Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-21, 17:44   #3211
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Blackamor
Nie dziwie się...Nie ma sensu wydawać na tak gó***** kosmetyk kasy. Szkoda tylko Twojego portfela...Ja tam żadnych konkretów w tej masce nie widze.
Konserwanty...Substancje zapachowe...O ile się nie mylę to widzę dimethicone ( pod dziwna nazwa :P). Moja skóra głowy i włosy by tego nie zniosły.
Ktoś niedługo przeanalizuje ją lepiej ode mnie.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-21, 17:49   #3212
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez blackamor Pokaż wiadomość
Pantene Gęste i Mocne Intensywna Maseczka Regenerująca

Aqua, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Bis-Aminopropyl Dimethicone, Cetyl Alcohol, Isopropyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Parfum, Disodium EDTA, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Lysine HCI, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Mathyl Tyrosinate HCI, Sodium Hydroxide, Histidine, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.
Słabo, a bynajmniej przeciętnie. Sporo chemicznych odżywczych emolientów, antystatyk i silikon. A witaminki użyte dopiero po zapachu, konserwancie, czyli tyle ich co kot napłakał.
Nie polecam.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:02
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 17:27   #3213
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziś coś mnie podkusiło i kupiłam szampon i spray z nowej linii Yves Rocher. Wrzucam skład, bo może się komuś przyda.

Yves Rocher, Volumizing shampoo, Mallow, Szampon zwiększający objętość z malwą

Aqua, Ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, glyceryl oleate, coco-glucoside, parfum, sodium benzoate, glycerin, panthenol, alcohol, guar hydroxypropyl-trimonium chloride, citric acid, salicylic acid, malva sylvestris flower extract, sodium chloride, CI17200 red 33, CI42090 blue 1

Tak na moje oko to nic specjalnego. Nie znam jeszcze na pamięć tych składników, wiec w sklepie zauważyłam jedynie że nie ma SLES i silikonów i jakoś tak uznałam, że skład ma dobry. Teraz widzę, że 3 detergenty ale chyba łagodne, emulgator, antystatyk, substancje nawilżające i konserwanty. Perfumy wysoko w składzie, ekstrakt z malwy na samym końcu.
Może ktoś jeszcze się wypowie? Pojedyncze składniki rozpoznać potrafię, ale nie wiem czy dobrze oceniam całość razem
Wart 10 zł, które za niego dałam?

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam jeszcze spray nadający włosom objętości, z tej samej linii, więc mogę wrzucić skład.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-22, 18:34   #3214
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Dziś coś mnie podkusiło i kupiłam szampon i spray z nowej linii Yves Rocher. Wrzucam skład, bo może się komuś przyda.

Yves Rocher, Volumizing shampoo, Mallow, Szampon zwiększający objętość z malwą

Aqua, Ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, glyceryl oleate, coco-glucoside, parfum, sodium benzoate, glycerin, panthenol, alcohol, guar hydroxypropyl-trimonium chloride, citric acid, salicylic acid, malva sylvestris flower extract, sodium chloride, CI17200 red 33, CI42090 blue 1

Tak na moje oko to nic specjalnego. Nie znam jeszcze na pamięć tych składników, wiec w sklepie zauważyłam jedynie że nie ma SLES i silikonów i jakoś tak uznałam, że skład ma dobry. Teraz widzę, że 3 detergenty ale chyba łagodne, emulgator, antystatyk, substancje nawilżające i konserwanty. Perfumy wysoko w składzie, ekstrakt z malwy na samym końcu.
Może ktoś jeszcze się wypowie? Pojedyncze składniki rozpoznać potrafię, ale nie wiem czy dobrze oceniam całość razem
Wart 10 zł, które za niego dałam?
Słabizna SLeSu nie ma, ale detergent taj samej rodziny ASL. Zapach za wysoko, więci witaminki, i gliceryny mało, a ekstraktu tyle, że praktycznie nic.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:05
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 09:39   #3215
Emilka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 13
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize skladu maski regenerujacej Wella In-Depth:

Ingredients:
Water (Aqua/Eau), Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Dimethicone, Fragrance (Parfum), Lanolin Alcohol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Lanolin, Propylparaben, Disodium Edta, Titanium Dioxide, Hexyl Cinnamal, Alcohol Denat, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Tetrasodium Edta, Polyquaternium-16, Linalool, Citronellol, Citrus Medica Limonium (Lemon) Fruit Extract, Citrus Nobilis (mandarin Orange) Peel Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Tocopherol.

