trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-06-01, 14:43   #1
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15

trądzik


Proszę poradźcie mi. Mam 24 lata i ciągle mam problem z trądzikiem, który jest bardzo szecący i zostawia straszne ślady. Moje krostki są w postaci dużych, podskórnych grudek, które bardzo długo nie schodzą i zostawiają ślady. Dodam, że najczęściej wyskakują one w jednym miejscu. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, hormonalne - Stediril 30.
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 16:33   #2
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 254
Wyślij wiadomość przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: trądzik

Witaj Buziu [img]icons/icon7.gif[/img]
Może powinnaś zmienić tabletki? Rozmawiałaś o tym z ginekologiem? Zawsze miałaś taki rodzaj trądziku czy dopiero po rozpoczęciu brania Stedirilu? A byłaś z tym u dermatologa? Taki trądzik może mieć różne przyczyny, chociaż wydaje mi się, że w Twoim wieku to będą raczej hormony, a więc źle dobrana pigułka. Napisz coś więcej, np. jaką masz cerę (tłusta, sucha) i czy już jakoś to leczyłaś.
Pozdrawiam ciepło,
Ula
Ula-M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 17:25   #3
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15
Re: trądzik

tak leczyłam się u dermatologa, brałam cynk i stosowałam różne mazidełka, a co do tabletek to rozmawiałam o tym z moim ginekologiem i brałam inne tabletki, ale bez efektu (Minulet, Novenette).
Buzia0 napisał(a):
> Proszę poradźcie mi. Mam 24 lata i ciągle mam problem z trądzikiem, który jest bardzo szecący i zostawia straszne ślady. Moje krostki są w postaci dużych, podskórnych grudek, które bardzo długo nie schodzą i zostawiają ślady. Dodam, że najczęściej wyskakują one w jednym miejscu. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, hormonalne - Stediril 30.
Pierwszy raz piszę i coś chyba jest nie tak
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-01, 18:32   #4
Yoanna
Raczkowanie
 
Avatar Yoanna
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 166
Re: trądzik

Witaj Buziu
Jeśli mogę zaproponować to wpisz w przeglądarce DIANE 35, znajdziesz duzo informacji i opinii na temat tego preparatu. Mnie pomogł, przyjmowałam 2 lata i zdzialał cuda. Ale trzeba koniecznie skonsultowac to z dobrym dermatologiem i ginekologiem i wykonac badania na poziom testosteronu.Pozdrawiam i głowa do góry
Yoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-02, 21:09   #5
brewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 22
Re: trądzik

Buziu ostrożnie z Diane35. Ja również miałam tego typu trądzik i faktycznie Diane pomogło mi się go pozbyć. Niestety teraz leczę przebarwienia związane z przyjmowaniem tak silnych leków hormonalnych (choć podczas terapii unikałam słońca) Radzę raczej poszukać dobrego dermatologa i ginekologa - endokrynologa.
Pozdrawiam!!
brewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-03, 08:05   #6
milkyway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 150
Re: trądzik

Powinnas pójsc do kolejnego lekarza i zapytac o antybiotyk,cynk ani mazidełka nie pomogą na tego typu trądzik nie bój się długiego leczenia, zwlekajac doprowadzisz sobie buzię do ruiny. Diane rzeczywiscie pomaga ale jest dość toksyczna,poza tym na efekty trzeba czekac ok czterech miesięcy, antybiotyk pomoże szybciej!
milkyway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-11, 15:26   #7
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Re: trądzik

Witaj Buzio [img]icons/icon7.gif[/img]
Proponuję wizytę u dermatologa.
Ja mam 27 lat, trzy ciąże za sobą i niestety z wiekiem mam coraz więcej pryszczy.
Cera nie poprawiła się podczas zażywania pigułek antykoncepcyjnych.
Wybrałam się wreszcie do dermatologa, który zapisał mi antybiotyk do smarowania. Pomogło juz po pierwszym smarowaniu.
Teraz już tydzień minął od początku leczenia, a na mojej twarzy wreszcie nie ma ani jednego pryszcza.
Polecam też kremy z serii LA ROCHE POSAY EFFIDRATE i EFFACLAR
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 07:22   #8
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15
Re: trądzik

O jaki antybiotyk do skóry trądzikowej, do smarowania chodzi??? Chciałabym dowiedzieć się o nazwę. Proszę o pomoc
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 08:45   #9
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Re: trądzik

Antybiotykiem jest ERYTROMYCYNA. Mój lek to ACNEMYCIN, ale kupowałam go w Niemczech więc w POlsce może być pod inną nazwą.
Ale pytaj o erytromycynę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 08:48   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: trądzik

