Bardzo bolesne miesiączki-co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-25, 11:39   #1
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Exclamation

Bardzo bolesne miesiączki-co robić?


Szukałam, ale nie znalazłam takiego wątku...Jeżeli taki jest, to proszę o link

Mam ogromny problem z bardzo bolesnymi miesiączkami...
Mam je mniej-więcej co drugi miesiąc od 4 lat. W czerwcu br. nie wiedziałam nawet, że dostałam, a dzisiaj... Myślałam, że umrę!!!
Miesiączkuje od 12. rż. i do tej pory nie miałam takich problemów.Czy to może być winą stresu?

-mam niesamowite bóle brzucha, dosłownie się zwijam
-nie mogę chodzić, ani leżeć
-jak się położę i wstanę, to od razu mam wymioty
-wymiotuję 2-3 razy jakąś żółcią
-jestem biała (nie blada) i bardzo osłabiona

Czy mogę w trakcie miesiączki jechać do ginekologa, czy poczekać, jak miesiączka się skończy?

Ma ktoś takie problemy?
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 11:51   #2
paulka990
Raczkowanie
 
Avatar paulka990
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: okolice Krakowa :)
Wiadomości: 142
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

no coz ja mialam podobnie tylko bez wymiotów i lekarz kazal mi zrobic badania hormonalne , dokladnie byla to tarczyca ( TSH,FT4) oraz prolaktyna. u mnie nie wykazaly one nic i postawilismy na pierwotna bolesnosc miesiaczek i "leczymy: to luteiną a pozniej tabletkami antykoncepcyjnymi. zobaczymy . a co do srodkow przeciwbolowych to polecam Aulin i no-spa mi pomogly od razu , jednak Aulin wydawany jest na recepte wiec radze szybko do lekarza
3maj sie
__________________
Prawko ---> w końcu ZDANE

Matura ---> MAJ 2010

Egzamin zawodowy ---> CZERWIEC 2010


...slodko-gorzka czekolada spijana z ust zycia...
paulka990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 12:34   #3
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Cytat:
Napisane przez paulka990 Pokaż wiadomość
no coz ja mialam podobnie tylko bez wymiotów i lekarz kazal mi zrobic badania hormonalne , dokladnie byla to tarczyca ( TSH,FT4) oraz prolaktyna. u mnie nie wykazaly one nic i postawilismy na pierwotna bolesnosc miesiaczek i "leczymy: to luteiną a pozniej tabletkami antykoncepcyjnymi. zobaczymy . a co do srodkow przeciwbolowych to polecam Aulin i no-spa mi pomogly od razu , jednak Aulin wydawany jest na recepte wiec radze szybko do lekarza
3maj sie
Może spróbuj najpierw brać przez 3-4 dni przed miesiączką Aspirynę? Rozrzedza krew i może pomóc przetrwać ten dzień na zwykłych lekach przeciwbólowych i No-spie...
Wszystko zależy od czego te bóle - jeśli przez tyłozgięcie - jest szansa, że Aspiryna (polopiryna) pomoże, bo przy tyłozgieciu jest problem z odpływaniem krwi miesiączkowej i stąd bóle...
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:11   #4
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

ja mialam podobne bole kiedys, prawie mdlalam z bolu, dostawalam rozwolnienia, bralo mnie na wymioty, tata musial zabierac mnie ze szkoly bo nie bylam w stanie wytrzymac.. rowniez bylam bardzo blada, podejrzewano u mnie anemie- jednak badania wyszly w porzadku. nospa ani ibuprom nie pomagaly, zaczelam brac solpadeine czy jakos tak i lykalam tabletki od razu jak zaczynalam krwawic/plamic, zanim bol sie jeszcze 'rozhustal'. w ten sposob poradzilam sobie z tymi problemami. pozniej przyszly tabletki anty wiec juz bole nie powrocily.
teraz moja kuzynka podobne katorgi przezywa i ciocia pielegniarka daje jej zawsze ibuprom i nospe razem, podobno ibuprom pomaga szybko, natmiast nospa jako ze jest rozkurczowa daje efekty na dluzej, a zanim zacznie dzialac pomaga ibuprom...
w kazdym razie warto udac sie do lekarza, ja nawet nie bylam z tym problemem u ginekologa tylko przy jakiejs wizycie u rodzinnego miedzy miesiaczkami wspomnialam o tym problemie i lekarka zlecila mi badania krwi.
ahh btw, ja nie mam tylozgiecia;p
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 19:53   #5
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Może spróbuj najpierw brać przez 3-4 dni przed miesiączką Aspirynę? Rozrzedza krew i może pomóc przetrwać ten dzień na zwykłych lekach przeciwbólowych i No-spie...
Wszystko zależy od czego te bóle - jeśli przez tyłozgięcie - jest szansa, że Aspiryna (polopiryna) pomoże, bo przy tyłozgieciu jest problem z odpływaniem krwi miesiączkowej i stąd bóle...
Prosze was, nie dawajcie rad aby przed miesiaczka brac aspiryne, ktora rozrzedza krew! Jezeli lekarz tak zaleci po wywiadzie z pacjentka to ok ale nie bierzcie aspiryny na miesiaczke bez konsultacji z lekarzem, jak ktoras ma obfite miesiaczki moglaby dostac przez to krwotoku.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 20:12   #6
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

