Z dziennych na zaoczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-20, 11:26   #1
konarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26

Z dziennych na zaoczne


cześć, mam do was takie pytańko, bo już sama nie wiem jak to jest.
Może ktoś był w podobnej sytuacji, albo ma znajomą/znajomego co tak zrobił. No ale do rzeczy:

Jak ma się zaliczony pierwszy semestr pierwszego roku studiów dziennych, można się przepisać teraz po sesji na ten sam kierunek, tylko, że zaocznie?
konarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 11:33   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 12:38   #3
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Ja się przeniosłam po pierwszym roku. Problemów nie robili w ogóle (gorzej z zaocznych na dzienne, a i tego bym nie polecała, bo przynajmniej u mnie na uczelni, przepaść między poziomem nauczania jest ogroooooooooooooomna)
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:31   #4
Katarynka1
Raczkowanie
 
Avatar Katarynka1
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 374
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Powinnaś jak najszybciej dowiedzieć się w dziekanacie, bo przecież na każdej uczelni będzie inaczej, ale na pewno najlepiej jakbyś się wyrobiła przed rozpoczęciem semestru. U mnie było tak, że musiałam napisać podanie i pojawić się u dziekana z uzupełnionym indeksem. Tylko że ja się przeniosłam odwrotnie niż ty chcesz

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Ja się przeniosłam po pierwszym roku. Problemów nie robili w ogóle (gorzej z zaocznych na dzienne, a i tego bym nie polecała, bo przynajmniej u mnie na uczelni, przepaść między poziomem nauczania jest ogroooooooooooooomna)
Na moim kierunku takiej ogroomnej przepaści nie zaobserwowałam (ale na państwowej uczelni pewien poziom wiadomo -musi być), na pierwszym roku wykładowców mieliśmy w większości tych samych, pamiętam że niektóre poprawy egzaminów pisaliśmy razem (dzienni i zaoczni), wymienialiśmy się materiałami, pytaniami itp.
Katarynka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:44   #5
konarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Ok, czyli jednak większość z Was mówi, że da radę, to jutro lecę do dziekanatu zapytać się co i jak dokładnie. Tak jak mówicie, pewnie będę musiała napisać jakieś podanie itd Zobaczymy jak mi pójdzie!
konarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 15:02   #6
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez Katarynka1 Pokaż wiadomość
Na moim kierunku takiej ogroomnej przepaści nie zaobserwowałam (ale na państwowej uczelni pewien poziom wiadomo -musi być), na pierwszym roku wykładowców mieliśmy w większości tych samych, pamiętam że niektóre poprawy egzaminów pisaliśmy razem (dzienni i zaoczni), wymienialiśmy się materiałami, pytaniami itp.
Oczywiście zależy od uczelni i kierunku. Ja piszę na swoim przykładzie, a studiuję też na państwowej uczelni, bo na uniwersytecie. Wiedza zdobyta na pierwszym roku w trybie dziennym, starczyła aby bez najmniejszego wysiłku, bazując tylko na pierwszym roku, zrobić licencjata na zaocznych (kończę trzeci rok ).
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg

Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 18:51   #7
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Oczywiście zależy od uczelni i kierunku. Ja piszę na swoim przykładzie, a studiuję też na państwowej uczelni, bo na uniwersytecie. Wiedza zdobyta na pierwszym roku w trybie dziennym, starczyła aby bez najmniejszego wysiłku, bazując tylko na pierwszym roku, zrobić licencjata na zaocznych (kończę trzeci rok ).
az taki niski poziom na zaocznych?? na jakiej uczelni jestes jesli mozna wiedziec
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 19:54   #8
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez Amani Pokaż wiadomość
Ja się przeniosłam po pierwszym roku. Problemów nie robili w ogóle (gorzej z zaocznych na dzienne, a i tego bym nie polecała, bo przynajmniej u mnie na uczelni, przepaść między poziomem nauczania jest ogroooooooooooooomna)
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3gr. do dyskusji... Taka różnica w poziomie nauczania w obrębie jednego wydziału niezbyt dobrze świadczy o kadrze. Wykładowcy nie dzielą się na tych, którzy pracują na tygodniu i na tych od studiów zaocznych. To są ci sami ludzie. Chociaż studenci z dziennych zawsze mają trochę łatwiej, nie są obciążeni pracą i zawsze to więcej godzin.
Na moim wydziale nie ma aż tak dużej różnicy w poziomie nauczania i nikt nie robi problemów z przejścia z dziennych na zaoczne czy na odwrót.
Problem może być w różnicach programowych, ale to na każdej uczelni/uniwersytecie to sprawa indywidualna.

