Mamy styczniowe 2017 - część III ! - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-22, 14:06   #4981
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Donka to by była najlepsza opcja! A najlepiej to na innej planecie

Orlica tyle już się napracowalas że na 100% dasz radę, kciuki są i będą

Też jesten za pomyslem Kyii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:08   #4982
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Kyiia Pokaż wiadomość
Tylko zaktualizowana lista rozpakowanych mam
I może już bez sensu kopiować wszystko jak leci tylko po prostu zostawić nicki z terminami porodów i ewentualną płcią? Bo który cykl starań i która to ciąża to już chyba nie istotne na tym etapie...
Dokładnie
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:08   #4983
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Dziewczyny zrobiłam nowy wątek. Dużo się nie różni od tego Mam nadzieję, że może być Wkleję, jak będziemy przy końcówce, ok? Chcecie żeby jeszcze coś szczególnego znalazło się na pierwszej stronie?
Super! W kolejnym wątku wszystkie rodzimy, a następny już w odchowalni?
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:11   #4984
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Moniczi, zgadzam się z dziewczynami, wybieraj sprawdzony szpital

U mnie i ktg i wizyta na wydziale nie były tak pozytywne jak bym chciała.

Najpierw na ktg mała mi się przez pół godziny ani razu nie ruszyła, a tętno miała baaardzo stabilne, bez żadnych reakcji. W trakcie badania przyszła lekarka, powiedziała, że widzi tu święta w szpitalu... Ja się przestraszyłam i mała chyba też, bo od tego momentu zaczęła wierzgać i skakać z tętnem. Ostatecznie lekarka stwierdziła, że jutro mam przyjść znowu na ktg i wtedy zobaczymy. A "paluch-grzebaluch" mam sobie odgryźć jak następnym razem wpadnę na głupi pomysł sprawdzania szyjki Nie zbadała mnie co prawda, ale powiedziała, że takim mini plamieniem mam się nie przejmować, jeśli nie ma żywej krwi czy bólu.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Aaa jeśli chodzi o wydział, magisterka wydrukowana, dostarczona, wszystkie formalności dopełnione. Tyle że byłam u promotora i recenzenta podpytać o pytania na obronie i... Mówiąc krótko nie będą to pytania o moje samopoczucie Promotor zapyta przynajmniej o rzeczy związane z moją pracą, ale recenzent rzucał kilka przykładów pytań, z których nic absolutnie nie rozumiałam, padło kilka uwag, że było to przecież w jakimś stopniu na jego wykładach (tak - trzy lata temu i nie jest to wcale związane z tematem pracy, tylko z obszarem...), w końcu wymyślił pytanie "najprostsze z możliwych", które musiałam sobie słowo w słowo zanotować żeby w ogóle ogarnąć, czeka mnie duuużo przygotowywania się do tej obrony i to jedno pytanie czuję, że i tak zawalę. Najgorzej, że przewodniczący komisji obrony to ktoś nowy na wydziale, może nie zapytać o nic, a może zadać jakieś dodatkowe pytania tak ni z pupy Liczyłam, że to faktycznie będzie formalność...
Jutrzejsze ktg na pewno bedzie ok grzebać nie wolno tak jak i dotykac podbrzusza, bo dajesz sygnaly macicy do skurczania sie no i niestety łatwo sie uszkodzić. Mi uszkodzono nadzerke w czwartek to plamilam caly piątek na brazowo.

Nie stresuj sie obrona, oni zawsze musza trochę postraszyc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:11   #4985
ItsyBitsyTeenieWeenie
@}-,-'-
 
Avatar ItsyBitsyTeenieWeenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 277
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Chaire - Ty nie masz zaraz z teściami zamieszkać? Co to za marzenia o innych planetach?
ItsyBitsyTeenieWeenie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:13   #4986
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Orlica Ja wczoraj byłam na ktg i pytałam się co w pzypadku, jak dziecię nie będzie się ruszać podczas badania. Lekarka : "nic, ma prawo spać", więc nie wiem, czy jedna podchodzi olewatorsko czy druga zapobiegawczo.
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:31   #4987
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Orlica Ja wczoraj byłam na ktg i pytałam się co w pzypadku, jak dziecię nie będzie się ruszać podczas badania. Lekarka : "nic, ma prawo spać", więc nie wiem, czy jedna podchodzi olewatorsko czy druga zapobiegawczo.
Pewnie zależy też od tego, jak wygląda tętno przy tym braku ruchów, a u mnie przy cukrzycy dodatkowo trzeba pilnować, bo cukrzyca może powodować różne niefajne zaniki tętna itd na końcówce ciąży

---------- Dopisano o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Nadżerkę w sumie też mam, ale tuż przy szyjce i wygojoną, może i tak udało mi się ją uszkodzić Tak czy inaczej plemienia już prawie nie ma, a ja mam nauczkę
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 14:31   #4988
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Orlica za ktg, na pewno wyjdzie dobrze i święta będą przy stole, a nie w szpitalu
Co do obrony, to u nas też było ponad 10o pytań z całego toku studiów ALE bronilismy się razem z inną specjalizacją i oni zadawali pytania z tej drugiej specjalizacji, bo się chyba zapomnieli. cześć osób przez to dostała 3, bo nie umiała odpowiedzieć na te pytania...

