Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków.Wätek zbiorczy - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-01, 21:56   #961
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

[1=4a349ea4670ca1783174937 5b78de87f8867430c_61aea40 289c64;8852857]Witam,
Również chciałabym wrócić do naturalnego koloru włosów, czyli blondu, dość jasnego. Farbowałam włosy przez jakieś dwa lata na czarno, trwałymi farbami. Są długości do brody, a mam zamiar je ściąć na krótko. Chcę przy tym rozjaśnić je do blondu, bo nie mogę patrzyć na odrosty i moje pytanie brzmi - czy można to zrobić bez dekoloryzacji?
Wszystko oczywiście będę robić u fryzjera, ale wolę wywiedzieć się wcześniej, bo ma zapchane terminy.
Proszę o rzetelną odpowiedź.
Pozdrawiam, conn.[/QUOTE]
To ja Ci od razu powiem, ze wlosow farbowanych na czarno napewno nie rozjasni zadna farba, wiec trzeba je zdekoloryzowac, rozjasnic czy jakby tego nie nazwac. Niestety czarna farbe bardzo trudno sie usuwa i robiac to trzeba sie przygotowac na rozne dziwne efekty typu: zoltopomaranczowy kolor, nawet wpadajacy w czerwien. Ale mysle, ze fryzjer bez problemu sobie poradzi, tym bardziej na takich krotkich wloskach.
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 06:54   #962
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Eowina1818 Pokaż wiadomość
Cześć i czołem ;-)

Czytam i czytam ten wątek i szczerze powiem, ze podziwiam Was! Ostatnio nachodzi mnie myśl, że chciałabym znów mieć włosy w naturalnym kolorze. jednak boje się, ze przez ciągłe malowanie mój kolor będzie dużo ciemniejszy i brzydki
Kiedyś to miałam ciemny blond, wiele osób chwaliło moje włosy, że są błyszczące jak z reklamy szamponu. Ale mi zawsze wydawały się takie nijakie. Teraz są już dużo bardziej charakterystyczne jednak nie są już tak zdrowo wyglądające i błyszczące.
Zastanawiam się czy lepiej mieć charakterystyczny mocny kolor czy raczej zdrowo wyglądające i błyszczące włosy? Oraz zastanawiam się, czy naturalny kolor byłby obecnie równie ładny jak kiedyś

Zdjęcia:
1. naturalne włosy
2. obecne
Jestes sliczna, wiec na pewno w jednych i drugich Ci ladnie, jednak Twoj kolor po farbowaniu jest duzo brzydszy niz naturalny. Moim zdaniem powrot do natury jak najbardziej wskazany, Twoja porcelanowac buzka bedzie pieknie wygladac w naturalnym, ciemnym blondzie Piekny kolor, struktura wlosa. Warto o to powalczyc, szkoda niszczyc farbami.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 07:57   #963
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

wciąż się zastanawiam czy wracać do swojego blondu z miedzi. uzyskać to chciałam dzięki masce z rumianku, a potem nałożyć farbę, ale nie wiem czy chcę!
dziewczyny po jakim czasie wskazane jest skończenie farbowania?
od ponad roku mam nienaturalny kolor - przez pół roku używałam szaponetek, już z 3 czy 4 razy nakładałam stałą farbę.
nie umiem ocenić kondycji włosa, bo nie jest tak źle, ale chciałabym wiedzieć po jakim czasie mniej wiecej wskazany jest powrót do naturalnego koloru?

dziękuję z góry za odp
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 08:48   #964
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez path666 Pokaż wiadomość
podziwiam za odwage- tzn scięcie... ja tego nie zrobie bo szkoda mi wlosow i wszyscy uwazaja ze to zly pomysl by zrobic ciach:| pomecze sie..moze zejdzie-chociaz w to nie wierze....
//wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia

Dziękuję...


