   #46
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Studentki!!! Jak sobie radzicie???

Ewelina@@@- zaczynasz studia od wrzesnia? Chyba od października

Ja rowniez w tym roku rozpoczynam studia. Mam nadzieje, że uda mi się prowadzić dietke przy trybie życia wiecznie zabieganej studentki.
Przeczytalam porady z tego wątku i zastosuje sie do nich
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 11:27   #47
nemo76
Przyczajenie
 
Avatar nemo76
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3
Red face Dieta na studencką kieszeń

Witajcie!
Chyba potrzebuje Waszej pomocy, bo sama juz nie mam pomyslu na swoje odchudzanie Nie jestem zadowolona ze swojego wygladu i chcialbym zrzucic jakies 4-5 kg.

Cwiczenia, suplementy, diety... Przy tym ostatnim zaczyna sie problem. Wszystkie proponowane diety są a) czasochlonne w przygotowywaniu i b) zdecydowanie zbyt drogie, jak na studencka kieszen. Postanowilam, ze bede jesc malo, ale czesto, czyli 5-6 malych posilkow dziennie. Tylko jak te posilki powinny wygladac? Czy mozecie zaproponowac mi menu, ktore dostarczy mi wiekszosci potrzebnych skladnikow, ale jednoczesnie bedzie latwe w przygotowaniu i niedrogie?

Kolejnym problemem jest to, ze przez dziwaczny rozklad zajec nie moge jesc codziennie o tych samych porach, a to zdaje sie jest wazne. Jak poradzic sobie z obiadem, czyli jedynym cieplym posilkiem, kiedy wypada on w porze zajec?

Pomozcie
nemo76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 20:20   #48
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Dieta na studencką kieszeń

Tak dla przykładu:

Ś: pół kostki twarogu, owsianka (w Kauflandzie opakowanie ok 0,99zł) z mlekiem.
IIS; jakas grahamka z szynka i warzywem
O: coś ciepłego - peirs gotowana, jakeis warzywa na patelni
P: jpgurt naturalny + jakeis tłuszcze (np. pestki z dyni, przechy ziemne (wLaufie za 1,70 zł opakowanie )
K: wiejski czy cos.

I całkiem niedrogo wychodzi
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-21, 10:50   #49
muusli
Przyczajenie
 
Avatar muusli
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Oln
Wiadomości: 20
Dot.: Studia a odzywianie

Kiedyś w Shap'ie były przykłady niedrogich, sycacych i dietetycznych obiadków do zabrania do pracy M. in. sałątka z kuskusem i jakimiś warzywkami, makaron z łososiem wędzonym i takimi pierdółkami
Więc chyba najlepsze jest przygotowywanie sobie różnego rodzaju sałatek, pakowanie w plastikowe pojemniki, do tego łycha i szamanko gotowe

Ja sama wpadłam w pułapkę studenckiego życia, bo dziewczyny w grupie były mało kontaktowe, ja Warszawy nie zdążyłam poznać, a jak miałam okienka parogodzinne to szłam sama jak ten palec, oczywiscie coś zjeść, w okolicy miejsca, gdzie miałam mieć zajęcia, żeby bezsensownie nie kluczyć po mieście A w efekcie przytyłam 4 kilo
muusli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:58.