Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-05, 20:34   #1
zagubiona125
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona125
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 52

Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?


Witam jestem w drugiej klasie Lo na profilu humanistycznym wybrałam ten profil bo bardzo lubię polski historię i wos i od zawsze chciałam iść na prawo bardzo lubię też matmę i zaczęłam na poważnie myśleć o kierunku studiów ekonomiczno-prawnym problem w tym ,że na ten kierunek wymagane są wos albo historia + matematyka na rozszerzeniu. Nie chciałabym rezygnować ze swoich marzeń i zmieniać klasy szczególnie że jeden z tych przedmiotów rozszerzonych chcę zdawać na maturze. Moje pytanie brzmi czy da się bez brania korków nadrobić cały materiał z rozszerzenia z matmy żeby dobrze zdać maturę? Jestem osobą która bardzo dobrze rozumie matmę i szybko się jej uczy.
zagubiona125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 21:27   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 21:55   #3
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

cześć, niestety musze Cię zmartwic,gdyz nie ma zbytnio szans na nadrobienie bez korkow sam materialu. Rozmawiałem z korepetytorka kiedys i ona powiedziała ze nie ma szans na ogarniecie na podstawie materialu do rozszerzenia.
A zastanow sie jeszcze nad tym,bo matematyka na rozszerzeniu jest trudna i nie jest to przyjemne. Z drugiej strony nie rezygnuj z marzen. To wybieramy przedmioty maturalne zeby sie dostac na studia,a nie studia to przedmiotu maturalnego ;-)
Powodzenia zycze
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 22:00   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 10:21   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
cześć, niestety musze Cię zmartwic,gdyz nie ma zbytnio szans na nadrobienie bez korkow sam materialu. Rozmawiałem z korepetytorka kiedys i ona powiedziała ze nie ma szans na ogarniecie na podstawie materialu do rozszerzenia.
A zastanow sie jeszcze nad tym,bo matematyka na rozszerzeniu jest trudna i nie jest to przyjemne. Z drugiej strony nie rezygnuj z marzen. To wybieramy przedmioty maturalne zeby sie dostac na studia,a nie studia to przedmiotu maturalnego ;-)
Powodzenia zycze
Zgadzam się z mm444. To jest bardzo względna rzecz, bo dla mnie była łatwa i przyjemna. I nie tylko dla mnie. Koledzy z klasy trzaskali z uśmiechem na ustach setki zadań, np. w Wigilię
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 10:33   #6
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Ja mam matmę w zakresie rozszerzonym,więc ten argument o wyciagnieciu pieniędzy odpada.
Ja osobiście uważam,że łatwe to nie będzie. Zawsze możesz zdawać matmę na podstawie i do tego rozszerzenia i sie na dobrą uczelnię dostać, patrz. UEk Kraków,UE Poznań ;-)
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:39   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 15:25   #8
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
True.
pprr sama jesteś najlepszym przykładem tego, skoro na rozszerzeniu potrzebujesz korków.

Do mnie po prostu chyba hajs przemawia generalnie

Aczkolwiek, autorko, może spróbuj znaleźć jakiegoś studenta, który Ci udzieli korków za grosze.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 14:41   #9
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Jestem facetem. ;-)
Moim zdaniem wszystko zależy nie tylko oe motywacji,ale również od sposobu nauczania przez nauczyciela. ;-)
Nie uważam,że to,że ktoś chodzi na korki nie oznacza,że jest slaby. Ja chodze na korki z językow,ale to są rozszerzające typowe do maturki. ;-)
Bądź co bądź autorko musisz pomyślec czy dasz rade. Matematyka nie jest łatwa i trzeba nad nia duzo siedzieć ;-)
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 20:24   #10
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Cytat:
Napisane przez pprr Pokaż wiadomość
Jestem facetem. ;-)
Moim zdaniem wszystko zależy nie tylko oe motywacji,ale również od sposobu nauczania przez nauczyciela. ;-)
Nie uważam,że to,że ktoś chodzi na korki nie oznacza,że jest slaby. Ja chodze na korki z językow,ale to są rozszerzające typowe do maturki. ;-)
Bądź co bądź autorko musisz pomyślec czy dasz rade. Matematyka nie jest łatwa i trzeba nad nia duzo siedzieć ;-)
Aha Twierdzisz tym zdaniem, że uważasz, że osoby chodzące na korki są słabe, wiesz o tym?
Zrozumiesz w końcu, że to, że dla Ciebie nie jest łatwa i musisz nad nią dużo siedzieć, nie oznacza, że dla każdego będzie trudna i będzie musiał spędzić nad nią mnóstwo czasu?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 15:10   #11
Aredheel
Przyczajenie
 