Konkardia dziękuję za nowy wątek. Jesteś najlepsza! I jestem za skróceniem listy, jeśli Ci się chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:32   #4989
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
I dobrze Ci lekarka powiedziała - co to za gmeranie, jak masz do obrony wytrzymać? :P
A co do pytań, to i tak masz spoko. U mnie była opublikowana lista 100 pytań z różnych przedmiotów, które były na studiach i z tej listy losowało się na obronie 2 czy 3. Do tego pytanie od recenzenta, też nie bezpośrednio z pracy, tylko z jakimś tematem, który był w niej poruszony.

Co do porodów, to moja mama dwa razy lekko przenosiła (2-3 dni) i oba porody chwilę trwały. Więc mam nadzieję, że jednak to nie jest do końca tak, że czeka mnie podobna historia, bo nastawiam się na szybkie załatwienie sprawy W moim szpitalu teoretycznie jest zzo, ale nie podają na żądanie. W praktyce, to nie wiem w jakiej sytuacji podają, chyba dopiero jak kobieta nie ma siły, a inne środki zawiodą. Nastawiam się na poród bez znieczulenia, bo nie chcę narkotycznych środków, a gaz wydaje mi się placebo (wiem, że wielu osobom pomaga, ale wątpię, żebym do nich należała). Ale nie wykluczam niczego, bo czasem lepiej wziąć nawet ten dolargan, niż opaść z sił i skończyć na porodzie zabiegowym..
Szczerze mówiąc, gdybym była tuż po studiach to bym taką opcję wolała. Zwłaszcza, że po licencjacie nie miałam pracy i obrony tylko egzamin, który podobnie wyglądał.
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:35   #4990
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

ItsyBitsyTeenieWeenie niestety sami w sobie teściowie nie są źli, ale mają chyba wrażenie że bez nich sobie nie poradzimy.. nie dość że będą mieli wnuka codziennie to jeszcze do szpitala chcą przyjechać, a teściowa chce wziąć urlop jak się urodzi.. miło że chce pomóc, ale moja mama mieszka 10 minut od nich i wolę jej pomoc jak coś :/ ojj będzie ciężko

Kurcze też ostatnio z ciekawości chciałam sobie sprawdzić szyjke, ale coś mnie powstrzymało xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:38   #4991
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Jeśli chodzi o szpital, u nas niby jest możliwość zzo, ale nie jest o to łatwo. Poza tym do wyboru jest jeszcze tylko gaz. Zzo nie chcę - jakoś wierzę, że dam radę bez, zwłaszcza, że moja mama dała radę cztery razy (no, 3, raz była CC), a jest dużo drobniejsza ode mnie. Właśnie, mama wszystkie ciąże poza tą od CC donosiła do 40tc i porody miała dość długie, ale nigdy nie mówiła, żeby to była trauma czy coś, podobno nigdy nawet nie krzyknęła

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
ItsyBitsyTeenieWeenie niestety sami w sobie teściowie nie są źli, ale mają chyba wrażenie że bez nich sobie nie poradzimy.. nie dość że będą mieli wnuka codziennie to jeszcze do szpitala chcą przyjechać, a teściowa chce wziąć urlop jak się urodzi.. miło że chce pomóc, ale moja mama mieszka 10 minut od nich i wolę jej pomoc jak coś :/ ojj będzie ciężko

Kurcze też ostatnio z ciekawości chciałam sobie sprawdzić szyjke, ale coś mnie powstrzymało xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To była na pewno projekcja mnie z przyszłości Nie ma za co!
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 14:46   #4992
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

chiare Szczerze współczuję Ja bym chyba nie wytrzymała z oddechem teściowej nad sobą cały boży dzień... Ja rozumiem, że osoby nam bliskie chcą pomóc i jakoś przekazać nam tą tajemną wiedzę, ale kurcze! Mamy swoich mężczyzn, którym mam nadzieję włączą się mocne instynkty tacierzyńskie po za tym nawet jeśli mamy wątpliwości i pytania, to można walić tutaj, albo w necie sobie poszukać Ja tam nie chcę żeby mi teściowa dziecko wychowywała
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:46   #4993
chiare
Raczkowanie
 
Avatar chiare
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 310
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Orlica złota kobieto dziękuję! 😀😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chiare jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:49   #4994
Kyiia
Zakorzenienie
 
Avatar Kyiia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 869
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez chiare Pokaż wiadomość
ItsyBitsyTeenieWeenie niestety sami w sobie teściowie nie są źli, ale mają chyba wrażenie że bez nich sobie nie poradzimy.. nie dość że będą mieli wnuka codziennie to jeszcze do szpitala chcą przyjechać, a teściowa chce wziąć urlop jak się urodzi.. miło że chce pomóc, ale moja mama mieszka 10 minut od nich i wolę jej pomoc jak coś :/ ojj będzie ciężko