Wiesz ja pomyślałam raz kozie śmierć Albo będzie ładnie albo.... odrosną i tyle

A od miesiąca trzymałam w torebce wycięte z gazety zdjęcie fryzurki jaką chcę.. Poszłam i obcięłam i nie żałuje ani trochę.

A mój małżonek, który wcześniej zarzekał się że wyśle mnie na rok albo 2 do mojej mamy stwierdził że mam świetną fryzurkę i wiecznie by mi we włoskach teraz "gmerał"




A odrostów mam .... 1 cm W grudniu będą własne...
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:43   #965
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

ja wam powiem tak, miałam na głowie chyba już całą paletę barw od najciemniejszego czarnego po blond i wszystkie odcienie pomiędzy...i nigdy nie pozbędziecie się farby z włosów do póki nie zetniecie ich. Można delikatnie po trochu albo tak jak ja- raz drastycznie. Odrastają szybko, jestem może rok po cięciu prawie na chłopca i mam włosy po ramiona- zdrowe ładne lśniące ze swoim kasztanowym naturalnym kolorem. Były by pewnie dłuższe ale zapuszczając je wolałam dbac o fajne fasony na każdej długości. Trzymałam się delikatnie wersji na pazia przez co do modelowania wystarczyły trzy minuty suszarki i mierzwienia włosów ręką. cały czas miałam grzywkę po bokach- nie taką równą na czole- teraz jestem na etapie opaski, czasem robię koczki ze wsuwkami. Skończyły się problemy z wypadaniem włosów, z połyskiem, z łamliwością. Farbowanie uzależnia, ale dzięki temu doceniłam swoje naturalne. Polecam ten drastyczny środek- bo nie jest to rok wycięty z życiorysu, czasem może nawet potrzebujemy takiej zmiany? a jest dużo krótkich kobiecych fasonów
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:56   #966
dyta19
Raczkowanie
 
Avatar dyta19
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 450
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Czytam i czytam wasze wypowiedzi , też mam zniszczone włosy ostatnio farbowałam okolo misiac temu na blond popielaty, i to był błąd . Masakra wyapdaja i łamią się i jeszcze moje dziecko ,które uwielbia mnie ciągać za włosy
W w maju maiałam już odrost prawie 7 cm i poszłam do fryzjerki, ściąć grzywkę i ona do mnie,ze ładnie by mi w blondzie na wakacje było i tak zrobiłam se blond pasemka i skonczyło się moje hodowanie

Myślę, że zacznę hodować, tylko ja mam taki problem,ze mi rosną około 1 cm na miesiąc i czekanie jest okropne. I jeszcze wszyscy mi mówią,że lepiej w blondzie niż naturalnym
dyta19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 12:46   #967
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
a ja już 1 krot znowu ..w stronę naturalnych zrobiłam..

W sobotę miałam ślub a dziś z rana ..do fryzjerki i.. ciach ciach i.. króciusieńkie włosy mam i to po raz 1 w życiu a czuję się w nich wspaniale!!!
Gratuluję!
Życzenia szczęścia na nowej drodze życia - żebyście zawsze byli tacy szczęśliwi i żebyście się kochali całe życie tak mocno jak teraz (a nawet bardziej)
Gratuluję też podjętej decyzji o ścięciu włosków

Może wkleiłabyś jakieś fotki, żebym mogła Cię zobaczyć?? A jak nie chcesz wklejać swoich to może chociaż zdjęcie tej fryzurki?

