Jedzenie w podróży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-06, 17:49   #1
Kurykatka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2

Jedzenie w podróży


Planuje w te wakacje wyleżeć się na plazy. Najlepiej Turcja, Tunezja cos w tym stylu. Tylko słyszałam ze tam jest problem z jedzeniem, ze można się pochorowac i troche się obawiam bo często mnie boli brzuch. Co radzicie?
Kurykatka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 18:00   #2
Smiechowicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jedzenie w podróży

Ja bylem w Turcji i mialaem za przeproszeniem sraczke przez Pol wyjazdu!!! Trzeba owoce obierac, na wode uważać, lepiej cos butelkowanego pic!!
Smiechowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 18:11   #3
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jedzenie w podróży

Mnie tez w Turcji dopadlo zatrucie ale pomogla zwykla ichniejsza herbatka.
Jak masz wrazliwy zoladek, unikaj jedzenia "z ulicy" chociaz ja slyszalam, ze wiele osob po prostu musi przez to przejsc bo inny klimat, bakterie itp.
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 18:16   #4
Lewic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jedzenie w podróży

Ja byłem w Egipcie rok temu i na szczęście udało mi się uniknąć „zesmsty faraona”. Ale pilem tylko wode butelkowa, unikałem napojow z oldem i surowych owocow.
Lewic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 07:58   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jedzenie w podróży

Słyszałam, że ponoć na miejscu, np. w Egipcie można się zaszczepić właśnie przeciwko takim sensacjom żołądkowym, ale nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo nie bylam w tych krajach, ale od znajomej słyszałam.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 16:57   #6
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jedzenie w podróży

Zaszczepic sie mozna na WZW, dur brzuszny itp. ale nie na zatrucia pokarmowe.
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 18:47   #7
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Talking Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez Dynaa Pokaż wiadomość
Zaszczepic sie mozna na WZW, dur brzuszny itp. ale nie na zatrucia pokarmowe.
zaszczepić sie nie mozna ale mozesz zabrac Nifuroksazyd (bez recepty) kilka zl kosztuje. A w przeciwienstwie do wszystkich stoperanów itp ktore tylko zwalczaja objaw i zatruwaja organizm ten lek wybija bakterie odpowiedzialne za dolegliwosci.
W Azji uratowal mi .... wyjazd
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 20:13   #8
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez Dynaa Pokaż wiadomość
Zaszczepic sie mozna na WZW, dur brzuszny itp. ale nie na zatrucia pokarmowe.
Wątpię, by na miejscu w Egipcie szczepili na dur brzuszny.... Oni pojechali grupką, jedna osoba bała się szczepionki i miała sensacje żołądkowe, reszta nic.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 20:27   #9
Dynaa
Zadomowienie
 
Avatar Dynaa
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 040
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Wątpię, by na miejscu w Egipcie szczepili na dur brzuszny.... Oni pojechali grupką, jedna osoba bała się szczepionki i miała sensacje żołądkowe, reszta nic.

Nie mialam na mysli na miejscu. Szczepienia wykonuje sie przed podroza i zazwyczaj duzo wczesniej przed wyjazdem gdyz niektore szczepionki przyjmuje sie dawkami i trzeba jakis tam okres odczekac.
Poza tym do Egiptu szczepienia nie sa zalecane?
Dynaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-12, 09:04   #10
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez Kurykatka12 Pokaż wiadomość
Planuje w te wakacje wyleżeć się na plazy. Najlepiej Turcja, Tunezja cos w tym stylu. Tylko słyszałam ze tam jest problem z jedzeniem, ze można się pochorowac i troche się obawiam bo często mnie boli brzuch. Co radzicie?
Myślę, że jesli bedziesz uważać i jeść tylko w hotelu, unikać surowych owoców i warzyw to nic się nie powinno zadziać, mi ani w Turcji ani w Tunezji nic nie było, ale tam nawet do wypłukania zębów po umyciu używałam wody butelkowanej

Cytat:
Napisane przez Smiechowicz Pokaż wiadomość
Ja bylem w Turcji i mialaem za przeproszeniem sraczke przez Pol wyjazdu!!! Trzeba owoce obierac, na wode uważać, lepiej cos butelkowanego pic!!
Jeszcze prosić drinki bez lodu, bo kto to wie z jakiej oni wody ten lód robią - pamiętam,że w Tunezji sama rezydentka bardzo przed tym ostrzegała

Cytat:
Napisane przez Dynaa Pokaż wiadomość
Zaszczepic sie mozna na WZW, dur brzuszny itp. ale nie na zatrucia pokarmowe.
tez mi sie tak wydaje, ja szczepiłam się na wzw kilka tygodni przed wyjazdem do Maroka, chociaż to nie jest obowiązkowe, ale zawsze warto być zabezpieczonym na dur tez robiłam szczepienia, ale to już przed wyjazdem do Indonezji, ale to wiadomo - zupełnie inny klimat, więc lepiej uważać.

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
zaszczepić sie nie mozna ale mozesz zabrac Nifuroksazyd (bez recepty) kilka zl kosztuje. A w przeciwienstwie do wszystkich stoperanów itp ktore tylko zwalczaja objaw i zatruwaja organizm ten lek wybija bakterie odpowiedzialne za dolegliwosci.
W Azji uratowal mi .... wyjazd
Ja zawsze przed bardziej egzotycznymi wyjazdami (tak min tygodnia przed) biorę enterol 250 - wzmacnia florę jelitową, od lekarza dostałam w razie nagłego przypadku antybiotyk - xifaxan, który działa natychmiast kiedy wystapi biegunka/zatrucie.

