Aplikacja / aplikowanie ws. pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-22, 22:58   #1
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377

Aplikacja / aplikowanie ws. pracy


Pytanie może byc glupie, ale naprawdę nie wiem.. Pisalam tu dzisiaj o moich dylematach zwiazanych z praca i chyba jednak sprobuje w tym teatrze (dla niewtajemniczonych - znalazlam ogloszenie teatru, ktory poszukuje studentow 'do pracy przy obsłudze spektakli'). W ogloszeniu jest iformacja, ze nalezy przeslac aplikacje do piatku, ale ja nie bardzo wiem czy dobrze mysle, ze chodzi o CV czy cos jeszcze? Moze jakies dodatkowe info dot. charakteru pracy jaki mi najbardziej odpowiada (przeciez nie zostalo to sprecyzowane w ogloszeniu), czy wspomniec o
2-ch weekendach w miesiacu, kiedy musze byc na uczelni, czy w tego typu zgloszeniach tego sie jeszcze nie pisze? Moze znajdzie sie ktos, kto ma doswiadczenie z praca w teatrze?

P.S. Jak rozumiecie 'obsluge spektakli'? Bo nasuwaja mi sie takie rzeczy jak: kontrola biletow, obsluga szatni itp.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 23:19   #2
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

ew. jeszcze list mot. a o tych 2 weekendach to w cv napisz w wyksztalceniu.
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 23:28   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Aplikacja to cv i list. Jesli nie wyslesz listu dokumnety będą niekompletne i nawet na nie nie spojrzą. Nie pisz w liście, że jestes niedyspozycyjna. O tym powiesz, gdy zadzownią ewentualnie na rozmowie. Poza tym inteligentna osoba widzac w cv studia zaoczne domysli sie, ze odbywaja sie one w weekendy.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 00:32   #4
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Tak myslalam jeszcze nad tym listem. Ok, powiedzcie mi co mam zrobic, jesli nie mam doswiadczenia zawodowego (nie mowiac oczywiscie o wakacyjnych pracach przy truskawkach, czego przeciez nie napisze..) :/

I jeszcze jedno: list motywacyjny nalezy podpisac wlasnorecznie, a tu nie ma przeciez takiej mozliwosci

Edytowane przez anta3
Czas edycji: 2006-11-23 o 01:41
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 10:40   #5
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez Marilyn Pokaż wiadomość
Aplikacja to cv i list. Jesli nie wyslesz listu dokumnety będą niekompletne i nawet na nie nie spojrzą. Nie pisz w liście, że jestes niedyspozycyjna. O tym powiesz, gdy zadzownią ewentualnie na rozmowie. Poza tym inteligentna osoba widzac w cv studia zaoczne domysli sie, ze odbywaja sie one w weekendy.
tak, np. we wszystkie
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 10:57   #6
calkiem-spoko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 807
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Lepiej napisz, że zajęcia masz dwa razy na miesiąc.
calkiem-spoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 10:59   #7
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Ok, napisalam juz list i CV, teraz mam watpliwosc do tego podpisu. I jeszcze jedno - czy wyslac list motywacyjny i CV w zalaczniku, czy tresc listu skopiowac do maila, a w zalaczniku CV (spis zalacznikow jest w liscie). Nie chcialabym wyslac 'pustego' mail'a z 2 zalacznikami, a z drugiej strony nie wiem czy wypada pisac cos jeszcze.. Zrozumcie, pierwszy raz to robie
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 11:03   #8
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

calkiem-spoko, ale myslisz, ze w liscie motywacyjnym? Nie wiem czy to tak wypada
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:04   #9
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

w aplikacji nie pisze się takich rzeczy jak to że nie jesteś dyspozycyjna - takie kwestie poruszane sa na rozmowię kwalifikacyjnej - bo od tego ona jest. A co sezonowych prac to ja bym na twoim miejscu napisała o nich - nie musisz szczególowo pisać co robiłaś ale zaznacz że była. Co do listu motywacyjnego to raczej napisz na komputerze/maszynie do pisania bo taka forma jest przez pracodawców "lepiej" widziana - jest bardziej przejrzysta lepiej się czyta i lepiej wizualnie wygląda. Pisanie odreczne nie jest raczej mile widziane - pamietaj tylko zeby się odręcznie podpisać, bo to ważne.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:06   #10
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

wyślij w załączniku cv i LM a w tytule napisz o co chodzi - i tyle.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:09   #11
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

lepiej jak się jednak pisze istotne informacje, bo potem dochodzi do sytuacji,że owszem pracodawca się z kandydatką kontaktuje, ale i tak po rozmowie okazuje się,że nie ma ona szans na pracę, bo jest niedyspozycyjna, nie ma doświadczenia, ma lukę w życiorysie. I wychodzi na to że i pracodawca i kandydat tracili czas
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 11:09   #12
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Moniquee, tylko wlasnie nie wiem jak mam sie odrecznie podpisac (moglabym zrobic skan gdybym miala)
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:36   #13
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

jezeli wysyłasz na pocztę to jasnym jest że własnoręcznie się raczej nie podpiszesz - pisałam o osobistym składaniu cv bo szczerze mówiąc nie doczytałam do końca.

