Alergia na pyłki- załamana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-01, 18:26   #1
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526

Alergia na pyłki- załamana


Witam Dziewczyny!
Mam alergie na pylki juz kilkanascie lat. Lecze sie sama roznymi specyfikami.
Pare lat byl to Cet Alergin, na ktory reagowalam bardzo dobrze. W tym roku
nie wiem co sie dzieje, nie moge zaskoczyc na leki. Czuje sie fatalnie,ci co
maja alergie wiedza o czym pisze. W aptece kupilam Fenistil, ktory owszem
dzialal, ale ja, bylam nie do zycia.
Moze ktoras z Was ma podobny problem i mi pomoze.
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 21:44   #2
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Dlaczego leczysz się sama?
Mam tylko jedna radę: pojść do lekarza alergologa. Leków antyhistaminowych nie nalezy sobie aplikować "na własna rękę".
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 22:13   #3
so_na_ta
Rozeznanie
 
Avatar so_na_ta
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 801
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Rozumiem Cię , nie zawsze jest mozliwy łatwy i szybki kontakt z alergologiem .Moim zdaniem powinnas udac się do lekarza pierwszego kontaktu . jest teraz cała gama nowoczesnych leków alergicznych , lekarz 1 kontaktu napewno ma rozeznanie w nich .na własną reke spróbuj lek ogolno-odczulajacy Zyrtec -jedno opakowanie dostaniesz w aptece bez recepty . problem -czy to napewno alergia na pyłki roslin, powinnas wykonac testy ,ale wykonuje się je w okresie zimowym .
__________________
Drzewo nie smagane deszczem i wichrem nie rośnie silne i zdrowe .
/Seneka/
so_na_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 22:28   #4
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Bezwzględnie powinnaś iść do alergologa - wykonac testy i przyjmować lek - który przepisze lekarz...

Mnie bardzo pomogła akupunktura - moja alergia objawia się słabiej odkąd odbyłam kilkanaście seansów akupunktury ( wiele lat temu ).

W najtrudniejszym okresie - czyli teraz - przyjmuję Claritine
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 22:43   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Cytat:
Napisane przez so_na_ta Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię , nie zawsze jest mozliwy łatwy i szybki kontakt z alergologiem .
Tyle tylko, ze agunia pisze, że ma alergie juz kilkanascie lat... był czas na wizytę u lekarza.

Ja może jestem przewrazliwiona, ale leki antyhistaminowe, to nie witaminy (z którymi też nie nalezy przesadzać). Takie leki bardzo obciązają organizm a źle dobrane mogą powoli niszczyc np watrobę. To leki które (nawet jesli są dostępne bez recepty) musi dobrac i przepisac lekarz.
Alergia to powazna choroba i nie mozna jej przez kilkanascie lat leczyc na własną reke. Chyba, że samemu jest sie lekarzem.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 07:21   #6
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

dzieki za pomoc
Do alergologa nie trafilam, bo jakos zawsze te 4 miesiace w lecie zlecialy, a na poczatku roku, po prostu sie zapominalo i tak to sie przeciagnelo. Leki dostawalam od lekarza ogolnego, ale niestety w tym roku sie przerazilam,ze
nie dzialaja tak jak powinny. Wszystko to wiem, ze leki te obciazaja organizm a do tego moj ojciec ma astme, wiec sie boje.
Jednak wizyta u alergologa nie unikniona...
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 07:31   #7
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Agunia, no najlepiej do alergologa i to jak najszybciej...

Nawet teraz mozna zrobic testy, tylko musisz odstawić na parę dni wszelkie tabletki antyhistaminowe. Te testy moga byc trochę niewiarygodne ale tylko troche. a lekarz będzie miał jasnośc co do tego na co jesteś uczulona.
Masz w rodzinie alegika, to tym bardziej jesteś narażona na powikłania, astma jest jednym z takich powikłań...

Ja jestem alergikiem i moje dziecko takze (od urodzenia praktycznie) o alergiach to ja moge długo...
Ale leczymy się u lekarza alergologa, bo to nie przelewki. Trzeba byc pod opieka lekarza, trzeba brac leki odpowiednie dla siebie i w odpowiednich dawkach... Bo w koncu organizm się zbuntuje.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 09:19   #8
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

