Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 20:29   #3661
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadzam się calkowicie, to nie jest miejsce na przelewanie goryczy, wytykanie blędów, obrażanie i licytowanie, kto jest lepszy, kto sie bardziej nadaje do analizowania.
I tez nikt tego nie robi, po za wytykaniem blędów, co jest jak najbardziej na miejscu i z zyskiem dla tych którzy proszą o analizy i tych którzy tylko czytają.
EOT
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 20:42   #3662
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
I tez nikt tego nie robi, po za wytykaniem blędów, co jest jak najbardziej na miejscu i z zyskiem dla tych którzy proszą o analizy i tych którzy tylko czytają.
EOT
Niestety, Ty uważasz, że ja jestem wiecznie w blędzie, a ja uważam, że to Ty nie masz racji, więc po prostu zamierzam ignorowac Twoje blędy i prosze, żebyś Ty także to robila, w innym razie nie będzie tu miejsca dla nas dwóch.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 21:34   #3663
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, Ty uważasz, że ja jestem wiecznie w blędzie, a ja uważam, że to Ty nie masz racji, więc po prostu zamierzam ignorowac Twoje blędy i prosze, żebyś Ty także to robila, w innym razie nie będzie tu miejsca dla nas dwóch.
Jak zwykle przesadzasz
Mylisz błędy z przekonaniami i wierzeniami, do błedu mysi być jakiś odnośnik i powynny być to rzetelne dane. Nie każde Ci zmieniać swoich przekonań, jednak postaraj sie wykrzesać z siebie odrobine obiektywizmu i konsekwencji wobec kosmetyków konwencjonalnych, bo wątek ten do tego zobowiązuje
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 22:01   #3664
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja po raz kolejny Ciebie proszę, gdyż wątek do tego zobowiązuje, żebyś się zachowywala kulturalnie i nie mów mi co mam robić, mamo!!!!!
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 22:08   #3665
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jak zwykle przesadzasz
Mylisz błędy z przekonaniami i wierzeniami, do błedu mysi być jakiś odnośnik i powynny być to rzetelne dane. Nie każde Ci zmieniać swoich przekonań, jednak postaraj sie wykrzesać z siebie odrobine obiektywizmu i konsekwencji wobec kosmetyków konwencjonalnych, bo wątek ten do tego zobowiązuje
Rzetelne dane? W internecie znajdziesz "rzetelne" dane na każdy temat. Czy to na stronach polskich czy zagranicznych nie trudno znaleźć jakieś "udowodnione naukowo" informacje. Często nawet badania "naukowe" wzajemnie się wykluczają. Poza tym nauka cały czas idzie do przodu, więc niekoniecznie trzeba się sztywno opierać na czymś niby oczywistym, bo za kilka lat może się to okazać błędne.
Nie wiem dlaczego tak koniecznie chcesz konkurować z Korah i cały czas ją negujesz. Przez długi czas wątek działał tylko z nią i nikt nie narzekał.
Fajnie, że teraz są dwie osoby analizujące pozwala to spojrzeć na produkt z różnych stron. Nie ma jednak sensu żebyś próbowała udowodnić Korah jakieś błędy i dalej się sprzeczała. Przecież możecie działać w tym wątku odrębnie, zapewne większość osób zadających pytania śledzi go chociaż pobieżnie. Każda osoba może przy prośbie o analizę skierować się do konkretnej z Was, a jeśli nie ma konkretnej prośby to możecie zrobić obie analizę, każda ze swojego punktu widzenia (i nie komentując nawzajem swoich analiz ). Dana osoba wybierze analizę ,która wyda się jej rzetelniejsza i po problemie.
Niemiło się tu wchodzi jak jest taka napięta atmosfera, więc wrzućcie na luz
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 22:26   #3666
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Rzetelne dane? W internecie znajdziesz "rzetelne" dane na każdy temat. Czy to na stronach polskich czy zagranicznych nie trudno znaleźć jakieś "udowodnione naukowo" informacje. Często nawet badania "naukowe" wzajemnie się wykluczają. Poza tym nauka cały czas idzie do przodu, więc niekoniecznie trzeba się sztywno opierać na czymś niby oczywistym, bo za kilka lat może się to okazać błędne.
http://ijt.sagepub.com/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
http://www.sciencedirect.com/
To są przykłady rzetelnych źródeł
Cytat:
Napisane przez thefit
Nie wiem dlaczego tak koniecznie chcesz konkurować z Korah i cały czas ją negujesz. Przez długi czas wątek działał tylko z nią i nikt nie narzekał.
Fajnie, że teraz są dwie osoby analizujące pozwala to spojrzeć na produkt z różnych stron. Nie ma jednak sensu żebyś próbowała udowodnić Korah jakieś błędy i dalej się sprzeczała. Przecież możecie działać w tym wątku odrębnie, zapewne większość osób zadających pytania śledzi go chociaż pobieżnie. Każda osoba może przy prośbie o analizę skierować się do konkretnej z Was, a jeśli nie ma konkretnej prośby to możecie zrobić obie analizę, każda ze swojego punktu widzenia (i nie komentując nawzajem swoich analiz ). Dana osoba wybierze analizę ,która wyda się jej rzetelniejsza i po problemie.
Niemiło się tu wchodzi jak jest taka napięta atmosfera, więc wrzućcie na luz
Nie koniecznie i nie cały czas, jeśli wdzie rażący brak obiektywizmu i sprzeczności to sie wtrącam. Analizuje pod wpływem chwili, impulsu nie jestem tu "na stałe". W tym problem że zaglądaja tu osoby które dopiero zaczynają "przygode" ze składami i mogą odnieść wrażenie jakiegoś zagrożenia ze strony kosmetyków, dlatego apeluje o odrobine obiektywizmu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 23:22   #3667
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Co do analizowania nicole to średnio mi się podoba (chociaż doceniam wkład i poświęcony czas), dany składnik każdy może wrzucić w wyszukiwarkę i dowiedzieć się czym jest. Ja chcę znać opinie o kremie w całości, czy jest potencjalnie dobry, czy zły i co w nim zasługuje na uwagę. Może po analizie poszczególnych składników przydałaby się króciutka ocena danego kosmetyku?
A ja biore Nicole w obrone, mnie właśnie się taka analiza podoba, bo to bardzo pomocne. Analiza tego czy sklad jest "dobry", czy "zly", jest kwestia względna i ile głów, tyle opinii. A taka analiza pozwala sie przy okazji czegos nauczyc i pozostawia swobodę dokonania własnej oceny.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-02, 23:39   #3668
nicole2772
Raczkowanie
 