Czy warto ja sprowadzac ze Stanow, czy polecicie cos podobnego dostepnego w Polsce? Dziekuje!
Sylwia.
__________________
emilka123
Emilka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 11:44   #3216
Emilka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 13
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

I prosze jeszcze o analize LEO Activ Cytrusowej maski zakwaszajacej:

Aqua,cetearyl alcochol (and) dipalmitoytethyl hydroxyethylmonium methosulfate (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, hydrolyzed keratin, hydrolyzed wheat protein/silicone copolimer, d-panthenol, citrus grandis extract, oleyl erucate, coco-glucoside and glycelyr oleate, citrict acid, methylisothiasolinone and methylchloroisothiasolino ne, parfum.
__________________
emilka123
Emilka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 14:17   #3217
vannesalp
Przyczajenie
 
Avatar vannesalp
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 22
GG do vannesalp
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

nowa seria Gliss Kur, wzbogacona o 7 olejkow.
Szampon Gliss Kur Nutritive:
Aqua • Sodium Laureth Sulfate • Disodium Cocoamphodiacetate • Laureth-2 • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil • PEG-7 Glyceryl Cocoate • Argania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil • Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed Oil • Panthenol • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed Keratin • Sodium Chloride • Citric Acid • PEG-12 Dimethicone • Propylene Glycol • Sodium Benzoate • PEG-55 Propylene Glycol Oleate • Polyquaternium-10 • Parfum • Salicylic Acid • PEG-14M • Linalool • Limonene • Hexyl Cinnamal • Benzyl Salicylate • Citronellol • CI 47005 • CI 15985


Odzywka Oil Nutrutuve:
Aqua • Cetearyl Alcohol • Quaternium-87 • Dimethicone • Argania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil • Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed Oil • Panthenol • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed Keratin • Isopropyl Myristate • Stearamidopropyl Dimethylamine • Glyceryl Stearate • Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate • Propylene Glycol • Ceteareth-20 • Citric Acid • Phenoxyethanol • Polyquaternium-37 • Dimethiconol • Methylparaben • Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate • Parfum • PPG-1 Trideceth-6 • Linalool • Limonene • Hexyl Cinnamal • Cyclomethicone • Benzyl Salicylate • Citronellol • CI 15985 • CI 47005


Odzywka w sprayu bez splukiwania:
Aqua • Cetearyl Alcohol • Dimethicone • Behenoyl PG-Trimonium Chloride • Quaternium-87 • Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate • Argania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil
• Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed Oil • Panthenol • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed Keratin • Hydrolyzed Wheat Protein • Isopropyl Myristate • Glycol Distearate • Phenoxyethanol • Propylene Glycol • Hexylene Glycol • Methylparaben • Parfum • Polyquaternium-37 • Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate • Lactic Acid • Linalool • Limonene • PPG-1 Trideceth-6 • Hexyl Cinnamal • Benzyl Salicylate • Citronellol • Citric Acid • CI 15985 • CI 47005

Serdecznie pozdrawiam
ps: *zawartosc szamponu, odzywki i sprayu pochodzi z niemieckojezycznej strony producenta Gliss Kur
__________________
Wloski (04.10.2010)- zaczynamy

vannesalp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 16:32   #3218
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Garnier, który mi nie przypadł do gustu. Proszę o przeanalizowanie

Garnier Podstawa pielęgnacji, Kwiat Lipy, Szampon - włosy normalne i przetłuszczające się

Aqua/water, sodium laureth sulfate, coco-betaine, sodium chloride, CI 47005/acid yellow 3, cocamide mea, sodium benzoate, sodium methylparaben, sodium hydroxide, ethylparaben, salicylic acid, polyquaternuim-10, tilia cordata extract/tilia cordata flower extract, limonene, linalool, benzyl alcohol, propylenenglycol, butylphenyl methylpropional, citric acid, hexylene glycol, hexyl cinnamal, parfum/fragrance, (FIL C39398/1)
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 19:24   #3219
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Alwa
To jest przeanalizowane. Poszukaj dobrze.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-24, 21:55   #3220
alwa
Wtajemniczenie
 
