Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-28, 15:04   #151
alanml
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Mój syn ma 14 miesięcy lecz ryby jada od 10 miesiąca. pierwszą rybką jaką mu dałam był łosos. Ostatnio filet z jakiejś ryby na literę T ale nie pamiętam nazwy, polecono mi ją i była pyszna. No i na kolacje czasem wcina makrelę wędzoną.

Nigdy nie było problemów brzuszkowych tylko kupka po rybce ma specyficzny kolor. Piszę to aby mamusie które po raz pierwszy dają dziecku rybkę nie panikowały.

Memi duzo racji w tym co piszesz jednak masz rację również w tym, że życie zweryfikuje Twoje pioglądy. gdy po raz milionowy nie będziesz miała pomysłu na sniadanie... Pozatym nigdy nie wiem jakie preferencje zywieniowe będzie miało Twoje dziecko. Może kochac parówki a nie lubić kaszki...
alanml jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 12:47   #152
anja00
Raczkowanie
 
Avatar anja00
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 329
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Czy któraś z Was robiła swojej dzidzi kaszkę ryżową - malinową z Nestle ?
Ja dzisiaj zrobiłam synkowi pierwszy raz i wyszły straszne gluty!
Nie zdarzało mi się to wcześniej z kaszkami Bobovity bananowymi i bezsmakowymi...
Robiłam jak wcześniej... na mleku modyfikowanym...wg instrukcji
anja00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:49   #153
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Super wątek. My dopiero zaczynamy przygodę z jedzonkiem. Wczoraj pierwszy raz ugotowałam zupkę z marchewki, ziemniaczka i pietruszki i niestety moje dziecko jej nie lubi. Za to słoiczki z tych samych warzyw uwielbia.
Pytanie: po ilu dniach testowania i smakowania danego posiłku można wyeliminować jedne posiłek mleczny? I czy po przecierze dać dziecku pić?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-22, 18:07   #154
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Witam!!

Moja córka zaczęła 9 miesiąc mam pytanie odnośnie ryb a dokładnie mintaja - bo kilka razy już podawałam. Co o tym sądzicie? Wie ktoś coś o zaletach czy wadach tej ryby? Martynie nic nie było po niej tzn jej po niczym nic nie dolega. Młoda wchłania wszystko co jej się da bez żadnych alergii to przechodzi. Lekarka stwierdziła że w jej przypadku spokojnie mogę mintaja podawać. Jednak pytam z ciekawości co WY o tym sądzicie.
Co do jogurtów to my podajemy zwykła dla dorosłych jogurty naturalne. Żadne tam owocowe bo w nich za wiele barwników i cukru. Kupuje naturalny i do niego daję jakieś owoce sama.
Dałam też młodej kiedyś parówkę jednak jak potem pomyślałam co w niej się znajduje to stwierdziłam póki co pierwszy i ostatni raz. Tylko zastanawiam się jaką ewentualnie kiełbasę wprowadzać czy póki co wstrzymać się z takimi rzeczami???
Co do żuru to ja już podaję takie zupki "nasze" oczywiście nie doprawione tak jak dla nas. Jednak żur, rosół, warzywne zupy już jada. Dziś na śniadanie wchłonęła troszkę jajecznicy z chlebkiem.
Póki co u nas zero uzębienia więc wszystko w papkach podajemy.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 23:01   #155
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

mintaj to morska rybka, mysle, ze jest ok

niestety, w Polsce makrela jest tylko i wylacznie wedzona, a jako taka to tylko z dobreo zrodla, ja na razie nie znam takowego. szkoda, mialam nadizeje, podawac synkowi swieza makrele.

Co do rozszerzania diety to polecam blog "ida w krainie smakow"- warto poczytac..


Warto tez wygooglowac sobie "zywienie dziecka w wieku poniemowlecym"- kilka pierwszych linkow zawiera przydatnie informacje, rowniez dla mam niemowlat. Np o tym, ze dzieciom do 2 roku zycia nie powinno ograniczac sie cholesterolu.

