Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-05, 18:15   #3901
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja jak bylam ostatnio u gina to nic sie nie dowiedzialam. Łaskawie dostalam skierowanie na na badanie testosteronu, LH i progesteronu. Wczesniej jednak musialam wysłuchać ze tradzik to sie leczy u dermatologa, a hormony u endokrynologa. Na androgeny nie dostalam mimo ze jak wiadomo to glownie problemy z nim sa przewaznie przycznyna tradziku hormonalnego u doroslych.

Obecna pielegnacja mocno tradzik zlagodzila. Jednak zawsze cos wyskoczy.
No tak niestety często jest, ale żyjemy w czasach, gdzie dzięki dostępowi do Internetu samemu można jakieś tam rozeznanie w temacie zrobić i potem szukać lekarza, który przeprowadzi diagnostykę i leczenie jeśli jest co leczyć. Tylko to niestety najczęściej kosztuje, ale testowanie co rusz to nowych kosmetyków też tanie nie jest.

Co do olejów, to włączyłam olejek myjący DHC codziennie wieczorem i na pewno zamówię następną butelkę. Potem używam jeszcze płynu micelarnego. Bioderma Sebium niestety nie nadaje się do używania 2 razy dziennie, a Sensibio nie zdążyłam kupić w Polsce.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 18:30   #3902
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Dzieki za rady wszystkim

Chyba sie zgodze z Korah, ze oleje na dluzsza mete szkodza. Widze po mojej cerze.

Nie wspomnialam, ze odstawilam kokos do zmywania makijazu i zastapilam tym kremowym olejkiem/mleczkiem z Ziaji Ulga wtedy zaczelo sie zapychanie, wiec zamienilam na olej lniany i juz wgl masakra Kokos jest o tyle dobry, ze nie wchlania sie szybko wiec mam czas zeby go zmyc (choc wiadomo, ze cos pewnie wchlonie i moze jest odpowiedzialny za zaskorniki po dluzszym czasie) jednak ewidentnie problemy zaczely sie po Ziaji i lnianym bo kokos juz uzywam od roku i az tak strasznie nie bylo, mimo, ze skora byla sciagnieta to nie az tak zapchana. Mam wrazenie, ze same zele czy pianki nie zmywaja dokladnie makijazu dlatego trzymam sie tego kokosu. Moze rozgladne sie za jakims micelem zamiast kokosu tak jak mowicie.

Kupilam wlasnie w aptece zel z Eubiony zapach nie az taki zly :P
Fajny jest tez zel z Kivvi, ale ma Caprylic/capric triglycerides nie zaszkodzi? Mialas go moze Korah? (Wspominalas chyba o nim w jakims poscie).
Zastanawiam sie tez nad ekstraktem z jablka lub prawoslazu na ecospa, moglabym dodac do zelu hialuronowego. Moze uda mi sie znalezc cos co nawilzy bez oleju.
Bardzo słuszna uwaga. Olej lniany niby się nadaje do tłustej skóry, bo jest jednym z lżejszych, ale jak spojrzymy na to w ten sposób, że lekkie oleje powodują rozsadzanie porów, bo się wchłaniają głęboko w skórę, bo są lekkie, to nie wiem czy nie lepsze byłyby te sprecyzowane jako komedogenne, ciężkie, oczywiście tylko, jeżeli chodzi o oczyszczanie skóry, bo działają dłużej na jej powierzchni, dzięki czemu nie zdążą się wchłonąć w nadmiarze i przy okazji będą lepiej rozpuszczać makijaż, a te lekkie wchłoną brud głęboko w pory i katastrofa gotowa.
Wg mnie niezłym olejem do demakijażu może być sezamowy, a jednym z gorszych awokado (skubaniec wchłania się w sekundę do matu, a przy okazji jest uznany za komedogenny).