Avatar alwa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 280
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dzięki za odpowiedź, poszukam jeszcze raz
__________________
Dni z dziećmi są bardzo długie
ale lata mijają bardzo szybko

❤️❤️❤️
K+H+Z
alwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 08:19   #3221
Batka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 53
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analizę szamponu Timotei perfekcyjne loki włosy kręcone lub bardzo suche , masło murumuru i olejek sezamowy

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoprpyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycol Disterate, TEA - Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tea sulfate, Guar Hdroxprpyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Sesamum Indicum Seed Oil, Astrocaryum Murumuru Butter, Tocopherol, Parfum, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Methylchoroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, PPG-12, Benzyl Alcohol, Coumarin, Limonene, Linalool, CI 15510, CI 17200, CI 19140, CI 4209
__________________
"If we live a life in fear
I'll wait a thousand years
just to see you smile again..."

Pokrzywa od 13.09.10

Bez suszarki od 01.07.10
Batka01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-25, 09:51   #3222
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o przeanalizowanie składu (może być pi razy drzwi)
Owy szmpon króluje na kwc dlatego mnie tak zafrasował ..
skład również zerżniety stamtąd

NaturVital, Sensitive, Shampoo Revitalising (Szampon rewitalizujący z żeń-szeniem)


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Panax Ginseng Root Extract, Acanthopanax Senticosus (Eleuthero Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Benzoic Acid, Glycol Distearate, Dehydroacetic Acid, PEG-5 Ethylhexanoate, Trideceth-9, Phenoxyetanol.

z góry dziękuję
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 14:51   #3223
Jennifer85
Zakorzenienie
 
Avatar Jennifer85
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 280
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja bym tez prosila

Dead Sea Natural Mineral Shampoo - YARDEN - J.Malki Products


Aqua,Elaeis Guineensis,Olea Europaea, Cocos Nucifera, Potassium Almate, Potassium Olivate, Ptassium Cocoate, Maris Sal, Parfum

Z gory dziekuje

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

MOZE JESZCZE TEN:

ORGANIC ALOE VERA SHAMPOO SLS PARABEN FREE VEGAN



Ingredients:
Aqua (Water) Aloe Barbadenis (organic), Ammonium laureth sulphate (vegetable based) Sodium chloride,
Cocomidopropyl betain (vegetable based) Polysorbate 20 (vegetable based) Citrus limonum(lemon oil) Citrus aurantifolia (lime oil), Melaleuca alternifolia (tea tree oil), parfum (natural aroma), Chlorophyllin - copper complex (natural colour) Limonene



---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Aloe Vera Daily Shampoo

: Purified Water, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiaceate, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Water (and) Glycerin (and) Organic Hordeum Distichen (Barley) Extract (and) Organic Urtica Dioica (Nettle) Extract (and) Organic Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract (and) Viola Tricolor Extract, Tocopherol (Natural Vitamin E Oil), Sodium Ascorbyl Phosphate.


To juz ostatni
__________________
Zapuszczam wlosy

Jennifer85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 15:53   #3224
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Essential Waitrose, Odzywka do wlosow suchych i zniszczonych z prowitamina B5 (conditioner for dry or damaged hair with pro vitamin B5 to restore moisture):

Aqua,
Cetearyl Alcohol - stabilizacja emulsji
Cetrimonium Chloride - antybakteryjny, konserwant
Dimethicone - przeciwpieniacy, zmiekczajacy
Glycerin - mowia, ze nawilza, no ale to gliceryna po prostu
Parfum,
Cocos Nucifera - jakis wyciag, trudno powiedziec co zrobili
Simmondsia Chinensis - jojoba
Behentrimonium Methosulfate - ponoc najdelikatniejszy z detergentow, otrzymywany z rzepaku
Phenoxyethanol - konserwant
Polyquaternium-7 - srodek antystatyczny i blonotworczy
Benzophenone-1 - uznawany za bezpieczny, pelni role m.in. filtra
Borago Officinalis - Ogórecznik lekarski
Rosa Moschata - Roza pizmowa
Panthenol - wit. B5
Disodium EDTA - chelator jonow 2+, zmiekczacz wody
Tocopheryl Acetate - wit E
Methylparaben - konserwant
Hexyl Cinnamal - ester odpowiadajacy za zapach jasminu
Linalool - zapach konwalii
Buthylphenyl methylpropional - zapach kwiatowy
Citric Acid - antyoksydant
Butylparaben,
Ethylparaben,
Propylparaben,
Isobutylparaben