A co do dyspozycyjności to takich rzeczy po prostu sie nie pisze w cv - po to jest rozmowa zeby ewentualnie uzupełnic informacje z cv. Pozatym pracodawca chyba sobie powinien zdawać sprawę z tego że jeżeli studiujesz to raczej chyba nie jesteś osoba dyspozycyjną prawda??! Pozaty z tego co napisałaś to twój potencjalny pracodawca poszukuje właśnie studentów - więc chyba sobie zdaje sprawę że nie zawsze masz czas na pracę bo masz jeszcze naukę.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:45   #14
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Tez tak mysle, a co do podpisu - czytam na innym forum, ze wiekszosc nie podpisuje sie pod elektronicznym listem motywacyjnym, tylko imie i nazwisko w pelnym brzmieniu i tak tez chyba zrobie.
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:51   #15
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

anto, ja przy wysyłaniu mailem aplikacji, podpisuję się czcionką, nawet gdybym miała skaner i mój podpis zeskanowała, dla mnie byłoby to mocno pretensjonalne.
Pamiętaj o załączeniu do CV i LM klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)”.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 11:59   #16
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
anto, ja przy wysyłaniu mailem aplikacji, podpisuję się czcionką, nawet gdybym miała skaner i mój podpis zeskanowała, dla mnie byłoby to mocno pretensjonalne.
Pamiętaj o załączeniu do CV i LM klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133 poz. 883)”.
dokładnie
a co do Twojego pytania, jak dla mnie jest to również CV+LM.
Aha i jeszcze taki mały apel, gdyż jestem na bieżąco od tej drugiej strony- czytam aplikacje, dołączajcie zdjęcia w formacie legitymacyjnym, dowodowym jednym słowem : oficjalnym!!! nie na kanapie w ręczniku czy bieliźnie- naprawde to się jeszcze zdarza!!!
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 12:03   #17
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez dureksis Pokaż wiadomość
dołączajcie zdjęcia w formacie legitymacyjnym, dowodowym jednym słowem : oficjalnym!!! nie na kanapie w ręczniku czy bieliźnie- naprawde to się jeszcze zdarza!!!
, ja zeskanowałam moją fotę dyplomową i wkleiłam do CV - w ten sposób zaoszczędzam też na odbitkach

dureksis, jak już Cię tu dorwałam , to zajrzyj na DM - czy nie byłaś przypadkiem ostatnio na jakimś zlocie? Chętnie posłucham jak było
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 14:04   #18
anta3
Raczkowanie
 
Avatar anta3
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 377
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

A czy fotka jest konieczna? Nie mam teraz na kompie, a za chwile chce wysylac CV i LM
anta3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 15:11   #19
Ptysio5
Zakorzenienie
 
Avatar Ptysio5
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 545
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

tak
Ptysio5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-23, 15:45   #20
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

jak nie masz to trudno - wyślij takie jakie masz. Czasami w ofertach zaznaczają czy ma być zdjęcie czy nie - jeżeli nie napisali ze musi być to spokojnie wyślij takie cv jakie masz.

I powodzenia z tą pracą.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 16:27   #21
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Szkoda że najpierw nie zadzwoniłaś wypytać się o charakter pracy, jeśli się wie na czym polega praca to na początku CV wpisuje się właśnie to co podchodzi pod to (a nie tak jak we wzorach cv: najpier wykształcenie, doswiadczenie itp. , tylko zmienia się kolej rzeczy uwzględniając na początku te, które najbardziej podchodzą pod charakter pracy). Wg mnie błędem było napisane o tych truskawkach (chyba że mądrze to ujęłąś), w cv nie ważna jest ilość ale informacje które chcesz przesłać. Jeśli ty te truskawaki zrywałaś to że się tak wyrażę "co to kogo obchodzi" w teatrze? Do czego to? Chyba że może jakoś obsługiwałaś skup czy coś takiego wtedy informacja może być przydatna (o ile chodzi tu o sprzedaż biletów). W cv nie pisze się zbędnych rzeczy.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 16:52   #22
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Zgadzam się ze wskazówką, zarówno CV, jak i LM należy modyfikować, w zależności od miejsca, do którego się aplikuje. Modyfikować nie znaczy ubarwiać, ale pewne informacje eksponować, przedstawiać w innej kolejności. Ja mam podobny schemat, ale zawsze staram się modyfikować "pod" pracodawcę.
Przy okazji - nie chcę zakładać nowego wątku, a nigdzie nie mogę znaleźć "wzoru" podania o staż. Ponoć nie ma wzoru, ale chodzi mi o to, co mam zawrzeć w takim podaniu? Czy jest to po prostu LM do urzędu, w którym chcę staż odbywać?
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-23, 17:51   #23
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: 'Aplikacja' ...czyli CV czy coś jeszcze?