[1=4a349ea4670ca1783174937 5b78de87f8867430c_61aea40 289c64;8852857]Witam,
Również chciałabym wrócić do naturalnego koloru włosów, czyli blondu, dość jasnego. Farbowałam włosy przez jakieś dwa lata na czarno, trwałymi farbami. Są długości do brody, a mam zamiar je ściąć na krótko. Chcę przy tym rozjaśnić je do blondu, bo nie mogę patrzyć na odrosty i moje pytanie brzmi - czy można to zrobić bez dekoloryzacji?
Wszystko oczywiście będę robić u fryzjera, ale wolę wywiedzieć się wcześniej, bo ma zapchane terminy.
Proszę o rzetelną odpowiedź.
Pozdrawiam, conn.[/quote]Tak jak Ci już dziewczyny napisały bez dekoloryzacji nic nie zdziałasz a zdajesz sobie chyba z tego sprawę jak taki zabieg niszczy włosy.
Ja też mam naturalny blond i przez rok farbowałam na czarno - kiedy postanowiłam wrócić do naturalnych (bo strasznie zniszczyłam i zaczęły wypadać) nie miałam innego wyjścia jak powoli obcinać włosy, miałam do ramion, co miesiąc kilka centymetrów aż w końcu obcięłam na krótko (teraz mam ok 7cm) i mam już praktycznie swoje. Bardzo ciężko było mi obciąć tak krótko, ale stwierdziłam, ze wolę mieć już krótkie niż blond odrosty do połowy głowy a reszta włosów czarna
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 13:28   #968
dagirll
Wtajemniczenie
 
Avatar dagirll
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 716
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Ja znowu proboje odpuści wlosy ,sciemnilam swoja platyne ,odrost chyba milimetrowy dopiero ,prawie nie widoczny ..Musze , nie chce wcale miec swojego koloru ,nie podobaja mi sie naturalne moje wlosy ,ale mam juz tak znisczone wlosy i tak ich dosyc ,ze odpuszczam ,a pozniej powoli wroce do swojego ukochanego blondu Swój mam taki ciemny blond ..Jak wtrzymam ,to za pare miesiecy wkleje fotki.. Juz nawet zaczelam sie zastanawiac czy ich nie sciac ,ale nie jest mi dobrze z krotszymi wlosami ..Oj nie... Pozdrawiam Was dziewczeta odpuszczajace wlosy i zycze powodzenia
__________________







dagirll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 14:27   #969
kate0109
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 426
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

dla mnie najgorsze to jest wychodzenie do ludzi jak to mowia z takimi odrostami. Wstydze sie jak ktos na mnie patrzy, ciekawe co sobie o mnie mysla.pewnie ze nie mam lusterka w domu i sie nie widze jak wygladam a nie wiecie moze czy mozna czyms przyspieszyc porost włosów zeby jakos szybciej rosly??ja chcę juz miec swoje kłaczki
kate0109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 15:31   #970
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

witam, bardzo chcialabym miec znow swoj naturalny kolor, ktory bardzo mi sie podoba, ale mam sporo siwych wloskow (mam 23 lata), dlatego waham sie czy farbowac czy nie. Czytajac ten watek mam wiecej motywacji aby wrocic do naturalnych wloskow
A to moje wlosy, ostatnio farbowane na poczatku sierpnia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC04814.JPG (114,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04815.JPG (130,7 KB, 55 załadowań)
301185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 17:40   #971
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