Parabeny, wlaczajac Butylparaben - "podejzane" czynniki o dzialaniu estrogennym, moga tez powodowac m.in. tradzik rozowaty. Stabilizatory, konserwanty.

Czemu to dziala? Co jest zle poza parabenami? Unikac czy nie?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-25, 23:28   #3225
N4tii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

L'Biotica, Biowax A+E, serum wzmacniające

Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Amodimethicone, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane (and)Polyisobutane, Parfum, Isopropyl Myristate, Glicyne Soja (Soybean) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Linoleic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Geraniol.

Bardzo prosze o analize skladu
N4tii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 13:46   #3226
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analize, to plukanka octowa z malin z nowej serii Yves Rocher
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-26, 21:56   #3227
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Emilka123 Pokaż wiadomość
Prosze o analize skladu maski regenerujacej Wella In-Depth:

Ingredients:
Water (Aqua/Eau), Cetearyl Alcohol, Petrolatum, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Panthenol, Dimethicone, Fragrance (Parfum), Lanolin Alcohol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Lanolin, Propylparaben, Disodium Edta, Titanium Dioxide, Hexyl Cinnamal, Alcohol Denat, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Tetrasodium Edta, Polyquaternium-16, Linalool, Citronellol, Citrus Medica Limonium (Lemon) Fruit Extract, Citrus Nobilis (mandarin Orange) Peel Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Tocopherol.


Czy warto ja sprowadzac ze Stanow, czy polecicie cos podobnego dostepnego w Polsce? Dziekuje!
Antystatyk i emolienty (odzywiają, a jeden wygładza i może obciążyć) na pomarańczowo, na zielono witamina B5, na czerwono silikon, na niebiesko filtr UV. Ale coż, zapach zaznaczony różowym kolorem dzieli skład już kompletnie, wiec pogrubiona końcówka, która i tak już nie ma znaczenia, to ekstrakty owocowe.

Nie warto, najlepsze składniki są na szarym końcu.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:07
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 10:24   #3228
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Emilka123 Pokaż wiadomość
I prosze jeszcze o analize LEO Activ Cytrusowej maski zakwaszajacej:

Aqua,cetearyl alcochol (and) dipalmitoytethyl hydroxyethylmonium methosulfate (and) ceteareth-20, cetrimonium chloride, hydrolyzed keratin, hydrolyzed wheat protein/silicone copolimer, d-panthenol, citrus grandis extract, oleyl erucate, coco-glucoside and glycelyr oleate, citrict acid, methylisothiasolinone and methylchloroisothiasolino ne, parfum.
Emolient (odzywia), zmiekczacz a jednoczesnie substancja zapobiegajaca elektryzowaniu wlosow, antystayk, keratyna, proteiny pszenicy, polimer silikonowy, prowitamina B5, ekstrakt z chińskiego grejpfruta, Erukan oleilowy - nawilża.

Podoba mi się, jest konkretnie i odżywczo.



__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:08
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 10:32   #3229
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vannesalp Pokaż wiadomość
Szampon Gliss Kur Nutritive:

Aqua • Sodium Laureth Sulfate • Disodium Cocoamphodiacetate • Laureth-2 • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil PEG-7 Glyceryl CocoateArgania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil • Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed OilPanthenol Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed KeratinSodium Chloride • Citric Acid • PEG-12 DimethiconePropylene Glycol • Sodium Benzoate • PEG-55 Propylene Glycol Oleate • Polyquaternium-10 • Parfum • Salicylic Acid • PEG-14M • Linalool • Limonene • Hexyl Cinnamal • Benzyl Salicylate • Citronellol • CI 47005 • CI 15985
Najpierw detergenty w tym SLES. Na niebiesko emolienty (odżywiają) i wysoko w składzie obiecanych 7 olei (na czerwono)! Na pomarańczowo wit B5, keratyna. Pogrubiony silikon i chlorek sodu, który może podrażniać (ale nie jest wysoko).

