Dermatolog - jaki powinien być - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 22:42   #1
lacostapink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 44

Dermatolog - jaki powinien być


Czy dermatolog czasem przepisuje jakąś maść, bo będzie miał z tego jakieś korzyści? Np. woli komuś przepisać droższą maść niż polecić tańszą, ale o podobnym działaniu? W ogóle byłam nieco w szoku na pierwszej wizycie, dermatolog po prostu popatrzyła na mnie, nawet nie przyjrzała się z bliska mojej skórze, tylko tak z odl. metra... Tak nieco olewczo, czy zawsze tak jest? Może ja mam jakieś wygórowane oczekiwania, ale uważam, że jednak powinna się z bliska przyjrzeć skórze, dotknąć jaką ma fakturę, czy nie ma żadnych uwypukleń np, itp. Na przebarwienie dowaliła mi jakieś tabletki i maść Differin (nie dość, że drogi, to tak wysusza skórę, że nie wiem) zamiast polecić na początek coś delikatniejszego.
Nie żałuję, że wybrałam się do dermatologa, bo ogólna poprawa jest, mimo tego, że ostatnio znów stan mojej twarzy nieco się pogorszył, teraz znów jest lepiej, bo staram się nic nie robić przy twarzy i kupiłam sobie Acne-Derm. Dodam, że nie chodzę prywatnie do dermatologa. Może to też robi jakąś różnicę? Jak uważacie?
A no i wg niej stosowanie jakiejś diety niewiele pomoże, można jeść, co się chce (prawda to?)
Jak jest z waszymi dermatologami? Jakie macie odczucia i doświadczenia z nimi?

Edytowane przez lacostapink
Czas edycji: 2011-03-23 o 22:44
lacostapink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 02:14   #2
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Dermatolog - jaki powinien być

Wątki o dermatologach dość czesto sie tutaj przewijaja. Ciezko jest trafic na naprawde dobrego. JA osobiscie nie korzystalam jeszcze z jego uslug bo nie mialam takiej potrzeby. Ale mam znajoma ktora chodzila i byla taka jedna stuacja, poniewaz zaczela stosowac kosmetyk z BU ,stan jej cery znacznie sie poprawil i podczas wizyty dla pewnosci zapytala czy maja bezpieczne sklady itd. A on podsumowal,ze balby sie czegos takiego uzywac, bez podawania konkretnych argumentow. Ale ona chodzila prywatnie,wiec to tez inaczej.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 21:43   #3
Amnesis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 30
Dot.: Dermatolog - jaki powinien być

hm ja od dwóch lat chodzę prywatnie do gabinetu dermatologii estetycznej (wizyta 70 zł) i tam lekarka jest bardzo miła dokładnie ogląda moją skóre przez szkło powiekszające, dostaję różne próbki kosmetyków głównie z La Roche Posay.. i kiedyś był u mnie trądzik miałam dużo różnych specyfików np Epiduo ,chyba Davercin itd tylko ja używam co drugi dzień bo mam wrażliwą skórę.Ale teraz pozostało mi w sumie tylko wyrównanie powierzchni skóry
Amnesis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.