Ostatnio zastanawialam sie kiedy i w jakiej formie podawac synkowi slodycze. Napewno nie porzed koncem 1 roku zycia ( ide starym schematem z glutenem, takze biszkopty tez beda w okolicach 10-11-12miesiaca).. W zasadzie propozycji na slodycze mam kilka:
-owoce swieze- oczywiste juz u niemowlaka
-owoce suszone
-po 12 mcu zycia:
-czekolada gorzka- tu jakies rozsadne podawanie w rozsadnym wieku..
-kakao
-kawa inka
-ciasta domowe
-lody- daleka przyszlosc..

nie chcialabym podawac kupnych slodyczy z wyjatkiem czekolady gorzkiej. sama , mimo, ze jestem slodyczoholiczka, rzadko jadam sklepowe.
pewnie sie zdziwicie, ze w ogole zamierzam te niezdrowe slodycze podawac, ale uwazam, ze skoro ja czasem jadam slodycze ( i tylko zdrowy rozsadek chroni mnie przed slodyczozarstwem), to dlaeczgo mam odmawiac ich 2 latkowi??? co innego dybym w ogole ich nie jadla,ale niestety jakos nie potrafie upiec ciasto i go potem nie skosztowac.. zreszta mysle, ze dziecko predzej czy pozniej i tak zetknie sie ze slodyczami, wiec zbyt ryorystyczne tepienie wywolaloby tylko potrzebe ukrywania faktu , ze je jada.A stad prosta droga do utraty kontroli nad spozywana iloscia.

myslalam o "modelu szwedzkim"podawania slodyczy- czyli 1raz w tygodniu dzien slodyczowy, np sobota/niedziela, pozostale dni owoce swieze i suszone jako podwieczorek. Co o tym myslicie?
sprawa wbrew pozorom jest pilna, bodziadkowie juz sie przymierzaja z czkolada

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:41 ----------

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Super wątek. My dopiero zaczynamy przygodę z jedzonkiem. Wczoraj pierwszy raz ugotowałam zupkę z marchewki, ziemniaczka i pietruszki i niestety moje dziecko jej nie lubi. Za to słoiczki z tych samych warzyw uwielbia.
Pytanie: po ilu dniach testowania i smakowania danego posiłku można wyeliminować jedne posiłek mleczny? I czy po przecierze dać dziecku pić?
Moje dostaje od miesiaca przecier owocowy, najczesciej z surowego jablka( surowego dlatego,ze mial problemy z kupka i dobrze sie po tym uregulowalo, dodatkowo najwiecej witamin), czasem sloiczek. Zjada maksymalnie 1/3 sloiczka na raz, strach pomyslec co bedzie jak mu dam warzywo (nieslodkie).

Jesli karmisz piersia to odpowiedz jest prosta- to sa posilki uzupelniajace a karmienie piersia jest nadal na zadanie. moje sie 1/3 sloiczka nie najada, dostaje piers, w ten sposob nie mam tez problemow z dopajaniem.

same warzywa/owoce sa malo kaloryczne i dostarczaja glownie wody,mikroelementow i troche weglowodanow. z tego co pisza na sloiczkach to np zupka jarzynowa z 9% miesa i odrobinka oleju ma ok 50 kcal/100g, dla porownania 100ml mleka(modyfikowane i kobiece ma podobna kalorycznosc) to ok 70 kcal. Gdyby moj zjadl sloiczek 125g zupki to pewnie bym go nie dokarmiala, ale mialabym mleko w pogotowiu.wlasnie chyba od tego tygodnia zaczniemy z zupkami, podejrzewam, ze pierwsze dwa tygodnie to beda 2-4lyzeczki i raczej oswajanie niz karmienie.

najlepiej byloby pokarmic tak z miesiac i popatrzyc na przyrost wagi.

aby polepszyc wartosc odzywcza zupki mozna dodac mieska/kaszki/keiku/oliwy/nasion.

a jeszcze w kwestii poznawiania smakow to ja przy okazji robienia prztworow dalam synkowi do raczki obranego ogorka- ma juz w zabki - possal sobie, troche popodgryzal. fajnie bo stymuluje nauke gryzienia i akurat duzego kawalka ogorka nie jest w stanie ugryzc i sie zakrztusic. dziecko przyzwyczja sie do tego, ze ma cos w buzi i nawet jesli wypluje ten maly kawaleczek to zqawsze jest nowe doswiadczenie. latwiej bedzie mu zniesc grudki w posilka, przynajmniej mam taka nadzieje.podobno dobry sposob na niejadkow to dac do raczki lub polozyc przed dzieckiem- ciekawosc zwycieza.

