Pytania i porady fryzjerskie - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-11-10, 17:02   #601
Szuszunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Trzymaj siê obecnego fryzjera, bo wydaje siê ogarniêty i m±drzejszy ni¿ tamta pani.
No niestety, szkoda ¿e jak idziesz do fryzjera to nie wiesz, czy jest fryzjerem z powo³ania...

Je¶li kolor naturalny ci siê tak zmienia³ to stawiam na blond lub ciemny blond u ciebie. Czyli poziomy 7 lub 6.

Farbê docelow± te¿ wybieraj zawsze o 1 ton ja¶niejsz±, ni¿ to co ci siê na palecie podoba, bo na próbnikach s± bia³e w³osy potraktowane danym odcieniem. W³osy ludzkie ju¿ jaki¶ barwnik maj± i wyjd± ciemniej ni¿ na palecie, dlatego ten "1 poziom ni¿ej" to takie zabezpieczenie przed "o mój Bo¿e, jak cieeeemo!!!"

K±piel dodatkowo jest do¶æ ³atwa, bo mo¿esz sobie efekt stopniowaæ. Czyli najpierw delikatnie, ¿eby sprawdziæ czy zadzia³a i ewentualnie nied³ugo powtórzyæ zabieg.
Jedno co ci powiem to lepiej robiæ k±piel na jak najni¿szej wodzie i d³u¿ej, ni¿ na wy¿szej i szybko. Tak bêdzie bezpieczniej i zdrowiej dla w³osków

¯yczê powodzenia w walce o wymarzony kolor
Po walce z czerni± ju¿ raczej za ciemno nie bêdzie haha
Dziêkujê! Trzymaj siê ciep³o!
Szuszunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 17:04   #602
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez Szuszunia Poka¿ wiadomo¶æ
Po walce z czerni± ju¿ raczej za ciemno nie bêdzie haha
Dziêkujê! Trzymaj siê ciep³o!
Nie ma za co
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 17:38   #603
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 047
Dot.: Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
a ten miodowy blond to jaki poziom? Bo vitalitys mia³a¶ 8.
Równie¿ 8. Jest to 8.7
Misseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-10, 17:59   #604
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez Misseczka Poka¿ wiadomo¶æ
Równie¿ 8. Jest to 8.7
Czy dobrze rozumiem? Mialas rudy, spral sie nieco, pofarbowalas i wyszedl ci miodowy? No bo farbowalas miodowym Syossem a 8.44 jest bardziej miedziany (cyferka 4, do tego podwojna). Czy po tym tez wyszlo slabo?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 00:57   #605
lakowkaliliowa
Raczkowanie
 
Avatar lakowkaliliowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 53
Dot.: Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Chcia³abym zapytaæ o jak±¶ dobr± farbê trwa³± w kolorze ciemnej czekolady. Do tej pory od oko³o 5 lat u¿ywa³am farbê L'Oreal Casting Cream Gloss ciemna czekolada nr 323. Nie chcê jej jednak d³u¿ej u¿ywaæ bo bardzo szybko, po oko³o miesi±cu kolor siê nierównomiernie wyp³ukuje, mam du¿e odrosty i jasne koñcówki a w³osy wygl±daj± niechlujnie.
Chcê na sta³e otrzymaæ kolor taki jak mam po tym Loreal czyli co¶ takiego : http://wciaznieidealna.blog.onet .pl/...449_tr_231.jpg

Zale¿y mi ¿eby farba by³a trwa³a, czyli ¿eby nie zesz³a mi po miesi±cu. Czyta³am ¿e Garnier Olia nr 4.15 - mro¿ona czekolada jest bardzo nietrwa³a i wyp³ukuje siê po 2 tygodniach, choæ szkoda bo kolor jest ³adny.
Póki co czyta³am o Garnier, ale nie wiem konkretnie które farby bêd± siê d³ugo trzymaæ i bêd± ³adne.
My¶lê nad Garnier color naturals 3.3 - CIEMNA CZEKOLADA i nad Garnier Nutrisse 3.03 - NATURALNY Z£OTY CIEMNY BR¡Z. Które z tych farb bêd± trwalsze i bardziej podobne do mojej obecnej farby (L'Oreal Casting Cream Gloss ciemna czekolada nr 323)? Mo¿e macie jakie¶ inne sugestie?

