Proszeeeeeeee o rade :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-23, 23:15   #1
marcelinka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27

Proszeeeeeeee o rade :)


Witam Was !!!
Proszę Was dziewczyny DORADŹCIE MI bo nie wiem co mam robić
[Proszę o radę a nie besztanie i mówienie, że to indywidualna sprawa - tak, tak wiem to ale jednak pytam A Wy mówcie wasze ogólne spostrzeżenia. A ja zdecyduję i tak sama.]

Zacznijmy od początku Z natury mam blond włosy (ciemne) ale rozjaśniam, kolor mam mniej więcej jak Anja Rubik (nie miałam dekoloryzacji, farbuję farbą Loreala ze sklepu, zwykła... ), cerę mam bardzo bardzo bardzo jasną a oczy niebieskie. NIBY pasuje mi blond (no pasuje zdecydowanie) ale ja bym chciała coś zmienić Od niedawna myślę nad jasnym brązem (w załączniku). Po prostu mam dość z ocenianiem ludzi po kolorze włosów, jestem blondynka=jestem głupia (tak tak ... niestety tak jest- ludzie zanim nas nie poznają myślą że jestem jakaś idiotka bo mam jasne włosy ... ech, to już na inny wątek temat).

PYTANIE:
Ja bym chciała od was dowiedzieć się jakie są zalety bycia blond a jakie brąz (nie czarne). Chodzi mi o to, że np. słyszałam że w blondzie młodziej a ciemne postarzają albo np. że w ciemnych miałabym wyraźniejszą twarz niż w jasnych... Jak to jest? Z moich obserwacji ... heh wiem, że to dziwne ale ja np. zauważyłam że wady w twarzy (np. za duże nosy, za małe oczy itp.) mniej rzucają się u brunetek a u blondynek KAŻDA prawie wada jest od razu widoczna. Jak to jest?
Pytam bo mam nadzieję, że coś pomoże mi w zdecydowaniu jaki mam mieć kolor Bo ja już sama nie wiem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gabriella-holsten-04.jpg (99,6 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kakka.jpg (30,5 KB, 68 załadowań)
marcelinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 01:38   #2
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez marcelinka88 Pokaż wiadomość
Witam Was !!!
Proszę Was dziewczyny DORADŹCIE MI bo nie wiem co mam robić
[Proszę o radę a nie besztanie i mówienie, że to indywidualna sprawa - tak, tak wiem to ale jednak pytam A Wy mówcie wasze ogólne spostrzeżenia. A ja zdecyduję i tak sama.]

Zacznijmy od początku Z natury mam blond włosy (ciemne) ale rozjaśniam, kolor mam mniej więcej jak Anja Rubik (nie miałam dekoloryzacji, farbuję farbą Loreala ze sklepu, zwykła... ), cerę mam bardzo bardzo bardzo jasną a oczy niebieskie. NIBY pasuje mi blond (no pasuje zdecydowanie) ale ja bym chciała coś zmienić Od niedawna myślę nad jasnym brązem (w załączniku). Po prostu mam dość z ocenianiem ludzi po kolorze włosów, jestem blondynka=jestem głupia (tak tak ... niestety tak jest- ludzie zanim nas nie poznają myślą że jestem jakaś idiotka bo mam jasne włosy ... ech, to już na inny wątek temat).