Kurcze też ostatnio z ciekawości chciałam sobie sprawdzić szyjke, ale coś mnie powstrzymało xd
No to dla odmiany moja mama twierdzi że dobrze że mam teściową pod ręką bo ona ma "doświadczenie" i mi pomoże. Mama też ma ale prawie sprzed 30 lat A teściowa ma już jednego wnuka przy którym nie tak dawno (po świętach kończy 7 lat) pomagała. No także ma "świeższe" podejście/doświadczenie niż moja mama
__________________
Jednego odesłano - i następnie stracono - za nieudaną próbę zabójstwa wyższego rangą studenta, drugi został zabity na arenie w czasie ćwiczeń, a trzeci umarł z przyczyn naturalnych - sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.

Kyiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:52   #4995
KPZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 492
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Dziewczyny które mają niedoczynność tarczycy powiedzcie mi czy wam lekarz mówił coś na temat porodu?
Czy są jakieś przeciwwskazania do zzo lub porodu naturalnego?
Zapomniałam zapytać mojego na wizycie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KPZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 14:58   #4996
Orlica
Zakorzenienie
 
Avatar Orlica
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20 817
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez KPZ Pokaż wiadomość
Dziewczyny które mają niedoczynność tarczycy powiedzcie mi czy wam lekarz mówił coś na temat porodu?
Czy są jakieś przeciwwskazania do zzo lub porodu naturalnego?
Zapomniałam zapytać mojego na wizycie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi nic nie mówił, ale od paru miesięcy mam już wyniki unormowane Euthyroxem.
Orlica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 15:02   #4997
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Cytat:
Napisane przez KPZ Pokaż wiadomość
Dziewczyny które mają niedoczynność tarczycy powiedzcie mi czy wam lekarz mówił coś na temat porodu?
Czy są jakieś przeciwwskazania do zzo lub porodu naturalnego?
Zapomniałam zapytać mojego na wizycie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie nic endo nie mówiła o przeciwskazaniach. Mam brać taką dawkę euthyroxu jak brałam do porodu, a później nieco ją zmniejszyć. No i pojawić się na wizycie gdzieś w okolicach marca

************************* ************************* ********

UWAGA, UWAGA, NOWY WĄTEK! o-----o-----> CZĘŚĆ IV!
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 15:03   #4998
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Oooo widzę ze ostro wykańczamy wątek

Ja mieszkałam z teściowa dwa lata i było spoko. Ale do dziecka wtracania, nawet w dobrej wierze, bym nie zniosla.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-22, 15:05   #4999
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Wykańczamy wątek i przenosimy się na nowy
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-22, 15:05   #5000
KPZ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 492
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

Wolny dzień i nie wytrzymałam odpoczywając. Sprzątanie generalne robię,pakuje młodego do torby, Boszz Tz mnie zabije jak wróci i zobaczy ten błysk :-D

Moja wizja nadruku ja bluzę nie wyszła. Niestety nie da się tego zrobić na takim materiale a tao by się Tz cieszył... No nic został plan awaryjny sam haft, pokażę wam jak jutro odbiorę...

Nie wolno sobie tam grzebać dziewczyny!
Ja to się boję :-D
W ogóle przez tą moją niedoczynność nieleczona do połowy ciąży zaczynam się zastanawiać czy waga młodego nie jest niska z tego powodu, czy groźba wcześniejszego porodu również nie jest przez to. Ehh te dni do 1 stycznia będą ciężkie i stresujące.
Byle nie urodzić...

Najgorzej że ja nie umiem wysiedziec w miejscu. Muszę się jakoś pilnować.


Orlica nie martw się obrona. Napisałaś pracę więc obronisz się bez problemu! Przecież sama pisałaś więc coś wiesz na temat a komisja widząc kobietę w 9 mcu ciąży na pewno nie pozwoli na ulanie. TP byłby już szczyt.
W każdym razie trzymam kciuki!


Wiecie co?
Wczoraj dostałam mandat za spalona żarówkę w aucie. Normalnie myślałam że rozszarpie tego policjanta, podchodzi, widzi ze brzuchem do kierownicy dostaje, nie podzialalo to ja niego. Tlumaczenie o tym że nie wiedziałam o tym bo było jasno i być może spaliła się przed chwilą nie pomogło.
Posptawdzal mi wszystkie światła, z łaska podarował wyciąganie gasnicy i trójkąta do sprawdzenia ( bo mam w bagażniku)
Mówię że święta, że na pampersy będzie zamiast na mandat ale nic to nie dało.
Na koniec przyszedł jeszcze z alkomatem. Jak zobaczył moja minę to aż mu się zaczęło głupio robić. Trochę mu pojechałam na koniec że litości nie ma...
Chamstwo!
Za to i tz się dostało bo mi się spalilo światło kilka dni temu l ale przecież on nie ma czasu wymienić... To niech płaci mandat teraz..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KPZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-23, 08:57   #5001
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Mamy styczniowe 2017 - część III !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1074011

__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-23 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.