mysle ze musisz poczekac az okres sie skonczy i pojsc do ginekologa.
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 20:18   #7
daisuki
Zadomowienie
 
Avatar daisuki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 030
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Jest już taki wątek : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=36408
__________________
;(
daisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 20:30   #8
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
mysle ze musisz poczekac az okres sie skonczy i pojsc do ginekologa.
dokładnie + porobić badania hormonalne
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:05   #9
edysia19900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraina szczęścia ;)
Wiadomości: 15
Wink Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

podczas okresu też można iśc do ginekologa po radę,a w tej sytuacji nawet po pomoc
niektórzy lekarze nawet polecają wizyty podczas okresu gdyż właśnie wtedy widocznośc wszystkich niedoskonałości jest najlepsza! więc wybierz się do ginek. i mam nadzieję, że pomoże
pewnie dostaniesz jakieś tabletki na rozkurcz mięści...

Edytowane przez edysia19900
Czas edycji: 2009-07-26 o 13:06
edysia19900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:54   #10
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

no niestety nie kazdy lekarz wyznaja taka zasade.. czesto prowadza tylko wywiad i nei badaja, lepiej poczekac az okres sie skonczy i potem wszystko na wizycie pwoiedziec
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 13:24   #11
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Rany, dzięki Wam : cmok:

Myślałam, że tylko ja tak cierpię
Najlepszą radę udzieliła mi babcia: zajść w ciążę 9 m-cy spokoju

Moja koleżanka dostała takich bolesnych miesiączek po urodzeniu dzieci...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-27, 19:02   #12
Majka2210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 48
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Ja mam miesiączkę od 3 lat i dopiero od około roku bolesne. Ale tylko w drugi dzień okresu, później jakoś leci już .. W drugi dzień staram się nie wychodzić z domu, nie wymiotuje ale boli mnie brzuch bardzo ...
Ps. Słyszałam że ćwiczenia pomagają - ale uwaga! Nie np. pompki,brzuszki, bieganie i wogóle duży wysiłek - bo to nie wskazane, ale chodzi mi o takie że np. leży się spokojnie na plecach na podłodze i powoli zgina nogi do brzucha, i wykonać takie ćwiczenie 10 razy (nie więcej) Albo coś podobnego (spokojnego) żeby rozruszać lekko dolne części brzucha.
Pozdrawiam
__________________
Maja^^
Majka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 11:19   #13
dwudziestka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 86
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

niestety też cieprię z powodu bolesnych miesiączek. Zazwyczaj zeby byłow miare dobrze, biore 4 tabletki (probowałam mniej, ale to nic nie daje w moim przypadku.) Od ginekologa dostałam Anapran, pomaga, ale no-spa też mi pomaga (tylko one inaczej dzialaja :P). Dzis od rana meczy mnie to - bol krzyza, brzuch... masakra... Plecy u dolu jeszcze mocniej bola niz brzuch. Wzielam juz 3 tableti, i jest znosnie, lepiej niz rano (ale mimo wszystko boli, ale moge jko tako funkcjonowac - pochodzic po mieszkaniu, wyjsc na balkon,posiedziec 5 min przy kompie) na wiecej nie mam sily.
Po okresie chyba pojde znowu do gin, bo bez tabletek jest straszny bol! Nawet z tabletkami boli, ale bez jest masakra, uciazliwy....
ale bedzei dobrze

