Koszty cywilnego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-24, 12:14   #1
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861

Koszty cywilnego.


Mam pytanie do Wizażanek, które brały ślub cywilny - ile Was ta przyjemność kosztowała?
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 16:27   #2
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Koszty cywilnego.

witam, ok 84 czy 86 PLN za znaczki skarbowe i to chyba wszystko)
Braliśmy ślub w UC w mieście gdzie się urodziłam więc ja nie potrzebowałam odpisu aktu urodzenia ale mój teraz już mąż musiał go zdobyć, choć miał oryginalny swój, ale juz podobno nieaktualny paranoja, muszą być na nowych aktualnych drukach. Rozumiem gdyby się zmieniało imię, nazwisko ba nawet płeć ale w takim przypadku kiedy w akcie urodzenia to samo co w dowodzie więc mogliby sobie darować, ale jak zwykle każdy musi zarobic to dodatkowo kosztowało ok 15 PLN, nie pamiętam dokładnie gdyż się tym nie zajmowałam. Generalnie koszty nie są duże.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:31   #3
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Koszty cywilnego.

Niezależnie czy bieżesz ślub cywilny czy konkordatowy państwu musisz zapłacić mniejwięcej tyle co pisze moja poprzedniczka. Natomiast nie wiem jak jest w twoim UC ale w moim świadka naciągnięto!!! na dodatkowe koszta o których wcześniej nikt nam nie mówił. Na początku i końcu ceremoni jakiś grajek o wątpliwym talencie zagrał nam marsz weselny...za który świadek musiał zapłacić 50 zł (oczywiście nikt nas się nie spytał czy wogóle chcemy by nam grano) :-(. Po uroczystosci ślubnej zwykle goście piją szampana, powiedziano nam ze jak przyniesiemy własny to nic nie płacimy ... nic bardziej mylnego po wszystkim znowu złapano świadka i za mycie kieliszków zapłacił 40 zł (zdzierstwo) a i oczywiście nie wypitych szampanów nam nie zwrócono bo to podobno pecha przynosi. Mój brat (bo on był świadkiem) za wszystko zapłacił i nic nie powiedził bo nie chciał nam psuć tego dnia (kochany ten mój brat)... no i to wszystkie koszty...
... w wielu UC zwykle gdzieś stoi jakiś fortepian (taka moda) i można poprosic kogoś (jak sie ma oczywiście) ze znajomych żeby zagrał wiele razy spotkałam sie z czymś takim ... i to był wtedy marsz wesely
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 19:37   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Koszty cywilnego.

pozwolenie-75 zł , odpisy aktów urodzenia (my oboje braliśmy ślub w miejscu urodzenia i BYŁY potrzebne) 2 x 20zł
Takich drobiazgów jak muzyka , szampan czy fotograf nie wliczam.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 07:09   #5
joasia25
Raczkowanie
 
Avatar joasia25
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 248
Dot.: Koszty cywilnego.

Braliśmy ślub w ubiegłym miesiącu, pozwolenie ok 85 PLN.
Na szczęscie nikt nam nie przygrywał z zaskoczenia leciała muzyczka w tle, przynieśliśmy swoje szampany, gdyż za swoje kazali płacić do 20 PLN (więc niezły narzut), za mycie 20 PLN, i oddali 1 pełną butelkę, która została. Innych kosztow nie było.
joasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 07:23   #6
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Koszty cywilnego.

Dzięki za odpowiedzi dziewczyny Pytanie było bardziej z ciekawości, bo i tak biorę konkordatowy, ale chciałam mieć rozeznanie
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 18:18   #7
Kancia
Zakorzenienie
 
Avatar Kancia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 656
Dot.: Koszty cywilnego.

to może ja sie podepne czy ktoras z Was kochane wizazanki mogłaby opisac jak przebiega ślub cywilny Jestem panikarą zostało mi 4 dni i chciałabym wiedzieć co mnie czeka
Kancia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-02, 22:58   #8
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Koszty cywilnego.

wiadomo że odpis z aktu urodzenia jest ważny przez 3 miesiące,chcemy z TŻem zarezerwować termin na lipiec przyszłego roku,czy to nie za wcześnie?
I jak z tym odpisem? Bede musiała przedstwic go teraz przy rezerwacji daty czy na trzy miesiące przed ślubem?
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-03, 06:02   #9
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Dot.: Koszty cywilnego.

Cytat:
Napisane przez Kancia
to może ja sie podepne czy ktoras z Was kochane wizazanki mogłaby opisac jak przebiega ślub cywilny Jestem panikarą zostało mi 4 dni i chciałabym wiedzieć co mnie czeka
bardzo prosto!
O godzinie na którą było wszystko umówione pani urzędniczka zaczyna uroczystość, ma swój kilkuminutowy wstęp (zależy od urzędu, bo niektóre lubią sie rozdadać) na temat instytucji małżeństwa.
Nasstępnie wszyscy wstają!
Oboje przysięgacie - najpierw pani młoda, potem pan mody, póżniej następuje wymiana obrączek (lepiej gdy leżą we wczesniej przygotowanym miejscu niż plataja sie w kieszeniach swiadków).
Pani urzedniczka zaprasza was do podpisania aktu i zakańcza cała uroczustość - wręcza wam jeszze 3 odpisy aktu małżeństwa i sklada życzenia!
I tyle
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 23:42   #10
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Koszty cywilnego.

up
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 23:58   #11
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Koszty cywilnego.

Witam
Mieszkam za granica , moj TZ w polsce. Chcemy jeszcze tego lata wziasc slub cywilny. TZ potrzebuje zaswiadczenie czy pozwolenie (nie wiem jak to sie nazywa) ze moze wziasc slub( nie wiem czy to w polsce tez jest potrzebne czy tylko jak sie bierz slub za granica). Nie wiecie moze ile to kosztuje?
Pozdrawiam
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-05, 12:14   #12
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Koszty cywilnego.

Nas kosztowało 85 zł za znaczki plus koszt małego przyjęcia w gronie rodzinnym. Ślub kościelny i wesele mamy we wrześniu.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-05, 12:33   #13
Suarti
Zadomowienie
 
Avatar Suarti
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 189
Dot.: Koszty cywilnego.

Kasiulko co kosztowalo Was 85 zl? My slub bedziemy brac w niemczech, mi chodzi tylko o koszt tego zaswiadczenie(czyzby ono kosztowalo az 85 zl?)
Pozdrawiam
Suarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.