Język japoński - wspólna nauka, porady - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 13:29   #61
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Thumbs up Język japoński - wspólna nauka, porady

Witam .
Szukam kogoś kto chciałby się się wspólnie uczyć japońskiego, wymieniać się materiałami, pomagać sobie wzajemnie w samouctwie .
Interesuję się Kulturą Dalekiego Wschodu i od jakiegoś czasu uczę się japońskiego, ale... utknęłam. Ogarnęłam mniej więcej podstawy i chciałabym dalej zagłębiać się w ten specyficzny język, ale brakuje mi kogoś z kimś mogłabym pogadać na ten temat, wymienić się uwagami i ogólnie mieć świadomość, że nie jestem sama .
Czy znajdą się jakieś chętne, zdeterminowane osóbki do wspólnej nauki?
Pozdrawiam .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:04   #62
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Pozwoliłam sobie połączyć wątki
Chętnie dołączą do wspólnej nauki albo inspiracji, jak kto woli, ale niestety jeszcze nie teraz Powiedziałam sobie, że najpierw obowiązki, potem przyjemność, a japoński zaliczam zdecydowanie do tej drugiej kategorii. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła przyłączyć się tutaj oraz zapisać się na kurs językowy A tymczasem chętnie poczytam co nieco ... Wolisz uczyć się z książek czy z materiałów w necie? Ja lubię ciekawostki i kurs z NHK

Kilka razy widziałam, że wizażanki wspominały o nauce japońskiego, więc mam nadzieję, że fanki niedługo się tu pojawią
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:47   #63
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Hej, nie ma problemu, dziękuję .

Uczyłaś się już, czy dopiero planujesz?
Planowałam uczęszczać do szkoły prywatnej, ale gdy poszłam na lekcję próbną to mój entuzjazm wyparował - poziom był wręcz żenujący i uważam, że sama lepiej ogarnę ten język niż z pseudo nauczycielami .
Uczę się z książek głównie, mam też sporo materiałów z neta, korzystam z japonki, benkyou, ze stronki jlpt (angielskiej) też materiały pobieram, korzystałam kiedyś z multikursu, w sumie sporo tego jest .

Miałam dość długą przerwę w nauce, za co biję się po głowie - dużo pracy, szkoła zaoczna, później poważnie zachorowałam i nie było głowy do nauki. Jednak od kilku dni zbieram motywację i dziś planuję wytargać książki i materiały z szafki .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 14:52   #64
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Uczyłam się, chodziłam na studiach 1.5 roku na lektorat, ale przez przerwę wszystko wyleciało mi z głowy, niestety Na memrise są kursy z japońskim, kiedyś z Anki ściągnęłam sobie gotowe talie ze słówkami na egzaminy na konkretny poziom.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 19:31   #65
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Mnie zapewne też sporo wiedzy wyparowało - na pewno katakana, która i tak kiepsko mi wchodziła do głowy .
Dziękuję za przydatne stronki, na pewno wykorzystam .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 17:08   #66
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Od paru miesięcy nie zajrzałam do japońskiego, bo muszę się skupić na nauce na studia (wszystkie przedmioty po hiszpańsku + portugalski). Ale kiedyś na pewno wrócę. Chciałabym w tym roku zdać JLPT N3.

Uczę się od 4 lat (z przerwami, w szkole językowej i samodzielnie, i jakby co służę pomocą w miarę moich skromnych możliwości
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 14:15   #67
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez rabbithearted Pokaż wiadomość
Od paru miesięcy nie zajrzałam do japońskiego, bo muszę się skupić na nauce na studia (wszystkie przedmioty po hiszpańsku + portugalski). Ale kiedyś na pewno wrócę. Chciałabym w tym roku zdać JLPT N3.