Avatar Aredheel
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 5
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Hej dziewczyny
Jestem w 3 LO na profilu mat-fiz-inf i zadeklarowałam matmę i informatykę rozszerzoną. Nie wiem jak to będzie mamy beznadziejnego nauczyciela... Nie wiem co robić, czy zrezygnować z tej matmy i próbować zdawać tylko podstawę? Chciałabym iść na jakąś informatykę na PK albo AGH
__________________
"Jeśli chcesz żyć, musisz wiedzieć po co żyjesz." #Zmierzch
Aredheel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-10, 16:45   #12
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Cytat:
Napisane przez Aredheel Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Jestem w 3 LO na profilu mat-fiz-inf i zadeklarowałam matmę i informatykę rozszerzoną. Nie wiem jak to będzie mamy beznadziejnego nauczyciela... Nie wiem co robić, czy zrezygnować z tej matmy i próbować zdawać tylko podstawę? Chciałabym iść na jakąś informatykę na PK albo AGH
A co Ci szkodzi spróbować?
Od tego roku nie można zdawać i podstawy i rozszerzenia z matmy?
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 16:47   #13
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Hahaha już potyrałem.
Pisałem z telefonu i zjadłem słowo.
Ja nie mówię, że dla mnie jest jakoś specjalnie trudna, bo idzie mi nieźle, ale jest to poświecone godzinami nad zadaniami i korkami.
Oczywiście, że to, że ktoś nie chodzi na korki nie oznacza, że jest słaby, bądź to, że jeśli ktoś chodzi na korki to jest słaby, ale LEPIEJ będzie przedstawić autorce plusy i minusy takiego rozwiązania, a nie "Zdawaj matmę rozszerzoną. Dasz radę", a potem matura rozszerzona 40%.
Autorka sama i tak wybierze, ale uważam, że powinna się zastanowić i zwyczajnie czy będzie miała czas wygospodarować godzinę na robienie zadań codziennie. ;-)
@Aredhell To, że nauczyciel uczy beznadziejnie, nie oznacza, że nie zdasz dobrze matury. Jest masa zbiorów, podręczników, są portale typu matemaks , które pomagają w zrozumieniu matematyki.
Nie rezygnuj z marzeń tylko przez to jakiego masz nauczyciela. Masz pół roku, dasz radę! ;-)
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-10, 19:10   #14
lovely banshee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 192
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

Ja maturę rozszerzoną zdawałam w tym roku, jestem po profilu biologiczno-chemicznym. Decyzje podjełam w styczniu, więc dość późno. Wiązało się to z codziennym (dosłownie, od pon do niedz) siedzeniem i rozwiązywaniem zadań, korkach itp a i tak matura nie poszła mi jakoś dobrze (swoją drogą, jak bardzoo dużej część osób nawet z profilu matematycznego, która zdawała ze mną wtedy). Zawsze byłam dobra z przedmiotów ścisłych, z matematyką podstawową nie miałam problemów, zdałam na ponad 90%. - ale jest spora różnica między podstawą, a rozszerzeniem. Generalnie uważam, że skoro jesteś dopiero w drugiej klasie i masz półtora roku, to spokojnie zdążysz wszytko nadrobić, ale powinnaś zacząć już teraz. Powtórzę jeszcze raz, że różnica w programie jest naprawdę ogromna. Dodam jeszcze, że moim zdaniem nie da się samodzielnie przygotować do matury rozszerzonej z matematyki, będąc tylko po podstawie (chyba, że zadowala nas wynik oscylujący w granicach 50%, ale zgaduję, że na prawo potrzeba więcej).

Edytowane przez lovely banshee
Czas edycji: 2014-12-10 o 19:11
lovely banshee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 20:40   #15
Hemikryptofit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 376
Dot.: Czy matematyka na rozszerzeniu jest bardzo trudna?

.

Edytowane przez Hemikryptofit
Czas edycji: 2018-02-12 o 08:22
Hemikryptofit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-14 21:40:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.