Jak w domowych warunkach sprawdzić, jaką ma sie cerę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-01, 08:01   #1
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621

Jak w domowych warunkach sprawdzić, jaką ma sie cerę?


mam takie pytanko , chciałabym spytać czy jest jakaś naturalna,domowa metoda na to aby sprawdzić rodzaj cery - czy jest tłusta ,czy mieszana ,czy sucha
Będe bardzo wdzięczna za odpowiedź . Na kosmetyczke mnie nie stać więc nie pójde ,a zależy mi na doborze dobrego podkładu do twarzy
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 09:00   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: pytanie do Pani kosmetyczki ;P

http://www.wizaz.pl/poradnik_kosmetyczny.html

Może się przyda.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 12:03   #3
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: pytanie do Pani kosmetyczki ;P

buuu ! jestem takim głuptaskiem i nadal nie wiem jaką mam cerę . No więc postaram sie ją opisać ,a może Pani będzie wiedziała A więc...na codzień używam kremiku Nivea (ten w niebieskim opakowaniu-bardzo tłusty) nie podrażnia mojej skórki (bo niektóre,podkreślam niektóre kremiki powodują na początku szczypanie) a poza tym nivea jest tani pod podkład też go uzywam bo mam wrażenie ,że jeśli tego nie zrobie skóra jest jak by troszeczkę napięta ,a gdy użyje tłustego kremiku podkład ładnie sie rozprowadza . Tylko ,że problem jest taki ,że po czasie strasznie mi sie błyszczy czoło ,nosek i czasem bródka ;[ i wtedy sie czuję tak jak bym miała najtłuściejszą cerę na śiwecie hyhy...jeśli chodzi o nosek to po jego bokach (nie wiem jak to sie nazywa...skrzydełka ? ) łuszczy mi się skórka (mam to już od dziecka )i występuje w tym miejscu lekkie zaczerwienienie.
Najszczęściej robią mi sie (takie nie za duże ,nie za małe)krostki na brodzie i czole . buu nie wiem co jeszcze napisać hmm ... jeśli nie używam kosmetyków do makijażu to mogę nie używać kremów nawilżających. Skóra zdaje się być normalna...natomiast jeśli się maluje to niestety po zmyciu makijażu musze także nawilżać skórę bo zdaje sie byc trochę wysuszona. mam ogromną nadzieję ,że coś to Pani powie. Mi się czasem wydaje ,że mam cerę mieszaną ,ale może te moje błyszczenie powoduja poprostu tłuste kremy a tak naprawdę mam może cere normalną...albo suchą
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 12:08   #4
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: pytanie do Pani kosmetyczki ;P

aaa na tej stronce jest jeszcze teścik ominęłam go . Nie zwróciłam uwagi spróbuje go zrobić i zobaczymy
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 12:23   #5
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Re: pytanie do Pani kosmetyczki ;P

CO DO TEGO TESTU
""rano, po obudzeniu się przyłóż lusterko do czoła i przypatrz się dokładnie powierzchni : jakie jest odbicie : wilgotne i tłuste, tylko wilgotne, a może nie ma śladów? To samo powtórz na policzkach i brodzie. Ten test pomoże ocenić jak mocno natłuszczona jest Twoja cera.
Uchwyć na chwilkę między dwa palce małą fałdkę skóry pod powieką dolną i obserwuj jak długo ta "zmarszczka" się utrzymuje (lub jak szybko ginie- może zginąć nawet natychmiast). Ten test pomoże ocenić czy skóra ma wystarczającą ilość wilgoci.
Trzonkiem łyżeczki zakreśl na czole i policzkach znak. Jaki kolor przybiera skóra w tym miejscu? Czerwony czy biały? Jak długo znak się utrzymuje i czy jego początkowe zabarwienie długo jest intensywne? ""

jeśli chodzi o lusterko to jak przyłożyłam czoło bosek i brode to ślad był taki sam...lekka mgięłka...ale raczej nie tłusta...jeśli chodzi o policzki to też była taka mgiełka ale mniejsza.

jeśli chodzi o to uchwycenie fałdki skóry pod dolna powieką to nie mam pojęcia jak to zrobić i nie wiem o którą zmarszczkę chodzi...mimiczną ? :|

a jeśli chodzi o trzonek łyżeczki to zostawiał on na momencik (dosłownie chwilke) biały ślad ,ale bardzo szybciutko znika :|

-i jeszcze jedno napewno nie mam tłustej cery bo mam wrazenie ze tak mi wyszło
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-01, 21:02   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: pytanie do Pani kosmetyczki ;P

Po samym,nawet bardzo dokładnym opisie trudno trafnie ocenić rodzaj cery- aby to zrobić musiałabym dokładnie obejrzeć Twoją skórę.Jeśli nie jesteś pewna czy trafnie oceniasz swoją cerę to może umów się na wizytę do kosmetyczki - w wielu gabinetach konsultacja jest bezpłatna.Kosmetyczka obejrzy Twoją cerę , przeprowadzi wywiad i podpowie jakie kosmetyki powinnaś stosować.
Co do testu opisanego w Kosmetycznym ABC - to traktuj go troszkę z przymrużeniem oka , to tylko podpowiedzi.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:13.