Nowy dział w Recenzjach kosmetyków - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-11, 16:20   #1
dida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 503

Nowy dział w Recenzjach kosmetyków


Mam propozycję na dodanie działu w recanzjach pt. KURACJE. Można by tam opiniowac wszelkiego rodzaju zabiegi u kosmetycznek. lekarzy, jak i przygotowane mikstury - np. tonik BHA. Byłby szybki i łatwy dostęp do informacji (w tej chwili trzeba szukac po forum). Co sądzicie Drodzy Panstwo?
dida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:29   #2
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Pytanie przeniosłem na techniczne dla KWC
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:35   #3
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez dida Pokaż wiadomość
Mam propozycję na dodanie działu w recanzjach pt. KURACJE. Można by tam opiniowac wszelkiego rodzaju zabiegi u kosmetycznek. lekarzy, jak i przygotowane mikstury - np. tonik BHA. Byłby szybki i łatwy dostęp do informacji (w tej chwili trzeba szukac po forum). Co sądzicie Drodzy Panstwo?
Ja jestem na nie. Dlaczego? Bo nieraz do wykonania jakiegoś zabiegu, który nazywa się tak samo, dwie różne kosmetyczki używają różnych specyfików. Bo różne gabinety pracują na różnych preparatach. Bo jakość wykonywanej usługi, chociażby wykonywanej przy użyciu tych samych specyfików, może różnić się ze względu na kompetencje osoby wykonującej zabieg.
To samo tyczy się lekarzy. Aby taki katalog był obiektywny, należałoby wypełnić masę rubryczek nt. miejsca wykonania, osoby wykonującej etc. co jest bez sensu, bo szansa, że co najmniej kilkanaście Wizażanek korzysta z usług pani Joasi z salonu 'Joasia Beauty' jest minimalna A przy jednej, dwóch ocenach, trudno o obiektywizm.
Co zaś się tyczy kosmetyków robionych, to o ile mnie pamięć nie myli jest już miejsce na wizażu gdzie ocenia się np. maskę aspirynową czy serum Basi Kwiatkowskiej

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:17   #4
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Mogę się podpisać pod powyższą opinią - KWC zawiera kosmetyki do samodzielnego użycia, więc porównywalne. Zabiegów w różnych salonach nijak nie da sie porównać, za dużo zmiennych.
O kuracjach u lekarzy w ogóle nie ma mowy - nie przyjmujemy do KWC produktów o statusie leku, więc zabiegów przeprowadzanych przez dermatologów również nie.
Samodzielnie robione kosmetyki to również za dużo zmiennych (kwestia odważenia proporcji, higieny przy wykonaniu).
Podsumowując:
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-03, 23:26   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

a ponadto byla kiedys koncepcja (ktora raczej przetrwala), zeby na wizazu nie recenzowac lekow. Leki powinny byc zawsze z konsultacja z lekarzem.
To jest forum o kosmetykach i niech takie pozostanie wiec jezeli kosmetyk ma w nazwie kuracja, ale nie jest lekiem a kosmetykiem, to znaczy ze dzialanie ma pielegnacyjne, a nie lecznicze - wiec powinno znajdowac sie wsrod innych pielegnacyjnych.
jezeli preparat ma w nazwie kuracja, bo faktycznie jest lekiem, to wogole nie powinien byc wsrod kosmetykow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 08:05   #6
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
Mogę się podpisać pod powyższą opinią - KWC zawiera kosmetyki do samodzielnego użycia, więc porównywalne. Zabiegów w różnych salonach nijak nie da sie porównać, za dużo zmiennych.
O kuracjach u lekarzy w ogóle nie ma mowy - nie przyjmujemy do KWC produktów o statusie leku, więc zabiegów przeprowadzanych przez dermatologów również nie.
Samodzielnie robione kosmetyki to również za dużo zmiennych (kwestia odważenia proporcji, higieny przy wykonaniu).
Podsumowując:
Potwierdzam - nie i nie. Zbyt duże ryzyko, że ktoś zastosuje kurację, która narobi olbrzymich szkód...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 10:23   #7
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Ja sie podczepię i poproszę o coś o czym juz przebąkiwałam gdzieś na forum technicznym. Prosiłabym o rozpatrzrenie utworzenia podkategorii : Włosy Kręcone w działach: Włosy: Pielęgnacja - odżywki oraz Włosy: Pielęgnacja - szampony. Kiedyś w gole nie wiadomo bylo co począć z kręconymi włosami bo nic na rynku nie było a nieposkromione loki doprowadzały do obłędu. Teraz chyba producenci zauważyli nisze i wypuszczają lawinowo całe serie nowych kosmetykow do kręconych włosow - to naprawde super ale nie wiadomo na co sie zdecydować Prosiłabym o utworzenie takich 2 podkategorii - myśle że to bardzo ułatwi nawigacje i orientacje w coraz wiekszym gąszczu kosmetykow do loków.
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-18, 15:07   #8
infante
Zadomowienie
 