dzieki Luba
To wszystko wiem, ale jak to bywa ze sluzba zdrowia, a w takowej kiedys pracowalam, poprostu troche zawalilam sprawe.
Kiedys ta alergia nie byla taka silna, moze dlatego zbagatelizowalam to.
Wlasnie przed chwila scinalam trawe i wrocilam doslownie niezywa. W ciagu
godziny zuzylam cala paczke chusteczek, do tego bol gardla, lzawiace oczy,
koszmar....
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:23   #9
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Cytat:
Napisane przez agunia37 Pokaż wiadomość
dzieki Luba
To wszystko wiem, ale jak to bywa ze sluzba zdrowia, a w takowej kiedys pracowalam, poprostu troche zawalilam sprawe.
Kiedys ta alergia nie byla taka silna, moze dlatego zbagatelizowalam to.
Wlasnie przed chwila scinalam trawe i wrocilam doslownie niezywa. W ciagu
godziny zuzylam cala paczke chusteczek, do tego bol gardla, lzawiace oczy,
koszmar....
Tak doraźnie.
To teraz najlepiej pójść pod prysznic i zmyć z siebie wszystko. Pod prysznic a nie do wanny, zeby wszystko spłyneło. i mycie włosów także. A na oczy dobrze robi okład z esencji czarnej herbaty. Zrobic mocna esencję, zamoczyc w tym waciki i połozyc na oczach. Poleżeć z tym ok 10, 15 minut.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:34   #10
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

wlasnie tak zrobilam jak napisalas, bo cala bylam w trawie, ale gardlo boli
jak cholera
Luba, widze, ze mieszkasz w Bawarii, ja takze od 9 lat przebywam w Niemczech.Jak tuwyglada leczenie u alergologa, bo powiem Ci szczerze, ze z
innych lekarzy nie jestem zadowolona. Wlasnie w niedziele jade do Polski i
mam juz terminy do 2 lekarzy.
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 09:47   #11
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Cytat:
Napisane przez agunia37 Pokaż wiadomość
wlasnie tak zrobilam jak napisalas, bo cala bylam w trawie, ale gardlo boli
jak cholera
Luba, widze, ze mieszkasz w Bawarii, ja takze od 9 lat przebywam w Niemczech.Jak tuwyglada leczenie u alergologa, bo powiem Ci szczerze, ze z
innych lekarzy nie jestem zadowolona. Wlasnie w niedziele jade do Polski i
mam juz terminy do 2 lekarzy.
Ja jestem zadowolona. Chociaż do lekarza jeżdże 30 kilometrów, bo nie mam odpowiedniego na miejscu. Ale tez jest to lekarz, którego poleciła mi znajoma i nie wiem jacy sa inni. To alergolog pediatra I chodze do niego razem z dzieckiem. A własciwie dziecko chodzi a ja na "przyczepke".

ale facet jest niezły a podoba mi sie strasznie, bo mi dziecka nie szprycuje za bardzo lekami. Tylko jak trzeba. Jestesmy pod stałą kontrolą, musimy prowadzic "dzienniczek objawów" i zapisywać wszystko, katary, zmiany na skórze, swędzenie oczu, kichanie... Na podstawie tego sa dobierane leki i czas ich zażywania.
Do tego polecił nam wyjazdy na Morze Północne, podobno szczególnie na wiosnę jest to wskazane dla alergików. Jeździmy co roku i może sobie wmawiam, ale pomaga
Zreszta mojemu synowi bardzo sie poprawiło odkąd przyjechalismy do Niemiec. poderzewam, że zmiana klimatu zrobiła swoje. Tam gdzie mieszkalismy wczesniej było za duzo chyba tego wszystkiego na co jest uczulony, bo miał już ta alergię barzdo mocna, mimo stosowania leków. Zmienilismy klimat i to bardzo pomogło.

W Polsce alergolodzy sa świetni, ale to też zależy na jakiego trafisz.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 11:34   #12
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

jak przyjade z Polski to zabieram sie za szukanie dobrego alergologa i popytam sie znajomych, bo to najlepszy sposob.
Tak jak pisalam nie jestem zadowolona z lekarza domowego, bo niestety
za bardzo nie przyklada sie. Ja nie mam tylko alergii, ale jeszcze
inna powazna chorobe i dlatego bardzo ubolewm, ze stracilam swojego ,
jakby nie bylo, super lekarza w Polsce.
Ale mam nadzieje, ze trafie na swojego...
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 16:13   #13
joasia3000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Nie załamuj się ja miałam alergię na wierzbę i się odczuliłam jakieś dwa lata temu i po problemie. Odczulanie profesjonalne tzw STI wykonasz jednorazowym zabiegiem w przychodni xxx adres na xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-12-21 o 18:59 Powód: Reklama.
joasia3000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 19:28   #14
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Cytat:
Napisane przez agunia37 Pokaż wiadomość
jak przyjade z Polski to zabieram sie za szukanie dobrego alergologa i popytam sie znajomych, bo to najlepszy sposob.
Tak jak pisalam nie jestem zadowolona z lekarza domowego, bo niestety
za bardzo nie przyklada sie. Ja nie mam tylko alergii, ale jeszcze
inna powazna chorobe i dlatego bardzo ubolewm, ze stracilam swojego ,
jakby nie bylo, super lekarza w Polsce.
Ale mam nadzieje, ze trafie na swojego...
kup wapno dla alergików to raz koniecznie do oczu coś mów że na pyłki, a dwa to i tak teraz to ci najwyżej leki przepiszą bo testy się robi jesienią a jak masz pieniążki zrób testy w zimie weź szczepionkę bezpośrednią taka robioną specjalnie dla ciebie koszt ok 150 zł i z głowy
radzi alergik z 25 letnim stażem )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 08:42   #15
Asfes
Przyczajenie
 