Chcialbym tylko przypomniec, ze antybiotyki przypisuje lekarz... w przypadku tradziku lekarz dermatolog. I to on decyduje, na podstawie wywiadu i badan, czy kuracja antybiotykowa jest wlasciwa!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 08:55   #11
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: trądzik

miałam ten antybiotyk i muszę przyznać, że działa choć nie odrazu.....
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-13, 08:57   #12
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: trądzik

Malenka, powtarzam: to, co pomoglo Tobie, moze zaszkodzic innej osobie...
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 09:22   #13
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Re: trądzik

Mi pomógł natychmiast już po pierwszym smarowaniu
Gorzej z dekoldem - tam niestety nadal czają się jakieś paskudztwa
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-13, 12:34   #14
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: trądzik

no tak, nie brałam tego sama tzn byłam pod opieką lekarską
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 15:12   #15
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: trądzik

Ja mam 31 lat i mimo tego problem trądziku. Tylko przy pomocy dermatologa można to zatrzymać, próbowałam już różnych rzeczy z zakresu kosmetyki i pomagało na krótko, z dermatologiem jest inaczej. Od 2 miesięcy nie wyskoczył mi ani jeden syf !!! nie tworzą się grudki pod skórą, nawet moja kosmetyczka, do której przyszłam na czyszczenie była zdziwiona, że jeszcze mi nic nie narosło. Lekarz przepisał mi antybiotyk do łykania Unidox, antybiotyk do smarowania Zineryt, oraz bez recepty Brevoxyl - czytałam juz o nim w Wizażu. Do mycia używam pianki dr Eris z serii Pharmaceris T i maseczki z tej samej serii. I choć nie mam cery Cindy Crowford po tych wszystkich zabiegach to naprawdę widzę poprawę a przede wszystkim NIC nowego mi nie wyskoczyło, a to już sukces.
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 15:46   #16
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: trądzik

wiem co czujesz.3 lata temu mialam straszna cere!!!!!! wielkie, bolące i pulsujące ,czerwone pryszcze pokrywaly cale policzki! horror!! zdecydowalam sie wtedy na kuracje Roaccutanem. pomogl ale tylko na rok, rowny rok po odstawieniu tego końskiego leku pryszcze wrocily, troche mniejsze ale wrocily. i walczylam z nimi wszytskim co tylko bylo mozliwe. az zaszlam rok temu w ciązę!! i cera zrobila sie gladka.tylko nie wiem czy to jest efekt ciązy bo stosowalam mase rzeczy. przedewszystkim dokladnie oczyszczaj skore. po oczyszczaniu nakladalm na nia silicol skin, potem robilam peeling, potem nakladalam maseczke eris silicam a potem jeszcze plyn clinique nr.4 i krem La roche-possey effaclar K. wiem ze kazdy lekarz i kosmetyczka powiedza ze przesadzalam. moze tak.. ale cera byla gladka.po ciązy nie mialam czasu tak o nia dbac,ale i tak bylo ok. odkad nie karmie piersia biore diane35. na poczatku zarzywania bylo gorzej ale teraz jest super i oby tak bylo dalej. sprobuj mojej wieloplaszczyznowej kuracji - na mnie dzialala. trzymaj sie mocno!!!pozdrawiam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 15:55   #17
Eliza_DB
Raczkowanie
 
Avatar Eliza_DB
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 208
GG do Eliza_DB
Re: trądzik

a jak to było z tym Roaccutanem? bo po przeczytaniu o nim w necie nieco się przestraszyłam, aż takich strasznych syfów nie mam jakie pokazywali tam na zdjęciach. Ponoc też coś nie bardzo działa na wątrobę? U ciebie wszystko było ok? I czy rzeczywiście ta kuracja jest tak droga? Dermatolog wspominał mi o koszcie ok 3 tys. zł sic!
Eliza_DB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-20, 18:21   #18
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Re: trądzik

rzeczywiscie kosztuje to okolo 3000zl. i nie jest warte tych pieniedzy, w moim przypadku tradzik wrocil po ok. roku.fakt, ze nie mam juz tlustych wlosow,ale... ze zdrowiem bylo wszystko ok. badalam proby watrobowe ,itp. i wwszytsko bylo ok.
pozdrawiam
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-23, 14:54   #19
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: trądzik

Mnóstwo dobrych rad i z pewnością cenne. Niestety trądzik jest bardzo trudnym problemem i nawet poprawa stanu skóry nie gwarantuje trwałości efektu. Niestety musisz znaleźć dobrego dermatologa, choć to równiez nie jest gwarancją sukcesu. Same "mazidła" nie pomogą. Podaj swój adres to spróbuję kogoś polecić.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-06-26, 19:45   #20
Buzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 15
Re: trądzik

