Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-23, 20:19   #1
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Exclamation

Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów


Wlasnie skonczylam ogladac program GRUBSI NIE GLUPSI na Planete.
Okazalo sie ze cala ta piramida zywieniowa na ktorej wzoruja sie ludzie jest zla! Za duzo w niej wegli. Mowili zeby jesc max 100g a nie 300 !Ze w ten sposob wlasnie ludzie sie utuczyli.
Zrobiono eksperyment-facet jadl przez miesiac jedzenie na jakie mial ochote (weglowodany ograniczyl do 100g) czyli jajka na bekonie,tluste miesa, hamburgery ale bez bulki i co ? schudl 5 kg w miesiac.


Tutaj macie linka na strone- http://www.planete.pl/dokument-grubsi-nie-glupsi_30704 jest tam troche napisane o tym programie,przeczytajcie komentarze ludzi. Ale sie ciesze ze trafilam na ten program.
Od jutra jem zdecydowanie mniej weglowodanow

TUTAJ WKLEJAM LINKA DO B.CIEKAWEJ STRONY http://www.eioba.pl/a113286/wywrocona_piramida
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02





Edytowane przez Licja20
Czas edycji: 2009-11-23 o 20:22
Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:36   #2
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Ciekawe, ciekawe...
Aczkolwiek 100 g to bardzo mało...
Jeżeli chce się zjeść ryż na obiad albo kaszę, to praktycznie trzeba zrezygnować z chleba...owsianki...itp.. .
Hehehe "Hamburger bez bułki" <-- dobre
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 20:52   #3
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez nieprzytomna Pokaż wiadomość
Ciekawe, ciekawe...
Aczkolwiek 100 g to bardzo mało...
Jeżeli chce się zjeść ryż na obiad albo kaszę, to praktycznie trzeba zrezygnować z chleba...owsianki...itp.. .
Hehehe "Hamburger bez bułki" <-- dobre
wbrew pozorom 100g to wcale nie tak malo to sa 2 kromki chleba i np. porcja kaszy lub ryzu. Wiecej ludziom nie potrzeba !
W tym programie nawet bylo porownianie,że swinie ktore chce sie utuczyc jedza tyle wegli co ludzie obecnie..chyba nie trzeba tego komentować
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 21:34   #4
a_name
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 136
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Tylko, że węgle dodają ci energii, jak jesz za mało to nie ma czego spalać. No chyba, że te tłuszcze... Kiedyś mnie uczono, że prawidłowa dieta to 40% węgli, 30% tłusczy i 30 białka. Osobiście to myśle, że 30% tłuszczy to za dużo dla osób nieaktywnych fizycznie.
Ahh, i mam nadzieje, że w tym programie mówili o węglowodanach złożonych (makaron razowy, ryż niełuskany, brązowy, kasza gryczana, itp), bo jak nie, to te 100 gramów to naprawde za mało.
a_name jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 21:56   #5
pourquoi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 41
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

hej, nie podniecaj się tak to, że w telewizji tak mówią nie znaczy ze trzeba od razu robić rewolucję żywieniową, tym bardzeij, ze na moje oko to jeden wielki shit

zobacz:
dzienne zapotrzebowanie przykładowo dla mnie, kiedy chcę zrzucić tłuszczyk to około 1300-1500kcal

100g węgli = 400kcal (1g=4kcal)
dzienne zapotrzebowanie na białko: 80g (4x20g) = 360kcal (1g=4kcal)
tłuszcz=10% x 1500kcal = 150kcal
to razem 810kcal

powiedz mi, czym Twoim zdaniem mam dopełnić te 700kcal które mi brakuje do bilansu? wodą?

wybacz, ale moim zdaniem po prostu przekombinowałaś jest tu na wizażu naprawdę wiele dziewczyn, które nie wiedzą, co "amerykańscy naukowcy udowodnili" a jednak chudną. Jak dla mnie to cokolwiek nie zrobisz - zdrowo się odżywiając, ćwicząc i mając rozkręcony metabolizm - schudniesz. NIEZALEŻNIE czy będziesz jeść 300 czy 100g węgli na dzień.
pourquoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 22:27   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Licja20 Pokaż wiadomość
Wlasnie skonczylam ogladac program GRUBSI NIE GLUPSI na Planete.
Okazalo sie ze cala ta piramida zywieniowa na ktorej wzoruja sie ludzie jest zla! Za duzo w niej wegli. Mowili zeby jesc max 100g a nie 300 !Ze w ten sposob wlasnie ludzie sie utuczyli.
Zrobiono eksperyment-facet jadl przez miesiac jedzenie na jakie mial ochote (weglowodany ograniczyl do 100g) czyli jajka na bekonie,tluste miesa, hamburgery ale bez bulki i co ? schudl 5 kg w miesiac.