http://4.bp.blogspot.com/-CrkbJrqbhv...0/IMG_6061.JPG To podobno kolor Garnier Olia nr 4.15 - mro¿ona czekolada, która podobno bardzo szybko siê zmywa, ale kolor podoba mi siê, mo¿e jaka¶ inna farba jest podoba i bardziej trwa³a?



Baardzo proszê o odpowiedzi, jaka farba da mi trwa³y efekt ciemnej czekolady.
Pozdrawiam!
lakowkaliliowa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 04:58   #606
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomo¶ci: 1 047
Dot.: Bardzo dziwny efekt farbowania - dlaczego?

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Czy dobrze rozumiem? Mialas rudy, spral sie nieco, pofarbowalas i wyszedl ci miodowy? No bo farbowalas miodowym Syossem a 8.44 jest bardziej miedziany (cyferka 4, do tego podwojna). Czy po tym tez wyszlo slabo?
Dok³adnie, problem w tym, ¿e po tym miodowym obie farby wychodzi³y mi s³abiutko, prawie nie ruszaj± miodowego i nie wiem o co chodzi
Misseczka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 13:40   #607
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
K±piel
Mam w³osy krêcone ( na prosto do ³opatek). Jestem kompletnie zielona w tych 'k±pielach'. Mo¿esz mi co¶ podpowiedzieæ? Co kupiæ, jak zmieszaæ? Po jakim czasie od k±pieli mo¿na farbowaæ? Kolor jak pisa³am chcia³abym jasno-br±zowy w odcieniu miodu/karmelu/rudego.
Dziêkujê za odpowied¼!
napli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-11-11, 15:41   #608
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez napli Poka¿ wiadomo¶æ
Mam w³osy krêcone ( na prosto do ³opatek). Jestem kompletnie zielona w tych 'k±pielach'. Mo¿esz mi co¶ podpowiedzieæ? Co kupiæ, jak zmieszaæ? Po jakim czasie od k±pieli mo¿na farbowaæ? Kolor jak pisa³am chcia³abym jasno-br±zowy w odcieniu miodu/karmelu/rudego.
Dziêkujê za odpowied¼!
Jasne . Przy tej d³ugo¶ci powinna starczyæ Ci mieszanka 30+30+10, a mo¿e nawet 25+25+10 (zale¿y jak gêste masz w³osy).
Do k±pieli mieszasz ze sob± rozja¶niacz (polecam Vincent Ledier na przyk³ad zielony), fryzjerski i nie niszczy albo ewentualnie Elgon amonia free) plus oxydant (6 lub 9%, 9% rozja¶nia mocniej i lekko wysusza i rozja¶ni 3-5 mo¿e 6 tonów przy d³u¿szym czasie), 6% nie niszczy wcale i jest delikatniejszy, rozja¶ni z 2-3 tony) i delikatny szampon. Mieszasz to wszystko i nak³adasz normalnie jak farbê na czas 30-60 minut, musisz kontrolowaæ stan i kolor podczas rozja¶niania. Potem p³uczesz, myjesz dok³adnie, nawet ze 2 razy. Kolejne dni to mocne od¿ywienie i nawil¿anie. Farbê k³adziesz po jakim czasie uznasz za stosowne, najlepiej po rozja¶nianiu ton ja¶niejsz± ni¿ docelow±, by nie wysz³a ciemniej.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 16:04   #609
napli
Raczkowanie
 
Avatar napli
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomo¶ci: 188
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

gdzie mogê kupiæ ten rozja¶niacz? a oxydant? co to w³a¶ciwie jest? ;p i gdzie to dostanê? a jaki¶ przyk³ad delikatnego szamponu?
napli jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 16:13   #610
wopsie
Raczkowanie
 
Avatar wopsie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomo¶ci: 32
Co zrobiæ aby farba siê nie zmywa³a?

