Okres a antykoncepcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 09:14   #1
manaman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 13

Okres a antykoncepcja


Witam ! Trapi mnie jedna rzecz..
9 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne daylette i Naraye. Po 9 miesiącach , z powodu choroby węzłów chłonnych zaprzestałam brania tabletek na 2 miesiące. Gdy już wszystko się unormowało, postanowiłam znów zacząć brać tabletki. Do tej pory okres miałam normalnie trwał max 4 dni. w Niedzielę tj. 16 sty, dostałam okres, a więc wzięłam pierwszą tabletkę, krwawienie było obfite, ale 18 stego, zakończyło się. Miałam normalny objawy ból brzucha, rozchwianie. Martwi mnie jedna sprawa, czy jest możliwością by okres trwał 2 dni ?? Gdzieś czytałam ,że jest to wina, tego ,że ciało kobiety przestaje jajeczkować. Ale czy to prawda ?? Czy jestem chroniona jednak od 1 dnia ?
manaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:00   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Okres a antykoncepcja

Cytat:
Napisane przez manaman Pokaż wiadomość
(…) zaprzestałam brania tabletek na 2 miesiące. Gdy już wszystko się unormowało, postanowiłam znów zacząć brać tabletki.
Głupota. Zrobiłaś sobie duży bałagan hormonalny w organizmie: najpierw sztuczne hormony w organizmie, potem ich odstawienie, a potem kolejne sztucze hormony, zanim organizm zdążył wrócić do siebie po tych wcześniej branych.

Cytat:
Do tej pory okres miałam normalnie trwał max 4 dni. w Niedzielę tj. 16 sty, dostałam okres, a więc wzięłam pierwszą tabletkę, krwawienie było obfite, ale 18 stego, zakończyło się. Miałam normalny objawy ból brzucha, rozchwianie.
16 zaczęłaś brać pierwsze opakowanie tabletek po tej dwumiesięcznej przerwie, tak?

Cytat:
Martwi mnie jedna sprawa, czy jest możliwością by okres trwał 2 dni ??
Tak. Poza tym, to był naturalny okres, a Ty wtedy wzięłaś pierwszą tabletkę (tak zrozumiałam), czyli zaczęłaś przyjmować sztuczne hormony. To normalne, że w ciągu stosowania trzech pierwszych opakowań tabletek, różne rzeczy mogą się dziać. W tym krótkie krwawienia, plamienia przez cały „cykl” itd..

Cytat:
Gdzieś czytałam ,że jest to wina, tego ,że ciało kobiety przestaje jajeczkować. Ale czy to prawda ??
Nie, nieprawda, ale:
-jak się bierze tabletki, to organizm nie jajeczkuje, to chyba wiesz;
-po odstawieniu tabletek (a Ty je odstawiłaś na 2 miesiące), zdarzają się cykle bezowulacyjne;
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 10:43   #3
manaman
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 13
Dot.: Okres a antykoncepcja

Wyjaśnię , że zalecenie odstawienia tabletek na 2 miesiące, zaleciło mi dwóch ginekologów. Ponieważ choroba węzłów chłonnych dotyczyła również moich piersi. Gdy zobaczyłam obiawy udałam się do ginekologa który zalecił mi natychmiastowe odstawienie tabletek , i przepisał leki, na moją dolegliwość, po wcześniejszym zrobieniu USG piersi. A przed decyzją ponowego stosowania tabletek byłam u dwóch lekarzy, którzy powiedzieli ,że jeśli chcę mogę, i dodatkowo przepisali leki na bazie kwasu melkowego, na zwalczenie, i zapobieganie infekcją

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Ps. Tak to było pierwsze opakowanie po 2 miesięcznej przerwie. Z tego co wyczytałam w ulotce, jeśli bierze się tabletki od 1 dnia. Miesiączki, jest się właśnie od tego dnia chronioną
manaman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:15.