Ostatnio właśnie patrzyłam na to serum Kivvi, już je miałam w koszyku, cena jak na tę markę jest całkiem korzystna, ale również przestraszyły mnie te trójglicki, więc odpuściłam póki co.
Fajnie, że zapach Ci w miarę podszedł, ja go bardzo nie lubię, ale dla działania można przeboleć.
Z innych serum ostatnio wpadło mi w oko serum Evolve i sera marki Biofficina Toscana, dostępne na polskim ecco-verde. W ogóle ten sklep ma trochę perełek niedostępnych zbytnio gdzie indziej.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Twoje typowanie winowajców trądziku to jak strzelanie na oślep.
Kochana, ja już mam tak obcykaną skórę i jej reakcje na różne konsystencje, że najczęściej po jednym użyciu już wiem, że mnie coś zapcha lub nie. To bardzo łatwe, jak się już ogarnie co skórze szkodzi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-05 o 18:33
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 18:41   #3903
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Mnie z kolei prawie nic nie zapycha, a nie mam ani jednego pora na twarzy, ktory bylby czysty. Bo tez nie kosmetyki sa w moim przypadku sprawcą tego stanu. Problem z kremami, olejami i ogólnie emolientami w moim przypadku polega na tym, że powiększają jej przetluszczanie, bo dokładają zbędną warstwę tłuszczu. Tylko i aż. Ale nie wątpię, że znajdą się osoby, którym oleje z konkretnymi proporcjami kwasów tłuszczowych pomagają to przetluszczanie wyregulować.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 18:58   #3904
Arrasando
Rozeznanie
 
Avatar Arrasando
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 772
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szkoda, że żaden z lekarzy nie skierował Cię na badania albo chociaż nie wspomniał o tym, jakie mogłabyś wykonać. A to nie jest kwestia tylko dermatologa, ale także np ginekologa/endokrynologa. Ja przez lata szukałam rozwiązań zewnętrznych wewnętrznego problemu i to był błąd.
Na pewno masz racje, ale biorac pod uwage jak dzialaja lekarze to moze to byc droga bez konca. Przynajmniej ja nie mam szczescia do nich. Jedna Pani stwierdzila, ze przeciez teraz mamy tyle podkladow i wgl, ze z czego tu robic problem - mozna przykryc i nic nie widac
Nie jestem tez zbyt chetna na antybiotyki czy hormony. Stosowalam antybiotyki i cera byla idealna, ale po przestaniu wszystko wracalo do stanu wyjscia. Nie mam tez jakiejs tragicznej cery (w sensie powaznych, ropnych zmian). Jest przesuszona i zapchana w strefie T (zaskorniki, 3 do 4 gul na miesiac :P) - policzki sa czyste. Mysle, ze najwiekszym problemem jest to, ze nie umie jej nawilzyc bez zapychania.

Pobrobuje z serami i polproduktami - dam znac czy cos pomoglo i odstawie te oleje.
__________________
`there's a big
a big hard sun beating on the big people
in the big hard world
..`

Edytowane przez Arrasando
Czas edycji: 2016-05-05 o 18:59
Arrasando jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:00   #3905
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No tak niestety często jest, ale żyjemy w czasach, gdzie dzięki dostępowi do Internetu samemu można jakieś tam rozeznanie w temacie zrobić i potem szukać lekarza, który przeprowadzi diagnostykę i leczenie jeśli jest co leczyć. Tylko to niestety najczęściej kosztuje, ale testowanie co rusz to nowych kosmetyków też tanie nie jest.

Co do olejów, to włączyłam olejek myjący DHC codziennie wieczorem i na pewno zamówię następną butelkę. Potem używam jeszcze płynu micelarnego. Bioderma Sebium niestety nie nadaje się do używania 2 razy dziennie, a Sensibio nie zdążyłam kupić w Polsce.
Ktory to dokladnie ? Zmywasz tez niz makijaz z oczu ?