Hej Zrobia³am sb farbê w pi±tek i od tego czasu umy³am w³osy dwa razy i ju¿ trochê zesz³a i widaæ teraz , ¿e jest nierówna (na dole ciemniejszy, na górze ja¶niejszy). W dodatku mia³am wcze¶niej pasemka i teraz farba zesz³a i pasemka wysz³y znowu (!!) S± na rynku ró¿ne szampony dla zachowania koloru i czy mo¿e jaki¶ z nich jest skuteczny albo inna metoda?
wopsie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-11, 16:33   #611
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Co zrobiæ aby farba siê nie zmywa³a?

Cytat:
Napisane przez wopsie Poka¿ wiadomo¶æ
Hej Zrobia³am sb farbê w pi±tek i od tego czasu umy³am w³osy dwa razy i ju¿ trochê zesz³a i widaæ teraz , ¿e jest nierówna (na dole ciemniejszy, na górze ja¶niejszy). W dodatku mia³am wcze¶niej pasemka i teraz farba zesz³a i pasemka wysz³y znowu (!!) S± na rynku ró¿ne szampony dla zachowania koloru i czy mo¿e jaki¶ z nich jest skuteczny albo inna metoda?
Jaki kolor? Mia³a¶ przedtem rozja¶niane w³osy?
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 07:41   #612
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Powodzenia
Dziekuje. Paczka w drodze. Ale jeszcze mam jedno pytanie, slyszalam ze zeby wlosy nie ciemnialy trzeba zamknac luske wlosa w ten sposob, ze bardzo dobrze myjemy wlosy po kapieli lub dekoloryzacji gdy ktos wybiera te druga opcje. A pomoc w tym ma szampon o ph5.5 , gdzie indziej czytam znow ze szampon ma miec ph nizsze niz 5 a lub ze trzeba polozyc odzywke (z niskim ph?) lub plukac woda z octem lub sokiem z cytryny ? Troche mi szkoda inwestowac w buteleczke szamponu o ph4-4.5 5 euro, ale jak mus to mus , wolalabym jednak opcje z octem bo mam pod reka, czy wystarczy wyplukac wlosy letnia woda z octem ? Acha, a jeszcze gdzie indziej czytalam, zeby do ostatniego plukania dodac kilka kropli emulsji utleniajacej. Nie chce korzystac z przypadkowych porad dlatego zwracam sie do Ciebie .
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-12, 19:52   #613
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Ps. Juz po kapieli. Nie wiedzialam co zrobic, wyplukalam porzadnie wlosy letnia woda z szamponem, potem wyplukalam 2 razy letnia woda z octem a jeszcze potem polozylam na 10 minut odzywke. Efekt jest bardzo zadawalajacy dla mnie. Praktycznie kolor jest jednolity oprocz moich siwych z odrobina czarnego odrostow. Teraz mam problem bo kupilam Schwarzkopf Igora Royal 7.77 i na odrosty 7.0 a mysle ze powinnam miec 8ke. Dolaczam fotki, wprawdzie z fleszem ale efekty widoczne. Jeszcze raz dziekuje za pomoc
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2005-10-23 08.53.17.jpg (88,7 KB, 16 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2005-10-23 08.53.03.jpg (60,5 KB, 9 za³adowañ)
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-12, 19:55   #614
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Super! Piêknie Ci spra³o. Na³ó¿ siódemkê, jest przy niej pewniejsze, ¿e pokryje te rudo¶ci, bo ósemka nie zawsze je wyrównuje . Gratulujê efektu .
PS Uwa¿aj na d³ugo¶æ trzymania farby (kolor podczas), bo mo¿e wyj¶æ ciemniej.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-13, 14:46   #615
PierwotneZuo
Przyczajenie
 