Avatar nicole2772
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
A ja biore Nicole w obrone, mnie właśnie się taka analiza podoba, bo to bardzo pomocne. Analiza tego czy sklad jest "dobry", czy "zly", jest kwestia względna i ile głów, tyle opinii. A taka analiza pozwala sie przy okazji czegos nauczyc i pozostawia swobodę dokonania własnej oceny.
dziękuję, miło mi
__________________
Jestem kimś, kim Ty nigdy nie będziesz...
Po prostu sobą....



!!
nicole2772 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 23:43   #3669
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nicole2772 Pokaż wiadomość
dziękuję, miło mi
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 08:15   #3670
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

MARILOU BIO Krem do twarzy na dzień Aloe Vera, Jojoba Bio 30 ml

Skład INCI: Huile tournesol bio, beurre de karité bio, eau florale d'oranger bio, huile d'amande douce bio, huile jojoba bio, huile avocat bio, extrait bourgeon hêtre bio, vitamine e. INCI: Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, simmondsia chinensis seed oil (jojoba seed oil)*, glycerin coco-caprylate/caprate, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, oleic/linoleic/linolenic polyglycerides, butyrospermum parkii (shea butter)*, cera alba (beeswax), tocopherol, parfum (fragrance), xanthan gum, sodium hydroxide, dehydroacetic acid, benzyl alcohol, linalool, citronellol.

Nadaje się do cery tłustej z trądzikiem? Zależy mi bardzo na nawilżeniu.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 08:35   #3671
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Rzetelne dane? W internecie znajdziesz "rzetelne" dane na każdy temat. Czy to na stronach polskich czy zagranicznych nie trudno znaleźć jakieś "udowodnione naukowo" informacje. Często nawet badania "naukowe" wzajemnie się wykluczają. Poza tym nauka cały czas idzie do przodu, więc niekoniecznie trzeba się sztywno opierać na czymś niby oczywistym, bo za kilka lat może się to okazać błędne.
Nie wiem dlaczego tak koniecznie chcesz konkurować z Korah i cały czas ją negujesz. Przez długi czas wątek działał tylko z nią i nikt nie narzekał.
Fajnie, że teraz są dwie osoby analizujące pozwala to spojrzeć na produkt z różnych stron. Nie ma jednak sensu żebyś próbowała udowodnić Korah jakieś błędy i dalej się sprzeczała. Przecież możecie działać w tym wątku odrębnie, zapewne większość osób zadających pytania śledzi go chociaż pobieżnie. Każda osoba może przy prośbie o analizę skierować się do konkretnej z Was, a jeśli nie ma konkretnej prośby to możecie zrobić obie analizę, każda ze swojego punktu widzenia (i nie komentując nawzajem swoich analiz ). Dana osoba wybierze analizę ,która wyda się jej rzetelniejsza i po problemie.
Niemiło się tu wchodzi jak jest taka napięta atmosfera, więc wrzućcie na luz

Zgadzam się w 100% Mądra Glowo Niestety nie jest przyjemnie kiedy ktos wprowadza na wątek nieprzyjemną atmosferę, wszystkiego się odechciewa.