No to Cie pociesze- ja mam 24lata i pelno siwych, a swoje mam bardzo ciemne, wiec strasznie widac te siwe. Mam juz spore odroty- takie pieciomiesieczne. Wreszcie sie wkurzylam i jutro ide je farbowac na naturalny jasny braz do fryzjera. Bardzo lubie ten naturalny kolor i chcialabym go miec, ale siwe przerazaja mnie Polecam jak juz bys nie chciala chodzic z siwymi zrobic je na naturalny kolor, zblizony do Twojego u dobrego fryzjera, roznicy nawet nie bedzie widac tzn. ze farbowane
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 17:41   #972
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
No to Cie pociesze- ja mam 24lata i pelno siwych, a swoje mam bardzo ciemne, wiec strasznie widac te siwe. Mam juz spore odroty- takie pieciomiesieczne. Wreszcie sie wkurzylam i jutro ide je farbowac na naturalny jasny braz do fryzjera. Bardzo lubie ten naturalny kolor i chcialabym go miec, ale siwe przerazaja mnie Polecam jak juz bys nie chciala chodzic z siwymi zrobic je na naturalny kolor, zblizony do Twojego u dobrego fryzjera, roznicy nawet nie bedzie widac tzn. ze farbowane
A nie wolalabys zafarbowac ich henna? Mieszanki henny i indygo pozwola osiagnac braz, pokrywaja w pelni siwe wlosy i dzialaja na nie jak bardzo dobra odzywka.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 17:49   #973
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
A nie wolalabys zafarbowac ich henna? Mieszanki henny i indygo pozwola osiagnac braz, pokrywaja w pelni siwe wlosy i dzialaja na nie jak bardzo dobra odzywka.
Ja jakos boje sie henny hmmm tyle sie nasluchalam w zyciu, ze wychodza po niej zielone wlosy A poza tym chyba paleta jest dosc skromna. Umowilam sie do mojej fryzjerki, ona napewno nic ni 'schrzani'. Musi mi z koncowek wyprac najpierw kolor, bo chce zimny odcien brazu, a mam troche mahoniowe. A jak ta henna dziala wogole?
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:07   #974
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
Ja jakos boje sie henny hmmm tyle sie nasluchalam w zyciu, ze wychodza po niej zielone wlosy A poza tym chyba paleta jest dosc skromna. Umowilam sie do mojej fryzjerki, ona napewno nic ni 'schrzani'. Musi mi z koncowek wyprac najpierw kolor, bo chce zimny odcien brazu, a mam troche mahoniowe. A jak ta henna dziala wogole?
Dziala tak jak Ci napisalam. Mozesz robic dowolne mieszanki i da sie uzyskac chlodne odcienie. Moim zdaniem to lepsza inwestycja niz farby do wlosow.

www.mazidla.com - wpisz henna i zajrzyj do tabeli proporcji mixow kolorystycznych
www.hennaofhair.com
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:20   #975
301185
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 509
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

na chwile obecna jestem zdecydowana wrocic do naturalnego koloru, nawet tych pare siwych wlosow mnie nie przeraza, za miesiac ide na wesele, tylko jak mam sie pokazac z takimi odrotami musze oprzec sie pokusie farbowania
301185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:56   #976
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dziala tak jak Ci napisalam. Mozesz robic dowolne mieszanki i da sie uzyskac chlodne odcienie. Moim zdaniem to lepsza inwestycja niz farby do wlosow.

www.mazidla.com - wpisz henna i zajrzyj do tabeli proporcji mixow kolorystycznych
www.hennaofhair.com
Dzieki, zaraz popatrze. Pozdrawiam
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:09   #977
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Chyba wypróbuję tej henny z tej strony Ta z venity tylko mi włosy osłabiła
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 19:26   #978
gwiazdka13
Przyczajenie
 
Avatar gwiazdka13
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 16
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Też myslalam jakiś czas nad naturalnym kolorkiem. Niestety mój prawdziwy odcień jest taki nietwarzowy :/ Marzy mi sie jaśniutki brązik lub ciemniejszy blond.Ale boje sie ze jak pofarbuje to efekt nie bedzie taki jak sie spodziewam a moj Myszkowaty kolor jest taki bez wyrazu. Wy natomiast jesli jestescie zadowolone z naturalnych włoskow bez namysłu powracajcie do nich, ja bym tak zrobiła gdyby to miało jakis efekt i pozwoliło utrzymac włoski w dobrej kondycji :p
gwiazdka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 20:12   #979
Sweet_Jelly
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_Jelly
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK:)
Wiadomości: 3 877
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Gratuluję!
Życzenia szczęścia na nowej drodze życia - żebyście zawsze byli tacy szczęśliwi i żebyście się kochali całe życie tak mocno jak teraz (a nawet bardziej)
Gratuluję też podjętej decyzji o ścięciu włosków

Może wkleiłabyś jakieś fotki, żebym mogła Cię zobaczyć?? A jak nie chcesz wklejać swoich to może chociaż zdjęcie tej fryzurki?
Czemu nie... Postaram się wkleić w weekend jak będę mieć chwilkę
Uważam że warto zaryzykowac
__________________
03.02.2010 ZOSIA 18.04.2012 JAŚ



