sypialnia z garderoba - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-29, 13:04   #1
beatakk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1

sypialnia z garderoba


Witam
Nie moge sobie poradzic z aranzacja pokoju w ktorym ma byc sypialnia i garderoba. Wynajelam projektanta 120 zl/m2 ale okazalo sie to okrutnym niewypalem. Dostalam taki projekt, ktory wymagal ode mnie tego bym latala .
W sypialni chcialabym umiescic lozko 140/200 i szafe wnekowa (jak najwieksza) z polkami, szufladami, wieszakami na dlugie sukienki i na bluzki. Prosze o rade bo sama sobie nie poradze
Rysunek pokoju /http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b597811af80a37cf.html
Pozdrawiam
Beata
beatakk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 19:51   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: sypialnia z garderoba

Bardzo maleńki pokój jak na takie łóżko i do tego szafę-garderobę.
Drzwi jak przypuszczam mają ok. 80cm, a po drugiej stronie to jest okno? I ma ok. 140cm.
Jeśli tak to:
1. szafę bym postawiła na ścianie z drzwiami (miałaby wymiar ok. 150cm pewnie, a głęboka może być wtedy na nawet 70cm.
A łóżko bym postawiła pod tym oknem (jeśli to okno a nie balkon) Wiem, że to MOŻE niewygodne, bo blokuje dostęp do okna, ale tak mogłoby być "ładnie". Ponad to mogłabyś postawić sobie drugą szafę na ścianie z oknem.
2. Szafa na ścianie z drzwiami, a łóżko na ścinie 337, wtedy między łóżkiem a szafą byłoby ok 60-70cm odstępu, ALE zostaje ściana 276 gdzie możesz jeszcze jakąś komodę (bieliźniarkę) wstawić, a na ścianie wygodnie powiesić np. tv.

Ale przy tak małym pokoiku, ja bym jednak myślała, nad jakimś rozkładanym łóżkiem, albo nad narożnikiem na ścianę 337 i ścianę z oknem (krótsza część na ścianie z oknem)- zyskujesz przestrzeń za dnia, no chyba że ten pokój ma służyć tylko spaniu.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:44   #3
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: sypialnia z garderoba

Cytat:
Napisane przez beatakk Pokaż wiadomość
Witam
Wynajelam projektanta 120 zl/m2 ale okazalo sie to okrutnym niewypalem. Dostalam taki projekt, ktory wymagal ode mnie tego bym latala .
No to faktycznie miałaś pecha. Dobry projektant sam powinien zająć się zdobywaniem materiałów, aby klientowi pozostało tylko dokonanie wyboru. Spotkałam się z takimi przypadkami, że klienci sami biegali, ale nie dlatego, że ktoś im kazał, ale chcieli brać czynny udział w pracach, albo po prostu obskoczyli wiele miejsc jeszcze przed zatrudnieniem specjalisty, bo woleli być we wszystkim zorientowani na zapas/chcieli mieć skrystalizowaną wizję pomieszczeń.
No i oczywiście nie należy zapominać, że ludzie w branży stale ze sobą współpracują, wobec czego projektanci mają czasami upusty w firmach, w których kupują, więc dany materiał może kosztować dla niego mniej, niż dla osoby prywatnej, która kontaktowałaby się z firmą we własnym zakresie.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:43   #4
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: sypialnia z garderoba

Cytat:
Napisane przez millia Pokaż wiadomość
No to faktycznie miałaś pecha. Dobry projektant sam powinien zająć się zdobywaniem materiałów, aby klientowi pozostało tylko dokonanie wyboru. Spotkałam się z takimi przypadkami, że klienci sami biegali, ale nie dlatego, że ktoś im kazał, ale chcieli brać czynny udział w pracach, albo po prostu obskoczyli wiele miejsc jeszcze przed zatrudnieniem specjalisty, bo woleli być we wszystkim zorientowani na zapas/chcieli mieć skrystalizowaną wizję pomieszczeń.
No i oczywiście nie należy zapominać, że ludzie w branży stale ze sobą współpracują, wobec czego projektanci mają czasami upusty w firmach, w których kupują, więc dany materiał może kosztować dla niego mniej, niż dla osoby prywatnej, która kontaktowałaby się z firmą we własnym zakresie.
Myślę, że autorce chodziło o to, że projekt był tak niefunkcjonalny, że po pokoju nie dało się chodzić, tylko latać...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 11:35   #5
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: sypialnia z garderoba

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Myślę, że autorce chodziło o to, że projekt był tak niefunkcjonalny, że po pokoju nie dało się chodzić, tylko latać...
Jak się nad tym zastanowić, to być może.
W takim wypadku współczuję jej jeszcze bardziej, bo latanie to umiejętność, której nie da się od ręki opanować.