Tutaj macie linka na strone- http://www.planete.pl/dokument-grubsi-nie-glupsi_30704 jest tam troche napisane o tym programie,przeczytajcie komentarze ludzi. Ale sie ciesze ze trafilam na ten program.
Od jutra jem zdecydowanie mniej weglowodanow

TUTAJ WKLEJAM LINKA DO B.CIEKAWEJ STRONY http://www.eioba.pl/a113286/wywrocona_piramida
To zadna nowosc tak szczerze, badania na dieta ludzi pierwotnych prowadza do identycznych wnioskow. Jak dla mnie jest oczywiste, ze ludzie jedza obecnie zbyt duzo weglowodanow, szczegolnie prostych i ogolnie zbyt duzo przetworzonego zarcia.

Tylko, ze pisanie ile g nie ma za duzo sensu, bo rozni ludzie maja rozna wage i rozne zapotrzebowanie kaloryczne.

Cytat:
Napisane przez a_name Pokaż wiadomość
Tylko, że węgle dodają ci energii, jak jesz za mało to nie ma czego spalać. No chyba, że te tłuszcze... Kiedyś mnie uczono, że prawidłowa dieta to 40% węgli, 30% tłusczy i 30 białka. Osobiście to myśle, że 30% tłuszczy to za dużo dla osób nieaktywnych fizycznie.
Ahh, i mam nadzieje, że w tym programie mówili o węglowodanach złożonych (makaron razowy, ryż niełuskany, brązowy, kasza gryczana, itp), bo jak nie, to te 100 gramów to naprawde za mało.
Wg mnie 30% tluszczy powinno byc zupelnie ok 30% bialka, to zdecydowanie dieta wysokobialkowa, 40% wegli to niskoweglowa - post autorki zdecydowanie bardziej pasuje to diety, gdzie jest 60% wegli i jakies 10%-15% bialka przykladowo.

Co do energii, to mozna ja czerpac nawet z bialek w przypadku diet niskoweglowodanowych

Cytat:
Napisane przez pourquoi Pokaż wiadomość
hej, nie podniecaj się tak to, że w telewizji tak mówią nie znaczy ze trzeba od razu robić rewolucję żywieniową, tym bardzeij, ze na moje oko to jeden wielki shit

zobacz:
dzienne zapotrzebowanie przykładowo dla mnie, kiedy chcę zrzucić tłuszczyk to około 1300-1500kcal

100g węgli = 400kcal (1g=4kcal)
dzienne zapotrzebowanie na białko: 80g (4x20g) = 360kcal (1g=4kcal)
tłuszcz=10% x 1500kcal = 150kcal
to razem 810kcal

powiedz mi, czym Twoim zdaniem mam dopełnić te 700kcal które mi brakuje do bilansu? wodą?

wybacz, ale moim zdaniem po prostu przekombinowałaś jest tu na wizażu naprawdę wiele dziewczyn, które nie wiedzą, co "amerykańscy naukowcy udowodnili" a jednak chudną. Jak dla mnie to cokolwiek nie zrobisz - zdrowo się odżywiając, ćwicząc i mając rozkręcony metabolizm - schudniesz. NIEZALEŻNIE czy będziesz jeść 300 czy 100g węgli na dzień.
Nie, to Ty bezsensownie liczysz - bo jak ucinasz wegle, to te kalorie nie ida w powietrze, tylko sa uzupelniane bialkowymi/tluszczowymi, po prostu zamiast np. B/T/W 15%/20%/65%, masz np. B/T/W 20%/30%/50%.