Avatar PierwotneZuo
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam.
Mam problem. Chcia³abym zrobiæ sobie grzywkê, ale problem w tym, ¿e nie mam pojêcia jak±. Boje siê, ¿e prosta nie bêdzie pasowaæ, ¿e na ukos bêdê wygl±da³a za grzecznie - ja bym chcia³a lekko z pazurem. Wiem, ¿e wszystko zale¿y od kszta³tu twarzy, ale mam na tyle dziwny ryjek, ¿e nie mogê stwierdziæ jaki ten kszta³t mam. Jakie¶ porady?
__________________
I told ya, I was troubled
You know that I'm no good
PierwotneZuo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-13, 16:14   #616
Misschanelka
Raczkowanie
 
Avatar Misschanelka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez PierwotneZuo Poka¿ wiadomo¶æ
Witam.
Mam problem. Chcia³abym zrobiæ sobie grzywkê, ale problem w tym, ¿e nie mam pojêcia jak±. Boje siê, ¿e prosta nie bêdzie pasowaæ, ¿e na ukos bêdê wygl±da³a za grzecznie - ja bym chcia³a lekko z pazurem. Wiem, ¿e wszystko zale¿y od kszta³tu twarzy, ale mam na tyle dziwny ryjek, ¿e nie mogê stwierdziæ jaki ten kszta³t mam. Jakie¶ porady?
Chyba najlepiej bêdzie pój¶æ do dobrefo fryzjera - poczytaj opinie w necie. On na pewno Ci doradzi najlepiej, a je¶li chcesz co¶ "z pazurem", to musisz sie poradziæ profesjonalisty. Pozdrawiam
__________________
Mój blog lifestylowy: http://misschanelka.blogspot.com/
Misschanelka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-13, 18:44   #617
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Mnie siê proste grzywki nie widz± . Tutaj to tylko DOBRY fryzjer doradzi.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-19, 15:52   #618
CzasWrocicNaZiemie
Raczkowanie
 
Avatar CzasWrocicNaZiemie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomo¶ci: 31
GG do CzasWrocicNaZiemie
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Hej
Ponownie wracam z w³osowym dylematem
Obecnie na g³owie mam ombre i zaplanowan± k±piel rozja¶niaj±c±.
Chcia³abym uzyskaæ kolor taki jak w za³±czniku(na moje oko to ten sam kolor,a mo¿e siê mylê?-niech oceni pewniejsze oko).
Po k±pieli(b±d¼ rozja¶nianiu-jeszcze nie wiem na co siê zdecydujê)zamierzam zrobiæ równie¿ pigmentacjê(przy blondzie tak robi³am)-czy to bêdzie zbêdne?W³osy na pewno bêd± kurczakowe,wiêc docelowo bêdzie k³adziony kolor w³a¶ciwy na bardzo jasne w³osy.Czy oks 6% to bêdzie za ma³o?My¶lê ¿e w sam raz,ale nie jestem w³a¶nie pewna.
Jak± farbê mogê po³o¿yæ ¿eby uzyskaæ dok³adnie taki kolorek?Bêdê bardzo wdziêczna za wszelkie porady(fryzjerom w moim mie¶cie nie ufam,nie raz kole¿ankom na w³osach masakrê zaserwowali)

Kolor jest cudowny,tak bardzo mi siê marzy
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Brown-Hair-Color.jpg (48,5 KB, 13 za³adowañ)
CzasWrocicNaZiemie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-20, 14:34   #619
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Masz na g³owie ombre- jakie, ¿e aby uzyskaæ br±z potrzebujesz k±pieli rozja¶niaj±cej? Zabrak³o mi zdecydowanie danych na temat tego, jaki masz teraz kolor w³osów.
Po k±pieli kolor jaki na³o¿ysz zapewne wyjdzie ciut ciemniejszy, wiêc szuka³abym farb o numeracji 6.0 (np. Garnier color sensation) albo 5.0 (np. Loreal Recital Preference). Farby z zerami po kropce s± mocno napigmentowane, wiêc pigmentacja bêdzie Ci zbêdna.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-20, 23:11   #620
CzasWrocicNaZiemie
Raczkowanie
 