Dzięuje za wszystkie rady. Mieszkam w Bełchatowie.
dr W. Jankowiak napisał(a):
> Mnóstwo dobrych rad i z pewnością cenne. Niestety trądzik jest bardzo trudnym problemem i nawet poprawa stanu skóry nie gwarantuje trwałości efektu. Niestety musisz znaleźć dobrego dermatologa, choć to równiez nie jest gwarancją sukcesu. Same "mazidła" nie pomogą. Podaj swój adres to spróbuję kogoś polecić.
Buzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 19:54   #21
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: trądzik

Używałam. U nas też figuruje jako Aknemycin. Mi bardzo dobrze robił ten w płynie.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-30, 20:00   #22
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: trądzik

Miałam to samo. Leczyłam ponad trzy lata. Teraz jest już dobrze. Czasem tylko takie paskudztwo wyskoczy.
Poszukaj dobrego dermatologa. Sama możesz sobie więcej szkody niż pożytku wyrządzić.
Ja najpierw bardzo długo brałam Tetracyclinę, twarz myłam Lubexylem (w aptekach). Ale średnio mi to pomogło. Wyleczyłam się najpierw Isotrexin na wieczór. Później Isotrex na noc, Davercin w żelu na dzień (3 miesiące). Na koniec miał być miesiąc Differin w żelu na noc, Clindamycyna w żelu na dzień, ale uczuliłam się i odstawiłam. W tym czasie twarz myłam żelem nawilżającym (Kamill). Nie wolno mi było stosować ŻADNYCH kremów ani kosmetyków do cery trądzikowej, maseczki tylko nawilżające i podkład też nawilżający.
A z Diane-35 ostrożnie- mi się jeszcze pogorszyła cera po nich.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-04, 15:51   #23
fren
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 6
Re: trądzik

a czy ja bym tez mogła prosić dr Jankowiaka o namiary na jakiegoś dobrego dermatologa?
Mam 20 lat i gdzieś od 7 męczę się z trądzikiem, przez ostatni rok leczyłam się u dermatologa, ale żadnych widocznych efektów (oprócz mnóstwa wydanych pieniędzy...)
Będę bardzo wdzięczna.
fren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-09, 11:48   #24
lisiczka_25
Przyczajenie
 
Avatar lisiczka_25
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 15
Wink Dot.: Re: trądzik

Cytat:
Napisane przez Eliza_DB Pokaż wiadomość
...problem trądziku...Lekarz przepisał mi antybiotyk do łykania Unidox, antybiotyk do smarowania Zineryt, oraz bez recepty Brevoxyl...
Mi lekarz przepisał te same leki, pomogły rzeczywiście,ale po odstawieniu trądzik znowu powrócił. Wtedy wybrałam sie do homeopaty. Od kwietnia chodze i w sumie nie ma rewelacyjnej zmiany, może troche. Zastanawiam sie czy oby znowu nie wrócić do "chemii". Co myslicie?
lisiczka_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 08:41   #25
bezograniczen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3
Dot.: trądzik

Cytat:
Napisane przez Buzia Pokaż wiadomość
Proszę poradźcie mi. Mam 24 lata i ciągle mam problem z trądzikiem, który jest bardzo szecący i zostawia straszne ślady. Moje krostki są w postaci dużych, podskórnych grudek, które bardzo długo nie schodzą i zostawiają ślady. Dodam, że najczęściej wyskakują one w jednym miejscu. Dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne, hormonalne - Stediril 30.
ja niestety też mam z tym probleem od 2 lat. ; ((a mam lat 14 . ;((

od 1,5 roku zaczełam chodzić do dermatologa.
Zapisywałmi różne antybiotyki itp .
ale to na nic.
Więc postanowiłam wyleczyć sie sama[można tak powiedzieć.]
zaczełam pić drożdże
5 dni piłam potem 10 dni przerwy i potem znowu.
Robiłam sobie maseczki z cynamonu.
i co najważniejsze co uważam,ze mi pomogło to cytryna + czosnek [na noc.]
i to naprawde dziaaała. !!
dermatolog pomooże oczyścić organizm a Ty poprawisz sobie tym wygląd Twojej skóry. )
bezograniczen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 09:15   #26
magratka
Rozeznanie
 
Avatar magratka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 694
Dot.: trądzik

Zdecydowanie potrzebny jest dobry dermatolog i jeszcze lepszy endokrynolog - nie ma co się zastanawiać. Poproś o adresy sprawdzonych lekarzy i ruszaj.
Ja się męczyłam ok. 6 lat z trądzikiem, a od kiedy trafiłam 4 lata temu pod opiekę endokrynologa jest super. Środki hormonalne zawsze trzeba dobierać na podstawie badań hormonalnych.
Powodzenia!
magratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.