Patenty na bycie NAJ :) - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-08-08, 22:35   #751
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ktoś kiedyś musi napisać prawdę, trzeba czekać na realne rezultaty, a nie jakieś niedoścignione marzenia.

Jak się nie liczy na cud, to potem nie ma niemiłych rozczarowań, są miłe rozczarowania, że coś jednak działa, że warto było. Ale cel musi być realny, a nie np. że będę mieć cerę jak modelka z okładki (po Photoshopie ta modelka).
Ostatnio obejrzałam swoją zdjątko z dawnego dowodu, miałam 18 lat, teraz mam 26 lat i nowe zdjątko do dowodu. Wnioski:
jak miałam 18 lat nic nie wiedziałam o filtrach, kwasach, kosmetyki wybierałam na oślep, raczej się nie malowałam
teraz mam 26 lat, od 4 lat się kwaszę, filtruję, choć z filtrowaniem tak naprawdę to chyba od 1,5 roku, wczesniej to było spf 15, od 5 lat się maluję w miarę regularnie i w sumie wygląda to tak samo, nadal parchy na brodzie, skóra ciągle zaczerwieniona coś jak prosiaczek, błyszcząca, ciągle te same zaskórniki. Jedyne, co zniknęło, to pryszcze z czoła, bo zrezygnowłam z grzywki. Acha, i przybyły zmarszczki pod oczkami.

Smutne, ale prawdziwe.
Ale co najwazniejsze, nie wyglądam gorzej, to chyba tez coś.

Zapomniałam dopisać cos pozytywnego:
najważniejsze, że nie jest gorzej, a mogłoby być, np. miałabym piegi, przebarwienia, przesuszoną, pomarszczoną skórę od opalania np, wypryski na całej twarzy, rojowisko zaskóników, a tak wszystko mam pod kontrolą.

Edytowane przez Smok
Czas edycji: 2006-08-09 o 10:34
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 22:37   #752
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez agnieska
zapewne 38cm w obwodzie bicepsa
Erato, spokojnie, nic zbereźnego
a już miałam nadzieję...
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 22:43   #753
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Gdyby to była prawda, że dzięki kwasom, retinoidom, filtrom, itd. można osiągnąć super ładną cerę, to co bardziej doświadczone forumowiczki, stosujące od lat owe zasady nie musiałyby się o nic martwić, miałyby cud-miód, a tu jak się okazuje, nadal walcza z ciągle nowymi piegami, przebarwieniami, wysypami, zaskónikami i co tam kto ma. Wystarczy wczytać się w posty takich osób. Takiego przekonania nabrałam czytajac inne, bardziej zaawansowane fora.
Poza tym nie byłoby ciągłego poszukiwania nowych metod, wyższych stężęń, suplementów, bo każdy by już miał ten ideał.
To niestety nie jest takie proste.
Podsumowanie: rezultaty będą i to wymierne, ale nie należy się spodziewać, że problemy odejdą jak ręką odjął.
Życzę cierpliwości.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 23:11   #754
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

No własnie, a ja oczekiwałam cudów i kupa Dlatego trzeba patrzeć na to trzeźwym okiem, filtr po paru miesiącach nie zrobi nam porcelanowej cery, a kwasy nie usuna kazdego problemu, jednak na pewno długotrwała pielegnacja przyniesie efekty.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-08, 23:31   #755
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
No własnie, a ja oczekiwałam cudów i kupa Dlatego trzeba patrzeć na to trzeźwym okiem, filtr po paru miesiącach nie zrobi nam porcelanowej cery, a kwasy nie usuna kazdego problemu, jednak na pewno długotrwała pielegnacja przyniesie efekty.
Masz rację, cierpliwość opłaca.
Własnie o tym oczekiwaniu na cud pisałam, i o wielkim rozczarowaniu.
Lepiej ocenić to realnie i cieszyć się z małych kroczków. I małych sukcesów.
Ja już od dawna nie liczę na cud, w miarę pogodziłam się z moją facjatą, zaakceptowalam ją po prostu, i wiem, że jak wyjdą mi większe zmarchy, bo każdego to czeka, to też nie będę robic z tego dramatu.
Poza tym takie rozczulanie się nad sobą w moim przypadku to przesada, kiedy np. moja mama od 40 lat walczy z ostrą, nieuleczalną łuszczycą.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 08:12   #756
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Erato
a już miałam nadzieję...
oj, Erato, chyba wolałabyś nie..