O tym, ze ona nic nie przekominowala swiadczy chocby 10 przykazan zdrowego zywienia przypiete na dietetyce, polecam do poczytania. W skrocie - wiecej pelnowartosciowego bialka, warzywa bez ograniczen i malo wegli.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-23, 22:37   #7
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Nie, to Ty bezsensownie liczysz - bo jak ucinasz wegle, to te kalorie nie ida w powietrze, tylko sa uzupelniane bialkowymi/tluszczowymi, po prostu zamiast np. B/T/W 15%/20%/65%, masz np. B/T/W 20%/30%/50%.

O tym, ze ona nic nie przekominowala swiadczy chocby 10 przykazan zdrowego zywienia przypiete na dietetyce, polecam do poczytania. W skrocie - wiecej pelnowartosciowego bialka, warzywa bez ograniczen i malo wegli.
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-23, 22:52   #8
pourquoi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 41
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

a o tym, że naraz przyswajasz 20g białka słyszałaś? to tez nie nowinka. więc nawet jedząc białko 6 razy dziennie co 3h nie ma szans zjeść więcej niż 120g. resztę wydalasz w toalecie
pourquoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 00:18   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez pourquoi Pokaż wiadomość
a o tym, że naraz przyswajasz 20g białka słyszałaś? to tez nie nowinka. więc nawet jedząc białko 6 razy dziennie co 3h nie ma szans zjeść więcej niż 120g. resztę wydalasz w toalecie
Nie wiem jak Ty, ale ja na luzaku i bez zadnego problemu w jednym posilku moge przyswoic z 30-40g pelnowartosciowego bialka

PS. Tak samo to bezsensowne jak wyzej rzucanie 100g ww, bo to zalezy od danego ogranizmu - wagi i gospodarki hormonalnej. Do tego, bialko bialku nierowne.

Kulturysci to i po 500g bialka w ciagu dnia przyjmuja, 25 posilkow w trakcie dnia raczej nie jedza Dla zwyklych smiertelnikow sufit jest, zaleznie wg opinii, gdzie pomiedzy 30g-50g, z pewnoscia nie 20g.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-11-24 o 00:24
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 00:32   #10
pourquoi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 41
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

a skąd tak dokładnie wiesz ile przyswajasz a ile wydalasz?

20g dla kobiet, 30-40g, jak mówisz, dla mężczyzn (mniej więcej). tyle dla zwykłych śmiertelników. a kulturyści wiadomo, budują mięśnie więc potrzebują więcej,chociaż z 500g to już przesada.

mowa w wątku była o zwyczajnym odżywianiu,nie przy sportach wyczynowych, bo to zupełnie inna bajka.
pourquoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 00:38   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez pourquoi Pokaż wiadomość
a skąd tak dokładnie wiesz ile przyswajasz a ile wydalasz?

20g dla kobiet, 30-40g, jak mówisz, dla mężczyzn (mniej więcej). tyle dla zwykłych śmiertelników. a kulturyści wiadomo, budują mięśnie więc potrzebują więcej,chociaż z 500g to już przesada.

mowa w wątku była o zwyczajnym odżywianiu,nie przy sportach wyczynowych, bo to zupełnie inna bajka.
To Ty lepiej wytlumasz, skad masz ta swoja teorie

Mnostwo jest na ten temat informacji na necie, na specjalistycznych forach... w przeciwienstwie do Ciebie bioracych pod uwage takie czynniki jak waga, hormony itd.; no i oczywiscie jakosc bialek.

Badania diety ludzi pierwotnych wskazuja, ze jednorazowo byli w stanie zjesc duzo wiecej bialka w jednym posilku niz obecnie i przyswoic.

U kobiet faktycznie to bedzie nizsza ilosc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-11-24 o 00:39
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-24, 15:12   #12
BelleMare
Raczkowanie
 
Avatar BelleMare
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 100
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Hmmm, dyskusje na temat piramidy żywieniowej potrafią doprowadzić do palpitacji serca i napadów gniewu...
Sama pamiętam piramidkę żywieniową z gabinetu pielęgniarki szkolnej... Mięso, ryby 1-2 razy w tygodniu.... Codziennie chleb, makarony, pyrki, mleko.... Znam osoby, które pomimo, że nie są wegetarianami, jedzą właśnie wedle takiej piramidki i też żyją. Ale przykładowo ich obiady są w stylu: pomidorowa a na drugie ruskie pierogi... Znam też osoby, które ze sporą nadwagą i różnymi schorzeniami zaczęły się odżywiać ściśle według diety dr. Kwaśniewskiego. A jest to właśnie dieta wysoko tłuszczowa i wysokobiałkowa, węgli tam mało i po paru miesiącach, bez większego wysiłku fizycznego na wadze kilkanaście kilo mniej, wyniki ogólne krwi, cholesterolu, ciśnienia itp idealne....I tak jest już od paru lat ale jaki to będzie miało wpływ dalej to nie wiadomo.