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
http://ijt.sagepub.com/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
http://www.sciencedirect.com/
To są przykłady rzetelnych źródeł

Nie koniecznie i nie cały czas, jeśli wdzie rażący brak obiektywizmu i sprzeczności to sie wtrącam. Analizuje pod wpływem chwili, impulsu nie jestem tu "na stałe". W tym problem że zaglądaja tu osoby które dopiero zaczynają "przygode" ze składami i mogą odnieść wrażenie jakiegoś zagrożenia ze strony kosmetyków, dlatego apeluje o odrobine obiektywizmu

Dla Ciebie to jest rzetelne źródlo, dla mnie co innego. To co dla Ciebie jest razącą nierzeczywistością, dla innyc hjest oczywistym faktem i musisz się z tym pogodzić, inaczej uznamy, że jesteś aspoleczna. Przykro mi, ja naprawdę nie mam nic przeciwko Tobie i Twoim pogladom, ale proszę o zmianę tonu. Nie ejsteś tutaj alfą i omegą.

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
MARILOU BIO Krem do twarzy na dzień Aloe Vera, Jojoba Bio 30 ml

Skład INCI: Huile tournesol bio, beurre de karité bio, eau florale d'oranger bio, huile d'amande douce bio, huile jojoba bio, huile avocat bio, extrait bourgeon hêtre bio, vitamine e. INCI: Aqua (water), aloe barbadensis leaf juice*, simmondsia chinensis seed oil (jojoba seed oil)*, glycerin coco-caprylate/caprate, caprylic/capric triglyceride, glyceryl stearate citrate, cetearyl alcohol, oleic/linoleic/linolenic polyglycerides, butyrospermum parkii (shea butter)*, cera alba (beeswax), tocopherol, parfum (fragrance), xanthan gum, sodium hydroxide, dehydroacetic acid, benzyl alcohol, linalool, citronellol.

Nadaje się do cery tłustej z trądzikiem? Zależy mi bardzo na nawilżeniu.
Podany w języku francuskim sklad jest nieco inny od tego lacinskiego. będę się więc sugerować tym drugim. Uważam, że sklad jest bardzo wartosciowy, niestety dośc ciężki, raczej do suchej cery, albo nie na codzień. Powinien doskonale nawilżać, ladnie się wchlaniać, alergicy na roślinność powinni jednak uważać, w skladzie wosk pszczeli i olejki eteryczne. Poza tym samo dobro dla skóry, naturalne ekstrakty, wyciagi i tluszcze roslinne, jojoba, kokosowy, maslo Karite, witamina E, wszystko przciwzmarszczkowe, nawilżające i odżywcze. Produkt wydaje się być też dobry pod makijaż, w sensie, że będzie się na nim dobrze rozprowadzać i nie rolować.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 08:39   #3672
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dla Ciebie to jest rzetelne źródlo, dla mnie co innego. To co dla Ciebie jest razącą nierzeczywistością, dla innyc hjest oczywistym faktem i musisz się z tym pogodzić, inaczej uznamy, że jesteś aspoleczna.
Skoro Ty tak mówisz to musi być prawda
polecam zapoznać sie z znaczeniem słowa fakt, rzeczewistość, prawda
Cytat:
Napisane przez Korah
Przykro mi, ja naprawdę nie mam nic przeciwko Tobie i Twoim pogladom, ale proszę o zmianę tonu. Nie ejsteś tutaj alfą i omegą.
Je też nie mam przeciwko twoim, tylko staraj sie nie nawracać na nie, po raz kolejny widze, że ta dyskusja nie ma sensu bo Ty "wiesz swoje". Jak najbardziej zgadzam sie, że nie jestem alfą i omegą i dlatego podaje takie źródła jw, a nie bazuje na swoich wierzeniach i doświadczeniach.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 10:40   #3673
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, bardzo proszę o analizę

Żel nagietkowy Flos Lek;
Aqua, Propylene Glycol, Calendulae Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone.
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 11:37   #3674
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Korah, bardzo proszę o analizę

Żel nagietkowy Flos Lek;
Aqua, Propylene Glycol, Calendulae Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone.