Shadi - wrociłaś do tego avatara, od razu mam uśmiech na twarzy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 08:23   #757
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Eh, smutno mi się zrobiło Bo w głębi duszy miałam nadzieję, że po skończeniu którejśtam tubki Dirosealu z mojej wiecznie zaczerwienionej, z widocznymina policzkach naczynkami skórze "zrobi" mi się porcelanowa cera. Ale cóż.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 08:57   #758
Misiata
Raczkowanie
 
Avatar Misiata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje małe niebo ;)
Wiadomości: 415
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

chciałam wam napisać że dzięki wam drogie wizażystki zmieniłam bardzo moje nastawienie życiowe zaczynając od nawyków żywieniowych, poprzez kosmetyki a kończąc na moim zachowaniu i wierze w siebie. wszystkie wasze sosoby na poprawe cery a tym samym samopoczucia dały mi więcej rezultatów niż milon przereklamowanych mazideł które kupywałam. od zawsze wiedziałam że polecone rzeczy są najlepsze tylko że nie miałam do nich dostępu. a teraz wy jesteście za to bardzo dziękuje maseczka aspirynowa, krem biodermine, kwasy,filtry kto inny jak nie wy powiedziałby mi o tym wszystkim? dermatolog przepisywał mi jakieś niesamoicie drogi lekarstwa które i tak mi nic nie dawały. dzięki wam widzę poprawe na mojej skórze i psychice nio i moj TŻ powiedział że od pewnego czasu jakaś taka bardziej fajna się zrobiłam dzięki wam naprawde! może nie piszę często postów ale staram się czytać wasze jak tylko mam dostęp do neta. dziękuję za wszelkie rady które tu znalazłam
Misiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 10:07   #759
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Eh, smutno mi się zrobiło Bo w głębi duszy miałam nadzieję, że po skończeniu którejśtam tubki Dirosealu z mojej wiecznie zaczerwienionej, z widocznymina policzkach naczynkami skórze "zrobi" mi się porcelanowa cera. Ale cóż.


Ja też mam problem naczynkowy, też się diresealuję, filtruję i patrzę czy bledną. No i trochę jakby zbladły.
Myślę, że ważne jest by nie dopuścić, by naczynka nie miały żadnej ochrony. Nawet jeśli nie znikną, na pewno ich stan przy takiej pielęgnacji się nie pogorszy.
__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 10:30   #760
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

a ja jestem bardzo zadowolona z działania kwasów, moim problemem były zawsze bardzo rozszerzone pory - czasami wyglądałam, jakbym miała łojotok w strefie T. kremy matujące czy pudry pomagały np. na 2 godziny. odkąd stosuję kwasy, problem jest marginalny. tylko jeśli chodzi o zaskórniki, to nie mogę mówić o rewelacyjnych efektach.

a to, że ktoś stosuje kwasy, a nadal pojawiają mu się na skórze różne "niespodzianki", to nie musi być wina wyłącznie innych kosmetyków, filtrów itp. - przecież na skórę ma wpływ szereg czynników, od genów, przez hormony, po dietę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 10:31   #761
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez green_tea
Ja też mam problem naczynkowy, też się diresealuję, filtruję i patrzę czy bledną. No i trochę jakby zbladły.
Myślę, że ważne jest by nie dopuścić, by naczynka nie miały żadnej ochrony. Nawet jeśli nie znikną, na pewno ich stan przy takiej pielęgnacji się nie pogorszy.