PYTANIE:
Ja bym chciała od was dowiedzieć się jakie są zalety bycia blond a jakie brąz (nie czarne). Chodzi mi o to, że np. słyszałam że w blondzie młodziej a ciemne postarzają albo np. że w ciemnych miałabym wyraźniejszą twarz niż w jasnych... Jak to jest? Z moich obserwacji ... heh wiem, że to dziwne ale ja np. zauważyłam że wady w twarzy (np. za duże nosy, za małe oczy itp.) mniej rzucają się u brunetek a u blondynek KAŻDA prawie wada jest od razu widoczna. Jak to jest?
Pytam bo mam nadzieję, że coś pomoże mi w zdecydowaniu jaki mam mieć kolor Bo ja już sama nie wiem
Wydaje mi się, że kolor w pierwszym załączniku przypomina bardziej miodowy blond niż jasny brąz. Obyś później nie żałowała decyzji jak pokolorujesz na ciemniejszy bo ja żałuję do dziś
Jeśli chodzi o to, że w blondzie młodziej a ciemne postarzają to nie prawda. To wszystko zależy od twarzy: karnacja, kolor oczu, kształt twarzy itp. Ciemne mogą odmładzać ale i postarzać. Blon natomiast może odejmować nam lata dzięki temu, że jest jasny i rozświetla twarz.
To prawda, że u blondynek bardziej widać wady twarzy. Dlaczego tak jest to nie mam pojęcia
Co do wyboru koloru dla Ciebie to najlepiej jakbyś wkleiła swoje zdjęcie (samej twarzy z włosami). Wtedy łatwiej byłoby doradzić
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 13:50   #3
brownayes
Raczkowanie
 
Avatar brownayes
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 491
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez Nastja89 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kolor w pierwszym załączniku przypomina bardziej miodowy blond niż jasny brąz. Obyś później nie żałowała decyzji jak pokolorujesz na ciemniejszy bo ja żałuję do dziś
Jeśli chodzi o to, że w blondzie młodziej a ciemne postarzają to nie prawda. To wszystko zależy od twarzy: karnacja, kolor oczu, kształt twarzy itp. Ciemne mogą odmładzać ale i postarzać. Blon natomiast może odejmować nam lata dzięki temu, że jest jasny i rozświetla twarz.
To prawda, że u blondynek bardziej widać wady twarzy. Dlaczego tak jest to nie mam pojęcia
Co do wyboru koloru dla Ciebie to najlepiej jakbyś wkleiła swoje zdjęcie (samej twarzy z włosami). Wtedy łatwiej byłoby doradzić

No właśnie koleżanka ma rację wklej zdjęcie
brownayes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 15:13   #4
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez marcelinka88 Pokaż wiadomość
Zacznijmy od początku Z natury mam blond włosy (ciemne) ale rozjaśniam, kolor mam mniej więcej jak Anja Rubik (nie miałam dekoloryzacji, farbuję farbą Loreala ze sklepu, zwykła... ), cerę mam bardzo bardzo bardzo jasną a oczy niebieskie. NIBY pasuje mi blond (no pasuje zdecydowanie) ale ja bym chciała coś zmienić Od niedawna myślę nad jasnym brązem (w załączniku). Po prostu mam dość z ocenianiem ludzi po kolorze włosów, jestem blondynka=jestem głupia (...)
Daj spokój, to nie jest powód, żeby zmieniać kolor włosów. W ogóle ludzie i ich opinie nie powinni mieć takiego wpływu na twój wygląd i samopoczucie.

Cytat:
Ja bym chciała od was dowiedzieć się jakie są zalety bycia blond a jakie brąz (nie czarne). (...)
Szczerze, nie rozumiem tego pytania. Co to są zalety bycia blondynką/brunetką? Aż takie to jest ważne, co ludzie myślą? Kolor się dobiera do typu urody, a nie według tego, co ludzie powiedzą.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 20:29   #5
marcelinka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Nie chodzi mi o ludzi tylko np. właśnie o to czy twarz jest bardziej wyrazista. Uparłaś się, że chodzi mi o to co powiedza inni. NIE NIE AŻ TAK ŻEBY TYLKO TO BYŁO POWODEM TEGO ŻE CHCE SMIENIĆ KOLOR ... bez przesady.