Co do kielbaski to nie wiem, ale slyszalam, ze wedliny dopiero po 2 roku zycia...chyba chodzi o to, ze sa naszikowane chemia (a co nie jest hehe).

Ktos tu sie zastanawial nad wartoscia sloiczkow. Ja mysle, ze one maja taki dlugi termin waznosci, bo sa po prostu pasteryzowanie ( i chyba niestety w ten sposob wszelkie witaminy zostaja zniszczone) i ze w ten sposob nie ma koniecznosci dodawania konserwantow.
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-08-23 o 23:13
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 21:45   #156
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
z kolei oddzialy noworodkowe, po aferze z bebiko przechodza masowo na humane.
wiecej na temat konkurencji i afer w necie slowa klucze: melamina, bisfenol A...
a co to za afera z tym bebiko?
pytam bo ja dokarmiam małego własnie mlekiem bebiko

PS. widzę, ze mamy podobne pomysły na słodycze i cukier dla dziecka, tylko jak zreformować tych dziadków
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:54   #157
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

podobno w jakiejs partii mleka bebiko wykryto melamine- ta z ktorej sie robi plastikowe miseczki. Rzecz sie dziala w Chinach i podobno ta partia do Europy nie dotarla. ale afera zostala rozdmuchana i blady strach padl na neonatologie , wiec na wszekli wypadek niektore zmienily mleko na humane... Niestety szczegolow juz nie pamietam, bo to bylo w zeszlym roku. Ja tam do bebika nic nie mam.

Ja karmie piersia, ale mialam w zapasie sztuczniaka, na wszelki wypadek, i wlasnie Bebiko. Antek go nie dostal, sama zjadlam, bo jest bardzo smaczne hehe .
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014





memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 23:12   #158
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość
podobno w jakiejs partii mleka bebiko wykryto melamine- ta z ktorej sie robi plastikowe miseczki. Rzecz sie dziala w Chinach i podobno ta partia do Europy nie dotarla. ale afera zostala rozdmuchana i blady strach padl na neonatologie , wiec na wszekli wypadek niektore zmienily mleko na humane... Niestety szczegolow juz nie pamietam, bo to bylo w zeszlym roku. Ja tam do bebika nic nie mam.

.
to nie było bebiko, tylko nestle.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...ku_Nestle.html
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2009-08-25 o 23:14
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 08:28   #159
maltanka83
Raczkowanie
 
Avatar maltanka83
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez anja00 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was robiła swojej dzidzi kaszkę ryżową - malinową z Nestle ?
Ja dzisiaj zrobiłam synkowi pierwszy raz i wyszły straszne gluty!
ja robiłam tą kaszkę dziecku, wychodzi ok, konsystencja gładka.
mój synek ma 7 miesięcy i od miesiąca wprowadzam mu jedzenie inne niż mleko. Kaszki zjada chętnie, a ulubiona to bananowa Bobovity smaczny sen. Za to zupek ze słoiczków nie ruszy, więc muszę mu wymyślać i gotować (wczoraj mu próbowałam dać słoiczek to myślałam, że mi zwymiotuje tak zaczął pluć tym). aha i owoce ze słoiczków też chętnie zjada.
__________________
"Tam na dole zostało
wszystko to co Cię męczy.
Patrząc z góry wokoło
świat wydaje się lepszy."

maltanka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 23:49   #160
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość

Ktos tu sie zastanawial nad wartoscia sloiczkow. Ja mysle, ze one maja taki dlugi termin waznosci, bo sa po prostu pasteryzowanie ( i chyba niestety w ten sposob wszelkie witaminy zostaja zniszczone) i ze w ten sposob nie ma koniecznosci dodawania konserwantow.
Pasteryzacja zachowuje witaminy i wartości odżywcze produktów (nie wiem,czy 100%,ale zachowuje jak najbardziej).Inaczej mamy nie karmiłyby swoich dzieci jedzeniem ze słoiczków
Cytat:
Napisane przez maltanka83 Pokaż wiadomość
ja robiłam tą kaszkę dziecku, wychodzi ok, konsystencja gładka.
mój synek ma 7 miesięcy i od miesiąca wprowadzam mu jedzenie inne niż mleko. Kaszki zjada chętnie, a ulubiona to bananowa Bobovity smaczny sen. Za to zupek ze słoiczków nie ruszy, więc muszę mu wymyślać i gotować (wczoraj mu próbowałam dać słoiczek to myślałam, że mi zwymiotuje tak zaczął pluć tym). aha i owoce ze słoiczków też chętnie zjada.
Bananowa kaszka Bobovity,to równiez moja ulubiona.Może to dlatego,że jest najsłodsza ze wszystkich kaszek(próbowałam wszystkie chyba mleczno-ryżowe). Szkoda,że czołowi producenci kaszek(bobovita, Nestle,nie wiem,czy Hipp też) tak bardzo je słodzą i to cukrem. Np.kaszki Rossmana nie zawieraja cukru-sa słodzone glukozą i fruktozą,no i w smaku nie sa takie słodkie,więc się dziecko nie przyzwyczaja.Tylko szkoda,że tak niewiele smaków ich jest.

Odnosnie ryb, to moim zdaniem mintaj,morszczuk i panga są najniej wartościowymi rybami. 100 razy lepszy jest na pewno łosoś-ma dużo zdrowego tłuszczu omega 3,no i jest łatwo dostępny, mozna kupić w małych ilościach (np. 1 dzwonek) i łatwo go obrać z ości,więc nie ma strachu,że dziecku się trafi jakaś kłująca niespodzianka.
Ja ostatnio zrobiłam moejj córci(10 m-cy) łososia ugotowanego w małej ilości wody, dodałam podpróżonego pomidorka(bez pestek) z ziołami prowansalskimi i kluseczki-jedyne danie zrobione przeze mnie, które jej smakowało. Inne zupki warzywno-mięsne jej nie wchodzą jakoś-a takie same ze słoiczka zje. Wczoraj mieliśmy na obiad krupnik i dałam jej spróbować-wcinała,aż jej sie uszy trzęsły.No, ale nasz był solony,a nie chcę jej do soli przyzwyczajać. Paróweczek na razie nie będziemy dawać-im później,tym lepiej. Słodyczy zero-czasem biszkopcik, bardzo polubiła suche wafle-ja też,bo wcale ich nie kruszy i mam mniej sprzątania. Do picia słabą herbatke Bobovity granulowaną albo jakiś sok-najczęściej jakiś niesłodzony jabłkowy (np.Tymbark-100% jabłka bez cukru-o wiele tańszy,niż jakiś dla niemowląt).
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 12:43   #161
pf4i4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Witam serdecznie
Polecam przepisy z http://www.edziecko.pl/jedzenie/0,79376.html
Na 1 urodzinki córki zrobiłam ciasto marchwiowo-bananowe.
Wyszło idealnie, cała rodzinka się nim zajadała.
Ciasto nie jest słodkie i nie czuć marchwi.

Pozdrowionka dla wszystkich mam
pf4i4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 15:28   #162
moniaaag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

...

Edytowane przez moniaaag
Czas edycji: 2009-12-03 o 16:23
moniaaag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 09:16   #163
bwagner
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Passionfruit ze wzglęu na bezpieczeństwo brzusia mojego syna (podejrzenie alergii na 'niewiadomoco') wszystko co nowe podaje osobno i w przeciągu tygodnia dochodziłam do pełnej porcji np. pierwszy dzień 2 łyżeczki marchwi gotowanej, potem trzy itd. Potem do tej papki dodawałam inne warzywa np.ziemniak, pietruche, brokuł, dynię w takich samych proporcjach.