Jesli będziesz miała takie nastawienie, że cieszyć się należy z małych sukcesów, to Twój program pielęgnacji odniesie super efekt. Życze wytrwałości. Ja niestety też mam problem z naczynkami, jak wszystkie kobiety u mnie w rodzinie.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 10:45   #762
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez justa79
a ja jestem bardzo zadowolona z działania kwasów, moim problemem były zawsze bardzo rozszerzone pory - czasami wyglądałam, jakbym miała łojotok w strefie T. kremy matujące czy pudry pomagały np. na 2 godziny. odkąd stosuję kwasy, problem jest marginalny. tylko jeśli chodzi o zaskórniki, to nie mogę mówić o rewelacyjnych efektach.

a to, że ktoś stosuje kwasy, a nadal pojawiają mu się na skórze różne "niespodzianki", to nie musi być wina wyłącznie innych kosmetyków, filtrów itp. - przecież na skórę ma wpływ szereg czynników, od genów, przez hormony, po dietę.
Masz rację Justa, na skórę i jej wygląd ma pływ tyle czynników, że samą pielęgnacją, dietą i suplementacją zmienimy wiele, ale nie wszystko.

Dziękuję Ci za t ę wypowiedż Justa, może posłuży za drogowskaz poczatkującym na biochemii.

Trzeba umieć dostrzeć pozytywy stosowania naszej pielęgnacji w postaci małych sukcesów, a nie oczekiwać cudu.

No ja niestety też nie zauwazyłam super rewelacyjnego efektu kwasów na moje zaskórniki. Jak były, tak są. Tak jak napisałam, to co naprawi kwas w nocy, psują inne mazidła, a ponizeważ prawie wszystko odstawiłam, co kremowe, to psują filtry.

Może te 2 nasze wypowiedzi trochę ostudzą ciągłe narzekania, że "stosuję Effaclar/maseczkę aspirynową/Lysanel i ciągle mam zaskórniki" albo "co mam zrobić, aby się ich ostatecznie pozbyć/domknąć pory".
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 10:53   #763
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Smoku nawet po DP pojawiają sie zaskórniki?? Bo ja w nim teraz pokładam nadzieję
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 10:56   #764
beoneself
Zakorzenienie
 
Avatar beoneself
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 9 487
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Czyli... cudów nie ma. I tyle. Ale coś tam podreperować można.
beoneself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 11:16   #765
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez uskow
Smoku nawet po DP pojawiają sie zaskórniki?? Bo ja w nim teraz pokładam nadzieję

To nie tak, że się pojawiają, jakiś wywyp nowych, ale przy stosowaniu kwasów i DP nadal są.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 11:18   #766
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

dubel
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 11:18   #767
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Czyli poprostu nie giną ?;( Mi ciągle takie niałe świństwa wyskakują i mam cały czas wrażenie że to filtry......
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 11:28   #768
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Mi takie białe świństwa wyskakują własnie po filtrach, np. po Avene.
Ale np. po Vichy juz nie.
A Ty masz te białe wypryski po każdym filtrze?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 11:33   #769
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

No właśnie ja też mam po avene i niestety nie wiem czy po vichy tym dla cery alergicznej chyba też Dzisiaj mam DP na buzi i jak na razie jestem nim oczarowana, wuper ię wchłona i fajnie wygląda z hauszką jedwabną , zobaczymy wieczorem co się będzie działo dalej
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-09, 11:51   #770
green_tea
Raczkowanie
 
Avatar green_tea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 489
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Czyli... cudów nie ma. I tyle. Ale coś tam podreperować można.

__________________
"To dziwne, ale o ile mądre kobiety interesują się mądrymi mężczyznami, o tyle mądrzy mężczyźni interesują się kobietami zupełnie innego rodzaju."
Natalie Portman
green_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 12:00   #771
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez beoneself
Czyli... cudów nie ma. I tyle. Ale coś tam podreperować można.

To powinno być motto biochemii.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 14:45   #772
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez agnieska
oj, Erato, chyba wolałabyś nie..