Raczej odradzam, malo ma to wspólnego z nagietkiem. Zaplacisz w gruncie rzeczy tylko za wodę i glikol propylenowy, który nie ma nic wspólnego z rozsądną pielęgnacją.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 11:40   #3675
deser czekoladowy
Wtajemniczenie
 
Avatar deser czekoladowy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ni stąd... ni z owąd.../ W-wa
Wiadomości: 1 998
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Raczej odradzam, malo ma to wspólnego z nagietkiem. Zaplacisz w gruncie rzeczy tylko za wodę i glikol propylenowy, który nie ma nic wspólnego z rozsądną pielęgnacją.
Aaaa, już kupiłam.
Mam nauczkę, żeby się pytać zanim coś kupię

Trudno, oddam tżtowi
Krzywdy mu chyba nie zrobi?
__________________
Powietrze pachnie jak malinowa mamba
deser czekoladowy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 12:42   #3676
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobry sklad, może nie rewelacyjny, ale na pewno nie zaszkodzi. Zawiera glinkę mont, z tego co kojarzę, to zamawialaś ją w czystej postaci??? Jeśli o maseczkę chodzi, to na pewno wartościowa, osobiście jednak polecam samorobione maseczki z glinek. Jest to bardziej oplacalne, dziecinnie proste i pozwala dostosowywać mieszanki wg potrzeb, aczkolwiek nie mam do tej maseczki żadnych zastrzeżeń. Oczyści, nie powinna też wysuszyć.



Bardzo dziękuję
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 13:05   #3677
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy któryś z poniższych preparatów pomógłby na zmęczone nogi i trochę widoczne żyły?

Hippocastanum, bioemulsja, końska, z kasztana
Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastum, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearylalcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerylstearate, Humulus Lupulus Extract, Rosmarinus Officinalic Leaf Extract, Hemamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalic Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Centella Asiatica Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, C12-14 Pareth-30, Isopropylmyristate, Dimethicone, Menthol, Camphor, Aloe Barbadensis, 5-chloro-2-methyl-4-isothiazolin-3-one, 2-methyl-4-isothiazolin-3-one, Methylparaben, Propylparaben.

Jardin Naturel, krem, z wyciągu z kasztana
Aqua, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Dimethicone, Aesculus Hippocastanum Extract, Rosmarinus Officinalis Oil, Propylen Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Methylisothiazolinone, Dipropylene Glycol, Decylene Glycol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methyl-, Ethyl,- Propyl- and Butylparaben, Linalool, Limonene.

Maść, z wyciągiem z liści czerwonego winogrona
Skład: Aqua, Alcohol denat., PPG-1 PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Glycerin, Vitis Vinifera, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Benzylalkohol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, C.I. 12.490
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 13:25   #3678
samiec-alfa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Melmak
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez deser czekoladowy Pokaż wiadomość
Korah, bardzo proszę o analizę

Żel nagietkowy Flos Lek;
Aqua, Propylene Glycol, Calendulae Officinalis (Marigold) Flower Extract, Panthenol, Triethanolamine, Carbomer, Methylchloroisothiasolino ne, Methylisothiasolinone.
Bardzo prosty skład, ale zarazem uczciwy. W zasadzie jest to ekstrakt z nagietka z dodatkiem witaminy B5 i substancji żelującej. Jeśli wierzyć zapewnieniom producenta, zawartość nagietka jest dość wysoka. Dobry dla cery wrażliwej, na podrażnione miejsca.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Czy któryś z poniższych preparatów pomógłby na zmęczone nogi i trochę widoczne żyły?

Hippocastanum, bioemulsja, końska, z kasztana
Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastum, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearylalcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerylstearate, Humulus Lupulus Extract, Rosmarinus Officinalic Leaf Extract, Hemamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalic Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Centella Asiatica Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, C12-14 Pareth-30, Isopropylmyristate, Dimethicone, Menthol, Camphor, Aloe Barbadensis, 5-chloro-2-methyl-4-isothiazolin-3-one, 2-methyl-4-isothiazolin-3-one, Methylparaben, Propylparaben.

Jardin Naturel, krem, z wyciągu z kasztana
Aqua, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Dimethicone, Aesculus Hippocastanum Extract, Rosmarinus Officinalis Oil, Propylen Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Methylisothiazolinone, Dipropylene Glycol, Decylene Glycol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methyl-, Ethyl,- Propyl- and Butylparaben, Linalool, Limonene.

Maść, z wyciągiem z liści czerwonego winogrona
Skład: Aqua, Alcohol denat., PPG-1 PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Glycerin, Vitis Vinifera, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Benzylalkohol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, C.I. 12.490
Tu najlepiej wypada pozycja 1. Sporo wyciągów roślinnych, które mogą przynieść ulgę zmęczonym nogom (m.in. kasztan, oczar, cytryna), poprawiająca krążenie kamfora, chłodzący mentol. Reszta to substancje natłuszczające, emulgatory i konserwanty. Pozostałe dwie pozycje wyglądają słabiej pod względem składu.
samiec-alfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 14:19   #3679
Ceith
korzonek
 
Avatar Ceith
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z gór i równin.
Wiadomości: 6 010
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Co sądzicie o takim składzie balsamu do ust