Edytowane przez dwudziestka
Czas edycji: 2009-08-31 o 11:23
dwudziestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 12:59   #14
gosiawolna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 848
Unhappy Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

witam dopiero sie zarejestrowalam i mam ten sam problem co ty...w czwartek dostalam okres i nic mi nie bylo.a wczoraj tragedia strasznie brzuch mnie bolal i bylo mi nie dobrze,wymiotowalam jakas zolcia bo tylko 1 kanapke zjadlam rano;/ doslownie tragedia myslalam ze to moze byc od tabletek antykoncepcyjnych bo zaczelam brac biore 3 dzien ale wczesniej tez tak mialam co 2 miesiace gdzies i niewiem co jest przyczyna
gosiawolna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 19:11   #15
lady_X
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

WITAM,
bolesne miesiączki miałam chyba od zawsze. Okropny ból, wymioty, omdlenia i przez 3 dni co miesiąc nie wychodziłam z domu w inne miejsce niz do szpitala. Wszystko do czasu kiedy gin nie przypisał mi tabl. antykoncepcyjnych. Teraz nie czuje ze mam okres...mi pomogło i mogę normalnie funkcjonować w trakcie miesiączki
lady_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 19:32   #16
kociak1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cyberprzestrzeń ;]
Wiadomości: 89
GG do kociak1335
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Ja dzisiaj przeszłam swój koszmar. Nikomu nie życzę takiego bólu, wymiotów i biegunki. Wtedy nie da rady siedzieć, leżeć, nawet pozycja prenatalna nie pomaga. Płacz i zgrzytanie zębów. Jedynym wyjściem jest pogotowie i zastrzyk.
Co do antykoncepcji to zgodzę się, że z tym iż miesiączki są mniej 'odczuwalne i zauważalne'. Ale NIKOMU żadnej dziewczynie nie polecam antykoncepcji hormonalnej. Sama przez to, że byłam młoda i głupia, a lekarz nie powiedział o skutkach brania pigułek mam teraz ogromne problemy. Nie biorę pigułek od ok 3-4 lat, a brałam z przerwami przez 2 lata. A to co wywołały w moim organiźmie można porównać jedynie do tornada. Cała gospodarka hormonalna wywrócona do góry nogami. I do tej pory mój organizm nie może dojść do siebie. Cały czas jestem na lekach. Także ja mówię stanowcze NIE pigułką antykoncepcyjnym !
kociak1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 13:40   #17
justiqs
Przyczajenie
 
Avatar justiqs
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Też mam ten problem, ale sporadycznie, w tamtym roku pomagał mi tylko ketonal na recepte, w tym roku atak miałam tylko raz i no-spa mnie uratowała, nadal szukam sposobu by tego uniknąć, ale coraz bardziej zastanawia mnie stres, bo hormony i inne badania w normie. Pozdrawiam
justiqs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 18:32   #18
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Biegunka,wymioty,zawroty głowy? Już x lat miesiączkuję i u mnie występują tylko lekkie bóle brzucha,ale no spa je natychmiastowo eliminuje. Szczęściara ze mnie!
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 22:02   #19
Ewelinka86_7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 85
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Nie jesteś sama wiele z nas przeżywa takie katorgi. Ja również ledwo stałam na nogach, zwijałam się z bólu, nic na oczy nie widziałam. Polecam termofor na brzuszek, rozgrzeje i na pewno pomoże.
Moja mama miała takie same bóle, ale mówi, że to powinno minąć po urodzeniu dziecka.
Ewelinka86_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 20:58   #20
Pulcia_
Raczkowanie
 
Avatar Pulcia_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 239
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

miesiączka to najgorsza rzecz jaka spotyka kobiety. ja zazwyczaj nie mam z nią problemu jednak od kilku lat przynajmniej raz w roku zdarza mi się taki dzień(zazwyczaj pierwszy), że nie wiem czy będę mdleć z bólu czy wymiotować jedyne na co mój organizm się decyduje to defekacja. Dziś miałam taki dzień. Parę razy byłam u lekarza ale u takiego normalnego i wychodziło , ze mam jakieś bakterie w żołądku i brałam masę leków i na rok miałam spokój. Rok temu lekarz stwierdził, że to taki urok mojego miesiączkowania i przepisał mi no-spę forte, która raczej mi nie pomaga.
Nie wiem co z tym już robić, cholernie boję się tego okresu, Dziś moja mama była o krok od zadzwonienia po pogotowie, jednak miała w apteczce nurofen i dała mi ciepły termofor, który jest zalecany przy bólu menstruacyjnym, może macie jakiś pomysł co z tym zrobić ? Ja już tak kombinuję , żeby przed każdym okresem oczyścić organizm, czyli spożywać jakieś lekkie pokarmy, żeby nie było się z czego wypróżniać, ale nie wiem czy to pomoże..
Pulcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 05:25   #21
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Szukałam, ale nie znalazłam takiego wątku...Jeżeli taki jest, to proszę o link