Shadi - wrociłaś do tego avatara, od razu mam uśmiech na twarzy
A to dobrze, bo ja też

Cytat:
Napisane przez beoneself
Czyli... cudów nie ma. I tyle. Ale coś tam podreperować można.
Racja Ja już troche podereperowałam. Teraz męcza mnie takię większe wypsrykis, które kiedys zdarzały mi się raz na pół roku Oczywiscie obiwnialam filtra, ale teraz dochodze dow niosku, że to wina wyciskania i problemu z dziąsłami, który mam nadzieję niedługo wyleczę
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-09, 15:11   #773
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Mi też po zmianie pielęgnacji poprawiłą się cera. Mie nękają mnie już bolące krosty, jedynie te małe krosteczki. Dlatego nadal szukam "mojego" filtra, nie wiem czy przypadkiem nie padnie na DP, bo chyba nic się mi po nim nie robi.

Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego mimo tego że cera jest ładniejsza chce więcej i więcej

Sandija chyba zabije nas za OT
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 12:20   #774
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez uskow
Sandija chyba zabije nas za OT
Sandija nie zabije,bo sama za bardzo lubi OT

Zgadzam się, ze cudów nie można oczekiwać, ale dla mnie wygląd mojej buzi - zwłaszcza po ponad dwuletniej kuracji Dirosealem - jest cudem. A glinka i kwasy - zwłaszcza azaleinowy - też mi pod to podchodzą. Kiedyś miałam buzię, która często się czerwieniła, płytko unaczynioną, a teraz takiej absolutnie nie mam - dla mnie jest to cud. I okiełznanie zaskórników na nosie (retinoidy, a potem Skinoren i glinka do końca życia) jest moim zyciowym urodowym sukcesem
Także nie uważam, że tak całkiem nic się nie zmienia: u mnie cera jest teraz bliska ideału, a kiedyś męczyłam się z naczynkami i zaskórnikami. Teraz wiem, co mi szkodzi, mam świetny program pielęgnacyjny i piękną cerę.
A na pewne rzeczy nie mam całkowitego wpływu: na piegi. Mimo że się filtruję co pół godziny, i tak wracam z południa z piegowatym noskiem. A czasem (choć coraz rzadziej) wyskoczą mi bolesne bulwy - wynik zapchania.
Ale tak jak Smok powiedziała: przynajmniej mam to częściowo pod kontrolą
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 14:17   #775
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

ja mam piegi tylko na nosie w miejscu, gdzie są okulary - wiadomo, filtry się ścierają.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-10, 14:50   #776
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Ja pod okularami wlaśnie nie - ja mam tak centralnie na nosie - ale je lubię zawsze po sezonie słonecznym mi wychodzą, ale to nic, bo lubię się opalać, więc jak widać mojemu noskowi nawet filtrowanie co pół godziny nie pomaga, a jesienią znikają.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-11, 18:21   #777
patitcz
Zadomowienie
 
Avatar patitcz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: k0sm0s
Wiadomości: 1 270
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

no to i ja was dziewczynki musze pochwalic
odkad stosuje wasze patenty moja skora jest gładsza czystsza, tez walcze z zaskórnikami ale narazie no to mało co pomaga
moze sprobuje tego cynamonu
teraz siedze z maseczką aspirynową a wieczorem zrobie sobie chyba peeling kawowy
patitcz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-11, 20:41   #778
Tasteme
Rozeznanie
 
Avatar Tasteme
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 827
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

nie wiem czy to juz było czy nie
ale najlepsze piliczki do rozdwajajacych sie paznoki sa pilniczki papierowe


Pozdrawiam
Tasteme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-12, 23:16   #779
pasywno-agresywna
Zakorzenienie
 
Avatar pasywno-agresywna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 525
GG do pasywno-agresywna
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez uskow
Przed chwila zobaczyłam żę ten wątek czytała wizażanka o nicku : pasywno-agresywna To chyba najlepszy nick jaki do tej pory widziałam!!! Gratuluję autorce
Autorka się rumieni i dziękuje

A wątek bardzo fajny, choć niektóre rady porażające i dla odważnych
pasywno-agresywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-08-13, 00:48   #780
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez pasywno-agresywna

A wątek bardzo fajny, choć niektóre rady porażające i dla odważnych
Które na przyklad?
Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.