Mam za to problem z owocami z gotowych słoiczków. Wszystko jest ok jak dostaje owocki zaraz po otwarciu, a następnego dnia kończy się bólem brzucha (( Niby przechowuję je w lodówce, smakują ok a mały i tak już ich nie toleruje. Jak Wy podajecie te gotowce? Nadmienię że kupuję gerbera.

Edytowane przez bwagner
Czas edycji: 2010-01-27 o 09:18
bwagner jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 01:29   #164
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bwagner Pokaż wiadomość
Mam za to problem z owocami z gotowych słoiczków. Wszystko jest ok jak dostaje owocki zaraz po otwarciu, a następnego dnia kończy się bólem brzucha (( Niby przechowuję je w lodówce, smakują ok a mały i tak już ich nie toleruje. Jak Wy podajecie te gotowce? Nadmienię że kupuję gerbera.
Hm, mój synek zawsze zjadał cały słoiczek (bo mówimy o tych małych 130 g).
Chociaż raz chyba mi się zdarzyło odłożyć do lodówki otwarty słoiczek, bo mały nie chciał jednak jeść, ale problemu żadnego z brzuszkiem nie było.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:48   #165
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Witam,
nie chcę zakładać nowego wątku, mam takie pytanie odnośnie karmienia:
moja córcia skończyła niedawno 5 miesięcy i zaczęłam jej dawać kaszki i deserki. Ale moje pytanie dotyczy glutenu-podobno dziecko trzeba do niego przyzwyczajać, ale nie wiem jak? Kaszki, których w sklepach pełno są bezglutenowe. Możecie mi powiedzieć od kiedy powinnam podawać małej gluten i w jakiej postaci?

Będę wdzięczna za odpowiedź
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 23:17   #166
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Witam,
nie chcę zakładać nowego wątku, mam takie pytanie odnośnie karmienia:
moja córcia skończyła niedawno 5 miesięcy i zaczęłam jej dawać kaszki i deserki. Ale moje pytanie dotyczy glutenu-podobno dziecko trzeba do niego przyzwyczajać, ale nie wiem jak? Kaszki, których w sklepach pełno są bezglutenowe. Możecie mi powiedzieć od kiedy powinnam podawać małej gluten i w jakiej postaci?
Rozejrzyj się jeszcze raz wśród kaszek. Ryżowe i kukurydziane są bezglutenowe. Natomiast pszenne i wielozbożowe - już zawierają gluten. Na pewno takie ma w swojej ofercie Bobovita.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-02, 23:43   #167
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Angy, niektórzy lekarze zalecają podać maleńkie ilości glutenu od 6-tego m-ca,ale niektórzy po roku.Ja akurat zaczęła podawać zgodnie z pierwszą opinią (bo nie znałam innej),kupiła kaszke Bobovity pszenno-mleczną i po łyżeczce dosłownie dodawałam do kaszek ryżowych raz dziennie.Tak ok miesiąca,potem już poszła w ruch skórka od chleba-świtna na swędzące dziąsełka,no i dziecko długo się nia zajmuje i jest spokój
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 21:01   #168
KikiMini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dadu Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
podaję stronę, z której ja często korzystam :
http://www.przepisydladzieci.webpark.pl/index.htm