Sweet_Jelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 21:34   #980
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Kochane Dziewczyny! (a co, nie ma to jak się podlizać na początek )

Jako doświadczone powracaczki do naturalnego koloru, proszę Was o poradę Na początek, trochę wyjaśnień. Ogólnie rzecz biorąc, jestem dziewiętnastolatką powracającą do naturalnego koloru, z czteroletnim stażem farbowania na czarno (wcześniej były czerwone odcienie, tak, wiem, wcześnie zaczynałam...). Obecnie mam już 4, może 5 cm odrostów. Chcę wrócić do mojego naturalnego koloru, który kiedyś był takim zwykłym (a jakże teraz pożądanym) polskim ciemnym blondem, choć teraz wydaje mi się, że minimalnie ściemniał. Odżywiam włosy (wax, kallos), łykam skrzypovitę, coby szybciej rosły, a za jakiś czas spróbuję pobawić się elgonem - dekoloryzatorem, który to podobno nie niszczy włosów, bo ściąga tylko nadmiar farby, ale też jego mankamentem jest to, że może w ogóle nie zadziałać Ale odbiegam trochę od meritum... Otóż, zastanawiam się, czy nie skrócić moich włosów, które teraz są do połowy pleców, żeby były mniej obciążone, nie wypadały i lepiej rosły. Tylko... Szkoda mi, ciężko mi wyobrazić sobie siebie z krótszymi włosami. Co mi radzicie? Tak sobie myślę, że chyba lepiej przecierpieć krótsze włosy teraz, żeby mieć piękne, zdrowe i naturalne kiedyś, niż hodować te może i długie, ale zniszczone farbowaniem... Pliiiiz, pomóżcie mi jakoś z tym dylematem
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:44   #981
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Kochane Dziewczyny! (a co, nie ma to jak się podlizać na początek )

Jako doświadczone powracaczki do naturalnego koloru, proszę Was o poradę Na początek, trochę wyjaśnień. Ogólnie rzecz biorąc, jestem dziewiętnastolatką powracającą do naturalnego koloru, z czteroletnim stażem farbowania na czarno (wcześniej były czerwone odcienie, tak, wiem, wcześnie zaczynałam...). Obecnie mam już 4, może 5 cm odrostów. Chcę wrócić do mojego naturalnego koloru, który kiedyś był takim zwykłym (a jakże teraz pożądanym) polskim ciemnym blondem, choć teraz wydaje mi się, że minimalnie ściemniał. Odżywiam włosy (wax, kallos), łykam skrzypovitę, coby szybciej rosły, a za jakiś czas spróbuję pobawić się elgonem - dekoloryzatorem, który to podobno nie niszczy włosów, bo ściąga tylko nadmiar farby, ale też jego mankamentem jest to, że może w ogóle nie zadziałać Ale odbiegam trochę od meritum... Otóż, zastanawiam się, czy nie skrócić moich włosów, które teraz są do połowy pleców, żeby były mniej obciążone, nie wypadały i lepiej rosły. Tylko... Szkoda mi, ciężko mi wyobrazić sobie siebie z krótszymi włosami. Co mi radzicie? Tak sobie myślę, że chyba lepiej przecierpieć krótsze włosy teraz, żeby mieć piękne, zdrowe i naturalne kiedyś, niż hodować te może i długie, ale zniszczone farbowaniem... Pliiiiz, pomóżcie mi jakoś z tym dylematem
Dekoloryzowac. Ciachac jak najkrocej i zapuszczac, wspomagajac
Kompletnie nie ma sensu pieszczenie sie ze zniszczonymi wlosami. Strata czasu, pieniedzy, nerwow. Ja walczylam, ale w koncu scielam i choc nienawidze miec krotkich wlosow tlumaczylam sobie, ze to dla mojego dobra Nie skupiam sie na ich dlugosci, nie wzdycham - spokojnie zapuszczam, uzywajac oczywiscie roznych stymulatorow (jak mi sie chce).
W tym wypadku najlepsze sa rozwiazania drastyczne - moim skromnym zdaniem.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 14:50   #982
4a349ea4670ca17831749375b78de87f8867430c_61aea40289c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 118
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez atkka Pokaż wiadomość
To ja Ci od razu powiem, ze wlosow farbowanych na czarno napewno nie rozjasni zadna farba, wiec trzeba je zdekoloryzowac, rozjasnic czy jakby tego nie nazwac. Niestety czarna farbe bardzo trudno sie usuwa i robiac to trzeba sie przygotowac na rozne dziwne efekty typu: zoltopomaranczowy kolor, nawet wpadajacy w czerwien. Ale mysle, ze fryzjer bez problemu sobie poradzi, tym bardziej na takich krotkich wloskach.
o, ciekawie ;] wczoraj miałam nieszczęcie widzieć efekty dekoloryzacji i farbowania w domu w wykonaniu mojej siostry. Wyszło marchewkowo, co mnie trochę przeraża, ale raz kozie śmierć. Fryzjer powinien dac rade, jak nie to scinam na chlopaka xD
4a349ea4670ca17831749375b78de87f8867430c_61aea40289c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:04   #983
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