Bardzo dobry skład, ogromny plus za te oleje!
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2010-09-27 o 11:38
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 11:11   #3230
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vannesalp Pokaż wiadomość

Odzywka Oil Nutrutuve:

Aqua • Cetearyl Alcohol • Quaternium-87 • DimethiconeArgania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil • Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed Oil Panthenol • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed KeratinIsopropyl Myristate • Stearamidopropyl Dimethylamine Glyceryl Stearate• Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate • Propylene Glycol • Ceteareth-20 • Citric Acid • Phenoxyethanol • Polyquaternium-37 • Dimethiconol • Methylparaben • Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate • Parfum • PPG-1 Trideceth-6 • Linalool • Limonene • Hexyl Cinnamal • Cyclomethicone • Benzyl Salicylate • Citronellol • CI 15985 • CI 47005

Kondycjonery - w tym silikony. Następnie oleje, witB5, keratyna. Isopropyl Myristate- zmiękcza. Stearamidopropyl dymethilamine-działa antystatyczie, odżywia włosy. Na niebiesko emolienty (nawilża).

Jeśli nie przeszkadza Ci sporo silikonów w odżywce to w porządku jest.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:09
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 11:35   #3231
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez vannesalp Pokaż wiadomość

Odzywka w sprayu bez splukiwania Gliss Kur Nutritive:

Aqua • Cetearyl Alcohol • Dimethicone • Behenoyl PG-Trimonium Chloride • Quaternium-87 • Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate • Argania Spinosa Kernel Oil • Macadamia Ternifolia Seed Oil • Olea Europaea Fruit Oil
• Prunus Amygdalus Dulcis Oil • Prunus Armeniaca Kernel Oil • Sclerocarya Birrea Seed Oil • Sesamum Indicum Seed Oil
Panthenol • Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein • Hydrolyzed Keratin • Hydrolyzed Wheat ProteinIsopropyl Myristate • Glycol Distearate • Phenoxyethanol • Propylene GlycolHexylene Glycol • Methylparaben • Parfum • Polyquaternium-37 • Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate • Lactic Acid • Linalool • Limonene • PPG-1 Trideceth-6 • Hexyl Cinnamal • Benzyl Salicylate • Citronellol • Citric Acid • CI 15985 • CI 47005
Emolient, silikon, antystayk, substancja odzywcza i zmiękczajaca, 'zmiekczacz', a jednoczesnie substancja zapobiegajaca elektryzowaniu wlosow, dalej oleje na czerwono, na pomarańczowo keratyna, wit B5, proteiny pszenicy. Na fioletowo jeszcze zmiekczacze, emolienty.

Całkiem dobry skład.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:10
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 13:41   #3232
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Batka01 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę szamponu Timotei perfekcyjne loki włosy kręcone lub bardzo suche , masło murumuru i olejek sezamowy

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidoprpyl Betaine, Sodium Chloride, Dimethiconol, Glycol Disterate, TEA - Dodecylbenzenesulfonate, Carbomer, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Tea sulfate, Guar Hdroxprpyltrimonium Chloride, Triethanolamine, Sesamum Indicum Seed Oil, Astrocaryum Murumuru Butter, Tocopherol, Parfum, Sodium Benzoate, DMDM Hydantoin, Methylchoroisothiazolinon e, Methylisothiazolinone, Disodium EDTA, PPG-12, Benzyl Alcohol, Coumarin, Limonene, Linalool, CI 15510, CI 17200, CI 19140, CI 4209
Początek to detergenty w tym typowy silniejszy ich przedstawiciel - SLES. Niestety Chlorek sodu wysoko, może podrażniać. Zaraz za nim silikon, niektórzy lubią go w szamponach, niektórzy unikają - może hamować substancje odzywcze masek, olei, wcierek. Wygładza włosy, daje złudny efekt lepszej kondycji włosów. Soda żrąca, może podrażniać. Stosunkowo nisko już obiecane składniki i wit E. Dalej zapachy, konserwanty itp.