I jednocześnie mam pytanie, bo z rożnymi opiniami się spotkałam: od kiedy można podać dziecku żółtko?.Czy dodawać je do zupki, czy może osobno?A od kiedy jogurt naturalny?
Mam siedmiomiesięczną córeczkę, gotowanie jest u mnie na etapie raczkowania niestety, chociaż staram się i widzę, że Pszczółce smakuje to co dla niej zrobię.
Pozdrawiam wszystkie mamy
A jak często podaje się żółtko??? Moja córcia skończy zaraz 7 miesięcy, narazie podałam jej tylko raz, bo nie wiem czy łączyc żółtko z miesęm, czy jednego dnia zupka z mięsem a drugiego z zółtkiem...
podpowiedźcie proszę...
KikiMini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 22:16   #169
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Żółtko chyba raz na dwa- trzy dni, chociaż ja nie dawałam bo nie wiedziałam.
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-25, 12:15   #170
tradycja23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Witam Was Kochani.Ja mam 2,5 letniego synka i z jego dietą jest fatalniewogóle nic nie chce spróbować bo z góry wie że jest to nie dobre na sniadanie kaszka lub chlebek ale oczywiście bez niczego,na obiad tylko i wyłącznie zupa ale to i tak nie zawsze,później banan jakiś serek i mleko próbowałam już wszystkiego wybrał swój talerzyk,formowanie jedzonka w jakieś kształty,bawienie się jedzeniem ale to nic nie daje!!Ja już nie mogę kompletnie nic nie chce spróbowaćMacie może jakieś rady jak dzieciaczka zachęcić??Pozdrawiam cieplutko
tradycja23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 19:24   #171
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Może wyjdę na mądralińską, ale uważam, że powinnaś dawać to, co uważasz za słuszne dawać, a jeśli dziecko nie je to po prostu niech nie je. W końcu i tak zgłodnieje.
Najwazniejsze, żeby dziecko piło i żeby się nie odwodniło...
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 23:27   #172
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Tradycja, niestety nie udzielę Ci jakieś fachowej rady.
Niedawno jednak był o tym odcinek "Niani", Pamiętam tylko tyle,że nie powinno się zmuszać-w ogóle nie komentować przy dziecku,że zjadło mało,a dlaczego itp.Dawac malutkie porcje, żeby sie dziecku zdawało, że jednak zjadło swoje. Dalej nie pamiętam...
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-26, 09:10   #173
tradycja23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Ja go broń boże do niczego nie zmuszam,tylko to jest kłopotliwe bo wszędzie ze sobą zupy nie mogę zabrać a jak u kogoś jesteśmy to dobrze by było żeby jadł cosik innegomam jeszcze problem co do butli z mlekiem (mojemu 2,5 letniemu synowi zdarza się wstawać w nocy i jeść!!)a jeżeli odmawiam jest płacz na całą kamienicęwogóle to chciałabym wogóle zrezygnować z butli,doradźce coś!przepraszam,że może zadaję idiotyczne pytania ale nie mam do kogo się zwrócić!Pozdrawiam cieplutko
tradycja23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 22:04   #174
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tradycja23 Pokaż wiadomość
Ja go broń boże do niczego nie zmuszam,tylko to jest kłopotliwe bo wszędzie ze sobą zupy nie mogę zabrać a jak u kogoś jesteśmy to dobrze by było żeby jadł cosik innegomam jeszcze problem co do butli z mlekiem (mojemu 2,5 letniemu synowi zdarza się wstawać w nocy i jeść!!)a jeżeli odmawiam jest płacz na całą kamienicęwogóle to chciałabym wogóle zrezygnować z butli,doradźce coś!przepraszam,że może zadaję idiotyczne pytania ale nie mam do kogo się zwrócić!Pozdrawiam cieplutko
mam to samo z moją córcią, niewiele jada za to w nocy budzi się na mleko, bo po prostu jest głodna po dziennym niejedzeniu. Nie mam żadnej motywacji do gotowania bo wszystko ląduje w koszu
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 21:45   #175
mama 79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Ja od około 2 miesięcy dodaję pół żółtka do zupki (nieważne z mięskiem czy same warzywka) co 2-3 dni. Czasem zdarza mi się nawet codziennie Dodam, że Zuzia niedawno skończyła 8 miesięcy.
mama 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 22:09   #176
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tradycja23 Pokaż wiadomość
Ja go broń boże do niczego nie zmuszam,tylko to jest kłopotliwe bo wszędzie ze sobą zupy nie mogę zabrać a jak u kogoś jesteśmy to dobrze by było żeby jadł cosik innegomam jeszcze problem co do butli z mlekiem (mojemu 2,5 letniemu synowi zdarza się wstawać w nocy i jeść!!)a jeżeli odmawiam jest płacz na całą kamienicęwogóle to chciałabym wogóle zrezygnować z butli,doradźce coś!przepraszam,że może zadaję idiotyczne pytania ale nie mam do kogo się zwrócić!Pozdrawiam cieplutko
Ale jak myślisz co tutaj Ci można doradzić???
KONSEKWENCJA i jeszcze raz konsekwencja!!!!

