DIASTEMA:((( prosze o pomoc - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 00:00   #31
ewelanhn
Przyczajenie
 
Avatar ewelanhn
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Hej ja miałam wypalane wędzidełko w wieku nie pamiętam ale coś ok. 10 lat i tylko po to żeby zęby nie były ciągnięte do góry. To nie ma nic wspólnego z diastemą.
ewelanhn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:49   #32
coxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 46
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Najlepiej jest założyć na zęby aparat ortodontyczny. Niestety nie jest to najtańsza zabawa, ale efekty sa naprawdę rewelacyjne. Moja siostra miała szparę między jedynkami. Nosiła aparat przez ponad 2 lata, a teraz po ściągnięciu ma przepiękny uśmiech.
Chociaż mnie takie przerwy między jedynkami się podobają, oczywiście nie zawsze, ale jak ktoś ma zadbane ogólnie zęby to wygląda to seksownie. Moim zdaniem. Aczkolwiek rozumiem osoby, które to mają i chcą zlikwidować
coxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:56   #33
kamkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Tak sie naczytalam tych waszych postow ,z chyba sie zdecyduje sie na kompozyt juz nawet zapisalam sie do dentysty:P


A co do aparatu...nosilam staly ok.2lat i po zdjeciu diastema wraz wrocila
nosze teraz taki ruchomy (ok.rok)ale gdy go zdejme to dziurka wraz jest:P


Moze ten koompozyt mi pomoze...)
kamkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 11:58   #34
Nedvedek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Cytat:
Napisane przez mOnia123 Pokaż wiadomość
hej interesuje mnie podcinanie więzadałka. czy po tym zabiegu hirurgicznym zęby same sie przesuna ? jesli tak to ile czasu to trwa?

pozdrawiam
ja mam 20 lat i miałam podcinanie wędzidełka parę miesięcy temu. Musiałam to zrobić, bo właśnie z jego winy rozchodziły mi się zęby (diastema miała 3 mm). Zapłaciłam 100zł za zwykłe podcinanie skalpelem. Nic nie bolało Później założyłam sobie aparat. i po 4 m-cach już przerwy nie ma...
Nedvedek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 22:28   #35
tajemnica3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Red face Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

nie mam za bardzo czasu by czytać wszystkie odpowiedzi zadane na te pytania.. dopiero co załozyłam konto bo mam wielkie pyanie i wielki problem..
mieszkam w okolicach Zakopanego i chciałabym się sptać czy zamykanie diastem między jedynkamidzięki kompozytom jest możliwe w Zakopanem?

i ile by mnie to mniej więcej kosztowało?

proszę o szybkie odpowiedzi, liczne na waszą pomoc!
tajemnica3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 20:52   #36
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

w dobrych gabinetach wykonuje się zabieg wypełnienia diastemy. jest to jednorazowe, ale zamyka diastemę raz na zawsze, moja siostra miała taki "zabieg" w Warszawie, wiadomo duże miasto to i ceny wyższe , zapłaciłą 300zł, trwało to niecałe 2h, wypełnienie jest idealnie dopasowane z kolorem zębów które niestety trzeba wybielić i utrzymywać je w dobrym stanie i białym kolorze, później przez kilka dni dziąsła się goją a co jakiś czas trzeba wybrać się na wizytę kontrolną
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 20:09   #37
2cute4you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Witam,
Przez lata moim kompleksem była 2-3 mm diastema. W zeszłym roku zaczęłam przeglądać wątki odnośnie zamykania szpar miedzy zębami kompozytem. Niestety na porcelanę jeszcze nie mogę sobie pozwolić.
I stało się. Wizyta umówiona na dzisiaj. Cały zabieg trwał dokładnie godzinę. Pani stomatolog krok po kroku tłumaczyła co będzie robić. Matowienie zębów, wytrawienie, nakładanie substancji, utwardzanie, szlifowanie, polerowanie i gotowe Koszt nieduży bo 400 zł a efekt jest.
Poniżej zamieszczam zdjęcia przed i po. W razie pytań proszę pisać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Przed.jpg (64,2 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Po.jpg (49,3 KB, 141 załadowań)
2cute4you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 11:28   #38
samotnica78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Witam

Mam pytanie w jaim mieście robiony byl zabieg?
samotnica78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 10:05   #39
2cute4you
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Kęty- woj. Małopolskie
2cute4you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 17:16   #40
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: DIASTEMA:((( prosze o pomoc

Diastema, czyli szpara pomiędzy górnymi jedynkami, przez większość jej posiadaczy uważana jest za problem. Choć są osoby, dla których jest ona wyjątkowym znakiem rozpoznawczym.


Dla tych, którym diastema przeszkadza, jest kilka metod jej usunięcia. Są one oczywiście dobierane indywidualnie przez lekarza stomatologa czy ortodontę. Zazwyczaj zamyka się diastemy, których szerokość przekracza 2 mm.


Można ją usunąć zakładając korygujący aparat ortodontyczny. Pierwsze efekty widoczne są po kilku miesiącach. Po jego zdjęciu należy poddać się leczeniu retencyjnemu, które ma zapobiec cofnięciu się osiągniętych zmian.


Aby pozbyć się diastemy można też zdecydować się licówki. Są to cienkie, 0,5 mm, porcelanowe płytki przyklejane do zębów. Ich trwałość to nawet kilkanaście lat.


Kolejnym sposobem jest zamknięcie diastemy za pomocą kompozytu, tzw. bonding. Przypomina zakładanie plomby. To najmniej inwazyjny i najszybszy ze sposobów. Jeśli w przyszłości chciałoby się powrócić do uśmiechu z diastemą, wystarczy usunąć wypełnienie.


Zaufany dentysta pomoże dobrać najlepszą metodę zamknięcia diastemy.
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-31 17:16:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:43.