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Chodzi mi bardziej o korzyści w wyglądzie - o może tak to określę, bo tez nie wiem jak bardziej trafnie to napisać :P
marcelinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 23:00   #6
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez BrigitteBardot Pokaż wiadomość
Co to są zalety bycia blondynką/brunetką? Aż takie to jest ważne, co ludzie myślą? Kolor się dobiera do typu urody, a nie według tego, co ludzie powiedzą.
Zalety bycia blondynką/brunetką... Wydaje mi się, że autorka wątku miała na myśli, który rodzaj jest korzystniejszy, np. w pielęgnacji, dbaniu, koloryzacji, produkty drogeryjne itp.
Jeśli się mylę droga autorko to proszę o korektę
Moja opinia niestety pomieszana z wadami :
Blond - odmładza, bardziej zwraca uwagę, żółcieje więc trzeba zaopatrzyć się w fioletowy szampon, włosy się niszczą strasznie, trzeba używać masek nawilżających, regenerujących, szybko widoczne są odrosty (widać już kilka milimetrów).
Brąz - może postarzać ale też i odmładzać, włosy nie niszczą się aż tak bardzo jak przy blondach, odrosty są mniej widoczne, farba gdy się wymywa z włosów to zazwyczaj ma rudawą poświatę, kolory na włosach zawsze wychodzą ciemniejsze niż oczekiwane.
Narazie tylko tyle przyszło mi do głowy Mam nadzieję, że trochę pomogłam
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:32   #7
marcelinka88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 27
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Hej
Pomogłaś- właśnie o takie coś mi chodziło
Jak ktoś jeszcze coś ma do dodania to piszcie, piszcie.
A widzicie-nie wiedziałam, że w przypadku brązu wychodzi on ciemniej niż na opakowaniu :/
marcelinka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 18:17   #8
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Trudno jest powiedzieć, który kolor by cię odmłodził, a który wyostrzył rysy bez zdjęcia. Ale blond farbowany na pewno jest bardziej narażony na zniszczenia, za to przy farbowanym brązie musisz chronić włosy, żeby nie dorobić się "rudych" pasemek.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 15:52   #9
grizz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 980
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez marcelinka88 Pokaż wiadomość
Witam Was !!!
Proszę Was dziewczyny DORADŹCIE MI bo nie wiem co mam robić
[Proszę o radę a nie besztanie i mówienie, że to indywidualna sprawa - tak, tak wiem to ale jednak pytam A Wy mówcie wasze ogólne spostrzeżenia. A ja zdecyduję i tak sama.]

Zacznijmy od początku Z natury mam blond włosy (ciemne) ale rozjaśniam, kolor mam mniej więcej jak Anja Rubik (nie miałam dekoloryzacji, farbuję farbą Loreala ze sklepu, zwykła... ), cerę mam bardzo bardzo bardzo jasną a oczy niebieskie. NIBY pasuje mi blond (no pasuje zdecydowanie) ale ja bym chciała coś zmienić Od niedawna myślę nad jasnym brązem (w załączniku). Po prostu mam dość z ocenianiem ludzi po kolorze włosów, jestem blondynka=jestem głupia (tak tak ... niestety tak jest- ludzie zanim nas nie poznają myślą że jestem jakaś idiotka bo mam jasne włosy ... ech, to już na inny wątek temat).

PYTANIE:
Ja bym chciała od was dowiedzieć się jakie są zalety bycia blond a jakie brąz (nie czarne). Chodzi mi o to, że np. słyszałam że w blondzie młodziej a ciemne postarzają albo np. że w ciemnych miałabym wyraźniejszą twarz niż w jasnych... Jak to jest? Z moich obserwacji ... heh wiem, że to dziwne ale ja np. zauważyłam że wady w twarzy (np. za duże nosy, za małe oczy itp.) mniej rzucają się u brunetek a u blondynek KAŻDA prawie wada jest od razu widoczna. Jak to jest?
Pytam bo mam nadzieję, że coś pomoże mi w zdecydowaniu jaki mam mieć kolor Bo ja już sama nie wiem

a mnie intereuje jakim kolorem z drogergi (farbą loreala) uzyskałas taki odcien jak ma Anja Rubik??? akurat taki mi sie marzy
__________________
grizz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 18:11   #10
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Proszeeeeeeee o rade :)

Cytat:
Napisane przez marcelinka88 Pokaż wiadomość
A widzicie-nie wiedziałam, że w przypadku brązu wychodzi on ciemniej niż na opakowaniu :/
No niestety, większość drogeryjnych farb z nazwą brąz wychodzi prawie czarna
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:18.