Kto gdzie siedzi na weselu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-28, 07:42   #31
one_shot
Zadomowienie
 
Avatar one_shot
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Września
Wiadomości: 1 186
GG do one_shot
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

U mnie będą kartki i na większości wesel na których byłam były. Uważam że to dobry pomysł ponieważ boje się że moje biedne przyjaciółki wylądują osobno między ciotkami, a nie z młodzieżą. W październiku byłam na weselu gdzie kartek nie było, ponieważ jako jedni z pierwszych składalismy życzenia parze młodej poszliśmy sobie z braćmi mojego TŻ zająć miejsca żeby siedzieć razem, a później jakieś babsko zaczeło nas przestawiać i rzuciło moja torebke na ziemie bo jej synuś (lat 10 i waga 70kg) musiał siedzieć koło niej jak sie nie dałam przestawić (szybka reakcja TŻ i braci) to babsko posadziło synalka naprzeciw nas i w ogóle sie nim nie zajeła a młody jadł jak prosiak - siorbał,mlaskał i jadł tak szybko jakby mu ktos ukradł miesko z talerza! O mało co nie zwymiotowałam!! Więc chcąc uniknąc podobnych scysji jak rzucanie torebkami bo ktos musi z kimś siedzieć - sama to załatwię i porosadzam gości. Wiem kto koło kogo lubi siedzieć w mojej rodzinie a ze strony TŻ pomoże mi jego siostra
__________________
ALBUMY


Zarobiona mama pracująca



Tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy.




Przez pierwsze dwa lata uczysz dzieci chodzić i mówić a przez
następne szesnaście lat marzysz o tym żeby usiadły spokojnie i się zamknęły !!!
one_shot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 08:02   #32
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

u mojej kuzynki najbliżej siedzieli świadkowie i tzw. młodzież czyli kuzyni,znajomi,potem rodzice i dziadki a potem cała reszta rodziny.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 08:06   #33
Nadin
Zakorzenienie
 
Avatar Nadin
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 680
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Na naszym weselu mieliśmy 10 osobnych stoloków (okrągłych)
Po jednej stronie siedziała rodzina męża a po drugiej moja. Przy naszym stoliku siedzieli (był to ślub z chrztem naszego synka) nasi świadkowie z osobami towarzyszącymi (par i małżeństw się nie zrozsadza, poinni siedzeieć razem) i chrześni synka, potem następny stolik nasi rodzice i nasi rodzice chrześni, potem dziadkowie idt
Każdy miał przyporządkowane przez nas wcześniej miejsce przez karteczką na stole.
Pozdrawiam
__________________

Nadin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 08:38   #34
madzik1000
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 576
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