Mam olej sezamowy KTC moze on by sie nadal do zmywania makijazu ?
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:11   #3906
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Arrasando Pokaż wiadomość
Na pewno masz racje, ale biorac pod uwage jak dzialaja lekarze to moze to byc droga bez konca. Przynajmniej ja nie mam szczescia do nich. Jedna Pani stwierdzila, ze przeciez teraz mamy tyle podkladow i wgl, ze z czego tu robic problem - mozna przykryc i nic nie widac
Nie jestem tez zbyt chetna na antybiotyki czy hormony. Stosowalam antybiotyki i cera byla idealna, ale po przestaniu wszystko wracalo do stanu wyjscia. Nie mam tez jakiejs tragicznej cery (w sensie powaznych, ropnych zmian). Jest przesuszona i zapchana w strefie T (zaskorniki, 3 do 4 gul na miesiac :P) - policzki sa czyste. Mysle, ze najwiekszym problemem jest to, ze nie umie jej nawilzyc bez zapychania.

Pobrobuje z serami i polproduktami - dam znac czy cos pomoglo i odstawie te oleje.
Ja także nie stosuję hormonów tylko ze względu na skórę. Chodzi mi o to, że stan skóry jest tylko objawem większych nieprawidłowości. Podobnie jak np łysienie androgenowe. I to te większe nieprawidłowości się leczy. Może się oczywiście okazać, że wyniki badań są dobre, a skóra nadreaktywnie reaguje na prawidłowe wartości np androgenów. Ale wtedy ma się pewność, że nie typujemy źle przyczyn.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 19:41   #3907
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Mam olej sezamowy KTC moze on by sie nadal do zmywania makijazu ?
Ja oczywiście nie polecam, ale pisałam o sezamowym, że może być niezły (w porównaniu z innymi olejami), a że olejów nie lubię żadnych, to nie dam za niego uciąć ręki. Ryzyko jest Twoje
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 20:03   #3908
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
(...)

Co do olejów, to włączyłam olejek myjący DHC codziennie wieczorem i na pewno zamówię następną butelkę. Potem używam jeszcze płynu micelarnego. Bioderma Sebium niestety nie nadaje się do używania 2 razy dziennie, a Sensibio nie zdążyłam kupić w Polsce.
Czy ten olejek jest lepszy od europejskich wynalazków albo samoróbek np. z BU?

Zaciekawił mnie ten wpis na blogu. Zwłaszcza informacja o zmniejszeniu zaskórników. Autorka w bezpośredni sposób tłumaczy liczbę etapów w azjatyckiej pielęgnacji z perspektywy japońskiej kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie z kolei prawie nic nie zapycha, a nie mam ani jednego pora na twarzy, ktory bylby czysty. Bo tez nie kosmetyki sa w moim przypadku sprawcą tego stanu. Problem z kremami, olejami i ogólnie emolientami w moim przypadku polega na tym, że powiększają jej przetluszczanie, bo dokładają zbędną warstwę tłuszczu. Tylko i aż. Ale nie wątpię, że znajdą się osoby, którym oleje z konkretnymi proporcjami kwasów tłuszczowych pomagają to przetluszczanie wyregulować.
Zbyt tłusta pielęgnacja przynosi u mnie pogorszenie cery, ale dzieje się to raczej stopniowo i zauważalnie. Gorsze są te wszystkie serumki lepiące, po których potrafi mnie wysypać niemal od razu. Jakieś działanie podrażniające, aknegenne, nie mam pojęcia.
Albo skóra zaczyna mi spływać łojem, co nie dzieje się, gdy stosuję np. lekkie emulsje.

Zastanawiam się, czy działanie "regulujące", czymkolwiek miałoby być, to nie ta opisywana często na forum poprawa cery na początku stosowania olejów. Użytkowniczki często później skarżą się, że dobre efekty szybko mijają a skóra ponownie zaczyna się przetłuszczać albo odwadniać. Może po prostu trzeba zrezygnować z oleju w odpowiednim momencie?
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 20:16   #3909
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ktory to dokladnie ? Zmywasz tez niz makijaz z oczu ?