Avatar CzasWrocicNaZiemie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Radom
Wiadomo¶ci: 31
GG do CzasWrocicNaZiemie
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Po sklepowe farby nie siêgam,ju¿ dziêki mysi mia³am zielone w³osy.
Obecnie góra 8NB,dó³ 10NB,z tego co ju¿ zd±¿y³am siê dowiedzieæ kolor ze zdjêcia to 6,35.Polecane przez ciebie 6 identycznie jak na zdjeciu mi niestety nie wyjdzie
Chcê zrobiæ k±piel ¿eby wyrównaæ kolor.
CzasWrocicNaZiemie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-21, 09:32   #621
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Super! Piêknie Ci spra³o. Na³ó¿ siódemkê, jest przy niej pewniejsze, ¿e pokryje te rudo¶ci, bo ósemka nie zawsze je wyrównuje . Gratulujê efektu .
PS Uwa¿aj na d³ugo¶æ trzymania farby (kolor podczas), bo mo¿e wyj¶æ ciemniej.
Jeszcze raz chcialabym Cie poprosic o pomoc. Jestem okolo 10 dni po kapieli rozjasniajacej, dla przypomnienia wrzucam aktualna fotke i musze sie pochwalic ze dostaje bardzo duzo komplementow, ze kolor mam ladny i mam nic juz nie robic . No nie moge nic nie robic poniewaz mam juz duzo odrostow glownie siwych, z tylu sa troche ciemniejsze no i kolor trzeba wyrwnac i go ozywic. I teraz mam pytanie - co zrobic ? Czy odrosty natura Schwarzkopf Royal 7.0 a na reszte 7.77 sredni blond miedz ekstra, jesli tak to po jakim czasie i na jak dlugo i czy na te odrosty oprocz natury dodatkowo nalozyc miedz ? Czy w ogole zmieszac pol na pol obie farby ? Jeszcze myslalam, zeby polozyc tylko nature na odrosty a potem rozczesac na reszte ale co wtedy uzyskam ? Bo nie chcialabym naturalnego koloru tylko bardziej miedziany. Schwarzkopf Igora Royal tak wyglada:

http://www.desocupadaeamae.com.br/wp...08/mariana.jpg
A tu jasniejsze:
http://ordinarygiirls.files.wordpres...4/csc_0154.jpg
moze zalezy od koloru wysciowego albo emulsji utleniajacej ? Ta pierwsza dziewczyna ma 6% bo ogladalam jej filmik. Dodam ze chcialabym zeby byly jak najmniej ciemne
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2005-10-23 08.53.17.jpg (88,7 KB, 8 za³adowañ)
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-24, 12:18   #622
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Witam
Moje pytanie dotyczy takiej kwestii: mam na w³osach farbê bez amoniaku Richesse (od 2 tygodni) odcieñ 5.8 Odrosty by³y ok 4cm w kolorze ¶redni br±z i tam farba jest po³o¿ona bezpo¶rednio na w³osy naturalne. Czy mogê u¿ywaæ serum do wcierania w skórê g³owy (takie ³agodz±ce i wzmacniaj±ce cebulki), ampu³ki itp. bez obaw, ¿e taki preparat szybciej wyp³ucze kolor z w³osów, czy jednak wp³ynie to na szybsze pozbywanie siê pigmentu farby z w³osów?
atena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-24, 12:42   #623
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez atena Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Moje pytanie dotyczy takiej kwestii: mam na w³osach farbê bez amoniaku Richesse (od 2 tygodni) odcieñ 5.8 Odrosty by³y ok 4cm w kolorze ¶redni br±z i tam farba jest po³o¿ona bezpo¶rednio na w³osy naturalne. Czy mogê u¿ywaæ serum do wcierania w skórê g³owy (takie ³agodz±ce i wzmacniaj±ce cebulki), ampu³ki itp. bez obaw, ¿e taki preparat szybciej wyp³ucze kolor z w³osów, czy jednak wp³ynie to na szybsze pozbywanie siê pigmentu farby z w³osów?
Zale¿y jakie to serum. Je¶li ¿adne mocno sztuczne, bez dra¿ni±cych sk³adników- stosuj ¶mia³o.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:37 ----------

