Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 21:39   #1
bzonia
Przyczajenie
 
Avatar bzonia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8

Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?


Witajcie
Mam baaardzo wielki problem i nie wiem jak tego draństwa się pozbyć Chodzi o kolor włosów, a raczej DWA kolory, które mam na głowie.

Kilka miesięcy temu postanowiłam, że spróbuję z intensywnymi odcieniami włosów. Wybrałam farbę Garnier Color&Shine odcień Mahoń na 28 myć. Położyłam je na swoje brązowo, w niektórych miejscach czarne włosy (wcześniej miałam czarno-blond pasemka, a jeszcze wcześniej czarne włosy). Wyszło ok. Czerwone włosy, takie, jakie chciałam, oczywiście farba nie pokryła czarnych włosów ;/ Pofarbowałam po raz drugi farbą Casting L'oreala na 28 myć odcień Bursztyn. Wyszły czerwone, oczywiście czarne włosy pozostały. Po cichu miałam wrażenie, że wyjdzie miedziany odcień, a nie czerwony, ale mniejsza.

Przechodzę do sedna problemu. Zapragnęłam mieć miedziano-rude włosy, w naturalnym odcieniu, a nie wrednie czerwone, które miałam. Postanowiłam więc, iż kupię rozjaśniacz i położę na resztki czarnych włosów, a resztę zostawię w spokoju. Poprosiłam swoją mamę o pomoc w zamalowaniu części czarnych włosów, lecz moja mama położyła rozjaśniacz na całe włosy, prócz czubka głowy i grzywki. Przez chwilę miałam czerwono-żółto-blond włosy, lecz następnego dnia kupiłam farbę Garnier 100% miedziany blond.

Miałam nadzieję, iż na czerwone włosy na czubku głowy i na grzywce załapie farba, lecz niestety się myliłam... Na czubku i na grzywce miałam podrasowany odcień czerwonych włosów, a na rozjaśnionych włosach - marchewkowy

Byłam załamana, na drugi dzień poszłam do fryzjera. Fryzjerka wyrównała mi kolor włosów do tego, którego miałam na czubku i na grzywce - czyli czerwonego. Wszystko grało, dopóki nie umyłam włosów na drugi dzień - farba cała się zmyła

Odcień moich wygląda tak - na górze czerwony, na dole miedziany (nie jest taki ostro marchewkowy; jaki był, bardzo ładny odcień...). Nie odróżnia się to tak bardzo jak wcześniej, lecz widać, że mam dwa odcienie...

Chciałabym mieć miedziany odcień włosów, nie wrednie czerwony...

Jak uzyskać miedziany odcień na czubku głowy i grzywce, która są istnie czerwone?

Oczywiście mam zamiar wybrać się z tym problemem do fryzjerki, ale czy to jest wykonalne? Położenie miedzianej farby na czerwone włosy...?

Wiem, że strasznie pomotałam tę historię, przepraszam


---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Podnoszę...

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Podnoszę ostatni raz... Czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc? :/

Edytowane przez bzonia
Czas edycji: 2011-03-06 o 19:58
bzonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 21:54   #2
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Nie dostałyśmy zdjęć. Udaj się do fryzjerki, w domu i tak sama nic nie wykombinujesz.
Powodzenia.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 16:47   #3
kika008
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 59
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

a może daj im spokój z farbami, tylko odświeżaj kolor szamponetkami ?
wiem, że to upierdliwe, ale możę warto spróbować
jeżeli mogę ci coś zaproponować to wypróbuj joanna multi effect orzechowy brąz, on nadaje właśnie takie rudawe, miedziane refleksy.
kika008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:28   #4
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Ja powiem tak pewnie wybierałaś farby z oznaczeniem 5 w numerze... Jeśli miałas swoje ciemne wlosy to wybija Ci to bardziej w czerwienie niz miedzie... Zazwyczaj do farb sklepowych dodają wodę 6% lub 9%... im bardziej rozjaśnisz wlosy tym kolor jest intensywniejszy...