Avatar infante
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 659
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
Ja sie podczepię i poproszę o coś o czym juz przebąkiwałam gdzieś na forum technicznym. Prosiłabym o rozpatrzrenie utworzenia podkategorii : Włosy Kręcone w działach: Włosy: Pielęgnacja - odżywki oraz Włosy: Pielęgnacja - szampony. Kiedyś w gole nie wiadomo bylo co począć z kręconymi włosami bo nic na rynku nie było a nieposkromione loki doprowadzały do obłędu. Teraz chyba producenci zauważyli nisze i wypuszczają lawinowo całe serie nowych kosmetykow do kręconych włosow - to naprawde super ale nie wiadomo na co sie zdecydować Prosiłabym o utworzenie takich 2 podkategorii - myśle że to bardzo ułatwi nawigacje i orientacje w coraz wiekszym gąszczu kosmetykow do loków.
Ja jaknajbardziej podpisuję się pod tym
Licze ogromnie ze takowy dział powstanie
__________________
  • zrzucić oponkę
  • troska o włosy
  • rozwój intelektualny
  • mniej narzekania
infante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 17:19   #9
fatim
Rozeznanie
 
Avatar fatim
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 757
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
Ja sie podczepię i poproszę o coś o czym juz przebąkiwałam gdzieś na forum technicznym. Prosiłabym o rozpatrzrenie utworzenia podkategorii : Włosy Kręcone w działach: Włosy: Pielęgnacja - odżywki oraz Włosy: Pielęgnacja - szampony. Kiedyś w gole nie wiadomo bylo co począć z kręconymi włosami bo nic na rynku nie było a nieposkromione loki doprowadzały do obłędu. Teraz chyba producenci zauważyli nisze i wypuszczają lawinowo całe serie nowych kosmetykow do kręconych włosow - to naprawde super ale nie wiadomo na co sie zdecydować Prosiłabym o utworzenie takich 2 podkategorii - myśle że to bardzo ułatwi nawigacje i orientacje w coraz wiekszym gąszczu kosmetykow do loków.
zgadzam sie z dziewczynami...na temat wlosow prostych-ich pielegnacji,stylizacji itp. jest tysiace postow...moze uzyje dosc mocnego slowa,ale jest to po czesci dyskryminacja posiadaczek kreconych wlosow(wiekszosc postow jest odsylana do jednego tematu ;/)
__________________
kg: 54 - 53 - 52 - 51 - 50 - 49 Proszę o porady jak schudnąć na PW
Chcę mieć dziecko - piękne i zdrowe
<a href="http://www.slubneiweselne.com.pl/slider/show/277fb6c356917723091e8b36a 7cc42db" rel="nofollow" target="_blank">Mój suwaczek w portalu ŚlubneiWeselne.com.pl</a>
fatim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-18, 17:40   #10
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez fatim Pokaż wiadomość
zgadzam sie z dziewczynami...na temat wlosow prostych-ich pielegnacji,stylizacji itp. jest tysiace postow...moze uzyje dosc mocnego slowa,ale jest to po czesci dyskryminacja posiadaczek kreconych wlosow(wiekszosc postow jest odsylana do jednego tematu ;/)
Ciesze się ze ktos o tym wspomniał bo nie śmiałam prosić Sama korzystam z serwisu naturalycutly.com całościowo poswieconemu loczkom Kręcone włosy to strasznie wymagające bestie ale jak sie o nie porządnie zadba przynoszą maaaase radości. Uważam że podforum byłoby pomocne i wprowadzilo troche porządku na fryzjerce. To troche niesprawidliwe że lokom poświęcony jest tylko jeden wątek na fryzjerskim, nawet nie chce sie tego czytać - wszystko za przeproszeniem naćkanie w jednym miejscu. Stąd apel o utworzenie podforum dla kręconych włosów. Jestem przekonana że inne wizażanki chetnie pomoga w uprządkowaniu wątków o lokach
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-19, 11:33   #11
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
Stąd apel o utworzenie podforum dla kręconych włosów.
Podforum czy podkategorię? Aktualnie mamy dużo pracy związanej z porządkowaniem KWC. Jak się z tym uporamy, przedyskutujemy powstanie takiej podkategorii bądzcie cierpliwe. Dzięki za link, ja też mam kręcone włosy, zajrzę sobie tam w wolnej chwili
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-19, 12:43   #12
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
Podforum czy podkategorię?
W sumie i to i to byłoby przydatne