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze raz chcialabym Cie poprosic o pomoc. Jestem okolo 10 dni po kapieli rozjasniajacej, dla przypomnienia wrzucam aktualna fotke i musze sie pochwalic ze dostaje bardzo duzo komplementow, ze kolor mam ladny i mam nic juz nie robic . No nie moge nic nie robic poniewaz mam juz duzo odrostow glownie siwych, z tylu sa troche ciemniejsze no i kolor trzeba wyrwnac i go ozywic. I teraz mam pytanie - co zrobic ? Czy odrosty natura Schwarzkopf Royal 7.0 a na reszte 7.77 sredni blond miedz ekstra, jesli tak to po jakim czasie i na jak dlugo i czy na te odrosty oprocz natury dodatkowo nalozyc miedz ? Czy w ogole zmieszac pol na pol obie farby ? Jeszcze myslalam, zeby polozyc tylko nature na odrosty a potem rozczesac na reszte ale co wtedy uzyskam ? Bo nie chcialabym naturalnego koloru tylko bardziej miedziany. Schwarzkopf Igora Royal tak wyglada:

http://www.desocupadaeamae.com.br/wp...08/mariana.jpg
A tu jasniejsze:
http://ordinarygiirls.files.wordpres...4/csc_0154.jpg
moze zalezy od koloru wysciowego albo emulsji utleniajacej ? Ta pierwsza dziewczyna ma 6% bo ogladalam jej filmik. Dodam ze chcialabym zeby byly jak najmniej ciemne
Nie dziwiê siê, ¿e zbierasz komplementy, bo w³oski wysz³y wyj±tkowo ³adnie.
Skoro podoba Ci siê ta mied¼- mo¿esz na obecnym poziomie pomin±æ naturê i uraczyæ w³oski tylko tym 7.77, który Ci siê podoba. Co do oxydantów- 3% przyciemni w³osy, 6% zazwyczaj wychodzi tak jak na opakowaniu/próbniku, 9% rozja¶nia. Wydaje mi siê, ¿e powinna¶ wzi±æ farbkê na 6. Dodatkowo- 6 pokrywa ju¿ siwe w³oski, wiêc na trójkê nie mo¿esz siê skusiæ, bo ta nie da³aby sobie z nimi rady.

---------- Dopisano o 12:42 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

Cytat:
Napisane przez CzasWrocicNaZiemie Poka¿ wiadomo¶æ
Po sklepowe farby nie siêgam,ju¿ dziêki mysi mia³am zielone w³osy.
Obecnie góra 8NB,dó³ 10NB,z tego co ju¿ zd±¿y³am siê dowiedzieæ kolor ze zdjêcia to 6,35.Polecane przez ciebie 6 identycznie jak na zdjeciu mi niestety nie wyjdzie
Chcê zrobiæ k±piel ¿eby wyrównaæ kolor.
To teraz mi rozja¶ni³a¶ trochê. To rób k±piel najpierw, potem farbuj i powodzenia.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-24, 21:59   #624
atena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 87
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Dziêkujê za odpowied¼. U¿ywam Wella, System Professional, Balance Scalp Energy Serum (Serum przeciwko wypadaniu w³osów) Wydaje mi siê delikatne, ale na sk³adach siê nie znam....
atena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-24, 22:48   #625
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Z tego co wiem ich seria profesjonalna jest bardzo dobra
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-25, 13:40   #626
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: Pytania i porady fryzjerskie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ

Nie dziwiê siê, ¿e zbierasz komplementy, bo w³oski wysz³y wyj±tkowo ³adnie.
Skoro podoba Ci siê ta mied¼- mo¿esz na obecnym poziomie pomin±æ naturê i uraczyæ w³oski tylko tym 7.77, który Ci siê podoba. Co do oxydantów- 3% przyciemni w³osy, 6% zazwyczaj wychodzi tak jak na opakowaniu/próbniku, 9% rozja¶nia. Wydaje mi siê, ¿e powinna¶ wzi±æ farbkê na 6. Dodatkowo- 6 pokrywa ju¿ siwe w³oski, wiêc na trójkê nie mo¿esz siê skusiæ, bo ta nie da³aby sobie z nimi rady.