Uczę się od 4 lat (z przerwami, w szkole językowej i samodzielnie, i jakby co służę pomocą w miarę moich skromnych możliwości
Chciałabym pod koniec roku załapać się na JLPT N4, ale nie wiem czy zdążę ogarnąć materiał . Szkoła + praca, nie wiem czy dam radę.
Oooo to ładny już masz staż nauki, gratuluję . W razie czego wiem do kogo podbić .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 15:47   #68
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez Asiula_92 Pokaż wiadomość
Chciałabym pod koniec roku załapać się na JLPT N4, ale nie wiem czy zdążę ogarnąć materiał . Szkoła + praca, nie wiem czy dam radę.
Oooo to ładny już masz staż nauki, gratuluję . W razie czego wiem do kogo podbić .
N4 a nie N5? Ostatnio jak się tym interesowałam to zwiększyli liczbę poziomów i najniższy jest N5. Chyba ze znów coś pozmieniali.

Osobiście wydaje mi się, że o ile ucząc się samemu to N5 spoko, tak z N4 nooo mam wątpliwości czy łatwo pójdzie. Tzn oczywiście nie wiem jakie masz zdolności, więc cię uśredniłam Mam nadzieję, że się nie gniewasz.

Jedno wiem, że niestety bez ciągłego gadania i pisania dużo trudniej jest zrobić sobie porządną bazę. Sama uczyłam się przez ok rok może półtora z książek i internetu, a potem zapisałam się do szkoły językowej i nie ma porównania. To czego się sama nauczyłam tam ogarnęliśmy dużo szybciej. Tak więc jeśli masz możliwości finansowe to namawiam do poszukania po prostu innej, lepszej szkoły albo pójścia na lekcje indywidualne. W niektórych szkołach można też stworzyć grupy takie na własnych zasadach i tam ustala się jak szybko uczniowie chcą iść. Są też dostępne już przez szkoły wyznaczone grupy tzw. intensywne. Sam fakt, że jest ktoś kto ci wytknie na bieżąco błędy jest niezastąpiony.


Ale jeśli na razie chcesz pozostać w strefie internetowej to polecam stronkę
http://lang-8.com/
Ustawiasz tam jaki jest twój język natywny i jakich się uczysz. Zamieszczasz dowolne wpisy po japońsku i wtedy wyświetlają się one u osób, które mają ustawiony japoński jako natywny i oni wskazują ci błędy które popełniłaś. Bardzo fajna rzecz, używałam krótko, ale chyba znów powrócę.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2015-01-29 o 15:57
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:06   #69
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
N4 a nie N5? Ostatnio jak się tym interesowałam to zwiększyli liczbę poziomów i najniższy jest N5. Chyba ze znów coś pozmieniali.

Osobiście wydaje mi się, że o ile ucząc się samemu to N5 spoko, tak z N4 nooo mam wątpliwości czy łatwo pójdzie. Tzn oczywiście nie wiem jakie masz zdolności, więc cię uśredniłam Mam nadzieję, że się nie gniewasz.

Jedno wiem, że niestety bez ciągłego gadania i pisania dużo trudniej jest zrobić sobie porządną bazę. Sama uczyłam się przez ok rok może półtora z książek i internetu, a potem zapisałam się do szkoły językowej i nie ma porównania. To czego się sama nauczyłam tam ogarnęliśmy dużo szybciej. Tak więc jeśli masz możliwości finansowe to namawiam do poszukania po prostu innej, lepszej szkoły albo pójścia na lekcje indywidualne. W niektórych szkołach można też stworzyć grupy takie na własnych zasadach i tam ustala się jak szybko uczniowie chcą iść. Są też dostępne już przez szkoły wyznaczone grupy tzw. intensywne. Sam fakt, że jest ktoś kto ci wytknie na bieżąco błędy jest niezastąpiony.


Ale jeśli na razie chcesz pozostać w strefie internetowej to polecam stronkę
http://lang-8.com/
Ustawiasz tam jaki jest twój język natywny i jakich się uczysz. Zamieszczasz dowolne wpisy po japońsku i wtedy wyświetlają się one u osób, które mają ustawiony japoński jako natywny i oni wskazują ci błędy które popełniłaś. Bardzo fajna rzecz, używałam krótko, ale chyba znów powrócę.
Postanowiłam, że będę zdawała od razu N4, gdyż znajomi którzy już zdawali egzaminy mówią, że jest tylko trochę trudniejszy od N5 i nie opłaca się zdawać dwa razy praktycznie tego samego .