Podkreślam, że wypowiadam się w imieniu swojego wydziału, a nie uczelni.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:04   #9
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
az taki niski poziom na zaocznych?? na jakiej uczelni jestes jesli mozna wiedziec
UO
Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3gr. do dyskusji... Taka różnica w poziomie nauczania w obrębie jednego wydziału niezbyt dobrze świadczy o kadrze. Wykładowcy nie dzielą się na tych, którzy pracują na tygodniu i na tych od studiów zaocznych. To są ci sami ludzie. Chociaż studenci z dziennych zawsze mają trochę łatwiej, nie są obciążeni pracą i zawsze to więcej godzin.
Na moim wydziale nie ma aż tak dużej różnicy w poziomie nauczania i nikt nie robi problemów z przejścia z dziennych na zaoczne czy na odwrót.
Problem może być w różnicach programowych, ale to na każdej uczelni/uniwersytecie to sprawa indywidualna.

Podkreślam, że wypowiadam się w imieniu swojego wydziału, a nie uczelni.
No niestety, niezbyt dobrze to świadczy - racja. Zdawałam sobie sprawę, że może wystąpić różnica w poziomie, ale nie sądziłam, że aż tak wielka. No ale trudno, przyczyny losowe mnie zmusiły do takiego wyboru. Także podkreślam, że to tylko na moim kierunku i na mojej uczelni, a kierunek jest dość specyficzny, bo związany z językami obcymi.
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2011-02-20 o 22:06
Amani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 13:44   #10
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Z dziennych na zaoczne

To zalezy od uczelni i kierunku, ale z dziennych na zaoczne łatwiej niż z zaocznych na dziennie, co zwykle jest niemożliwe (chyba, że np. startujesz od poczatku na dzienne i pzowola Ci przepisać oceny).
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 19:15   #11
konarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 26
Dot.: Z dziennych na zaoczne

No więc byłam u pani w dziekanacie, powiedziała, że powinnam jak najszybciej napisać podanie do dziekana z prośbą o takie przeniesienie, najlepiej jeszcze podczas trwania sesji, czyli do piątku. Problemów być nie powinno bo to ja na dziennych studiach jestem jakby na plus z materiałem, więc stracić, nic nie straciłam itd, a o to właśnie głównie chodzi z tego co wywnioskowałam z rozmowy.
konarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-26, 14:00   #12
lasiczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 206
Dot.: Z dziennych na zaoczne

najlepiej zapytac w dziekanacie. wg mnie nikt nie powinien miec z tym problemu
lasiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 14:20   #13
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Z dziennych na zaoczne

a to prawda ze na zaocznych jest latwiej niz na dziennych?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-26, 14:37   #14
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
a to prawda ze na zaocznych jest latwiej niz na dziennych?
Zwykle na dziennych jest wyższy poziom nauczania i wyższe wymagania w stosunku do studentów.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 22:26   #15
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3gr. do dyskusji... Taka różnica w poziomie nauczania w obrębie jednego wydziału niezbyt dobrze świadczy o kadrze. Wykładowcy nie dzielą się na tych, którzy pracują na tygodniu i na tych od studiów zaocznych. To są ci sami ludzie. Chociaż studenci z dziennych zawsze mają trochę łatwiej, nie są obciążeni pracą i zawsze to więcej godzin.
Na moim wydziale nie ma aż tak dużej różnicy w poziomie nauczania i nikt nie robi problemów z przejścia z dziennych na zaoczne czy na odwrót.
Problem może być w różnicach programowych, ale to na każdej uczelni/uniwersytecie to sprawa indywidualna.