my tez oczywiscie bedziemy robic karteczki, moze na poczatku bedzie zamieszanie, ale nie dojdzie do sytuacji, o ktorej pisala one_shot. bylam kiedys u kuzynku na weselu i nie bylo kartek za to jej mama usadzala gosci - to dopiero dlugo trwalo. u niej kolo mlodej pary i swiadkow siedzialy rodziny, a tzw.mlodziez byla porozrzucana po calej sali. zdarzylo sie tak, ze dziewczyna ktora przyszla sama siedziala kolo ciotek i wujkow i nikogo nie znala. dlatego ja mlodych posadze razem.
madzik1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 09:18   #35
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Dzieki dziewczyny za opinie i Pani moderator za link
do karteczek jestem przekonana, bo uważam że mozna wstępnie powiedziec gościom gdzie mniej więcej maja sie kierować i w zw. z tym zamieszanie jest itak mniejsze niż w przypadku "samowolki". Właśnie na ostatnim weselu na jakim bylismy kazdy siadał gdzie chciał, a że my byliśmy nie z rodziny tylko jako kolezeństwo i nikogo nie znalismy -nie wiedzielismy gdzie sie podziać......
u nas natomiast tradycja jest taka, ze rodzice, świadkowie, rodzeństwo i chrzestni siedzą najbliżej młodej pary, a mlodzież dalej - = blizej zepołu ( co starszym mogłoby przeszkadzać ). Nie wyobrażam sobie moich rodziców na końcu stołu............ ale jak mówie - tradycja bywa rózna
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 09:42   #36
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Macie rację, chyba tez zdecyduję się na karteczki, tylko bede musiał wczesniej poprosić kogoś z restauracji o informację jak będą rozmieszczone stoły.
Co myślicie o czymś takim?? Przy okrągłym stole siedzi oczywiście para młoda ze świadkami.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18a.jpg (100,8 KB, 425 załadowań)
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 10:01   #37
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Yoolia- ciekawy układ, ale właśnie układ jest uzalezniony od kształtu i wielkosci sali -u nas będzie w klasyczną podkowę, a zabawa na środku - takiej sali szukaliśmy ( starsi siedząc za stołem widza zabawe, mamy widza dzieci, które dla odminy mało co siedza za stołem, itp. sprawy mieliśmy na względzie ). Poza tym mysle że mi jako młodej pani latwiej bedzie wychodzić na parkiet
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 11:18   #38
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez sasanka
Zdecydowalismy się na tzw. "karteczki" - zeby nie było zamieszania na poczatku, żeby młodzeż siedziała z młodzieżą, starsi ze starszymi, itp. Wiem, że może nie zadowole wszystkich, ale dla mnie jest to itak mniejsze zło. Stoły będa jak w większości przypadków - w podkowę, środkowy "nasz" i dwa boczne - rodzina pana młodego i panny młodej.
Nurtuje mnie kwestia, czy jest jakas zasada, która mówi kto ma siedzieć przy stole państwa młodych i w jakiej kolejnosci? np. czy musza tam siedziec świadkowie z rodzinami, albo rodzice chrzestni ? Zastanawiamy się tez czy dzieciom nie zafundowac osobnego stolika ( bedzie ich sporo ), ale tu tez nie mam pewności. Jeżeli borykacie się z podobnymi problemami albo tez juz je rozwiazałyście napiszcie
chocbys ukladala karteczki i tak polowa osob siadzie gdzie indziej i z kim innym. wieksza czesc osob nie widziala sie pewnie z kilka lat wiecsiadzie i tak z kim innym. tak bylo na weselu u mojej siostry. wielkie zamieszanie. u mnie na weselu zaznaczylismy tylko kto ma siedziec przy stole mlodych tzn swiadkowie i kilka innych osob. zreszta i tak lepiej jak mlodziez siadzie razem a starsi razem. mlodzi lubia sie zabawic, podspiewywac sobie i wypic. a starsi patrza na to spod oka. a starsi lubia powspominac poobgadywac na co mlodzi patrza bykiem. wedlug mnie nie warto poswiecac kilku godzin na usadzanie bo to i tak nie zda egzaminu.
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 11:32   #39
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

I tak źle i tak niedobrze....
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:40   #40
dagnieszk
Raczkowanie
 
Avatar dagnieszk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 215
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Macie rację, chyba tez zdecyduję się na karteczki, tylko bede musiał wczesniej poprosić kogoś z restauracji o informację jak będą rozmieszczone stoły.
Co myślicie o czymś takim?? Przy okrągłym stole siedzi oczywiście para młoda ze świadkami.
Yoolia - jak już wiesz ja tez będę miała wesele we Lwowie i jeśli chodzi o zajmowanie miejsc to ustaliliśmy, że państwo młodzi powinni siedzieć tak, żeby widziała ich orkiestra np przy toastach czy gdy młodzi się całują to orkiestra liczy do 10 i konieczny jest kontakt wzrokowy. W związku z tym, że zespół zajmie miejsce na podeście w sąsiedniej sali, jedynym rozsądnym wyjściem jest żebyśmy siedzieli przy tej lampie na początku sali (patrząc do wejścia). A karteczki na stołach to dla mnie też strata czasu. Byłam w sierpniu na weselu u mojej siostry ciotecznej i nie bardzo mi się podobało jak goście rzucili się do stołu w poszukiwaniu swoich miejsc.
__________________
Aga
dagnieszk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 13:54   #41
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez dagnieszk
Yoolia - jak już wiesz ja tez będę miała wesele we Lwowie i jeśli chodzi o zajmowanie miejsc to ustaliliśmy, że państwo młodzi powinni siedzieć tak, żeby widziała ich orkiestra np przy toastach czy gdy młodzi się całują to orkiestra liczy do 10 i konieczny jest kontakt wzrokowy. W związku z tym, że zespół zajmie miejsce na podeście w sąsiedniej sali, jedynym rozsądnym wyjściem jest żebyśmy siedzieli przy tej lampie na początku sali (patrząc do wejścia). A karteczki na stołach to dla mnie też strata czasu. Byłam w sierpniu na weselu u mojej siostry ciotecznej i nie bardzo mi się podobało jak goście rzucili się do stołu w poszukiwaniu swoich miejsc.
Z tego co wiem na większości wesel we "Lwowie" para młoda siedzi z drugiej strony, przy wielkich drewnianych drzwiach.
I ciągle zastanawiam sie z tymi karteczkami, bo we "Lwowie" jest tak, że na pare młodą goście czekają na dworze (jak jest ciepło) albo w wąskim korytarzu przy recepcji, dopiero pozniej zajmują miejsca. Boję sie żeby nie zrobil się za duży bałagan.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 16:47   #42
gosiaisog
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Brno/Czechy
Wiadomości: 111
Wyślij wiadomość przez ICQ do gosiaisog GG do gosiaisog
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