Quiz, BIO Lip Care, borówka+krwawnik
Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Cera Carnauba, Paraffin, Cera Alba, Lanolin, Propylparaben, Tocopheryl, Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Beznoic Acid, Vaccinum Vitis-Idaea Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Achillea Millefolium Flower Extract
__________________
Wymiana kosmetyków:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1273210
Ceith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 15:28   #3680
Siris88
Rozeznanie
 
Avatar Siris88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 668
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o przeanalizowanie tego kremu - nie znalazłam nigdzie tej wersji

La Roche Possay - Anthelios XL:

Skład (z tubki): Aqua / Water, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alkohol Den., Dimethicone, Octocrylene, Cyclopentasiloxane, Pentylene Glycol, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Nylon-12, Propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Aluminum Hydroxide, Ammonium Polyacryloyldimethyl Tauramid/Ammonium PolyacryloyldimethylTaura te, Caprylyl Glycol, Cassia Alata Leaf Extract, Dimethiconol, Disodium Edta, Drometrizole Trisiloxane, Glyceryl Stearate, Glycine Soya Oil, Hydroxypropyl Methylcellulose, Maltodextrin, Palmitic Acid, Peg-100 Stearate, Phenoxyethanol, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine.
__________________


Edytowane przez Siris88
Czas edycji: 2011-06-03 o 15:32
Siris88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 17:14   #3681
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja proszę o analizę trzech moich ulubionych maseczek nawilżających. Pod kątem nawilżenia/zapychania i ogólnych wartości

Tołpa, Huminea Hydrativ, Maska-kompres nawilżająco-odprężąjąca na twarz i pod oczy:

aqua, cyclomethicone, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, glyceryl stearate, macadamia ternifolia seed oil, biosaccharide gum-1, saccharide isomearte, cetyl alcohol, peg-100 stearate, peat extract, butyrospermum parki(shea butter),stearic acid, triticum vulgare (wheat) germ extract, saccaromyces cerevisiea extract, sodium hyaluronate. dimethicone, aluminium starch octenysuccinate, panthenol, propylene glycol, glycyrrhiza glabra root extract, tocopheryl acetate, acrylates c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, sodium hydroxide, disodium edta, parfum, phenoxyethanol,metyl-etyl-butyl-propyl-isobutyl-paraben, dmdm hydantoin

Dax Cosmetics, Planet Essence, Maseczka kojąca i uspokajająca skórę do cery wrażliwej lub podrażnionej `Królestwo roślin:

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Purearia Lobata, Glycerin, Paraffin Oil, Theobroma Grandiflorum, Decyl Olivate, Squalene, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.


Dermomask-intensywne nawilżenie:

aqua,sodium acrylate/sodium acryloydimethyl taurate copolymer (and) isonoyl isononaoate, glycerin, polydecene,cyclomethicone , ceteryl ethylhexanoate, vitis vivifera, c12-15 alkyl benzoate, propylene glycol/cocumis sativus extract,propylene glycol/vitis vinifera extract,water/xanthan gum/caprylyl glycol/pectin/hydrolysed vegetable protein/serine/arginine,proline/glucose/carrageenan (chondrus crispus) butylene glycol,phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, phenyl trimethicone, cl 42090, parfum, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, eugenol

Przepisywałam ręcznie, więc mogą być literówki. Wszystkie maseczki mają na KWC dobre opinie i mi również nie sprawiają większych problemów, ale chciałam się dowiedzieć jak wyglądają od strony biochemicznej
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 17:53   #3682
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lidl Stiftung & Co., Cien Bodycare, Deo Pure Classic (Dezodorant w kulce)

Skład: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Diethylhexyl Carbonate, Isopropyl Palmitate, Methyl Glucose Sesquistearate, Parfum, Hydroxyethylcellulose, Polyglyceryl-3 Caprylate, Sodium Benzoate, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Lanalool, Butylphenyl Methylpropional

Bardzo proszę
Trochę długi skład jak na antyperspirant...?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 10:40   #3683
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy to możliwe, że skład aptecznego produktu przeciwsłonecznego
Pharmaceris jest szkodliwy dla skóry..?
Mimo wszystkich badań klinicznych i testów?

zamieszczam skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Paraffinum Liquidum, Triethanolamine, Carbomer, Alumina, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Stearic Acid, Allantoin, Simethicone, BHA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:00   #3684
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poprosiłabym jeszcze o analizę tych 2 produktów...