Mieszkam w niedużym mieście i tutaj japoński w szkołach to żenada . Jedną szkołę sprawdziłam, do innej chodziła moja znajoma (też na japoński) i zrezygnowała, bo poziom był za niski i nauczyciel niekompetentny. Więcej szkół z tym językiem nie ma. Prywatnych/indywidualnych lekcji nikt w okolicy również nie daje .
Przesiaduję na kilku forach, szukam porad, proszę o pomoc osoby bardziej zaawansowane, więc nie jest źle. Czasami ze znajomą wspólnie się uczymy, czy pomagamy wzajemnie, ale ona niestety mieszka kilkanaście km ode mnie, więc ten kontakt jest rzadki. Tym bardziej, że jak się widujemy to są inne sprawy do obgadania .
Dziękuję za link do stronki, na pewno się przyda .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.


Edytowane przez Asiula_92
Czas edycji: 2015-01-29 o 17:13
Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 11:15   #70
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez Asiula_92 Pokaż wiadomość
Postanowiłam, że będę zdawała od razu N4, gdyż znajomi którzy już zdawali egzaminy mówią, że jest tylko trochę trudniejszy od N5 i nie opłaca się zdawać dwa razy praktycznie tego samego .

Mieszkam w niedużym mieście i tutaj japoński w szkołach to żenada . Jedną szkołę sprawdziłam, do innej chodziła moja znajoma (też na japoński) i zrezygnowała, bo poziom był za niski i nauczyciel niekompetentny. Więcej szkół z tym językiem nie ma. Prywatnych/indywidualnych lekcji nikt w okolicy również nie daje .
Przesiaduję na kilku forach, szukam porad, proszę o pomoc osoby bardziej zaawansowane, więc nie jest źle. Czasami ze znajomą wspólnie się uczymy, czy pomagamy wzajemnie, ale ona niestety mieszka kilkanaście km ode mnie, więc ten kontakt jest rzadki. Tym bardziej, że jak się widujemy to są inne sprawy do obgadania .
Dziękuję za link do stronki, na pewno się przyda .
No tak, jak nauczyciel dupa to niewiele ma sensu chodzenie do takiej szkoły.

Co do JLPT to ja miałam taki sam plan, żeby od razu startować na wyższy poziom tylko ja chciałam na N3 i w końcu wyszło tak, że musiałam zrobić przerwę od nauki i do tej pory nie zrobiłam Chciałabym w tym roku przypomnieć sobie cały materiał jaki przerabiałam i może pójść na jakieś przygotowujące własnie do N3. Zobaczymy co z tego wyjdzie


Z narzędzi, które lubię to jeśli chodzi o słownik internetowy to używam tylko jisho.org, ale Ty z pewnością też a na telefon ściągnęłam sobie aplikację JED (https://play.google.com/store/apps/d...ouzu.jed&hl=pl). Mam też polecane tu wcześniej ANKI na telefonie z zestawami słówek na konkretne poziomy JLPT - też fajne.

Jest jeszcze wtyczka do Chrome, która wyszukuje słówko w słowniku jak najedziesz na nie kursorem jeśli przeglądasz stronę po japońsku, ale nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Dam znać jak znajdę.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2015-01-30 o 11:35
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-30, 13:28   #71
Asiula_92
Raczkowanie
 
Avatar Asiula_92
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 128
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Polecam Japoński pomocnik https://play.google.com/store/apps/d...rnhelper&hl=pl, którego autorem jest polak - apka ciągle się rozwija i dla mnie jest bardzo przydatna .

Z Anki również korzystam, słownik też jest mi znany - generalnie to mam jeden papierowy w domu polsko-japoński, słownik Kanji i słownik angielsko-japoński, ale jak wiadomo nie wszystko w nich jest, więc często korzystam z Internetu by czegoś poszukać itp.

