Zmiana liceum na zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-18, 09:25   #1
Katiarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2

Zmiana liceum na zaoczne


Witajcie mam pewien dylemat. Chodzę do 2 klasy liceum i nie bardzo daje rady. Chciałabym się przenieść do liceum zaocznego lecz mam 17 lat a w regulaminie jest ze można od 18 więc dopiero w marcu będę pełnoletnia. Czy istnieje możliwość przeniesienia sie w marcu z liceum do liceum zaocznego? I czy według nowej ustawy o edukacji(4lata liceum) będę musiała chodzić do tej szkoły dodatkowo 3 lata?
Katiarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 11:20   #2
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Zmiana liceum na zaoczne

Skoro nie dajesz rady w technikum, to jaki jest sens iść do liceum zaocznego? Chcesz mieć maturę? Niestety żeby w takich liceach zdobyc maturę, trzeba dużo pracować samemu, bo poziom jest niezbyt ciekawy, a matura jest przecież ogólnopolska. Może lepiej iść do jakiejś zawodówki i zdobyć fajny zawód? Albo poszukać jakiegoś lżejszego technikum lub innego kierunku?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 12:37   #3
Katiarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zmiana liceum na zaoczne

Jestem w liceum i poszłam tam ze względu na to że trwa to 3 lata i szybciej skończę edukacje.(Trochę głupie podejście ale czasu nie cofnę) Na maturze nie bardzo mi zależy ponieważ wiem że jestem bardzo słaba z matematyki i trochę z angielskiego. Dlatego myślę o zaocznym liceum

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Do technikum już nie pójdę bo musiałabym sporo nadrabiać jakiś egzaminów zawodowych. Inne liceum? Tez nie.. W moim mieście są 3 bardzo dobre licea i jestem właśnie w jednym z nich. Nie licze 2/3 pozostałych bo w jednym nie pasują mi kierunki a drugie ma bardzo złą opinie.
Katiarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 14:17   #4
201804271232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 148
Dot.: Zmiana liceum na zaoczne

No to trzeba było iść do zawodówki, trwa tylko 2 lata

Skoro nie zależy ci ani na maturze ani nie chcesz kierować się na żaden ''zawód'' w technikum/zawodówce, to właściwie co planujesz później? Masz jakiś pomysł na siebie? Chcesz tylko pociągnąć edukację dopóki jest obowiązkowa, czy planujesz później np. jakąś szkołę policealną?

Całkiem prawdopodobne, że do liceum zaocznego mogłabyś pójść już od tego semestru, skoro w tym roku szkolnym skończysz 18 lat. Niektóre placówki tak przyjmują, mojemu znajomemu chociażby się udało właśnie przenieść w twoim wieku, na tym samym etapie edukacji. Zadzwoń, może jeszcze uda się załatwić.
201804271232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-19 15:17:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.