Nie polecam, dość agresywny ten szampon może się okazać dla włosów i skóry głowy.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:11
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 13:56   #3233
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość

NaturVital, Sensitive, Shampoo Revitalising (Szampon rewitalizujący z żeń-szeniem)


Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Panax Ginseng Root Extract, Acanthopanax Senticosus (Eleuthero Ginseng) Root Extract, Ginkgo Biloba Extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Chloride, Parfum (Fragrance), Benzoic Acid, Glycol Distearate, Dehydroacetic Acid, PEG-5 Ethylhexanoate, Trideceth-9, Phenoxyetanol.

SLES na początku. Na niebiesko humektanty (nawilża). Na pomarańczowo ekstrakt z żeń szenia, ekstrakt z korzenia żeń-szenia syberyjskiego, ekstrakt z miłorząbu dwuklapkowego (naturalna ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, przedłuża trwałość koloru).

Dalej jeszcze kondycjoner, sól potasowa kwasu lukrecjowego- otrzymywana poprzez ekstrakcję z korzenia lukrecji - zapobiega podrażnieniom, ma działanie antyalergiczne i przeciwzapalne oraz chlorek sodu, który może podrażniać, ale tu jest już nisko.

Bardzo ładny skład, wysoko emolienty, świetne ekstrakty, mało detergentów (ale myć będzie dobrze.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:12
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 14:18   #3234
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
SLES na początku. Na niebiesko emolienty (nawilża). Na pomarańczowo ekstrakt z żeń szenia, ekstrakt z korzenia żeń-szenia syberyjskiego, ekstrakt z miłorząbu dwuklapkowego (naturalna ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, przedłuża trwałość koloru).

Dalej jeszcze antystatyk, sól potasowa kwasu lukrecjowego- otrzymywana poprzez ekstrakcję z korzenia lukrecji - zapobiega podrażnieniom, ma działanie antyalergiczne i przeciwzapalne oraz chlorek sodu, który może podrażniać, ale tu jest już nisko.

Bardzo ładny skład, wysoko emolienty, świetne ekstrakty, mało detergentów (ale myć będzie dobrze.
ależ wnikliwie Shawtty jesteś nieoceniona
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 15:22   #3235
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jennifer85 Pokaż wiadomość
Ja bym tez prosila

Dead Sea Natural Mineral Shampoo - YARDEN - J.Malki Products


Aqua,Elaeis Guineensis,Olea Europaea, Cocos Nucifera, Potassium Almate, Potassium Olivate, Ptassium Cocoate, Maris Sal, Parfum


Olej palmowy, olej z oliwki europejskiej, olej kokosowy, łagodne detergenty pozyskiwane na drodze zmydlania olejów, morski surowiec bogaty w minerały, zapach.

Piękny skład Jednak jest to szampon oleisty, więc niewskazany dla przetłuszczających się włosów.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 16:09   #3236
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jennifer85 Pokaż wiadomość


ORGANIC ALOE VERA SHAMPOO SLS PARABEN FREE VEGAN

Ingredients:
Aqua (Water) Aloe Barbadenis (organic), Ammonium laureth sulphate (vegetable based) Sodium chloride,
Cocomidopropyl betain (vegetable based) Polysorbate 20 (vegetable based) Citrus limonum(lemon oil) Citrus aurantifolia (lime oil), Melaleuca alternifolia (tea tree oil), parfum (natural aroma), Chlorophyllin - copper complex (natural colour) Limonene

Ekstrakt z aloesu (), detergent, sól - może podrażniać, jest wysoko, detergenty, olejek z cytryny, olejek z limonki, olejek z drzewa herbacianego i końcówka to np. zapach.

Byłoby super jakby nie ten chlorek sodu. Ale jeśli źle na niego nie reagujesz to polecam.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 16:39   #3237
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Jennifer85 Pokaż wiadomość


Aloe Vera Daily Shampoo

Purified Water, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiaceate, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Phenoxyethanol (and) Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Water (and) Glycerin (and) Organic Hordeum Distichen (Barley) Extract (and) Organic Urtica Dioica (Nettle) Extract (and) Organic Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract (and) Viola Tricolor Extract, Tocopherol (Natural Vitamin E Oil), Sodium Ascorbyl Phosphate.