Cien Bodymilk mleczko do ciała do skóry suchej

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-3 polyricinoleate, Etylhexyl Palmitate, Ricinus Communis Seed Oil, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate, Benzyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Citronellol, Linalool, Alpha-isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)


Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych


Czy ten krem nadaje się do cery mieszanej z trądzikiem? Czy raczej te wszystkie oleje mogą mnie zapchać? Szukam nawilżającego kremu do takiej właśnie cery, może polecicie coś innego?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 13:21   #3685
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah proszę o pomoc

Balm Balm Oczyszczająca maseczka z hibiskusa

Oryza Sativa (Rice) Powder, Hibiscus Sabdariffa Flower Powder, Pelagonium Graveolens Flower Oil, Citral, Geraniol, Linalool, Citronellol, Limonene
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 14:36   #3686
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Czy któryś z poniższych preparatów pomógłby na zmęczone nogi i trochę widoczne żyły?

Hippocastanum, bioemulsja, końska, z kasztana
Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastum, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Cetearylalcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerylstearate, Humulus Lupulus Extract, Rosmarinus Officinalic Leaf Extract, Hemamelis Virginiana Extract, Salvia Officinalic Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Medica Limonum Peel Extract, Centella Asiatica Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, C12-14 Pareth-30, Isopropylmyristate, Dimethicone, Menthol, Camphor, Aloe Barbadensis, 5-chloro-2-methyl-4-isothiazolin-3-one, 2-methyl-4-isothiazolin-3-one, Methylparaben, Propylparaben.

Jardin Naturel, krem, z wyciągu z kasztana
Aqua, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Dimethicone, Aesculus Hippocastanum Extract, Rosmarinus Officinalis Oil, Propylen Glycol, Sodium Hydroxide, Carbomer, Methylisothiazolinone, Dipropylene Glycol, Decylene Glycol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Methyl-, Ethyl,- Propyl- and Butylparaben, Linalool, Limonene.

Maść, z wyciągiem z liści czerwonego winogrona
Skład: Aqua, Alcohol denat., PPG-1 PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Glycerin, Vitis Vinifera, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Benzylalkohol, Propylene Glycol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, C.I. 12.490
Wg mnie najlepiej wypada ten pierwszy preparat. Ostatnio zetknęlam się także z pewnym kremem w aptece i bardzo spodobal mi się sklad:
Wirovit- krem, balsam z pijawki lekarskiej
Sklad: Woda, Wyciąg z pijawki lekarskiej 15%, Wosk pszczeli, Olej kukurydziany, Olej z oliwek, Kwas stearynowy, Wyciąg z kasztanowca, Wyciąg z lopianu, Wyciąg ze skrzypu polnego, D-pantenol.
Cytat:
Napisane przez Ceith Pokaż wiadomość
Witam

Co sądzicie o takim składzie balsamu do ust

Quiz, BIO Lip Care, borówka+krwawnik
Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Cera Carnauba, Paraffin, Cera Alba, Lanolin, Propylparaben, Tocopheryl, Acetate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Beznoic Acid, Vaccinum Vitis-Idaea Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Achillea Millefolium Flower Extract
Sama parafina i pochodne ropy naftowej. Wosk pszczeli dla utwardzenia, Zwiazki olejków eterycznych dla nadania zapachu, także sztuczny parfum i konserwant paraben, trochę witaminy E i wyciągi naturalne w ilości mikroskopijnej, ktore nic nie dadzą, w tym zestawieniu utonęly po prostu. A to Bio w nazwie nie wiem co ma znaczyć.

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Ja proszę o analizę trzech moich ulubionych maseczek nawilżających. Pod kątem nawilżenia/zapychania i ogólnych wartości

Tołpa, Huminea Hydrativ, Maska-kompres nawilżająco-odprężąjąca na twarz i pod oczy:

aqua, cyclomethicone, c12-15 alkyl benzoate, glycerin, glyceryl stearate, macadamia ternifolia seed oil, biosaccharide gum-1, saccharide isomearte, cetyl alcohol, peg-100 stearate, peat extract, butyrospermum parki(shea butter),stearic acid, triticum vulgare (wheat) germ extract, saccaromyces cerevisiea extract, sodium hyaluronate. dimethicone, aluminium starch octenysuccinate, panthenol, propylene glycol, glycyrrhiza glabra root extract, tocopheryl acetate, acrylates c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, xanthan gum, sodium hydroxide, disodium edta, parfum, phenoxyethanol,metyl-etyl-butyl-propyl-isobutyl-paraben, dmdm hydantoin

Dax Cosmetics, Planet Essence, Maseczka kojąca i uspokajająca skórę do cery wrażliwej lub podrażnionej `Królestwo roślin:

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Biosaccharide Gum-1, Butylene Glycol, Purearia Lobata, Glycerin, Paraffin Oil, Theobroma Grandiflorum, Decyl Olivate, Squalene, Propylene Glycol, Vitis Vinifera, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, Ethylparaben, Methylparaben, BHA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum.