drogie dziewczyny!
dzisiaj położyłam na głowę odbarwiacz, który chociaż znakomicie odbarwił moje istniejące odrosty, to nie zrobił nic z pofarbowanymi na czarno włosami. obawiam się, że będę musieć iść do fryzjera, żeby mi odbarwił włosy.

jestem załamana.

czy mogę liczyć na zwrot kasy od Garniera za nieudany zabieg, gdy na ulotce pisało jak byk, że nawet jeśli mam zafarbowane na czarno włosy, to mi je odbarwi a tak rozjaśniacz nie zrobił? mam opakowanie i paragon.

ja chcę wrócić do naturalnego koloru...
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 18:39   #984
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez 301185 Pokaż wiadomość
na chwile obecna jestem zdecydowana wrocic do naturalnego koloru, nawet tych pare siwych wlosow mnie nie przeraza, za miesiac ide na wesele, tylko jak mam sie pokazac z takimi odrotami musze oprzec sie pokusie farbowania
Na pewno da się je jakoś fajnie upiąć. Najważniejsze, żeby nie leżały płasko na głowie, bo wtedy odrost prezentuje się w całej okazałości. Albo wpleść w nie jakieś pasemka zmywalne...


Cytat:
Napisane przez gwiazdka13 Pokaż wiadomość
Też myslalam jakiś czas nad naturalnym kolorkiem. Niestety mój prawdziwy odcień jest taki nietwarzowy :/ Marzy mi sie jaśniutki brązik lub ciemniejszy blond.Ale boje sie ze jak pofarbuje to efekt nie bedzie taki jak sie spodziewam a moj Myszkowaty kolor jest taki bez wyrazu. Wy natomiast jesli jestescie zadowolone z naturalnych włoskow bez namysłu powracajcie do nich, ja bym tak zrobiła gdyby to miało jakis efekt i pozwoliło utrzymac włoski w dobrej kondycji :p
Też tak kiedyś myślałam, a teraz wydaje mi się, że nie ma piękniejszego koloru niż mysi blond

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
Co mi radzicie? Tak sobie myślę, że chyba lepiej przecierpieć krótsze włosy teraz, żeby mieć piękne, zdrowe i naturalne kiedyś, niż hodować te może i długie, ale zniszczone farbowaniem... Pliiiiz, pomóżcie mi jakoś z tym dylematem
Mam podobny dylemat. Wybieram dość mocne podcięcie, ale na bardzo krótko się nie machnę. Poten będę systematycznie podcinać aż się pozbędę farby.