u mnie byly okragle stoliki z karteczkami Nasz stolik byl prostokatny i siedzieli przynim oprocz nas nasi swiadkowie

Reszta gosci porozsadzana rodzinnie lub wiekowo I wyszlo super. Karteczki oczywiscie byly i jak my przyszlismy to juz byli wszyscy rozsadzeni
gosiaisog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 16:35   #43
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Jak w temacie.
Planujemy zrobić tzw. winietki. Nie wiemy tylko jak to wszystko zorganizować
kto usadza gości?
czy trzeba to jakoś wcześniej ogłosić np. przed wejściem na salę?
czy może wywiesić jakieś listy?
Nie mam pojęcia jak się cos takiego organizuje, a zależy mi na tym, żeby ludzie nie pchali się "na łeb na szyję" żeby zająć jak najlepsze miejsca i przy swoich znajomych.
Doradźcie dziewczynki, które macie to już za sobą i dziewczynki, które dopiero o tym myślicie

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 18:29   #44
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

A jak zakomunikować gościom (głównie tym starszym, bo młodzi raczej się zorientują), że są karteczki?
Może sami się zorientują? Obawiam się jednak, że będzie niezły harmder, gdyż w moich okolicach raczej się tego nie praktykuje.

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 19:24   #45
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: rozsadzenie gości przy stole

Cytat:
Napisane przez marzka82
A jak zakomunikować gościom (głównie tym starszym, bo młodzi raczej się zorientują), że są karteczki?
Może sami się zorientują? Obawiam się jednak, że będzie niezły harmder, gdyż w moich okolicach raczej się tego nie praktykuje.

Pozdrawiam
u mnie też się nie praktykuje, moja siostra nawet strasznie sie nastroszyła na mnie jak powiedziałam o winietkach, ale malo mnie to interesowalo... Winietki jednak się sprawdziły, a niektorzy wzieli sobie na pamiątkę
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:06   #46
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

właśnie też nie wiem...
winetki winetkami, ale przecież ludzie nie będa biegać szukając gdzie kto ma siedzieć. sama nie wiem jak to dobrze zorganizować :/
sohf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:23   #47
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

My też robimy winietki z nazwiskami gości a przed wejściem do sali będą plansze ze schematami stołów i nazwiskami. Przy potwierdzaniu przybycia "wspominamy" gościom, że będą przydzielone miejsca, żeby byli przygotowani
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:23   #48
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Tez się nad tym zastanawiam, myslałam nad winietkami, tylko obawiam sie zamieszania jak goscie bedza biegac w poszukiwaniu swojego miejsca.
U mojej znajomej rozsadzaniem gosci zajmowała sie mama, poszło raczej sprawnie.
Może tak: winietki beda sobie stały na stołach a mamy, bedą kierowały gosci do miejsc gdzie mają siedziec ???
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 08:42   #49
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Ja też zastanawiam się nad winietkami. U nas będzie jednak tylko ok. 30 osób więc nie wiem czy jest sens.
Co do waszego problemu kto ma usadzac to na jednym weselu robili to świadkowie. Wesele było coprawda duże i nie znali wszystkich, ale wiedzieli że młodzi w tym miejsu, rodzina tu i juz wyznaczali kierunek. Dalej goście powinni sami sobie poradzić.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 08:48   #50
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Tylko że, przynajmniej u mnie świadkowie nie znaja mojej ani TZ rodziny.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:23   #51
MONA.LIZA
Raczkowanie
 
Avatar MONA.LIZA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 65
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cześć Kobietki! Własnie zobiliśmy wstępne rozmieszczenie gości przy stolikach okrągłych. Nawet sprawnie poszło U mnie nie będzie żadnej przed wejściem do sali plansz ze schematami stołów. Oprócz tego, że na stołach będą winietki, to dodatkowo rozmieszczeniem zajmą się świadkowie, który każdy z nich będzie wskazywał osobom ze swojej rodziny odpowiedni stolik.