Podkreślam, że wypowiadam się w imieniu swojego wydziału, a nie uczelni.
że niby studenci dzienni mają łatwiej?? codziennie mam zajęcia po 8 godzin, w piątki i poniedziałki trochę mniej, do tego dochodzą projekty, daję także korepetycje, bo na dorobić na normalnym etacie nie mogę sobie bo mam grafik maksymalnie napięty, wszystko co do godziny zaplanowane, jak jest sesja to śpię po 3 -4 godziny i ty uważasz dalej że student dzienny ma super zawaliście?? no way!
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:56   #16
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez alonka00 Pokaż wiadomość
że niby studenci dzienni mają łatwiej?? codziennie mam zajęcia po 8 godzin, w piątki i poniedziałki trochę mniej, do tego dochodzą projekty, daję także korepetycje, bo na dorobić na normalnym etacie nie mogę sobie bo mam grafik maksymalnie napięty, wszystko co do godziny zaplanowane, jak jest sesja to śpię po 3 -4 godziny i ty uważasz dalej że student dzienny ma super zawaliście?? no way!
Oj, już widzę bulwers kogoś z dziennych Chodziło mi o to, że student dzienny może się skupić tylko na studiach, tak naprawdę masz na naukę cały dzień. Oczywiście są osoby, które próbują jeszcze dorabiać albo ciągną dwa kierunki. Plusem studiów dziennych jest większa ilość godzin przeznaczonych na ćwiczenia, zajęcia bardziej rozciągnięte w czasie. To bardzo dużo daje. Ale punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia Ja studiuję zaocznie, ale gdybym miała wybór poszłabym na dzienne. Totalną bzdurą jest, że zaoczni mają łatwiej, że wykładowcy stosują wobec nich jakieś taryfy ulgowe. Jeśli wykładowca jest light'owy i stawia 4 i 5 na lewo, prawo, to przeważnie jest taki dla wszystkich studentów, nie dzieli ich na dziennych, zaocznych. Prawda jest taka, że jak chcesz się uczyć to tryb studiów nie będzie miał dla Ciebie znaczenia.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 13:24   #17
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Totalną bzdurą jest, że zaoczni mają łatwiej, że wykładowcy stosują wobec nich jakieś taryfy ulgowe. Jeśli wykładowca jest light'owy i stawia 4 i 5 na lewo, prawo, to przeważnie jest taki dla wszystkich studentów, nie dzieli ich na dziennych, zaocznych. Prawda jest taka, że jak chcesz się uczyć to tryb studiów nie będzie miał dla Ciebie znaczenia.
A masz może porównanie? Bo ja tak, dlatego mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zwykle od studentów zaocznych wymaga się mniej. Przede wszystkim, rzadko się zdarza, żeby profesor, kierownik katedry, który prowadzi wykład na studiach dziennych, "bawił" się w studia zaoczne. Najczęściej "awans" na wykładowce dostają ćwiczeniowcy z dziennych.
Poza tym, prowadzący zajęcia dla zaocznych studentów zdają sobie sprawę, że są to osoby często pracujące, nierzadko posiadające dzieci, chcą im wyjść naprzeciw i mają dużo wyrozumiałości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że materiał mają okrojony.
Ja w dużej mierze zrezygnowałam ze studiów zaocznych właśnie dlatego. A mówię o dobrym, znanym uniwersytecie.
Zdaje sobie sprawę, że zdarzają się studia w trybie zaocznym, które naprawdę nie odbiegają od dziennych, ale jest to raczej wyjątek, niż norma.
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 00:22   #18
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
A masz może porównanie? Bo ja tak, dlatego mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że zwykle od studentów zaocznych wymaga się mniej. Przede wszystkim, rzadko się zdarza, żeby profesor, kierownik katedry, który prowadzi wykład na studiach dziennych, "bawił" się w studia zaoczne. Najczęściej "awans" na wykładowce dostają ćwiczeniowcy z dziennych.
Poza tym, prowadzący zajęcia dla zaocznych studentów zdają sobie sprawę, że są to osoby często pracujące, nierzadko posiadające dzieci, chcą im wyjść naprzeciw i mają dużo wyrozumiałości. Nie bez znaczenia jest też fakt, że materiał mają okrojony.
Ja w dużej mierze zrezygnowałam ze studiów zaocznych właśnie dlatego. A mówię o dobrym, znanym uniwersytecie.
Zdaje sobie sprawę, że zdarzają się studia w trybie zaocznym, które naprawdę nie odbiegają od dziennych, ale jest to raczej wyjątek, niż norma.
Ćwiczeniowcy z dziennych robią za wykładowców na zaocznych? Twój uniwersytet może i jest znany, ale chyba niezbyt dobry. Na licencjacie miałam może z dwa przedmioty z doktorantami (przez 3 lata), ale na magisterce tytuły tylko od dr wzwyż. Co do kierowników katedr, to u nas owszem "bawią się" w wykłady na zaocznych. Mój promotor jest kierownikiem katedry.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 11:44   #19
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Mówiąc o ćwiczeniowcach miałam na myśli doktorów, a nie doktorantów Łopatologicznie mówiąc - doktor, który na dziennych prowadzi ćwiczenia, na zaocznych często prowadzi wykład. Nie wiem jaki poziom prezentuje Twoja uczelnia skoro prowadzący ćwiczeń od razu kojarzy Ci się z magistrem
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 12:25   #20
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Oczywiście są osoby, które próbują jeszcze dorabiać albo ciągną dwa kierunki.
Dla mnie to raczej reguła niż wyjątek
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 18:28   #21
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Z dziennych na zaoczne