A tak wogóle to witam . Moja sytuacja jest taka:
Na resztki castinga mroźny beż rzucone kilka pasemek, które wysuszyły mi włosy. Na to wszystko orzech laskowy z ziołowych farb Delii. W sumie nie ma aż takie różnicy między odrostami o farbowanymi włosami, ale ja chcę 100% natury . Włosy mam do ramion.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 23:44   #985
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

czy nikt nie wie, czy uznają mi tą reklamację?

jaki środek dekoloryzujący, ale tani i dobry kupić, żeby w końcu pozbyć się koloru? nie mam tyle kasy, żeby wydawać ją na fryzjerów - a z tego co czytałam, to oni i tak fuszerkę robią, a płacić sobie każą.
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 00:34   #986
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

przyłanczam sie po raz enty
niestety moje włosy jeszcze nigdy nie były w takim stanie obecnie mam długość do łopatek,kolor średni złoty blond Marion szampon koloryzujący,odrost 1,5 cm,naturalny kolor to średni popielaty blond.
Chyba jutro zetnę je do ramion kupię też serię pielegnacyjną do blondu,może nieco rozświetli mi odrost i jakoś przetrwam to zapuszczanie

Właśnie sobie uświadomiłam że mija 10 lat odkąd regularnie rozjaśniam włosy
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 07:07   #987
maymay6
Rozeznanie
 
Avatar maymay6
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 700
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Jestem wściekła! Na samą siebie... Od 16 czerwca nie farbowałam, odrościk był już spory i co? I nie dałam rady dłużej. W sobotę nałozyłam jasny brąz castinga Ech... Pokryło mi te okropne czerwienie na głowie, ale co z tego jak już sie zmywa... Baaardzo systematycznie i regularnie.... Ach najchętniej to bym się za te moje pomysły Stara baba a taka głupia No to zaczynam od początku wrcanie do naturalnych.... Kolejna próba. Mam nadzieję, że tym razem uda mi się.
maymay6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 09:55   #988
Laity
Wtajemniczenie
 
Avatar Laity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 040
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
czy nikt nie wie, czy uznają mi tą reklamację?
Moim zdaniem to gra niewarta świeczki...

Cytat:
Napisane przez janina1984 Pokaż wiadomość
jaki środek dekoloryzujący, ale tani i dobry kupić, żeby w końcu pozbyć się koloru? nie mam tyle kasy, żeby wydawać ją na fryzjerów - a z tego co czytałam, to oni i tak fuszerkę robią, a płacić sobie każą.
Ja ściągałam ciemny brąz Palette (czyli jak powszechnie wiadomo w efekcie czerń) dekoloryzatorem L'Oreala. Kosztował coś koło 40zł, ale dał radę.


Ja nie farbuję włosów już od roku. Ponad 12cm mam swoich Jestem z siebie dumna, ale i tak czasem korci mnie żeby je przyciemnić...
__________________
Don't be the girl who needs a man.
Be the girl a man needs.

Laity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 11:33   #989
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

jak to gra niewarta świeczki?

chociaż postawa sprzedawców naprawdę tragiczna - byłam dzisiaj, i powiedzieli mi, że mogę napisać reklamację, ale tak naprawdę to Garnier może robić co chce, bo nikt im nie zabroni sprzedawać niedziałających kosmetyków no i nie wiadomo co ja z tymi włosami zrobiłam i babka w ogóle mi powiedziała, że wcale nie musiałam trzymać włosów tyle czasu z farbą ile jest wymagane, a poza tym to ona mi się dziwi, że podjęłam się rozjaśniania z czarnego - a wczoraj ona mi sama doradziła tego garniera!!!

nie polecam apteki w Galerii Krakowskiej jednym słowem!

i nie kupię już nigdy nic z garniera. co za szajstwo!

teraz wyglądam jak debil z jasnymi odrostami....
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 11:37   #990
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Grupa wsparcia- wracamy do naturalnych włosków

Cytat:
Napisane przez Sweet_Jelly Pokaż wiadomość
Czemu nie... Postaram się wkleić w weekend jak będę mieć chwilkę
Uważam że warto zaryzykowac
To ja czekam na fotki
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.