Dermomask-intensywne nawilżenie:

aqua,sodium acrylate/sodium acryloydimethyl taurate copolymer (and) isonoyl isononaoate, glycerin, polydecene,cyclomethicone , ceteryl ethylhexanoate, vitis vivifera, c12-15 alkyl benzoate, propylene glycol/cocumis sativus extract,propylene glycol/vitis vinifera extract,water/xanthan gum/caprylyl glycol/pectin/hydrolysed vegetable protein/serine/arginine,proline/glucose/carrageenan (chondrus crispus) butylene glycol,phenoxyethanol, ethylhexylglycerin, phenyl trimethicone, cl 42090, parfum, limonene, hexyl cinnamal, citronellol, butylphenyl methylpropional, linalool, alpha-isomethyl ionone, eugenol

Przepisywałam ręcznie, więc mogą być literówki. Wszystkie maseczki mają na KWC dobre opinie i mi również nie sprawiają większych problemów, ale chciałam się dowiedzieć jak wyglądają od strony biochemicznej
Żadna mnie nie urzeka, Dax wg mnie to nic nie warta porażka. Najbardziej podoba mnie się Tolpa, pewnie ladnie nawilża, odmladza, chociaż wszystkie cenne skladniki zatopiono w mającym malo wspólnego z pielęgnacją silikonie. Zawiera też wszystkie parabeny i DMDM Hydantoin, skladnik podejrzewany o wydzielanie rakotwórczego formaldehydu. Zastanawia mnie dermomask, czy to maseczka typu peel-off może? Generalnie sklad dermomaski i Dax nie jest wart wiecej niż 10 zl w standardoiwej pojemnosci. Dobre sklady zastąpiono najtańszymi zamiennikami, które ni ziębią ni grzeją i zawierają skladniki, które bardziej lub mniej szkodzą, w zależności od indywidualnego stopnia wrazliwości skóry..

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Lidl Stiftung & Co., Cien Bodycare, Deo Pure Classic (Dezodorant w kulce)

Skład: Aqua, Aluminium Chlorohydrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Diethylhexyl Carbonate, Isopropyl Palmitate, Methyl Glucose Sesquistearate, Parfum, Hydroxyethylcellulose, Polyglyceryl-3 Caprylate, Sodium Benzoate, Polyglyceryl-4 Laurate, Allantoin, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Lanalool, Butylphenyl Methylpropional

Bardzo proszę
Trochę długi skład jak na antyperspirant...?
Sklad dlugi i cenny, wg mnie produkt wart zachodu antyperspiracyjny Aluminum, Pielęgnujacy sok z aloesu, alantoina, żadnych szkodliwych skladników. Aloes czasem uczula, mimo wszystko produkt godny wypróbowania.

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
czy to możliwe, że skład aptecznego produktu przeciwsłonecznego
Pharmaceris jest szkodliwy dla skóry..?
Mimo wszystkich badań klinicznych i testów?

zamieszczam skład:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Titanium Dioxide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Paraffinum Liquidum, Triethanolamine, Carbomer, Alumina, Xanthan Gum, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Stearic Acid, Allantoin, Simethicone, BHA, Phenoxyethanol, Methylparaben, Diazolidinyl Urea, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben
Tak, to możliwe i wręcz typowe. Szkodliwe skladniki pogrubilam powyżej. Ogólnie sklad bylby, gdyby nie te skladniki- dobry, niezapychający i dobrze chroniacy przed slońcem. Szkoda, że producent oszczędza na tanich i szkodliwych dla skóry zamiennikach.

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Poprosiłabym jeszcze o analizę tych 2 produktów...

Cien Bodymilk mleczko do ciała do skóry suchej

Skład: Aqua, Isopropyl Palmitate, Alcohol, Glycerin, Polyglyceryl-3 polyricinoleate, Etylhexyl Palmitate, Ricinus Communis Seed Oil, Zinc Stearate, Magnesium Sulfate, Benzyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Citronellol, Linalool, Alpha-isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych


Czy ten krem nadaje się do cery mieszanej z trądzikiem? Czy raczej te wszystkie oleje mogą mnie zapchać? Szukam nawilżającego kremu do takiej właśnie cery, może polecicie coś innego?
Sklad Cien calkiem w porządku, lagodny, aczkowlek w kwestii zaspokojenia potrzeb suchej skóry może nie być wystarczający. Godny wypróbowania.
Krem alterra sama przetestowalam, krzywdy mi nie zrobil, nie pozapychal, ale niestety, kremik nie grzeszy skutecznością. Jest bardzo delikatny, prawdopodobnie zawiera więcej wody niż tych olejów i wyciagów roślinnych razem wziętych. W tej cenie warto go kupić i sprawdzić na sobie.
Osobiście mogę polecić kremy Aubrey Organics dopóki trwa na nie promocja w polskim sklepie internetowym dystrybutora. Polecam krem do tlustej i krem do wrazliwej oraz toniki i mleczka z tych serii.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
korah proszę o pomoc