Mam ogromny problem z bardzo bolesnymi miesiączkami...
Mam je mniej-więcej co drugi miesiąc od 4 lat. W czerwcu br. nie wiedziałam nawet, że dostałam, a dzisiaj... Myślałam, że umrę!!!
Miesiączkuje od 12. rż. i do tej pory nie miałam takich problemów.Czy to może być winą stresu?

-mam niesamowite bóle brzucha, dosłownie się zwijam
-nie mogę chodzić, ani leżeć
-jak się położę i wstanę, to od razu mam wymioty
-wymiotuję 2-3 razy jakąś żółcią
-jestem biała (nie blada) i bardzo osłabiona

Czy mogę w trakcie miesiączki jechać do ginekologa, czy poczekać, jak miesiączka się skończy?

Ma ktoś takie problemy?
Witaj, owszem nawet powinnaś jechać do ginekologa właśnie w trakcie miesiączki. To lekarz, który bada kobiety w różnym cyklu, nawet podczas okresu.
Fakt, że wymiotujesz żółcią powinien Cię skłonić do natychmiastowej wizyty kontrolnej.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 08:09   #22
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Zauważyłaś, że Nimfa20 zadała pytanie prawie 4 lata temu...?
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 12:34   #23
vlea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Hej dziewczyny niewiem czy ten temat jest jeszcze otwarty i kots tu sie pojawia ale mam ten problem juz od kilku lat,a wlasnie dzis mam ten problem jest potwornie bardziej dokuczliwy.
Moja mama zawsze powtarzala ur dzieci przejdize ur 2 i nic to nie dalo bo przez cc.
Wlasnie dzis dopadl mnie taki bol ze nawet nie mam sily pisac ale szukam pomocy i porad bo ilez mozna sie z tym meczyc zawsze 1 dzien jest najgorszy ale nie az tak jak dzis. Brzuch krzyz głowa jestem oslabiona zawroty glowy wzielam juz 3 ibupromy 2nospy i wielkie nic jak bolalo tak boli w ostatecznosci jeszcze gdzies jest ketanol ale uwierzcie mi ze kiedys juz moj org byl tak do niego przyzwyczajony ze nawet on nie pomagał.

Mam zdiagnozowana endometrioze ktora nasila bole i czeka mnie usuniecie tego badziewa ale do tego czasu chyba wykituje.
PS. Przy okazji mogli by mi usunac jajniki zebym juz nie miesiaczkowala

Prosze pomozcie macie jakies rady.

Pozdrawiam
vlea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 15:51   #24
annie_666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 30
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Hej. Też mam takie bóle. Ja niestety przez całą miesiączkę odczuwam bóle. Do tego wymioty, biegunki, zasłabnięcia. Tabletki nie pomagają niestety..
Błąd zrobiłam taki, że już x lat temu mogłam z tym iść do lekarza, a nie poszłam bo lekarzy nie lubie.
Właśnie dziś mam 1dzień - biegunka, osłabienie. Wczoraj już też mnie bolał brzuch, a dwa dni wcześniej wymiotowałam, czułam się źle.
Zawsze, gdy mam okres, mam ochotę wysr*ć wszystkie swoje wnętrzności, serio. Jak już pisałam, mi tabletki nie pomagają (15min bez bólu mnie nie satysfakcjonuje). Jedynym moim sposobem, by jakoś sobie radzić to.. masturbacja (wiem, chore jak nie wiem..). Ale po tym ból przechodzi na godzine, dwie więc jest troche lepiej. Podczas orgazmu mięśnie się rozkurczają i to chyba powoduje lekszy ból.
annie_666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 19:15   #25
ana_52
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Dołączam się do pytania. Również borykam się z bolesnymi miesiączkami. Wcześniej, owszem bolało, ale wzięłam jakiś Apap czy coś podobnego i przechodziło. A teraz? tabletki nie za bardzo pomagają, krwawienia są dość obfite, jestem słaba i blada. Ciepłe okłady też nie pomagają. Ból promieniuje do pleców tak, że nawet jak leże to boli, o siedzeniu czy staniu nie ma za bardzo mowy. Jak myślicie przejdzie z czasem czy to może być coś poważniejszego?
ana_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 22:18   #26
diamentowa_blondynka
Przyczajenie
 