Osobiście uważam, choć ekspertem nie jestem, że rzeczywiście tradycyjna piramidka żywieniowa powinna zostać zaktualizowana.
Powinno się też coś zrobić z kampaniami nawołującymi to picia mleka krowiego przez dzieci.... To chyba dość kontrowersyjna sprawa, poglądy i teorie są różne, ale jeśli coraz więcej dzieci rodzi się z alergiami pokarmowymi, nietolerancją białka krowiego (np. kazeinę) oraz laktozy... Sama przez 10 lat dzieciństwa cierpiałam na alergie pokarmowe i chemiczne, z kolei moja siostra nie mogła przez pierwsze 3-4 lata życia zjeść czegokolwiek związanego z krową, to był prawdziwy horror...

Ale wracając do tematu...
Faktem jest, jak napisał Wyrak, że powinniśmy jeść więcej pełnowartościowego białka, więcej warzyw także owoców i ograniczyć spożycie węgli.


Za mało jemy urozmaiconego mięsa, ryb i owoców morza, za mało świeżych, zdrowych, nie pryskanych warzyw... w przeciętnym gospodarstwie domowym brakuje również zdrowych tłuszczy zimno tłoczonych, kwasów omega itd... Niestety często jest to spowodowane ceną tych produktów. Są osoby które chętnie by zamieniły marketowy olej rzepakowy na oliwę, zjadłyby łososia, ale zwyczajnie ich na to nie stać.
Za to półki sklepowe są przepełnione węglowodanami, więc duża część naszego społeczeństwa się nimi zapycha.
Ech.. ale co zrobić...

Poniżej załączam ciekawą piramidkę, co o niej myślicie?
__________________
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me...
BelleMare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 15:36   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Ta piramidka ktora wkleilas, tez wywala pelnowartosciowe bialka niewiadomo gdzie. Wg Berardiego budowanie kazdego posilku powinno byc w nastepujacej kolejnosci: najpierw bialko, pozniej warzywa, pozniej ewentualnie inne rzeczy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 15:49   #14
BelleMare
Raczkowanie
 
Avatar BelleMare
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 100
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

no jakoś ciężko doszukać się w miarę prawidłowej, nie wspominając o tych co dają dietetycy.... Ja właśnie takową dostałam od jednego specjalisty...
__________________
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me...
BelleMare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:01   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez BelleMare Pokaż wiadomość
no jakoś ciężko doszukać się w miarę prawidłowej, nie wspominając o tych co dają dietetycy.... Ja właśnie takową dostałam od jednego specjalisty...
Dlatego ja nie korzystam z takich rzeczy, tylko staram sie jak najbardziej postepowac wg 10PZ (z czym roznie wychodzi, bo sie czasem lenie ).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 17:46   #16
Licja20
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 812
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dlatego ja nie korzystam z takich rzeczy, tylko staram sie jak najbardziej postepowac wg 10PZ (z czym roznie wychodzi, bo sie czasem lenie ).
Dokładnie, jeszcze chyba nie ma ułożonej prawidłowej piramidy żywienia. To śmieszne,że większość ludzi jest święcie przeekonana iż należy spożywać tak dużo węglowodanów jak to jest podane w piramidzie. I pomyśleć,że ludzie stosują się do tych zasad bo chcą być zdrowi - co za paradoks ...
__________________
~ ♥ ♥ ~