Poza tym zgadzam się z Edycią, aby lepiej wstawić rozkładaną kanapę lub nawet fotel (są duże i wygodne, choć zdecydowanie jednoosobowe). Wtedy nawet zmieściłoby się nieduże biurko po oknem (w lewym rogu ściany 258) lub dodatkowa komoda - jeśli ma to być wyłącznie sypialnia.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 12:30   #6
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: sypialnia z garderoba

to mój pomysł na twoją sypialnie. łóżko ma wymiary takiejakie chciałaś 140/200 szafa jest 150 ale może być i wieksza (tak 180 to sie spokojnie zmiesci) i bym zrobiła drzwi pszesuwane ew. składane (tu wstawiłam szafe jaka była w programie. Tylko trzeba dobrze zaplanowac jej wnetrze
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 12:44   #7
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: sypialnia z garderoba

Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
to mój pomysł na twoją sypialnie. łóżko ma wymiary takiejakie chciałaś 140/200 szafa jest 150 ale może
Całkiem fajnie to wygląda, choć przy takim rozwiązaniu drzwi przesuwane w szafie są chyba jedynym odpowiednim rozwiązaniem, bo inaczej byłby utrudniony dostęp do jej zawartości. No chyba, że zamiast łóżka będzie składana kanapa.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 17:25   #8
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: sypialnia z garderoba

Witaj KONIEC! byłam bardzo zadowolona z projektu kuchni, dlatego poproszę Ciebie także jak będziesz miała czas na zerknięcie na moją sypialnię, któa jest bardzo wąska.....chcielibyśmy tam wstawić normalne łóżko, chociaż jeszcze sami nie wiemy, a po prawej stronie od wejscia myslelismy wlasnie zabudować przestrzeń szafą..co o tym myślisz? moje mieszkanie to same "kiszki"
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 09:51   #9
Monnisiella
Raczkowanie
 
Avatar Monnisiella
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 213
Dot.: sypialnia z garderoba

Oj tylko nie drzwi składane. Ja miałam drzwi składane do pokoju ale to był koszmar! Strasznie głośne i strasznie awaryjne. Co tydzień działo się z nimi coś złego ;/ Dlatego najlepiej przesuwane - z nimi mam same dobre doświadczenia ;]
Co do sypialni Jeannie_jk to może spróbuj narożnik kupić? bardzo ładne teraz robią, a są bardzo pratkyczne. Ja kupiłam po remoncie łóżko małżeńskie do małej sypialni ale po miesiącu je sprzedaliśmy i kupiliśmy właśnie narożnik i wstawiliśmy szafę przesuwaną, wtedy zmieściło się jeszcze biurko na komputer ;]
Monnisiella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 12:16   #10
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: sypialnia z garderoba

Cytat:
Napisane przez beatakk Pokaż wiadomość
Witam
Nie moge sobie poradzic z aranzacja pokoju w ktorym ma byc sypialnia i garderoba. Wynajelam projektanta 120 zl/m2 ale okazalo sie to okrutnym niewypalem. Dostalam taki projekt, ktory wymagal ode mnie tego bym latala .
W sypialni chcialabym umiescic lozko 140/200 i szafe wnekowa (jak najwieksza) z polkami, szufladami, wieszakami na dlugie sukienki i na bluzki. Prosze o rade bo sama sobie nie poradze
Rysunek pokoju /http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b597811af80a37cf.html
Pozdrawiam
Beata
Cytat:
Napisane przez Koniec Pokaż wiadomość
to mój pomysł na twoją sypialnie. łóżko ma wymiary takiejakie chciałaś 140/200 szafa jest 150 ale może być i wieksza (tak 180 to sie spokojnie zmiesci) i bym zrobiła drzwi pszesuwane ew. składane (tu wstawiłam szafe jaka była w programie. Tylko trzeba dobrze zaplanowac jej wnetrze
Bardzo fajny projekt.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 02:39   #11
paula_mysza
Raczkowanie
 
Avatar paula_mysza
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 123
Dot.: sypialnia z garderoba

Wątek sprzed prawie roku, więc Autorka najprawdopodobniej sypialnię ma już urządzoną, ale że lubię się bawić w meblowanie (a szczególnie w bezsenne noce...) zostawię dla potomnych to co tu wymyśliłam.

Cały rysunek przedstawia najdłuższą ścianę (337), te kolorowe mazaje to oczywiście pościel. Myślę, że da się tam wstawić zarówno rozkładaną kanapę (takie rozwiązanie było w którymś katalogu Ikei) jak i łóżko. Jedyny minus drugiej opcji - na przejście pozostaje między łóżkiem a przeciwległą ścianą jakieś 70 cm, ale myślę, że chyba wystarczy.

Strasznie mi się takie rozwiązanie podoba
__________________

paula_mysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:51.