Avatar Asfes
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 10
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Dzięki wczesnemu zastosowaniu odczulania można zahamować rozwój zapalenia alergicznego. Immunoterapia swoista pozwala również na uniknięcie astmy oskrzelowej i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety, odczulanie to długotrwały proces − trwa on zazwyczaj 3-5 lat. Mimo iż immunoterapia może zredukować ryzyko astmy oskrzelowej, nie ma gwarancji, że będzie skuteczna u każdego pacjenta. Badania naukowe wykazały, że efektywność odczulania jest uzależniona od grupy krwi alergika. Immunoterapia jako metoda walki z alergią sprawdza się u osób z grupą krwi A, ale podniesienie progu tolerancji pyłków skutkuje u nich występowaniem innych dolegliwości: nietolerancji pokarmowej, łzawienia oczu i obrzęku języka oraz jamy ustnej.
__________________
Pamiętaj, nic się nie zmieni jeśli nie weźmiesz swoich spraw w swoje własne ręce.
Asfes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 22:09   #16
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Ile ludzi tyle rad. Ja mam astmę i silna alergie prawie na wszystko. Pyłki, kurz,sierść itp. Zaczęło się w dzieciństwie od częstych chorób płuc. Zapalenie oskrzeli. W wieku 12 lat trafiłam do szpitala bo mało brakowało i bym się udusila. Wtedy mało znany był chyba temat alergii i leczono mnie na zapalenie płuc. Po niby wyleczeniu po miesiącu znów to samo, szpital i niby zapalenie płuc. W końcu jakas młoda lekarka ledwo po studiach powiedziała moim rodzicom że trzeba udać się do alergologa bo wg niej to alergia. I tak właśnie było. Silna alergia i do tego astma. Na początku byłam grzecznym pacjentem. Przyjmowalam leki wg zaleceń. I tak z 10 lat prawie. Na studiach zaprzestalam leczenia na własną rękę odstawilam leki (miałam je w razie czego w pogotowiu). Zdecydowałam się na ten krok ponieważ poznałam w pociągu w drodze na studia starszego pana ok 70 tki. Zaczął mi opowiadać tak po prostu o tym że od małego chorował na choroby płuc. Zdiagnozowano astmę u niego. Ma studia wyjechał za granicę. Pomimo przeciwwskazań zaczął uprawiać sport. Bieganie, rower, sporty zimowe. Gdy poczuł że lepiej się czuję odstawil sterydy (leki na astmę to sterydy) i okazało się że sport mu pomógł na tyle wytrwnowac płuca że skończyły się problemy z astma i alergia. Ćwiczenia kardio mają duży wpływ ha wydolność organizmu. Facet w wieku 70 lat co dzień rano biega do sklepu po pieczywo. Stał się przykładem dobrego zdrowia będąc chorym na astmę. On zmotywowal mnie do tego żeby przestać brać leki. Raz na rok chodzę kontrolnie do lekarza. Wykonać testy. Dużo alergenów które mnie kiedyś uczulaly- już nie uczula. Nie mam duszności. Nie choruje.

Najważniejsze jest to żeby uprawiać sport. Sport jest lekiem na wiele chorób. Sport uprawiany z głową działa. Dotleniasz się. Poprawiasz wydolność płuc, krążenie itp.

Nie rozumiem ludzi którzy ślepo biorą leki sterydowe i wierzą w to że tylko to im pomaga. Często tacy ludzie nie wierza6w to że można być astmatykiem bez leków. I żyć.

Nadal mam w szufladzie lek w razie konieczności. Zawsze biorę też lek za granicę, ale tylko w razie ataku, którego nie miałam od momentu rozpoczęcia regularnego uprawiania sportu- czyli...10 lat.