Cytat:
Napisane przez Dynaa Pokaż wiadomość
Nie mialam na mysli na miejscu. Szczepienia wykonuje sie przed podroza i zazwyczaj duzo wczesniej przed wyjazdem gdyz niektore szczepionki przyjmuje sie dawkami i trzeba jakis tam okres odczekac.
Poza tym do Egiptu szczepienia nie sa zalecane?
nie sa zalecane
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 10:27   #11
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Słyszałam, że ponoć na miejscu, np. w Egipcie można się zaszczepić właśnie przeciwko takim sensacjom żołądkowym, ale nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo nie bylam w tych krajach, ale od znajomej słyszałam.
szczepienia działają z wyprzedzeniem, więc na miejscu to nie działa.

Można profilaktycznie przed wyjazdem łykać probiotyki. i co najważniejsze - na egipskie czy inne ''egzotyczne'' sensacje żoładkowe z reguły nie działają nasze leki (stoperany i inne). Trzeba iść do miejscowej apteki i kupić lokalne specyfiki.

Byłam 11 czy 12 razy w Egipcie i nigdy nie miałam problemów, ale mam zasadę - nic surowego. a jadłam przewaznie z lokalesami albo na ulicy
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-17, 10:12   #12
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Jedzenie w podróży

jestem na urlopie w Alpachh, wszedzie Lidl czy Aldi mozna zaopatrzyc sie w swieze surowki, pyszne maslanki czy kefiry. Idealne na wedrowki gorskie
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:12   #13
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Jedzenie w podróży

Byłam w Turcji, jadłam na mieście, niekoniecznie w drogich knajpach, raczej w tych bardziej ,,ekonomicznych" , i nie miałam żadnych problemów z żołądkiem, wszystko było ok. A jedzenie jest tam pyszne, nie hamowałabym się za nadto.
w Tunezji dawno temu mój były chłopak złapał żółtaczkę pokarmowa. Ale nie sądzę, żeby była to kwestia kraju, ot zwykły pech. Jedząc gdzieś w Polsce też można mieć tego typu niespodzianki
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 13:02   #14
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez maconha89 Pokaż wiadomość
Byłam w Turcji, jadłam na mieście, niekoniecznie w drogich knajpach, raczej w tych bardziej ,,ekonomicznych" , i nie miałam żadnych problemów z żołądkiem, wszystko było ok. A jedzenie jest tam pyszne, nie hamowałabym się za nadto.
w Tunezji dawno temu mój były chłopak złapał żółtaczkę pokarmowa. Ale nie sądzę, żeby była to kwestia kraju, ot zwykły pech. Jedząc gdzieś w Polsce też można mieć tego typu niespodzianki
A jak z cenami w Turcji ?
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 13:08   #15
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Jedzenie w podróży

Podobnie jak w Polsce, ja nie byłam w takich typowych wakacyjnych kurortach tylko w Stambule i w 2 mniejszych miasteczkach na północy i starałam się jeść w knajpkach dla lokalsów więc ceny były całkiem przyzwoite. Trzeba na pewno uważać na takie turystyczne naciąganie bo często jak się zorientują, że jest się turystą to próbują wciskać coś kilka razy drożej.

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2015-05-19 o 13:09
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 19:47   #16
malczik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 74
Dot.: Jedzenie w podróży

tylko knajpy dla miejscowych!!! to podstawa jeśli nie chcesz zachorować. W Turcji zatrułam się tylko jeden raz - w knajpie dla turystów
malczik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 12:12   #17
Grazia31
Raczkowanie
 
Avatar Grazia31
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 54
Dot.: Jedzenie w podróży

Zgadzam się, lepiej odwiedzać miejscowe bary, a nie te serwujące dania z myślą o turystach
Grazia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 23:01   #18
trendy9001
Przyczajenie
 
Avatar trendy9001
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Abramowice
Wiadomości: 20
Dot.: Jedzenie w podróży

ja zawsze mam coś z soba, jakieś łatwe do przygotowania dania. Jednak nie da się aż tyle zabrać na tygodniową podróż, dlatego zawsze próbuje na miejscu dań. Ostatnio byłam w turcji na wyjeździe służbowym i powiem dania mi tam smakowały Ale muszę zauważyć że ja jadałam w średniej klasy restauracjach
trendy9001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-28, 13:01   #19
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jedzenie w podróży

Cytat:
Napisane przez trendy9001 Pokaż wiadomość
ja zawsze mam coś z soba, jakieś łatwe do przygotowania dania. Jednak nie da się aż tyle zabrać na tygodniową podróż, dlatego zawsze próbuje na miejscu dań. Ostatnio byłam w turcji na wyjeździe służbowym i powiem dania mi tam smakowały Ale muszę zauważyć że ja jadałam w średniej klasy restauracjach
mnie wyjazd zagranicę z zaopatrzeniem z Polski nie mieści się w głowie, wg mnie jesli ktoś chce poznać kulturę innego kraju to trzeba jeść na miejscu lokalne potrawy, a nie zupki z proszku no chyba, że ktoś ma na celu jedynie wygrzanie się na słońcu bez zbędnego zawracania sobie głowy zwiedzaniem czy poznawaniem danego miejsca
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-28 14:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:21.