Wtyczki do Chrome nie znam, ale fajna sprawa - jak znajdziesz to będę wdzięczna .
__________________

Nie ma ludzi bez uczuć, są tylko tacy których przeraża to, że je mają.

Asiula_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 14:02   #72
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Apka wygląda bardzo fajnie na pewno sobie zainstaluję.

Znalazłam! Wtyczka nazywa się rikaikun:
https://chrome.google.com/webstore/d...nomkfpcebammhp

__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 08:52   #73
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Taką miałach cichą nadzieję, że z tego wątku dużo ciekawych rzeczy się dowiem
Widziałam, że wrzuciłyście słownik online, jeśli jednak ktoś woli wersję książkową, to polecam tę: http://ecx.images-amazon.com/images/...4,203,200_.jpg

Muszę jeszcze dokupić w drugą stronę, ale na razie mi się nie chce, żeby nie kusiło niepotrzebnie, może kiedyś
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-31, 15:53   #74
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Dzień dobry!
Pozwolę sobie do Was dołączyć Języka japońskiego uczę się w szkole, ale mam tylko godzinę tygodniowo w ramach zajęć dodatkowych i staram się też 'ogarniać' trochę w domu. Myślałam nawet o studiach w tym kierunku, ale musiałabym się przenieść do innego miasta (od wielu osób słyszałam, że w Łodzi takie kierunki to strata czasu...). W związku z tym oddzieliłam hobby od planów na przyszłość i japońskiego uczę się hobbystycznie.
Macie jakieś sposoby na pokochanie kanji? :P Cięężko mi to idzie, jak widzę te wszystkie kreski to mi się odechciewa
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 23:04   #75
rabbithearted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 256
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

tenebra, miałam podobnie... Chodziłam na kurs na poziomie N3 i radziłam sobie nieźle (poza kanji, moją piętą achillesową), ale teraz, po roku przerwy, musiałabym porządnie zasiąść do nauki.
Jest szansa, że któraś z Was wybierze się na JLPT teraz w lipcu?

Również polecam wtyczkę rikaikun, przydatna rzecz!

Higurashi Japoński w szkole? Super! Kanji nadal nie pokochałam, ale znajoma nauczycielka języka japońskiego radziła mi, żebym przy uczeniu się
zwracała uwagę na ich pochodzenie i układała sobie jakieś historyjki, które pomogą zapamiętać, gdzie jest jaki element
Dla wielu osób przydatne są fiszki, ale u mnie ta metoda się nie sprawdza.
rabbithearted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-10, 19:32   #76
rose noire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cześć wszystkim miłośnikom japońskiego!
Potrzebuję Waszej pomocy Czy wie ktoraś, jak jest 'ukochana'? Znalazłam itooshi- ukochany, ale nie wiem, czy rodzaj żeński brzmi tak samo?
Pomóżcie!
Pozdrawiam
rose noire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 22:58   #77
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Teoretycznie tak, bo nie ma odmian przymiotników przez rodzaje i osoby, ale trzeba uważać, bo język japoński często ma delikatne różnie znaczenie i przekaz, niż byśmy sobie tłumaczyli na kulturę europejską
--------------------------------------------------------------------------
Jak idzie Wam nauka? Mam nadzieję, że wątek nie umarł na dobre
Zapisałam się do szkoły językowej i znowu jestem zachwycona tym językiem
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 16:41   #78
rose noire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 13
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Dziękuję bardzo !
rose noire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 17:59   #79
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Teoretycznie tak, bo nie ma odmian przymiotników przez rodzaje i osoby, ale trzeba uważać, bo język japoński często ma delikatne różnie znaczenie i przekaz, niż byśmy sobie tłumaczyli na kulturę europejską
--------------------------------------------------------------------------
Jak idzie Wam nauka? Mam nadzieję, że wątek nie umarł na dobre
Zapisałam się do szkoły językowej i znowu jestem zachwycona tym językiem
A gdzie do tej szkoły? Albo ile płacisz
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-14, 18:09   #80
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A gdzie do tej szkoły? Albo ile płacisz
Warszawa Niecały 1 tys. za trymestr, mam zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godziny zegarowe.
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 19:23   #81
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Muszę rozejrzeć się w Krakowie za japońskim. W zasadzie mamy tu mange, ale ceny kosmiczne.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 17:19   #82
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Czy jakaś dobra duszyczka zdawała certyfikat/planuje do niego podejść niedługo albo za jakiś czas? W marcu ruszają zapisy i tak zaczęłam się zastanawiać ...
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 06:08   #83
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Wrzucam link do kanału na youtube - trafiłam na tę stronę, bo staram się nadrobić zaległości po nieobecności na zajęciach i dzięki filmikowi rozumiem dalej gramatykę
https://www.youtube.com/channel/UCTa...qMP0IdcvzSTqeg
Widzę, że mają też dużo innych materiałów, więc któregoś wieczoru na pewno sobie pobuszuję
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-04, 17:57   #84
Piotr9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Wspólna nauka japońskiego

