orgametril - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-24, 16:27   #1
Magunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 199

orgametril


Orgametril...Czy ktos moglby mi powiedziec co to takiego, czy powoduje jakies skutki uboczne i kiedy sie tego uzywa?
Magunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 16:33   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: orgametril

po pierwsze wyszukiwarka, a po drugie ja ze swojej strony nie polecam
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-24, 18:45   #3
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: orgametril

Jest to syntetyczny związek o działaniu podobnym do naturalnego progesteronu. Stosowany między innymi w endometriozie, braku miesiączki, zespole napięcia przedmiesiączkowego.
Jak każdy lek (zwłaszcza tego typu) może powodować działania niepożądane np. Nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, wzrost ciśnienia tętniczego, stany depresyjne, napady migreny, osłabienie, spadek libido. Plamienia i krwawienia śródcykliczne (zazwyczaj na początku leczenia). Objawy androgenizacji: trądzik, łojotok, hirsutyzm. Uszkodzenie wątroby, żółtaczka cholestatyczna, zaburzenia gospodarki lipidowej, nietolerancja glukozy, obrzęki. Podanie w ciąży może powodować wirylizację płodów żeńskich. (dział. niepoż. wzięte z netu )
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 07:57   #4
Madeline13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Question Dot.: orgametril

Hejj!! Tez uzywam Organetril na wywolanie okresu. Bralam przez rok i teraz mam pauze, juz dwa miesiace nie biore ,ale okres sie nie pojawil. Mam wiec pytanie do fachowcow czy mozliwe jest zajscie w ciaze w tym czasie gdy nie ma wcale miesiaczi??Lekarz kazal zrobic przerwe i dopiero za dwa miesiace bede znowu brala. Nie rozmawialam jeszcze z nim o antykoncepcji w moim przypadku, mam zamiar to zrobic na nastepnej wizycie.
Madeline13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-30, 18:35   #5
ciasteczkowy potwór
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 74
Dot.: orgametril

Cytat:
Napisane przez Madeline13 Pokaż wiadomość
Hejj!! Tez uzywam Organetril na wywolanie okresu. Bralam przez rok i teraz mam pauze, juz dwa miesiace nie biore ,ale okres sie nie pojawil. Mam wiec pytanie do fachowcow czy mozliwe jest zajscie w ciaze w tym czasie gdy nie ma wcale miesiaczi??Lekarz kazal zrobic przerwe i dopiero za dwa miesiace bede znowu brala. Nie rozmawialam jeszcze z nim o antykoncepcji w moim przypadku, mam zamiar to zrobic na nastepnej wizycie.
Nie znam leku, ale tak jest możliwie. Przykład---> kobiety karmiące piersią.
ciasteczkowy potwór jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 11:52   #6
misiorkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
Dot.: orgametril

a ja mam przepisyne tablwtki Orgametril i globulki Macmiror complex na torbiela 3 cm
jeszcze nie zazywam bo czekam na okres kazano mi w 5 dnoiu cyklu globuki na noc mam ich 6 a orgametril rano i wieczzor ciekawe czy pomoga


ciezkie nasze zycie kobiet
misiorkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 20:59   #7
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Question Dot.: orgametril

Tak naprawde nie wiem, gdzie sie podpiac z moimi rozwazaniami, wiec tutaj tez to naskrobie

Tez moja gin przepisala mi orgametril(na uregulowanie rozszalalych miesiaczek i mam takie glupie pytanie. Jesli np kobieta byla by w ciazy(nieswiadoma tego faktu) i zaczela brac te tabletki to nastapiloby poronienie lub jakies inne bardzo niemile konsekwencje? Na ulotce jest napisane w przeciwwskazaniach, ze nie brać w czasie ciązy....

Chcialabym tez zaznaczyc, iz nie mam 15 lat , stosuje swiadomie antykoncepcje, ale dla mnie zawsze jest jakis maly % prawdopodobienstwa, ze te srodki zawioda...wiec szykuje sie na to ze trzeba byc odpowiedzialna i jakby co byc gotowym na dzidzusia
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-03, 21:49   #8
noell88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 544
Dot.: orgametril

hm up
noell88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-29, 16:27   #9
naatalinkaa
Rozeznanie
 
Avatar naatalinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 965
Dot.: orgametril

Witam! Mam na zbyciu, ze względu na zmianę leków,dwa opakowania Orgametrilu ważne do 2014 roku. Jeśli któraś z was jest chętna proszę pisać.
Pozdrawiam
naatalinkaa
naatalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 11:40   #10
L_e_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: po za granicami
Wiadomości: 21
Dot.: orgametril

Witam,
mam pytanie odnośnie tych tabletek. Lekarz przepisał mi ze względu endo. Czy one sa skuteczne? jak długo brałyście je? Ponieważ ja mam brac przez dlugi okres bez przerwy co za tym idzie? brak okresu. Czy ktoś może wie jak to później wygląda? Miesiączka przychodzi później od razu? Czy brałyście sam orgametril czy jakies inne leki? I jeszcze jedno pytanie, po jakim czasie wraca jajeczkowanie? Proszę o pomoc
L_e_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-03 12:40:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:04.