Balm Balm Oczyszczająca maseczka z hibiskusa

Oryza Sativa (Rice) Powder, Hibiscus Sabdariffa Flower Powder, Pelagonium Graveolens Flower Oil, Citral, Geraniol, Linalool, Citronellol, Limonene
Prosta, wygladzająca, nieskomplikowana, bardzo interesujaca.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 15:36   #3687
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, dziękuję ślicznie

To mleczko do ciała z Cien jest ok, dobrze nawilża moim zdaniem, ale pozostawia uciążliwą, ciężką powłokę na skórze, dlatego używam go już teraz tylko na dłonie, i to na noc

Alterrę już zakupiłam, więc i tak przetestuję w najbliższym czasie.
Co do tych kremików Aubrey Organics, to ciekawe są, ale niestety, te promocje są tylko dlatego, że te kremy mają baaardzo krótką datę przydatności (do końca lipca) np. ten http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...8-ml-p982.html
Albo są już wręcz przeterminowane tak jak ten http://www.aubreyorganics.com.pl/kre...-ml-p974.html#
Jak to możliwe, że ktoś w ogóle sprzedaje przeterminowany krem? No, chyba że ja tutaj czegoś nie rozumiem.
Czy mogłabyś polecić jakiś krem do mieszanej trądzikowej cery, dostępny w drogeriach/aptekach?
Bo cena też gra dla mnie dużą rolę, i o ile tamte kremy były w promocji, to niestety na inne dużo droższe nie mogę sobie pozwolić (ceny powyżej 100 zł za krem już w ogóle mnie powalają).
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 15:55   #3688
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lilith. Tak, wyprzedaż jest spowodowana konczącymi się terminami ważności. Wg mnie sprzedawcy nie można niczego zarzucić, pisze o tym jasno i wyraźnie na czerwono. Osobiście posiadam kilka rzeczy z tej wyprzedaży ( najlepiej wg mnie wypadla seria do wrazliwej cery, potem ta do tlustej) i nic zlego się z nimi nie dzieje. Należy pamiętać, że daty wytloczone przez producenta są tylko umowne i spokojnie pewne produkty można jeszcze poużywać przez miesiąc po tej dacie. Warto się skusić na coś co ma ważność do konca lipca. te kosmetyki to wyższa pólka. Ja nie żaluję zakupu, produkty są świeże, zarówno widać to w konsystencji jak i czuć w zapachu. Tak więc nie namawiam, ale polecam. Z aptecznyc hpolecam krem Flos Lek beEco lub krem pomidorowy AA Eco.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 16:11   #3689
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Prosta, wygladzająca, nieskomplikowana, bardzo interesujaca.


i jeszcze proszę zerkij na ten skład
AnneMarie Börlind Combination Lekki krem na dzień


AQUA (WATER), SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA)SEED OIL, ASCOPHYLLUM NODOSUM EXTRACT, HYDROGENATED LECITHIN, OCTOCRYLENE, SORBITOL, ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, CETYL PALMITATE, PHENOXYETHANOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL,PANTHENOL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BENZYL BENZOATE,CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, AROMA (FRAGRANCE),LINALOOL, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-05, 19:33   #3690
kurnachata
Przyczajenie
 
Avatar kurnachata
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;27264216]Niestety, nie widze w tych skladach niczego, co by moglo nie zapchać. Jedynie ten cicabio jest godny uwagi, ale nie rewelacyjny i może nie nawilżać wystarczajaco. Z plynów micelarnych polecam plyn winogronowy z Nowej serii AA Eco. W aptece d o z . p l jest teraz promocja na tą serię.


Kurcze to mnie strasznie zmartwiłaś, a możesz mi powiedzieć co jest z nimi nie tak, bo dostałam ten zestaw od mamy na urodziny i jak już mam to zużyje pewnie bo szkoda wyrzucać-tanie to to nie było ;-/
ale chciałam zapytać co konkretnie jest z tym zestawem nie tak??
i co możesz polecić w takim razie do pielęgnacji skóry odwodnionej ale niestety trądzikowej, konkretnie to są zaskórnikowe zmiany na które mam differin oraz krostkowo-grudkowe (takie boloki pod skórne) na które mam antybiotyk punktowo-wszystko to jednak przeokropnie mnie wysusza ;-(

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

A czy krem o takim składzie nadaje się do skóry odwodnionej ale z tendencją do zapychania dosłownie wszystkim ;-(

Skład:
DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE, COCO-CAPRYLATE/CARPATE, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, TOCOPHERYL ACETATE, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL UNSAPONIFIABLES, SILICA, VITIS VINIFERA SEED OIL, BISABOLOL, PARFUM.
kurnachata jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.