Dora, żeby nie było kłotni o nic.. podbijam temat i mam pytanie :P
Czy w etapie końcowym tzn przy dyplomie czy tam suplemencie do dyplomu czy czymkolwiek innym (nie wiem co sie dostaje po ukończeniu studiów xD) jest napisane, że odbyło się studia dzienne lub zaoczne? Drugi rok ciągnę studia dzienne, ale poziom na mojej Uczelni jest dośc niski i w dodatku jestem na prywatnej, więc pomyślałam, że przejdę na zaoczne i znajdę pracę po prostu.. Na więcej mi się to zda, bo teraz pracodawcy oglądają się za doświadczeniem a nie za tym, gdzie i jak skończyłaś licencjat... A tylko siedze na tych studiach dzień w dzień i czuję się tak jakoś dziwnie.. tzn lubię swój kierunek, lubie kadrę na tej Uczelni i z jednej strony fajnie, że nie muszę trzy dni kuć na wszystkie przedmioty, ale z drugiej nie czuję się do końca spelniona takim studiowaniem :/ Na I roku jakoś wydawało się to wszystko na normalnym poziomie, a teraz lada chwila kończę II i mam mieszane uczucia :P Chyba aż tak nie zmądrzałam??
Tak więc jestem ciekawa, czy jest to gdzieś umieszczone? No i jeśli tak, to czemu mieliby mi napisać że ukończyłam studia zaoczne skoro wiekszosc przesiedzialam na dziennych
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 18:35   #22
kuroikaze
Wtajemniczenie
 
Avatar kuroikaze
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 338
Dot.: Z dziennych na zaoczne

u mnie na dziennych jest większy luz niż na zaocznych a niby powinno być odwrotnie... ( 3 lata na zaocznych, teraz na dziennych 4ty rok)
__________________

N. ♥
kuroikaze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:35.