my fashion blog
nowy wpis 01.02




Licja20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 22:51   #17
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Fakt, powszechnie zaleca sie spożywanie 300 g węgli- wiadomo wszystko zalezy od danej jednostki, ale czy 300 g węgli to aż tak duzo ? Nie mówie teraz o węglach spożywanych w batonikach i innych słodyczach, ale własnie weglach złozonych.
Ja dziennie spożywam 100 g płatków owsianych, 100 g kaszy gryczanej czy innych pęczaków, do tego wpadnie kroma żytniego czy innego pełnoziarnistego pieczywa plus węgle złożone z warzyw i wg tego co mówicie, to ZA DUŻO.
Co do 10 PŻ zastanawia mnie punkt własnie dotyczący węgli- są tam uwzględnione węgle z warzyw i owoców plus cukry proste(biały ryż, makaron ect.), a gdzie węgle złożone z kasz, makaronów PEŁNOZIARNISTYCH, które z tego co mi wiadomo są węglami złożonymi?
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 23:16   #18
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Fakt, powszechnie zaleca sie spożywanie 300 g węgli- wiadomo wszystko zalezy od danej jednostki, ale czy 300 g węgli to aż tak duzo ? Nie mówie teraz o węglach spożywanych w batonikach i innych słodyczach, ale własnie weglach złozonych.
Ja dziennie spożywam 100 g płatków owsianych, 100 g kaszy gryczanej czy innych pęczaków, do tego wpadnie kroma żytniego czy innego pełnoziarnistego pieczywa plus węgle złożone z warzyw i wg tego co mówicie, to ZA DUŻO.
Co do 10 PŻ zastanawia mnie punkt własnie dotyczący węgli- są tam uwzględnione węgle z warzyw i owoców plus cukry proste(biały ryż, makaron ect.), a gdzie węgle złożone z kasz, makaronów PEŁNOZIARNISTYCH, które z tego co mi wiadomo są węglami złożonymi?
Jesli chodzi o 10PZ, to tam uwzglednione wegle glownie z warzyw, z zastrzezeniem "Gdzieniegdzie możesz dorzucić trochę owoców, ale nie pomijaj warzyw."

Do tego, wg 10PZ wegle po treningu, do tego warzywa i owoce. Co do sniadania to Berardi zdaje sie wegle dopuszcza.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 08:10   #19
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o 10PZ, to tam uwzglednione wegle glownie z warzyw, z zastrzezeniem "Gdzieniegdzie możesz dorzucić trochę owoców, ale nie pomijaj warzyw."

Do tego, wg 10PZ wegle po treningu, do tego warzywa i owoce. Co do sniadania to Berardi zdaje sie wegle dopuszcza.

Czyli, kasze owsianki etc przed i po treningu a w innych posiłkach zęby w ścianę ? Zalatuje mi to troche "niełaczeniem białek z węglami" oprócz tych z warzyw oczywiscie, czyżby mr. Berardi był zwolennikiem poglądu że różne kwasy, enzymy sa potrzebne do trawienia białek i węgli (co jest prawda) mieszają się i powodują ograniczone wchłanianie, przyswajanie etc składników pokarmowych, przez co cały mechanizm metaboliczny nie działa w sposób pełny i własciwy ?
Podobno (piszę podobno, bo wiedzę czerpie z googla) nie zostało to jakoś naukowo potwierdzone ze NIE łączenie białek z ww ma jakieś większe znaczenie. Test negatywny przynajmniej coś wyklucza, ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.
__________________


Edytowane przez upgirl
Czas edycji: 2009-11-25 o 08:13
upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 16:50   #20
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Piramida żywienia źle skomponowana ! Za dużo węglowodanów

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Czyli, kasze owsianki etc przed i po treningu a w innych posiłkach zęby w ścianę ? Zalatuje mi to troche "niełaczeniem białek z węglami" oprócz tych z warzyw oczywiscie, czyżby mr. Berardi był zwolennikiem poglądu że różne kwasy, enzymy sa potrzebne do trawienia białek i węgli (co jest prawda) mieszają się i powodują ograniczone wchłanianie, przyswajanie etc składników pokarmowych, przez co cały mechanizm metaboliczny nie działa w sposób pełny i własciwy ?
Podobno (piszę podobno, bo wiedzę czerpie z googla) nie zostało to jakoś naukowo potwierdzone ze NIE łączenie białek z ww ma jakieś większe znaczenie. Test negatywny przynajmniej coś wyklucza, ale poprawcie mnie jeżeli się mylę.
Dlaczego zeby w sciane?

"Oprocz tych warzyw" jest jak dla mnie kluczowe w tym wypadku

Moge sie mylic, ale u Berardiego chodzi raczej o to, ze jemy za duzo wegli i tak naprawde niepotrzebnie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:19.