Mam olej sezamowy KTC moze on by sie nadal do zmywania makijazu ?
Deep Cleansing Oil DHC KLIK. Dla mnie nie różni się zbytnio od prostych olejków typu te z BU, tnz olej + emulgator + olejek eteryczny, ale też miałam jeden wg tej receptury jakieś 3 lata temu, więc mogło mi coś umknąć, bo to już dawno było. Kupuję ten, bo jestem wygodna i lubię gotowce.

Co do zmywania makijażu oka, to ja używam tylko tuszu a i to też nie codziennie i nigdy nie zmywałam go w żaden specjalny sposób tzn wchodzę po prostu pod prysznic i jak spod niego wychodzę, to tuszu już nie ma, poza czasem jakąś kulką w kąciku oka. Teraz zmieniło się tylko tyle, że początek prysznica to ten olejek nałożony mokrymi dłońmi na suchą twarz.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2016-05-05 o 20:31
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 21:17   #3910
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość

Do tonizacji:
Tonik rozświetlający z serii Multiwitamin firmy Norel. Świetny. Zawiera kwas mlekowy, witaminę C, retinol. Czasem go wklepuję, czasem przecieram twarz wacikiem.
Zastanawiam się nad kupnem tego toniku, ale nie mogę się zdecydować czy brać ten, czy antybakteryjny, czy oba Nie miałaś może styczności z tym drugim?

Tak, czy siak kusisz mnie
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-05, 22:02   #3911
Lachezis
Rozeznanie
 
Avatar Lachezis
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 560
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad kupnem tego toniku, ale nie mogę się zdecydować czy brać ten, czy antybakteryjny, czy oba Nie miałaś może styczności z tym drugim?

Tak, czy siak kusisz mnie
nie miałam niestety, ale ten antybakteryjny mnie też kusi. I muszę kupić olejek azjatycki do demakijażu.
Lachezis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-05, 22:29   #3912
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lachezis Pokaż wiadomość
nie miałam niestety, ale ten antybakteryjny mnie też kusi. I muszę kupić olejek azjatycki do demakijażu.
Olejek mam od dawna, też polecam DHC

W sumie rozświetlający ma kwas mlekowy w składzie, więc może działać podobnie, w sensie też ładnie może oczyszczać skórę. Tak to sobie tłumaczę
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 05:44   #3913
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, kupiłam sobie to serum w końcu. I teraz jak je stosować? Rano i wieczorem nakładam srebro koloidane jako tonik, i po 5 min około nakładam krem (tak poradziła pani w aptece). A teraz? Serum, odczekać 15 min, srebro, odczekać, krem? Czy srebro, na to serum, i na to krem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 05:45   #3914
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam sobie to serum w końcu. I teraz jak je stosować? Rano i wieczorem nakładam srebro koloidane jako tonik, i po 5 min około nakładam krem (tak poradziła pani w aptece). A teraz? Serum, odczekać 15 min, srebro, odczekać, krem? Czy srebro, na to serum, i na to krem?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
widzisz jakies efekty po srebrze?


aaa i nie wiem o jakie serum chodzi (jestem nie w temacie ) ale stosowałabym najpierw srebro potem serum i dopiero potem krem
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 05:53   #3915
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
widzisz jakies efekty po srebrze?
Tak! To jest zdecydowanie mój KWC nie mam wyprysków, ale tłustą cerę i szerokie pory naokoło nosa. Matowi skórę, znikają zaskorniki (miałam tylko na nosie i po roku stosowania jest ich mniej i są jasne, nowe się praktycznie nie pojawiają). Mój chłopak za to na problem z pryszczami i jak mu przetrę 2 razy dziennie to na drugi dzień wyprysk jest zagojony. Pomaga też po wycisnięciu (w końcu działa antybakteryjnie). Najważniejsze jest to, że absolutnie nie wysusza, bo nie ma alkoholu w składzie. Ja daję 30 zł za 500 ml, raz na pół roku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2016-05-06 o 07:18
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 07:13   #3916
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczyny,
czytam was już od jakiegoś czasu i chciałabym się zapytać czy mogłybyście polecić jakieś serum działające regulująco i zwężająco na pory? Chciałabym też zapytać jak sobie radzić z grudkami np. na czole? Mam sporo nierówności i trochę lekkich przebarwieć po wypryskach.