Sie pospieszylam i nalozylam na odrosty 7.0 a po okolo 15-20 minutach na odrosty i na reszte 7.77 i to wszystko jeszcze wymieszalam poniewaz obawialam sie nierownosci. Sa duzo ciemniejsze i za bardzo brazowe, przesylam fotki, kamera slabej jakosci wiec nie wiem jak sie bedzie prezentowac. Jeszcze nie wiem co zrobie, jestem taka niezdecydowana, jesli chodzi o wybor koloru to moze z jasniejszym kolorkiem poczekam do wiosny a teraz ponosze ciemniejsze. Ale odcien to bym jeszcze zmienila, ten mi sie dosyc podoba z tego bloga:

http://www.blogsalvadordali.com/arch.../24951159.html

To jest seria do siwych Loreala ale nie gwarantuje pokrycja siwych powyzej 80% , pisze tez ze siwe trudno chwytaja rude wiec szkoda mi znow inwestowac w nowa emulsje Loreala, poszukam odpowiednikow Schwarzkopf Igora Royal poniewaz mam prawie litr emulsji.
Tu sa dwa kolory 7.35 zloty mahoniowy blond i 7.44 gleboki blond miedziany

czyli na pewno 50 % Igora 7.77 bo to jest gleboki blond miedziany i teraz musze szukac odpowiednika tego zlotego mahoniowego blondu.
Tylko na to co mam czy lekka kapiel rozjasniajaca ?
Dziekuje
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 2005-11-05 02.26.10.jpg (92,4 KB, 9 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg 2005-11-05 02.26.24.jpg (85,1 KB, 14 za³adowañ)
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-25, 14:50   #627
angela_s85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomo¶ci: 70
czy dam radê taki odrost rozja¶niæ bez rozja¶niacza?

w za³±czniku dodajê zdjêcia moich w³osów. chcia³abym skoñczyæ z rozja¶niaczem, zacz±æ farbowaæ w³osy jedynie jakimi¶ jasnymi blondami. Moje pytanie - czy tak ciemny odrost pokryje farba tak, ¿eby nie wysz³y rude? jak± farbê mi polecacie ? bêdê wdziêczna za ka¿d± odpowied¼.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_9328.jpg (66,4 KB, 28 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg w³o.jpg (11,0 KB, 19 za³adowañ)
angela_s85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-25, 15:48   #628
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: czy dam radê taki odrost rozja¶niæ bez rozja¶niacza?

Cytat:
Napisane przez angela_s85 Poka¿ wiadomo¶æ
w za³±czniku dodajê zdjêcia moich w³osów. chcia³abym skoñczyæ z rozja¶niaczem, zacz±æ farbowaæ w³osy jedynie jakimi¶ jasnymi blondami. Moje pytanie - czy tak ciemny odrost pokryje farba tak, ¿eby nie wysz³y rude? jak± farbê mi polecacie ? bêdê wdziêczna za ka¿d± odpowied¼.
Raczej nie.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-25, 20:19   #629
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: czy dam radê taki odrost rozja¶niæ bez rozja¶niacza?

Cytat:
Napisane przez angela_s85 Poka¿ wiadomo¶æ
w za³±czniku dodajê zdjêcia moich w³osów. chcia³abym skoñczyæ z rozja¶niaczem, zacz±æ farbowaæ w³osy jedynie jakimi¶ jasnymi blondami. Moje pytanie - czy tak ciemny odrost pokryje farba tak, ¿eby nie wysz³y rude? jak± farbê mi polecacie ? bêdê wdziêczna za ka¿d± odpowied¼.
oj Kochana, toæ to poziom 1-2 tego odrostu jest. niestety ¿adna ja¶niejsza farba Ci go nie chwyci...