Oczyszczona woda, detergenty (dość łagodne), zmiękczacz, sól- może podrażniać (jest wysoko). Mamy proteiny pszenicy, wit B5, sok z liści aloesu, gliceryna, ekstrakt z jęczmienia, ekstrakt z pokrzywy, ekstrakt z kawy, ekstrakt z fiołka trójbarwnego, wit E, wit C. Niestety to już na konserwantami, więc malutkie ilości.

Tym razem nie tak dobrze, bo mnie skłądników odżywczych już mamy.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-30 o 10:14
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 16:49   #3238
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Essential Waitrose, Odzywka do wlosow suchych i zniszczonych z prowitamina B5 (conditioner for dry or damaged hair with pro vitamin B5 to restore moisture):

Aqua,
Cetearyl Alcohol - stabilizacja emulsji
Cetrimonium Chloride - antybakteryjny, konserwant
Dimethicone - przeciwpieniacy, zmiekczajacy
Glycerin - mowia, ze nawilza, no ale to gliceryna po prostu
Parfum,
Cocos Nucifera - jakis wyciag, trudno powiedziec co zrobili
Simmondsia Chinensis - jojoba
Behentrimonium Methosulfate - ponoc najdelikatniejszy z detergentow, otrzymywany z rzepaku
Phenoxyethanol - konserwant
Polyquaternium-7 - srodek antystatyczny i blonotworczy
Benzophenone-1 - uznawany za bezpieczny, pelni role m.in. filtra
Borago Officinalis - Ogórecznik lekarski
Rosa Moschata - Roza pizmowa
Panthenol - wit. B5
Disodium EDTA - chelator jonow 2+, zmiekczacz wody
Tocopheryl Acetate - wit E
Methylparaben - konserwant
Hexyl Cinnamal - ester odpowiadajacy za zapach jasminu
Linalool - zapach konwalii
Buthylphenyl methylpropional - zapach kwiatowy
Citric Acid - antyoksydant
Butylparaben,
Ethylparaben,
Propylparaben,
Isobutylparaben

Parabeny, wlaczajac Butylparaben - "podejzane" czynniki o dzialaniu estrogennym, moga tez powodowac m.in. tradzik rozowaty. Stabilizatory, konserwanty.

Czemu to dziala? Co jest zle poza parabenami? Unikac czy nie?
Cocos Nucifera- olej kokosowy, a nie "trudno powiedziec co zrobili", świetnie nawilża. Gliceryna- ta "zwykła" gliceryna również jest b. dobrym nawilżaczem. Dimethicone - to silikon, złudnie poprawia kondycje włosów.

Ogólnie nawet fajna odżywka. ma wysoko jojobę, kokosa, glicerynę.

Więc... Jeśli kogoś podrażniają parabeny to już inna sprawa - każdego inny składnik może uczulać itp.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 17:07   #3239
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez N4tii Pokaż wiadomość
L'Biotica, Biowax A+E, serum wzmacniające

Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Amodimethicone, Phenyl Trimethicone, Isohexadecane (and)Polyisobutane, Parfum, Isopropyl Myristate, Glicyne Soja (Soybean) Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Linoleic Acid, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Geraniol.

Bardzo prosze o analize skladu
Tytułowe A+B to końcówka składu dopiero (na czerwono) Także wiele ich tam nie ma.

Działanie oparte na silikonach (na pomarańczowo) - zabezpieczą włosy przed niszczeniem. Za nimi znajdziemy też emolient, olej z nasion soi, olej z nasion krokosza barwierskiego (z rodziny astrowatych).

Fajne serum na końcówki.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-27, 17:24   #3240
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Agniesia666 Pokaż wiadomość
prosze o analize, to plukanka octowa z malin z nowej serii Yves Rocher
Woda, ocet, zapach, antystatyk, odżywcze emolienty, zapach, antystatyk i końcówka mało znacząca. Wiadomo, że nie można przesadzać z używaniem takich płukanek (częstością). Wygląda jak przeciętna octowa płukanka, która jednak będzie ładnie pachnieć (więc te zapachy wysoko umieszczone mogą dodatkowo podsuszyć włosy ewentualnie) i ma troche odżywczych emolientów.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.