Do tej pory stosowałam:
- na jesieni: tonik z 5% kwasu migdałowego - samo robiony, przez miesiąc, ładnie złuszczyła i skóra się oczyściła
- luty/marzec byłam u kosmetyczki bo miałam dość spore pogorszenie cery - zaproponowała mi serię zabiegów kwasem glikolowym (niestety nie znam stężenia), cera się nieco wygładziła, trochę przebarwień zeszło i pozbyłam się podskórnych zaskórników w okolicach nosa i brody

Aktualnie stosuję pielęgnację:
- rano przecieram twarz płynem miceralnym (green pharmacy taki 0,5l z rumiankiem) i/lub tonikiem (ziaja z liściem manuka)
- nakładam krem pod oczy i serum z vit. C (wcześniej używałam z kwasem hialuronowym firmy Ava)
- nakładam krem na dzień: Avon vitale spf 25 (w zeszłym roku go używałam i sprawdzał się dobrze, w tym już coś mi w nim nie pasuje i go na spółkę z chłopakiem mordujemy) lub Ziaja krem awokada (tego używam częściej)
- makijaż mineralny
- po pracy oczyszczam twarz: olejkiem - oczy, płynem miceralnym twarz i później jeszcze czarnym mydłem i szczoteczką
- używam toniku - ziaja z liściem manuka
- nakładam serum z vit. C + olejek (aktualnie arganowy z geraniowym)
- przed snem nakładam jeszcze krem pod oczy i krem do twarzy (aktualnie kończę bielendę krem korygujący - używam go co 2-3dni, lub ziaję krem awokado).
- 2 razy w tygodniu używam maseczke z glinki: marokańska lub biała alapska lub maseczkę ze spiruli
- raz na tydzień/dwa robię piling gruboziarnisty używam ziaji pasy oczyszczającej, a raz w miesiacu korund z żelem do twarzy
- raz w tygodniu staram się robić piling enzymatyczny z liren

Ogólnie moja cera jest mieszana, z tendencją do przetłuszczania i odwodnienia (nie wiem czy to się kupy trzyma ale generalnie takie mam wrażenie że taką mam cerę), raz w miesiącu wychodza mi dosłownie dwie gule-trądzik (jedna pod rzuchwą, druga na brodzie).

Aktualną pielęgnację mam trochę pomieszaną, głównie dlatego że staram się wykończyć to co kupiłam, generalnie z tego co widzę to moja cera woli delikatne oczyszczanie w postaci pilingu enzymatycznego i sporą dawkę nawilżenia (krem z ziaji z awokado jest do cery suchej i zmęczonej, ale moja cera spija ten krem jak gabką, dlatego wieczorem smaruję jakieś 2-3 warstwy przed snem, rano mam bardzo nawilżoną cerę). Krem korygujący z bielendy nie sprawdza się u mnie - jestem raczej na etapie wymuszonego wykończenia go - mam po nim sporo zaczerwień(naczynka?) w okolicach nosa które ciężko przykryć korektorem, tonik z ziaji jest raczej obojętny dla mnie. Czarne mydło bardzo lubię, ale zastanawiam się nad czymś bardziej o mlecznej/olejowej konsystencji do mycia.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 07:29   #3917
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Czarne mydło bardzo lubię, ale zastanawiam się nad czymś bardziej o mlecznej/olejowej konsystencji do mycia.
Wiesz co, może to czarne mydło tak cię wysusza? Ja mam czarne z Natura Siberica i ono mi strasznie ściąga skórę na twarzy. Ja stosuję je raz w tygodniu do takiego porządnego oczyszczenia skóry, potem nakładam coś mega nawilżającego, a i tak skóra to wypija w ciągu kilku minut. Gdybym używała codziennie to chyba by mi ze skóry został wiór.