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

Cytat:
Napisane przez megi1828 Poka¿ wiadomo¶æ
Sie pospieszylam i nalozylam na odrosty 7.0 a po okolo 15-20 minutach na odrosty i na reszte 7.77 i to wszystko jeszcze wymieszalam poniewaz obawialam sie nierownosci. Sa duzo ciemniejsze i za bardzo brazowe, przesylam fotki, kamera slabej jakosci wiec nie wiem jak sie bedzie prezentowac. Jeszcze nie wiem co zrobie, jestem taka niezdecydowana, jesli chodzi o wybor koloru to moze z jasniejszym kolorkiem poczekam do wiosny a teraz ponosze ciemniejsze. Ale odcien to bym jeszcze zmienila, ten mi sie dosyc podoba z tego bloga:

http://www.blogsalvadordali.com/arch.../24951159.html

To jest seria do siwych Loreala ale nie gwarantuje pokrycja siwych powyzej 80% , pisze tez ze siwe trudno chwytaja rude wiec szkoda mi znow inwestowac w nowa emulsje Loreala, poszukam odpowiednikow Schwarzkopf Igora Royal poniewaz mam prawie litr emulsji.
Tu sa dwa kolory 7.35 zloty mahoniowy blond i 7.44 gleboki blond miedziany

czyli na pewno 50 % Igora 7.77 bo to jest gleboki blond miedziany i teraz musze szukac odpowiednika tego zlotego mahoniowego blondu.
Tylko na to co mam czy lekka kapiel rozjasniajaca ?
Dziekuje
Nonono, ³adnie sobie poradzi³a¶, dobrze wysz³o!
Co do dzia³ania dalej- chcesz mieszanki blondów na poziomie siódmym, u Ciebie widzê raczej szóstkê, szczególnie na tym drugim zdjêciu, w zwi±zku z czym teraz bym je ³adnie od¿ywi³a jaki¶ czas, potem zrobi³a lekk± k±piel i dopiero tê swoj± mieszankê, coby ju¿ pewnie wysz³o.
Aha, by³abym zapomnia³a- farba i oxydant nie musz± byæ tej samej marki.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-11-26, 01:23   #630
megi1828
Raczkowanie
 
Avatar megi1828
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomo¶ci: 42
Dot.: czy dam radê taki odrost rozja¶niæ bez rozja¶niacza?

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Nonono, ³adnie sobie poradzi³a¶, dobrze wysz³o!
Co do dzia³ania dalej- chcesz mieszanki blondów na poziomie siódmym, u Ciebie widzê raczej szóstkê, szczególnie na tym drugim zdjêciu, w zwi±zku z czym teraz bym je ³adnie od¿ywi³a jaki¶ czas, potem zrobi³a lekk± k±piel i dopiero tê swoj± mieszankê, coby ju¿ pewnie wysz³o.
Aha, by³abym zapomnia³a- farba i oxydant nie musz± byæ tej samej marki.
Dziekuje, jedna fotka jest z fleszem druga bez.

Ten kolorek podany w linku ( 2 zmieszane farby) to jest z serii Loreal Inoa i pisze ze zel koloryzujacy bez amoniaku i oxydant bez amoniaku to chyba nie moge polaczyc tego zelu bez amoniaku z oxydantem Igora ? Chyba jakas reakcja moze zajsc ? Boje sie.

Szukam Igory odpowiednika ale nic nie moge znalezc w kolorze mahoniowego blondu.

Boje sie zejsc na poziom 6, raz zeszlam to musialam ponownie dekoloryzowac, u mnie 6tka wychodzi ciemny braz a ja nie chce za ciemnego.
megi1828 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-11-14 10:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.