Avatar diamentowa_blondynka
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Ja mam 22 lata i mam tak straszne bolesne okresy, że nie chcę rodzić dzieci. Jak ból ma być jeszcze gorszy to ja dziękuję bardzo. Kierunek studiów, który studiuje związany jest z opieką nad dzieckiem i uczyłam się co nieco o porodzie widziałam nawet film z porodu! Koszmar. Do ginekologa chodzę 2 razy w roku, nic mi nie jest nie mam żadnych problemów. Pierwszy dzień jest najgorszy, znalazlam na szczęście czopki DICLAC ( na receptę), pomagają na dobre 10h, ale ból powraca znacznie mniejszy. Odczuwam również w każdym miesiącu owulację, która odzywa się bólem kolkowym, masakra. My kobietki jesteśmy biedne : (

Edytowane przez diamentowa_blondynka
Czas edycji: 2015-11-20 o 22:19
diamentowa_blondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 19:10   #27
agnieszka0908
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 10
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Ja też mam problem z bolesnymi miesiączkami. Tak jak u Ciebie diamentowa_blondynka najgorszy jest 1-2 dzień. Ja jestem po porodzie i łudziłam się, że może problem z bolesnymi miesiączkami minie (podobno często zmienia się to po porodzie), ale niestety. Nie miałam tego szczęścia. Polecono mi xxx na bóle miesiączkowe i muszę przyznać, że faktycznie pomaga.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-02-28 o 17:43
agnieszka0908 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-06, 20:28   #28
amarcysia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Ja sobie nie wyobrażam, żeby przetrwać miesiączkę bez pyralginy. Przecież gdybym nie wzięła tabletki, to nawet nie byłabym w stanie wytrzymać w pracy z bólu, a tak mam spokój na parę godzin
amarcysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-22, 22:03   #29
kate_be
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Sama kiedyś miałam ten problem ja przez jakiś czas brałam tabletki antykoncepcyjne i wtedy faktycznie miałam spokój. Odstawilam je bo źle działały na moje samopoczucie i problem wrócił . Zaczełam się troche lepiej odżywiać, pić sok z buraka w połączeniu z jabłkiem i cytryną i na razie jest ok. Poszukaj na necie, jest sporo informacji, tu masz tez jakies przydatne sposoby http://www.naturalniejestok.pl/2017/...bie-z-tym.html

Jak Ci nic nie pomaga to idź do lekarza, może Ci cos przepisze i nie będziesz tak cierpieć.
kate_be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-23, 17:53   #30
princess18
Zadomowienie
 
Avatar princess18
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z lodówki
Wiadomości: 1 408
Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Łączę się w bólu Ja drugi rok biorę antykoncepcję i w sumie trochę pomaga, ale nie do końca. Dalej potrafię zemdleć
Mi lekarze tłumaczyli, że "taka nasza uroda" i "jak zajdziesz w ciążę to ci przejdzie". Ciąża faktycznie łagodzi okres ze względu na zmiany hormonalne, dodatkowo w środku po ciąży jest więcej miejsca i macica nie uciska innych narządów (szczególnie jak macie połączone okresy np. z biegunką lub zaparciami), a także zwiększa się szyjka macicy, która też może wpływać na bolesność okresów.W końcu trafiłam do lekarza, który stwierdził, że mam nadczynność hormonalną-więc radzę pochodzić po kilku lekarzach, bo nie każdy Wam pomoże. Przez prawie rok leczyłam się ketonalem forte, aż przestał działać. Ze "swoich " sposobów polecam na kilka dni przed miesiączką pić/brać tabletki z magnezem- zauważyłam, że zdecydowanie miej boli. Poza tym w czasie okresu odstawić herbatę i kawę, bo mogą wzmacniać skurcze macicy.
princess18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-23 18:53:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:43.