Charakterystyka Diet - w jedym temacie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-25, 13:03   #1
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477

Charakterystyka Diet - w jedym temacie.


Witajcie,

założyłam ten temat po rozmowie z kilkoma koleżankami, które chcą zacząć stosować dietę - a gubią się na " rynku " - bo same wiecie że diet jest masa.... od wyboru do koloru. Ja nie chcę nikomu radzić - bo ekspertem w dziedzinie nie jestem ( a uważam że doradzać w sprawie takich rzeczy powinny Ci " co znają temat od podszewki" )

Wiem też z autopsji, że znalezienie tej jednej jedynej ( diety ) - nie jest proste. ( sama jestem zaprzyjaźniona z SB )

A dla " świeżynek" wybór jest wyjątkowo skomplikowany. Bo każda dieta ma swoje zalecenia i przeciwwskazania, i każda wydaje się kusząca - gdy czyta się posty dziewczyn, które gubią kilogramy jak kopciuszki buciki...

Dlatego pytam, czy nie podjął by się ktoś zebrania podstawowej wiedzy - może w jakieś tabelce - i publikacji tu na forum. Nie chodzi o kwestię lepsza/gorsza, ale o obiektywne informacje.
Może w formie: nazwa, główne założenia ( czas, ilość etapów ), przeciwwskazania... są przecież na tym forum osoby z taką wiedzą, że na pewno wymyślą jak to najlepiej ugryźć

Może kilka osób uniknie testowania różnych diet - zanim znajdą odpowiednią - mając możliwość porównania tych najpopularniejszych w jednym temacie.

...ot to mój zbiór luźnych przemyśleń po " babskich plotkach w szatni" po zajęciach fitness. ...
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-25, 14:08   #2
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Charakterystyka Diet - w jedym temacie.

Pomysł nie jest zły, z resztą odgórnie już taki pomysł był zaproponowany dotyczący zebrania różnych diet. Myślę, że z pomocą niektórych wizażanek bez problemu mogłybyśmy coś takiego stworzyć, ale trzeba byłoby przygotować wstępną listę diet, którę weźmiemy "pod lupę", bo niestety ale na różnych stronach internetowych znajduje się bardzo mało zdrowych i racjonalnych diet, a oczywiste jest, że głódówek, diet schematycznych, diet cud i diet jednoproduktowych promować nie będziemy.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 11:36   #3
28nana
Raczkowanie
 
Avatar 28nana
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 477
Dot.: Charakterystyka Diet - w jedym temacie.

więc proszę D:

zgłaszajcie się chętne ekspertki

ja bym chętnie pomogła - ale brak mi po prostu wiedzy
__________________
Bo kozdo rzec mo dwie stróny: dobróm i złóm. (..) Dysc leje - to dobre dlo tych, co im buroki wysychajóm. Słónko świeci - to dobre dlo tych, co akurat siano susóm. Ale, co powiy o słónku tyn, co mu buroki wysychajóm, a o dyscu tyn, co siano susy? Syćko jest względne.
28nana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.