Prenatal - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-21, 14:45   #1
verona2910
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 46

Prenatal


Witam. Nie miałam pojęcia do jakiej kategorii zaliczyć moje pytanie a z racji tego, że właśnie jestem na diecie wklejam go tu.
Od jakiegoś czasu biorę tabletki Prenatal. Są one przede wszystkim wskazane dla kobiet w ciąży - witaminy itp. Czy nie będąc w ciąży tez mogę je brać? Czy nie zaszkodzi mi ich nadmiar czy inne czynniki?
Pytam całkiem poważnie, nie mam o tym zielonego pojęcia. Liczę na was Drogie Wizażanki.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:41 ----------

up, up!!!!
verona2910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 17:03   #2
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Prenatal

a po co bierzesz tabletki dla kobiet w ciązy skoro w ciązy nie jestes? to jakaś głupota przecież, kobieta w ciazy ma inne zapotrzebowanie na wit, minerały etc niz kobieta nie w ciązy
Raczej Ci to nie przeszkodzi w diecie, chyba ze są to jakies hormony które moga utrudniac zrzucanie wagi
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 17:21   #3
verona2910
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 46
Dot.: Prenatal

Hmm dlatego, że wcześniej brała je moja Mama, która w ciąży była i fakt faktem, że jej włosy, paznokcie i cera była super.
Przede wszystkim wydaje mi się, że tych witamin jest po prostu więcej niż w takiej zwykłej Skrzypovicie czy tam podobnych specyfikach. Z tego też właśnie powodu piszę o tym tutaj. Czy taka ilość nie jest za duża.??? Wiadomo kobieta w ciąży potrzebuje o wiele większej ilości jakichś tam witamin.
verona2910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 11:06   #4
mysiunia85g
Zadomowienie
 
Avatar mysiunia85g
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: Prenatal

Najlepiej w takim wypadku poradzić się lekarza.
Ja kiedyś zażywałam prenatal przez 14 dni nie byłam wtedy w ciąży, brałam je za zgodą lekarza(miałam duże niedobory witamin) po 14 dniach przeszłam na zwykłe witaminy.
Jeśli jesteś zdrowa, to raczej na twoim miejscu bym tego nie brała, bo możesz przedawkować! na rynku jest dużo suplementów z witaminami i to bardzo dobrych, ja biorę witaminy dla kobiet z Olimpu i nie narzekam na stan skóry, włosów i paznokci.
mysiunia85g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 11:55   #5
verona2910
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 46
Dot.: Prenatal

Hmm, właśnie tego się boje, że przedawkuje i przedobrze z tymi witaminami. Dziękuje Mysiunia
verona2910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.