Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-03, 19:49   #1
twins97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 6

Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka?


Hej :p Jestem po liceum biologiczno-chemicznym i zastanawiam się na który kierunek studi iść...Wiadomo chciałabym na medycynę jednakże z dostaniem się na te studia będzie ciężko i nwm który z tych kierunków wybrać (Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka) ?Co mi doradzacie ? Żeby była w miarę szansa na prace w Polsce bo nie mam niestety do kogo wyjechać...i za więcej niż najniższa krajowa...

Wiem zdaje sobie sprawę że z pracą po tych kierunkach może być ciężko ale pomóżcie mi wybrać mniejsze zło :P
twins97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-05, 19:58   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka?

Analityka medyczna - podobno fajne studia. Jest trochę nauki, ale i dużo czasu wolnego. Dużo ludzi w trakcie tych studiów pracuje. Niektórzy mają pracę związaną ze studiami, inni nie, no ale chodzi mi po prostu o to, że na analityce da się pracować i mieć dobre wyniki w nauce i na dodatek jeszcze życie towarzyskie.
Dietetyka - trzeba lubić gotować? Dziwne historie o tym kierunku słyszałam. Ale to takie dane z piątej ręki, bardziej anegdotki. Między innymi, że na pierwszym roku dużo czasu spędza się w kuchni i na zmywaku.
Co do fizjoterapii wiem tylko tyle, że to dość fizyczna praca, ale wielu chwali sobie właśnie ze względu na dużo czasu wolnego. O biotechnologii się nie wypowiem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-12, 23:35   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Biotechnologia, fizjoterapia, analityka medyczna czy dietetyka?

biotechnologia - znajomy po tym kierunku wszystkim naokoło odradza. Niby kierunek zamawiany, ale to tylko pobożne życzenia. W Polsce nie ma firm, które zajmowałyby się biotechnologią. Po prostu. Taki hi-tech to najbliżej w Niemczech.

analityka medyczna - laboratoriów medycznych mamy akurat całkiem sporo i ciągle otwierają się nowe. Coraz więcej Polaków bada się okresowo, jak dla mnie najpewniejsza dziedzina i też całkiem ciekawa.

dietetyka - ciekawe studia, ale i duża konkurencja na rynku. Do zawodu pchają się ludzie po różnych kursach itp. Z drugiej strony dobrzy dietetycy, tacy znający się też choćby na medycynie żywienia, biorą naprawdę pokaźne stawki za wizytę.

fizjoterapia - ciężka robota dla silnego chłopa. W moim regionie to był popularny kierunek, bo mamy dużo sanatoriów. Niestety rynek był już przesycony absolwentami. Nie wiem, jak w większych miastach.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-13 00:35:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:29.