Gorzej jest w sytuacji jak świadkowie nie znają przynajmniej z widzenia całej rodziny Pary Młodej, wtedy ten sposób rozsadzania gości przez świadków może się niewpełni sprawdzić. Goście będą musieli sobie sami radzić. A najgorsze z tego wszystkiego jest to jak nie ma winietek na stolikach i gdy jest bardzo dużo gości, może być wtedy niezłeeeee... zamieszanie z ich rozsadzeniem przy stolikach
MONA.LIZA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:35   #52
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez Yoolia
Tylko że, przynajmniej u mnie świadkowie nie znaja mojej ani TZ rodziny.



Możecie im przynajmniej część opisac albo pokazać na zdjęciach. Ew. jeżeli macie rodzeństwo albo kogoś kto wiekszość zna np. w trakcie składania życzeń może mówić świadkom kto do was podchodzi. Nie muszą przecież wszyskich znać wystarczy po jednej osobie z danej rodziny. Mogą tez np. stać przy wejściu do sali i powtarzac wchodzącym: rodzina pana młodego stolik nr. 2 albo stolik pod oknem, młodzież stół w rogu itp. A goście beda już mieli wyznaczony kierunek.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:47   #53
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Nasi świadkowie znają tylko moich rodziców oraz naszych znajomych ze studiów. Są to nasi współlokatorzy z akademika i raczej nie będą mieli okazji poznać reszty gości, a wesele będzie na ok180 osób. Jak będą rozsadzać to pewnie zrobi się duże zamieszanie, będą pytać o nazwisko a potem szukać na liście..? Chyba nie wypali
Podoba mi się pomysł z uprzedzaniem gości w momencie potwierdzania przez nich przybycia na wesele. Będą wiedzieli czego się spodziewać.

A jak wygląda sprawa z tymi tablicami przed wejściem??? Czy przy tych rozrysowanych stołach są nazwiska, czy numerki?
Oj czuję, że trzeba poważnie nad tym pomyśleć

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:50   #54
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez zuzaneczka
Możecie im przynajmniej część opisac albo pokazać na zdjęciach. Ew. jeżeli macie rodzeństwo albo kogoś kto wiekszość zna np. w trakcie składania życzeń może mówić świadkom kto do was podchodzi. Nie muszą przecież wszyskich znać wystarczy po jednej osobie z danej rodziny. Mogą tez np. stać przy wejściu do sali i powtarzac wchodzącym: rodzina pana młodego stolik nr. 2 albo stolik pod oknem, młodzież stół w rogu itp. A goście beda już mieli wyznaczony kierunek.

Oooo!! To jest fajny pomysł. W moim przypadku chyba najlepiej się sprawdzi.
Dzięki