(a tu ów link już poprawny http://www.naturallycurly.com/home/about_us.php)
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:24   #13
milusia177
Raczkowanie
 
Avatar milusia177
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 339
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

jestem jak najbardziej ZA, bo sama jestem posiadaczka loczkow...z ktorymi nieraz sa klopoty
pozdrawiam i licze,ze powstanie takie podforum czy podkategoria
milusia177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-20, 20:37   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Też bym się ucieszyła, jakby takię zakręcone podkategorie powstały
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:24   #15
larisa
Raczkowanie
 
Avatar larisa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 31
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
Prosiłabym o rozpatrzrenie utworzenia podkategorii : Włosy Kręcone w działach: Włosy: Pielęgnacja - odżywki oraz Włosy: Pielęgnacja - szampony.
podpisuję się pod prośbą
larisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-21, 19:31   #16
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Dziewczyny, zróbcie w tym wątku zestawienie listę kosmetyków curly w szamponach i odżywkach. Uczciwie powiem, że ponizej 30-40 szt w każdej z kategorii nie mamy nawet co podchodzić z prośbą do Zło dodanie nowej kategorii to trudna operacja i niebezpieczna dla stabilności bazy, więc Zlo z dużą niechęcią się za to bierze
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-27, 22:31   #17
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

Cóż, obawiam sie ze na dany moment w bazie nie bedzie tyle produktów - tak po 20 sie uzbiera w każdej - sporo nowości (nie tylko tegorocznych )nie jest umieszczonych. Nie wiedziałam ze to stwarza taki problem bo widziałam kategorie mniejszą liczbą produktow.
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 21:40   #18
torunskagwiazda
Raczkowanie
 
Avatar torunskagwiazda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 305
Dot.: Nowy dział w Recenzjach kosmetyków

podciągam,bo wpadłam na podobny pomysł co autorka wątku.Napewno byłoby bardziej przejrzyscie gdyby mozna było opiniowac zabiegi kosmetyczne na kwc.
I tak naprzykład w dziale ZABIEGI
moznaby stworzyc podkategorie
CIAŁo-nawilżające(jakies maski czekoladowe itp)
-ujędrniające
-antycellulit
TWARZ-nawilżające
-przeciwzmarszczkowe
-antytrądzikowe
-przeciw przebarwieniom

moznaby tez stworzyc cos jak kwc,tylko dotyczące zabiegów wszech czasów ;Pnie musiałoby sie to wiązac z ocenami w gwiazdkowej skali.osoba czytająca takie recenzje sama wysunełaby wnioski, o którym wiekszosc pisze ze działa a o ktorym ze nie
Byłoby to o niebo łatwiejsze do przeglądania niż fora.
__________________
My.Dzieci Indygo.

kosmetyczny:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=7899132

ciuszkowy:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=7899145


torunskagwiazda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:01.