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Zgadzam się ze wskazówką, zarówno CV, jak i LM należy modyfikować, w zależności od miejsca, do którego się aplikuje. Modyfikować nie znaczy ubarwiać, ale pewne informacje eksponować, przedstawiać w innej kolejności. Ja mam podobny schemat, ale zawsze staram się modyfikować "pod" pracodawcę.
Przy okazji - nie chcę zakładać nowego wątku, a nigdzie nie mogę znaleźć "wzoru" podania o staż. Ponoć nie ma wzoru, ale chodzi mi o to, co mam zawrzeć w takim podaniu? Czy jest to po prostu LM do urzędu, w którym chcę staż odbywać?
Ja stażu nie odbywałam jeszcze, ale myślę że to taki LM Ja mam zamiar takie podanie~LM złożyć na praktyki. Chyba trzeba zawrzeć coś takiego dlaczego chce się odbyć ten staż, i wydaje mi się ważne to, co poracodawca będzie miał "z nas". Aby nie rozpisywać się, że Wasza firma może mi dać to, to i to, ale aby napisać np. że ja jako kreatywna stażystka coś mogę wnieść. Nie wiem czy zrozumiale napisałam
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 11:41   #24
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
aplikacja - wysła czy nie wysłać

mam prośbę o poradę.
otóż chciałabym wysłać aplikacje o pracę w pewne miejsce. zastanawiam się tylko czy jest sens aby wysyłać takie podanie o pracę w miejsce gdzie nie szukają pracowników (no przynajmniej placówka ta nie ogłasza się nigdzie, że szuka kogoś). dodatkowo też zastanawiam się co można napisać w mailu wysyłając taka aplikację.
jak myślicie jest wogóle sens wysyłać dokumenty?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 11:55   #25
Biedronkowa
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedronkowa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łdz :)
Wiadomości: 2 032
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

Moim zdaniem spróbować zawsze możesz a nóż widelec się uda i Cię przyjmą do pracy napewno w takim meilu swoje CV im wyślij żeby wiedzieli z kim do czynienia mają Oczywiście napisz czemu chcesz tam pracować ,skąd zainteresowanie tą pracą itp.
__________________
Jeśli nie wolno ale bardzo się chce to... MOŻNA!

-Przykro mi, ale nie ma między nami chemii...
-To fizyka Ci już nie wystarcza?




Biedronkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 12:17   #26
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

a tylko tak teraz mnie olsnilo. bo chodzi mi o wojewodzki dom kultury. a tam chyba na wolne stanowiska pracy oglasza sie konkursy jak np w urzedach miasta... orientuje sie ktos?
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:14   #27
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

Ja wysyłałam takie aplikacje (CV + LM) "na ślepo" - było ich 23, tylko na dwie dostałam jakąkolwiek odpowiedź (że nie poszukują pracowników i umieszczą moje CV w teczce ) - tak czy siak próbuj, a może się uda. Ja składałam do prywatnych placówek, a do państwowych faktycznie chyba ogłaszane są konkursy... ale myślę, że nie jest to jedyna forma poszukiwania pracowników i mimo to możesz spróbować (najlepiej osobiście).
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 21:10   #28
VwVampirka
Zakorzenienie
 
Avatar VwVampirka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 062
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

Ja też poszłabym tam osobiście, porozmawiała z dyrektorem... a masz jeszcze staż z PUPy? Zawsze mogłabyś zacząć tam pracować jako stażystka? Przy takich przyjęciach nie trzeba robić konkursów, bo byłabyś dla nich darmową siłą roboczą a zatrudniłby Cię PUP. (Potem jak już by Cię znali, to ewentualny konkurs byłby ustawiany pod Ciebie ) Zawsze możesz zaproponować dyrektorowi taką formę Twojej pracy
__________________
...i w trójkę:
23.04.2014 r.


“Aby pozbyć się pokusy należy jej po prostu ulec"
Oscar Wilde
VwVampirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-03, 16:17   #29
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

no osobiscie narazie z a bardzo nie mam mozliwosci. a jesli chodzi o staze to jeden wykorzystalam. a teraz ogolnie prace mam normalna, a szukam nowej aby sie przeprowadzic. co wiaze sie z tym ze szukam wiekszych zarobkow niz na stazu (studia mieszkanie zycie itp)
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 20:01   #30
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: aplikacja - wysła czy nie wysłać

Moja znajoma wydrukowała kilka CV i łaziła z nimi po prywatnych firmach. W jednej nie szukali pracownika, ale jeden gostek miał niedługo kończyć więc tak czy siak szukaliby kogoś. Pogadała z szefem i przyjął ją początkowo na staż także warto.
Przecież to świadczy tylko i wyłącznie o Twoim zaangażowaniu, nikt Cię nie wywali ani nie okrzyczy za to, że chcesz pracować więc myślę, że warto wysyłać CV w miejsca gdzie pracodawca nie ogłaszał naboru.
__________________

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-01-04 o 20:02
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 02:04:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:38.