tabletki anty bez badań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-06, 20:58   #1
Anastasia21
Raczkowanie
 
Avatar Anastasia21
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 57

tabletki anty bez badań


Witam, tabletki antykoncepcyjne zażywam już od dawna, odkąd miałam 17 lat. Wówczas nie byłam do końca wszystkiego świadoma, po prostu udałam się z mamą do jej lekarza i wypisał mi pierwsze lepsze opakowanie, bez żadnych badań, niczego.

Okazało się że tabletki były dobrze dopasowane, tzn mam na myśli brak skutków ubocznych. Nie zauważyłam żadnej negatywnej reakcji mojego organizmu na te hormony. Zastanawia mnie tylko z biegiem czasu jedno: Czy takie tabletki dopasowane na podstawie przypadku nie wpływają negatywnie na mój organizm? Nawet jeśli czuję się po nich dobrze? Mój pan ginekolog jest nieprzyjemnym mężczyzną który nawet sam cytologii nie zaproponuje, ale chodzę do niego tylko ze względu na to że jako jedyny w mieście przyjmuje bez zapisów. Jednak zaczęłam rozmyślać nad zmianą. Co uważacie? Jest sens zmieniać tabletki po których nie mam skutków ubocznych tylko dlatego, że zaczęłam je zażywać bez uprzednich badań hormonalnych?
Anastasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 06:56   #2
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: tabletki anty bez badań

Cytat:
Napisane przez Anastasia21 Pokaż wiadomość
Witam, tabletki antykoncepcyjne zażywam już od dawna, odkąd miałam 17 lat. Wówczas nie byłam do końca wszystkiego świadoma, po prostu udałam się z mamą do jej lekarza i wypisał mi pierwsze lepsze opakowanie, bez żadnych badań, niczego.

Okazało się że tabletki były dobrze dopasowane, tzn mam na myśli brak skutków ubocznych. Nie zauważyłam żadnej negatywnej reakcji mojego organizmu na te hormony. Zastanawia mnie tylko z biegiem czasu jedno: Czy takie tabletki dopasowane na podstawie przypadku nie wpływają negatywnie na mój organizm? Nawet jeśli czuję się po nich dobrze? Mój pan ginekolog jest nieprzyjemnym mężczyzną który nawet sam cytologii nie zaproponuje, ale chodzę do niego tylko ze względu na to że jako jedyny w mieście przyjmuje bez zapisów. Jednak zaczęłam rozmyślać nad zmianą. Co uważacie? Jest sens zmieniać tabletki po których nie mam skutków ubocznych tylko dlatego, że zaczęłam je zażywać bez uprzednich badań hormonalnych?
Nie wiem, ile masz lat teraz, a co za tym idzie - od jak dawna bierzesz tabletki.
Zmieniać ich nie ma sensu, ale jeśli bierzesz już tabletki kilka lat, to warto zrobić podstawowe badania z krwi - morfologię, testy na wątrobę, testy na krzepliwość krwi. Te dwa ostatnie są ważne przy tabletkach, bo ani przy obciążeniu wątroby, ani przy złych wynikach krzepliwości, nie powinno się kontynuować brania tabletek. Więc ja bym tyle sprawdziła chociaż Ale jak wyniki wyjdą prawidłowe, to nie ma co zmieniać czegoś, co jest dobre.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 09:54   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: tabletki anty bez badań

Zdrowym kobietom, które nie mają żadnych objawów wskazujących na zaburzenia hormonalne, tabletki zapisuje się bez zlecania badań na hormony. Można zrobić morfologię, krzepliwość, enzymy wątrobowe, ale hormonów się nie sprawdza. Konieczność wykonania badań hormonalnych przed przepisaniem antykoncepcji to bzdura.
Jeśli tabletki działają i czujesz się dobrze to nic nie zmieniaj.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 16:27   #4
Anastasia21
Raczkowanie
 
Avatar Anastasia21
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 57
Dot.: tabletki anty bez badań

