Zapach żeliwa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 16:55   #1
Jarro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2

Zapach żeliwa.


Witajcie,
mój problem polega na tym, że pracuję przy obróbce żeliwa. Żeliwo jest wszędzie w pracy i wraca ze mną do domu. Jego zapach na skórze utrzymuje się mimo podwójnego prysznica. Macie jakieś metody, kosmetyki, cokolwiek co pomoże pozbyć się tego uciążliwego zapachu?
Jarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 18:05   #2
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zapach żeliwa.

Cytat:
Napisane przez Jarro Pokaż wiadomość
Witajcie,
mój problem polega na tym, że pracuję przy obróbce żeliwa. Żeliwo jest wszędzie w pracy i wraca ze mną do domu. Jego zapach na skórze utrzymuje się mimo podwójnego prysznica. Macie jakieś metody, kosmetyki, cokolwiek co pomoże pozbyć się tego uciążliwego zapachu?
Chyba tylko zmiana pracy by pozbyła cię go na zawsze... Oprócz prysznica mogę polecić peeling ciała (najprostszy to sól/ cukier+ żel pod prysznic, wmasowanie go w ciało), ale tez nie codziennie. Raz na tydz. jest wg mnie wystarczające. Powinien trochę mocniej oczyścić skórę, choć nie wiem czy to coś da. Peeling można wykonywać również na skórze głowy. No i oczywiście zmiana ubrań. Napisz czy choć trochę pomógł ten peeling jeśli przetestujesz.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 20:28   #3
Jarro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Zapach żeliwa.

Zmiana pracy niestety nie wchodzi w grę. Zmiana ubrań to standard, te robocze nie nadają się do noszenia w innym miejscu niż zakład - rdzewieją. Wmasowanie żelu też nie pomaga, ani zostawienie piany.

Peeling może być rozwiązaniem, ale potrzebuję go na każdy dzień tygodnia.

Na angielskich portalach wyczytałem, że związki na naszej skórze podczas kontaktu z żelazem wytwarzają aldehydy i ketony, które są odpowiedzialne za ten zapach i że zwalczyć mogą je kwaśne jedzenie (np. cytrusy) plus środki do pięlegnacji ciała, które mają lekko kwasowe pH.

Także, czy znacie jakieś kremy, oleje, żele pod prysznic, które pomogą zachować kwaśne pH skóry?
Jarro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 14:39   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zapach żeliwa.

Cytat:
Napisane przez Jarro Pokaż wiadomość
Zmiana pracy niestety nie wchodzi w grę. Zmiana ubrań to standard, te robocze nie nadają się do noszenia w innym miejscu niż zakład - rdzewieją. Wmasowanie żelu też nie pomaga, ani zostawienie piany.

Peeling może być rozwiązaniem, ale potrzebuję go na każdy dzień tygodnia.

Na angielskich portalach wyczytałem, że związki na naszej skórze podczas kontaktu z żelazem wytwarzają aldehydy i ketony, które są odpowiedzialne za ten zapach i że zwalczyć mogą je kwaśne jedzenie (np. cytrusy) plus środki do pięlegnacji ciała, które mają lekko kwasowe pH.

Także, czy znacie jakieś kremy, oleje, żele pod prysznic, które pomogą zachować kwaśne pH skóry?
To są wszystkie żele, które mają napis "fizjologiczne ph" np. żele apteczne czy jakieś drogeryjne, żele do higieny intymnej. Na pewno nie mydła zasadowe.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 15:39:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.