Musiałabyś teraz wziać trochę ciemniejszy kolor jakiś braz-mahoniowy aby ładnie Ci wyszły,ale nie licz na cuda gdyz przy rozjaśnionych włosach farba nie bedzie sie dlugo trzymać gdyz nie ma przyczepności,bo wlos jest pusty.. Trzeba by było zrobić repigmentację aby ta farba mogła wnikać we włos.
Na Twoim miejscu poszłabym do tamten fryzjerki i złozyła reklamację bo widocznie nie zna sie na zasadach farbowania. Mogła Ci dac dodatkowy pigment ktory zabezpiecza przed wymywaniem koloru z włosow rozjaśnionych.. Nie wiem na czym oni tam pracują ale profesjonalne farby maja cos takiego
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:12   #5
ika2599
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

ja mialam pierw pasemka blond.. robilam je rozjasniaczem.. z natury tez mam blond ale taki ciemniejszy jakby popielaty... chcialam sobie zrobic jakis jednolity kolor ale nie czerwonyy... a jednak wyszedl mi taki... tak tesknie teraz za tym blondem i tak sobie mysle jakiego koloru pasemka by wyszly jakbym zrobila je na tym czerwonym?
pomorzcie kompletnie nie wiem co robic.. boje ze w szkole beda sie na mnie dziwnie patrzec.. z powodu tych czerwonych wlosow
ika2599 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 19:52   #6
bzonia
Przyczajenie
 
Avatar bzonia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Patrycjo dziękuję za pomoc (jako jedyna mi pomogłaś ), jednak niewiele zrozumiałam z tego, co piszesz :P Niestety na sprawach koloryzacji włosów nie mam bladego pojęcia, choć włosy farbuję już przeszło 4 lata...

Najpóźniej za miesiąc idę do fryzjera, na razie włosy wiąże w kitkę ;/
Co do reklamacji to myślę, iż za późno, poza tym włosy malowała mi bliska znajoma - tak więc... ;/ W ogóle zrezygnuje jej z usług raz na zawsze

Pojawiły się odrosty... Myślę, iż chyba z odrostami będzie łatwiej położyć miedzianą farbę, prawda?
bzonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 09:11   #7
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

czy mogłabyś wstawić zdjęcie??
Powiem Ci tak że 6 do naturalnego odrostu nie powinno sie stosować chyba że chcesz podjasnic o 2 Tony swój naturalny pigment-kolor we włosie.. gdzyż:
6%-rozjaśnia o 2 tony
9%-rozjaśnia o 4 tony
12%- rozjaśnia o 6 tonów...
stąd problemy z farbami sklepowymi... gdyż dodają dużo wyższe stężenia procentowe wód.
Za 25-30 zł już bys miała litr wody utlenionej i farbkę z hurtowni fryzjerskiej Wiec to może by było lepsze rozwiązanie ;>
Teraz na swoje włoski powinnaś połozyc coś ciemniejszego ale z 3% wodą... Mocno nawilżać maskami i używać szamponu przeciwłupieżowego aby jak najbardziej ściągnąć kolor farby... Nie wiem co Ci jeszcze poradzić ale jak masz pytania to pisz.
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA






Edytowane przez patrycja350
Czas edycji: 2011-03-22 o 09:14
patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-27, 13:06   #8
FryzjerstwoMojaPasja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Wiadomości: 1 067
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Cytat:
Napisane przez patrycja350 Pokaż wiadomość
czy mogłabyś wstawić zdjęcie??
Powiem Ci tak że 6 do naturalnego odrostu nie powinno sie stosować chyba że chcesz podjasnic o 2 Tony swój naturalny pigment-kolor we włosie.. gdzyż:
6%-rozjaśnia o 2 tony
9%-rozjaśnia o 4 tony
12%- rozjaśnia o 6 tonów...
stąd problemy z farbami sklepowymi... gdyż dodają dużo wyższe stężenia procentowe wód.
Za 25-30 zł już bys miała litr wody utlenionej i farbkę z hurtowni fryzjerskiej Wiec to może by było lepsze rozwiązanie ;>
Teraz na swoje włoski powinnaś połozyc coś ciemniejszego ale z 3% wodą... Mocno nawilżać maskami i używać szamponu przeciwłupieżowego aby jak najbardziej ściągnąć kolor farby... Nie wiem co Ci jeszcze poradzić ale jak masz pytania to pisz.
6 % wodę można również zastosować do farbowania ton w ton. ;-) nie koniecznie musi rozjasniac.
FryzjerstwoMojaPasja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:46   #9
uleq
Przyczajenie
 
Avatar uleq
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Witajcie dziewczyny przepraszam, że podpinam się pod problem koleżanki, ale może będziecie w stanie mi także pomóc. Trzy tygodnie temu przeszłam z jasnego blondu na dość dziwny odcień rudości - mieszankę miedzi, czerwieni i popielatego blondu. Kolor miał się utrzymać dłużej, ale jak się okazuje, na głowie mam teraz miejsca i prześwity wypłowiało różowe. Czy jeśli pofarbuje moje włosy np. farbą loreal blond miedziano - złocisty, to czy przejdzie przez te czerwone włosy, które mi jeszcze zostały?? Boję się tak eksperymentować, ale nie mam wyboru...Proszę o pomoc i z góry dziękuję
uleq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:52   #10
Lushka
Przyczajenie
 
Avatar Lushka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 19
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Doprawdy nie rozumiem wielu fryzjerów, czemu nie przestrzegają Was przed używaniem rozjaśniaczy!?... Zresztą mam wrażenie, że wiele fryzjerek po prostu olało w szkole zajęcia z chemii - stąd ich totalna niewiedza na temat różnicy pomiędzy procesem rozjaśnianiania a dekoloryzacji :/
Po owocach pracy fryzjera widać czy się przykładał do nauki w zakresie farbowania...

Jeśli chcecie usunąć czarną farbę z włosów - używajcie najpierw DEKOLORYZATORA a nie rozjaśniacza!!! Czarną farbę najpierw należy "wypłukać". I co ciekawe - dekoloryzator nie niszczy włosów tak jak rozjaśniacz, więc warto o tym pamiętać, gdy się chce pozbyć w "domowych" warunkach czarnej farby.
Lushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 16:04   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Cytat:
Napisane przez Lushka Pokaż wiadomość
Doprawdy nie rozumiem wielu fryzjerów, czemu nie przestrzegają Was przed używaniem rozjaśniaczy!?... Zresztą mam wrażenie, że wiele fryzjerek po prostu olało w szkole zajęcia z chemii - stąd ich totalna niewiedza na temat różnicy pomiędzy procesem rozjaśnianiania a dekoloryzacji :/
Po owocach pracy fryzjera widać czy się przykładał do nauki w zakresie farbowania...

Jeśli chcecie usunąć czarną farbę z włosów - używajcie najpierw DEKOLORYZATORA a nie rozjaśniacza!!! Czarną farbę najpierw należy "wypłukać". I co ciekawe - dekoloryzator nie niszczy włosów tak jak rozjaśniacz, więc warto o tym pamiętać, gdy się chce pozbyć w "domowych" warunkach czarnej farby.
Jeżeli włosy były farbowane wiele razy, dekoloryzator nie pomoże.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 07:58   #12
Lushka
Przyczajenie
 
Avatar Lushka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 19
Dot.: Czerwono-miedziane włosy... Jak pozbyć się czerwonego koloru włosów?

Bzdura Wiem po sobie i po paru klientkach, że jest to możliwe
Lushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-07 08:58:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:07.