3 noce popłaczę i przestanie inaczej się nie nauczy!
Jak to sobie wyobrażasz? że sam zrezygnuje? kiedy jak tylko zapłacze, dostaje BUTLĘ ZE SMOCZKIEM () z pysznym, słodkim i ciepłym mleczkiem?
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 20:52   #177
Pogaduszka
Przyczajenie
 
Avatar Pogaduszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Witam, jestem mamą 4 miesięcznego Olafa, synek rośnie jak na drożdżach i jest zdrowy- zastanawiam się, czy karmiąc mlekiem modyfikowanym powinnam dziecku dawać kaszki lub słoiczki przeznaczone dla dziecka po 4 miesiącu. Sama już nie wiem podawać, czy czekać. Jabłko dla mojego malucha było męczarnią, za to lubi possać kiełbaskę, ewentualnie skórkę od chleba, czy banana.
Kiedy pierwszy raz Mamy podawałyście posiłki swoim dzieciom? Byłabym wdzięczna za odp. ponieważ to moje pierwsze dziecko i traktuję je ze szczególną ostrożnością dziękuję za odpowiedzi.
Pogaduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 23:35   #178
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Pogaduszko, najwcześniejsze słoiczki są PO 4 m-cu, czyli tak naprawdę od 5-ego (czyli jak kiedyś i tak właśnie na tych słoiczkach było wtedy napisane).Zresztą tak zalecają pediatrzy, żeby rozszerzać dietę maluszka po skończeniu 5-ciu m-cy. Na kiełbaskę, to zdecydowanie za wcześnie moim zdaniem, sa one zbyt słone i tłuste, to w ogóle produkt, bez którego dziecko nie starci nie kosztując go jak najdłużej, to samo parówki.

Skórka od chleba-tu chodzi o gluten zawarty w mące, niektórzy pediatrzy zalecają go wprowadzać w maleńkich ilościach np raz w tyg. od 6-ego m-ca (najwcześniej!),a niektórzy po 10-tym lub nawet po roku.Ja stosowałam się do pierwszego sposobu, ale po mojej póxniejszej lekturze,co może gluten spowodować zbyt wcześnie podany-załowałam tej decyzji.No ale nas ominęły jakieś rewelacje przewodu pokarmowego.Myślę, że zdrowe jest myślenie, że nie ma co się spieszyć z tym zbytnio-nie zaszkodzi się wstrzymać nieco.

Jako pierwsze wprowadziłam marchew, potem jabłko, następny był banan
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 10:36   #179
Pogaduszka
Przyczajenie
 
Avatar Pogaduszka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Dziękuję za odpowiedź. Synek skończył 4 miesiące, dlatego zastanawiam się nad słoiczkami. Jednak zacznę wprowadzać powoli "dania" jednoskładnikowe. Jabłko póki co odpada więc czas na marchewkę. banan... lizać bardzo lubi. Co do kiełbaski... polizał i był zadowolony 2 raz już mniej pozdrawiam i dziękuję za informację.
Pogaduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-16, 14:11   #180
xandra78
Zakorzenienie
 
Avatar xandra78
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 109
Dot.: Przepisy dla dziecka, kuchnia /dania/ niemowlaka- zbiorczy

Tak odnosnie kiełbas, to ja uważam,że jeśli już dac maluszkowi(oczywiście później), to lepiej zacząć od białej gotowanej-nie jest wędzona i zbyt przez to słona.
xandra78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 21:50:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.