Pozdrawiam
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 09:54   #55
ewaes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 147
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez marzka82
A jak wygląda sprawa z tymi tablicami przed wejściem??? Czy przy tych rozrysowanych stołach są nazwiska, czy numerki?
U mnie będą nazwiska. Wolę nazwiska, bo może się okazać, że ktoś sprawdzi numerek, wejdzie do sali, zapomni, będzie wracał pod prąd i zrobi się jeszcze większe zamieszanie. Zresztą plan będzie bardzo prosty, bo trzy stoły ustawione w podkowę (ok. 140 osób).
ewaes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:02   #56
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez marzka82
A jak wygląda sprawa z tymi tablicami przed wejściem??? Czy przy tych rozrysowanych stołach są nazwiska, czy numerki?
to dopiero może być jazda jak zaczną sie goście do tablicy dopychać żeby swoje miejsce wyczytać.
Dziewczyny, nie stwarzajcie sobie problemów!
My mieliśmy 102 gości, powiedzielismy przy okazji zapraszania i poźniej jak kogoś spotkaliśmy, ze są winietki, pytaliśmy koło kogo ich usadzić i było im też prościej odszukać swoje miejsca, bo wiadomo że jak tu Zosia znalazła swoje miejsce to Kasia ma byc obok niej. NIe wiem w sumie jak wyglądało, to poszukiwanie miejsc bo nas przy tym nie było. Podjechaliśmy pod salę ze wszystkimi gośćmi, fotograf pstryknął ze 3 zdjęcia przed salą (czas na wejście gości na salę), powitanie chlebem w progu, wszlismy na salę i juz wszyscy byli za stołami z szampanem w ręku. Ile to mogło trwać....? 10 -15min?? Wydaje mi się, że nie było zamieszania skoro setka ludzi odnalazła miejsca w tym czasie i kelner zdążył ich szampanem obsłużyć.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:21   #57
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 713
GG do gosiah
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Tak się zastanawiam, kiedy właściwie tych gości rozsadzić. Jeżeli najpierw przyjeżdża do restauracji Para Młoda, potem przed drzwiami jest powitanie - chleb i sól, następnie Pan Młody przenosi Pannę Młodą przez prób i wszyscy goście wchodzą za nimi na salę. Potem jest toast szampanem i po tym goście powinni udać się do stolików. Ale przecież oni sś już wszyscy w środku i na pewno rzucą się do stolików? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego sprawnego rozsadzenia 80 osób. Możecie mnie oświecić, jak to zrobić? Bo przeciez nie każę gościom stać na środku i po kolei ich rozsadzać? Czy to ma tak wyglądać? A może to tylko w mojej okolicy jest taka kolejność zdarzeń na początku wesela.
gosiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:28   #58
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: Kto gdzie siedzi na weselu?

A może można zrobić tak, że najpierw niech wszyscy znajdą swoje miejsca, a potem rozdać sampana i wznieść toast? Czy raczej się tak nie robi? Wydaje mi się, że będzie wtedy mniejsze zamieszanie.
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:30   #59
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez gosiah
Tak się zastanawiam, kiedy właściwie tych gości rozsadzić. Jeżeli najpierw przyjeżdża do restauracji Para Młoda, potem przed drzwiami jest powitanie - chleb i sól, następnie Pan Młody przenosi Pannę Młodą przez prób i wszyscy goście wchodzą za nimi na salę. Potem jest toast szampanem i po tym goście powinni udać się do stolików.
nie spotkałam się z takim zwyczajem, ani w moich rodzinnych stronach ani gdzie indziej żeby Para Młoda wchodziła do pustej sali .
Przyjechaliśmy pod salę i kamerzysta powiedział "poczekajcie chwilę, niech goście wejdą" -ten czas wykorzystał fotograf, tak jak pisałam.
W sierpniu byliśmy na weselu jako goście i też pierwsi weszliśmy do sali. Były winietki, a o naszym miejscu poinformował nas P Młody, że mamy szukać się obok nich.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 14:47   #60
gosiah
Rozeznanie
 
Avatar gosiah
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 713
GG do gosiah
Dot.: Kto zajmuje się usadzaniem gości?

Cytat:
Napisane przez Ela
nie spotkałam się z takim zwyczajem, ani w moich rodzinnych stronach ani gdzie indziej żeby Para Młoda wchodziła do pustej sali .
Przyjechaliśmy pod salę i kamerzysta powiedział "poczekajcie chwilę, niech goście wejdą" -ten czas wykorzystał fotograf, tak jak pisałam.
W sierpniu byliśmy na weselu jako goście i też pierwsi weszliśmy do sali. Były winietki, a o naszym miejscu poinformował nas P Młody, że mamy szukać się obok nich.
To w moich rodzinnych stronach niestety tak jest, Para Młoda prowadzi niejako gości chyba. Nie wiem skąd ten zwyczaj - nie będę wnikać. Muszę przedyskutować sprawę z rodzicami - czy da się odwrócić kolejność. Kolejna sprawa winietki - też u mnie nie ma takiego zwyczaju, teraz już wiem dlaczego. Ale szampan jest przy stole podawany u Was? Bo u mnie jest tak, że jest ustawiony specjalny stolik na środku sali i wtedy kieliszki wszystkie ustawione są w kształt serca. Bo w sumie trochę znowu dziwnie będzie, że goście usiądą, a za chcwilę będą wstawać i podchodzić do tego stolika z szampanem.
gosiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-10 08:35:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.