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Zdrowym kobietom, które nie mają żadnych objawów wskazujących na zaburzenia hormonalne, tabletki zapisuje się bez zlecania badań na hormony. Można zrobić morfologię, krzepliwość, enzymy wątrobowe, ale hormonów się nie sprawdza. Konieczność wykonania badań hormonalnych przed przepisaniem antykoncepcji to bzdura.
Jeśli tabletki działają i czujesz się dobrze to nic nie zmieniaj.
Poważnie? Wszystkie moje znajome chodzące prywatnie do ginekologa miały zlecane badania i dopasowywane według tego tabletki. Poza tym dużo naczytałam się właśnie na różnych forach, że tabletki przepisywane "na oko" są szkodliwe itp. itd.
Dzięki za Wasze odpowiedzi ogólnie, co do wieku to mam 21 lat, czyli tabletki biorę od 4lat. Ogólne badania krwi miałam robione niedawno, wszystko w normie, ale jeśli chodzi o wątrobę jest to bardzo dobry pomysł. Dzięki.
Anastasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 20:54   #5
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: tabletki anty bez badań

Cytat:
Napisane przez Anastasia21 Pokaż wiadomość
Poważnie? Wszystkie moje znajome chodzące prywatnie do ginekologa miały zlecane badania i dopasowywane według tego tabletki. Poza tym dużo naczytałam się właśnie na różnych forach, że tabletki przepisywane "na oko" są szkodliwe itp. itd.
Dzięki za Wasze odpowiedzi ogólnie, co do wieku to mam 21 lat, czyli tabletki biorę od 4lat. Ogólne badania krwi miałam robione niedawno, wszystko w normie, ale jeśli chodzi o wątrobę jest to bardzo dobry pomysł. Dzięki.
Ogólnie badania wykonuje się tylko po to, by sprawdzić, czy kobieta w ogóle może przyjmować tabletki. I z reguły są to badania enzymów wątrobowych i krzepliwości krwi.
Jeżeli pojawiają się zaburzenia hormonalne, lekarz może zbadać hormony i jeśli badania wykażą np. podwyższony poziom androgenów, wtedy lekarz celuje w tabletki zawierające substancje typowo antyandrogenne, np. octan cyproteronu, czy dienogest.
Ale tak jak koleżanki pisały - u zdrowych kobiet tabletki dobiera się metodą prób i błędów.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 13:53   #6
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: tabletki anty bez badań

Cytat:
Napisane przez Anastasia21 Pokaż wiadomość
Poważnie? Wszystkie moje znajome chodzące prywatnie do ginekologa miały zlecane badania i dopasowywane według tego tabletki. Poza tym dużo naczytałam się właśnie na różnych forach, że tabletki przepisywane "na oko" są szkodliwe itp. itd.
Dzięki za Wasze odpowiedzi ogólnie, co do wieku to mam 21 lat, czyli tabletki biorę od 4lat. Ogólne badania krwi miałam robione niedawno, wszystko w normie, ale jeśli chodzi o wątrobę jest to bardzo dobry pomysł. Dzięki.
Niestety prywatnie lekarz mógł równie dobrze wyłudzić pieniądze, przepisując badania hormonów, bo to jednak duży koszt (ja wiele lat temu płaciłam ponad 200 zł za swój "zestaw", teraz pewnie drożej). Jeśli nie ma podejrzenia zaburzeń hormonalnych, to nie ma takiej potrzeby i sam mi to ginekolog powiedział, jak zaczynałam brać tabletki i zapytałam, czy nie są takie badania potrzebne (wcześniej miałam z innych powodów robione)


A oprócz zbadania enzymów, dorób sobie też badania na krzepliwość krwi, bo przy podstawowych badaniach na pewno nie było tego w komplecie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-14, 16:28   #7
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: tabletki anty bez badań

Też się kiedyś zastanawiałam, jak to jest z tymi badaniami przed rozpoczęciem brania tabletek - dwa lata temu przeszłyśmy się razem z przyjaciółką do ginekologa z zamysłem rozpoczęcia antykoncepcji hormonalnej. Mnie ginekolog zlecił badania hormonów, koleżance po prostu zapisał "pierwsze lepsze" tabletki. Rozkminiałyśmy potem, dlaczego. Później doszłam do wniosku, że to pewnie dlatego, że przyjaciółka powiedziała mu po prostu, że chce zacząć brać tabletki, ja jeszcze powiedziałam mu o nieregularnych cyklach, stąd też pewnie to skierowanie na badania się pojawiło.
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-14 17:28:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.