Czy potencjalny dostawca bedzie chciał rozmawiać gdy nie mam JESZCZE działaln. gosp? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 10:31   #1
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662

Czy potencjalny dostawca bedzie chciał rozmawiać gdy nie mam JESZCZE działaln. gosp?


Czy potencjalny dostawca, kontrahent będzie chciał rozmawiać ( przedstawi cennik, warunki zakupów itd) kiedy nie ma się otwartej działalności gospodarczej? Znalazłam kilku producentów artykułów jakie mnie interesują jednak na stronach jest informacja, że sprzedają tylko innym firmom. Czy jest sens kontaktować się z nimi? Chciałabym rozpocząć handel pewnymi artykułami ale zanim przygotuję biznesplan muszę wiedzieć jakie są ceny, warunki i czy w ogóle warto w to wchodzić.
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 12:38   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czy potencjalny dostawca bedzie chciał rozmawiać gdy nie mam JESZCZE działaln.

Cytat:
Napisane przez ssue Pokaż wiadomość
Czy potencjalny dostawca, kontrahent będzie chciał rozmawiać ( przedstawi cennik, warunki zakupów itd) kiedy nie ma się otwartej działalności gospodarczej? Znalazłam kilku producentów artykułów jakie mnie interesują jednak na stronach jest informacja, że sprzedają tylko innym firmom. Czy jest sens kontaktować się z nimi? Chciałabym rozpocząć handel pewnymi artykułami ale zanim przygotuję biznesplan muszę wiedzieć jakie są ceny, warunki i czy w ogóle warto w to wchodzić.
Jeden prześle Ci cenniki, inny poprosi o kontakt, gdy działalność już otworzysz. Różne są branże i różni ludzie.
Najlepiej zadzwonić i zapytać się o wszystko.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-16, 13:15   #3
ssue
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 662
Dot.: Czy potencjalny dostawca bedzie chciał rozmawiać gdy nie mam JESZCZE działaln.

Właściwie takiej odpowiedzi się spodziewałam
Z jednej strony producent może bać się, że skoro kontakuję się jako osoba prywatna to jestem wysłannikiem konkurencji a z drugiej strony to nawet starając się o dotację na założenie własnej działalności to w biznesplanie umieszczam koszty zakupu towaru a gdzie je poznam jak nie od producenta/dostawcy.
Wysmaruje maile do firm, które mnie zainteresowały (większość skandynawskich) i napiszę tu na forum czy ktoś mi w ogóle odpisał - może komuś innemu też się przyda ta wiedza.
ssue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-16 14:15:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.