Może niektórym wyda się to nieprawdopodobne ale jednak tak jest. Na pewno są ludzie którzy mają tak jak ja. Zdecydowali się na taki krok i cieszą się zdrowiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 10:42   #17
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Nieleczone alergia będzie się pogłębiać i może przekształcić się w astmę. Mój tż jest uczulony prawie na wszystko, pyłki, mięso, nabiał, trawy, zboża itd, miał astmę jako dziecko. Bierze leki i wszystko się normuje, może jeść normalnie. Moja mama również ma alergie, przez lata nie zwracała na nią uwagi, aż w końcu zaczęło ją dusić. Nie zwlekaj z wizytą u alergologa.
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-21, 19:15   #18
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;6883840 1]Nieleczone alergia będzie się pogłębiać i może przekształcić się w astmę. Mój tż jest uczulony prawie na wszystko, pyłki, mięso, nabiał, trawy, zboża itd, miał astmę jako dziecko. Bierze leki i wszystko się normuje, może jeść normalnie. Moja mama również ma alergie, przez lata nie zwracała na nią uwagi, aż w końcu zaczęło ją dusić. Nie zwlekaj z wizytą u alergologa.[/QUOTE]
Alergii nie wyleczysz. Możesz ją uśpić. Szczepienia.... hmm... pic na wodę...jednym może pomaga ale jednym szkodzi. Szczepienia są agresywne. Reakcja na nie może skonczyc się źle. Warto isc do lekarza, tego nie neguje, ale warto pomyśleć co można wyeliminować żeby objawy były np wiosną lżejsze. Moja alergia jest mniejsza niż w wieku 12 lat. I nie pogłębia się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-22, 09:49   #19
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Alergia na pylki- zalamana

Wiem, że alergii nie da się wyleczyć. Poprzez leczenie miałam na myśli leki przeciwhistaminowe. Możne próbować odczulania, ale to długie serie zastrzyków, które trzeba powtarzać co parę lat
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-27, 19:15   #20
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Alergia na pyłki- załamana

Ale mnie pocieszyłyście z tym odczulaniem, myślałam o tym żeby się odczulić, ale skoro to nie jest takie skuteczne to chyba szkoda zachodu, już wolę hitae fast brać i też mieć efekt i to szybszy, a efektów ubocznych nie odczuwam, znajoma mi mówiła ze jej w trakcie odczulania skończył się ten lek i przestali go produkować i musiała od nowa cała procedurę zacząć a była już w połowie :/
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 20:34   #21
201710061000
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 74
Dot.: Alergia na pyłki- załamana

Przed odczulaniem trzeba zrobić badania z tego co wiem a one są chyba płatne. Wg mnie szkoda kasy na odczulanie bo nie jest w 100 % skuteczne. Idź do lekarza, przynajmniej będziesz wiedzieć na co jesteś uczulona i jak sobie pomoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201710061000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 14:59   #22
sylka128p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 1
Dot.: Alergia na pyłki- załamana

kochana, ja stosuje allertec i bardzo mi pomaga, dostaniesz go w kazdej aptece, oczywiscie bez recepty
sylka128p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-05, 09:46   #23
jadzka57
Przyczajenie
 
Avatar jadzka57
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 3
Dot.: Alergia na pyłki- załamana

A moim zdaniem odczulanie jest skuteczne. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Od dziecka męczyłam się co wiosnę i lato, bo mam uczulenie na pyłki traw i roztocza. Oczy mi łzawiły i prawie się dusiłam. Po 5 latach odczulania nie mam już żadnych z tych dolegliwości, czasami latem jak jestem gdzieś na domkach albo w lesie to wezmę tabletkę bo kichnę kilka razy. Wiem, że u nie każdego to się sprawdza, ale alergia jest bardzo męcząca i trzeba próbować wszystkiego, nawet jeżeli miałoby nie zadziałać, bo nigdy nie ma gwarancji
__________________
Wiedzieć, co i jak. Być świadomym celu albo jego braku. Być świadomym sensu lub jego braku. Zdawać sobie sprawę, jak może być. I to powinno wystarczyć.
Olga Tokarczuk
jadzka57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-23, 19:24   #24
berberys27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 20
Dot.: Alergia na pyłki- załamana

Mi też alertec pomaga na kichanie. Czasami potrafiłam kichnąć osiem razy z rzędu, nie mówiąc o wodzie z nosa. Po leku całkowicie mi przechodzi. Zresztą jeszcze chwila i się skończy pylenie.
berberys27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-23 20:24:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.