Cześć,

Jestem Piotr 24l, właśnie skończyłem studia. Mam około pół roku czasu do zagospodarowania przed rozpoczęciem magisterki i nie chciał bym się przez ten czas zbytnio rozleniwić, a jednocześnie spełnić swoją wcześniejszą obietnice którą sobie złożyłem-wrócić do nauki japońskiego. Jestem w tym jeszcze praktycznie zielony – wcześniej opanowałem oba alfabety, zacząłem pisać pierwsze zdania. Ale najważniejsze w opanowaniu języka jest mówienie, a głupio mówić tak do siebie

Tak więc jeżeli jest ktoś kto chciał bym razem się pouczyć proszę o kontakt! Poziom nie jest ważny, sam muszę przypomnieć sobie całe podstawy więc startujemy od zera! Myślę że całość odbywać się będzie przez skypa.

PS. Z chęcią poćwiczę również angielski(samo mówienie) ale na poziomie średnio-zaawansowanym+.

Ps.2 Ta strona wyskoczyła jako pierwsza po wpisaniu w google"wspólna nauka japoński", mam nadzieje, że faceci też mogą się kręcić na tym forum
Piotr9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 16:26   #85
joanna_x
Przyczajenie
 
Avatar joanna_x
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Hej Może jest ktoś kto tak jak ja postanowił w tym roku uczyć się japońskiego? Podstawy zaczęłam na jesieni w zeszłym roku a teraz sobie rozpisałam plan nauki na najbliższe miesiące
joanna_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 12:28   #86
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: J. Japoński

Nie wiedziałam, że istnieje taki wątek!

Zostawiam taktyczny post.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 13:37   #87
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

Cytat:
Napisane przez joanna_x Pokaż wiadomość
Hej Może jest ktoś kto tak jak ja postanowił w tym roku uczyć się japońskiego? Podstawy zaczęłam na jesieni w zeszłym roku a teraz sobie rozpisałam plan nauki na najbliższe miesiące
Zaczylam sie uczyc z ''Japanese from zero''. Calkiem ciekawie zrobione, sa 4 ksiazki i masa filmikow na youtube. do praktycznie kazdego tematu.
Staram sie codziennie poswiecic czas, ale musze go tez znalezc na wloski i francuski, dlatego postepy nie sa spektakularne . Ale sa!
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-15, 08:32   #88
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Język japoński - wspólna nauka, porady

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8138219 6]
Staram sie codziennie poswiecic czas, ale musze go tez znalezc na wloski i francuski, dlatego postepy nie sa spektakularne . Ale sa![/QUOTE]

Nadal udaje Ci się codziennie odnaleźć czas na japoński? Jeśli tak to podziwiam, nie mam styczności z tym językiem od kilku miesięcy i bardzo cierpię jak tak dalej pójdzie pewnie znowu będę musiała zaczynać od zera
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-15 09:32:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:06.