Może spróbuj zmywać twarz olejami (ja np. do rozpuszczenia makijażu używam kokosowego rafinowanego, bo stwierdziłam że nie ma co kupować wypasionego, bo używam TYLKO do demakijażu), wycieram wacikiem, a potem myję delikatnym żelem. Kiedyś miałam suche placki na twarzy, złażącą skórę, uczucie ściągnięcia. Od pół roku zmywam właśnie olejem i jest niebo a ziemia.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 07:41   #3918
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wiesz co, może to czarne mydło tak cię wysusza? Ja mam czarne z Natura Siberica i ono mi strasznie ściąga skórę na twarzy. Ja stosuję je raz w tygodniu do takiego porządnego oczyszczenia skóry, potem nakładam coś mega nawilżającego, a i tak skóra to wypija w ciągu kilku minut. Gdybym używała codziennie to chyba by mi ze skóry został wiór.

Może spróbuj zmywać twarz olejami (ja np. do rozpuszczenia makijażu używam kokosowego rafinowanego, bo stwierdziłam że nie ma co kupować wypasionego, bo używam TYLKO do demakijażu), wycieram wacikiem, a potem myję delikatnym żelem. Kiedyś miałam suche placki na twarzy, złażącą skórę, uczucie ściągnięcia. Od pół roku zmywam właśnie olejem i jest niebo a ziemia.
Wiesz co w ten sposób nie pomyślałam spróbuję czegoś delikatniejszego.

Kiedyś oczyszczałam twarzo olejem jakoś się z tym nie polubiłam, poza zmywaniem oczu - świetnie rozpuszcza tusz, a zarem robi to delikatnie. Twarz ogólnie wolę zmyć najpierw płynem miceralnym, a potem jakimś żelem umyć.
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231

Edytowane przez Isfet
Czas edycji: 2016-05-06 o 07:44
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 07:53   #3919
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Wiesz co w ten sposób nie pomyślałam spróbuję czegoś delikatniejszego.

Kiedyś oczyszczałam twarzo olejem jakoś się z tym nie polubiłam, poza zmywaniem oczu - świetnie rozpuszcza tusz, a zarem robi to delikatnie. Twarz ogólnie wolę zmyć najpierw płynem miceralnym, a potem jakimś żelem umyć.
No ja robię tak samo demakijaż
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-06, 07:56   #3920
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Isfet Pokaż wiadomość
Wiesz co w ten sposób nie pomyślałam spróbuję czegoś delikatniejszego.

Kiedyś oczyszczałam twarzo olejem jakoś się z tym nie polubiłam, poza zmywaniem oczu - świetnie rozpuszcza tusz, a zarem robi to delikatnie. Twarz ogólnie wolę zmyć najpierw płynem miceralnym, a potem jakimś żelem umyć.
no, micelem na pewno szybciej niż olejem, mniej paprania. ja polecam żel z ziai do skóry suchej i atopowej - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...derm-zel-.html - około 15-20 zł, dobrze oczyszcza (tzn makijaż najpierw zmyty micelem/olejem, potem mycie żelem), nie wysusza, nie pachnie.
Ja ostatnio testuję żel z biedronki do higieny intymnej, ten dla dziewczynek i nastolatek (ok. 5 zł), nie jest zły, nie ściąga twarzy, a na pewno delikatniejszy niż czarne mydło. Na próbę można kupić, i od razu do higieny intymnej użyać, jak się nie sprawdzi
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 08:12   #3921
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
[...]ja polecam żel z ziai do skóry suchej i atopowej - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...derm-zel-.html - około 15-20 zł, dobrze oczyszcza (tzn makijaż najpierw zmyty micelem/olejem, potem mycie żelem), nie wysusza, nie pachnie.[...]
Również polecam ten żel. Zaczęłam go używać podczas kuracji retinoidami. Do mycia ciała używam bazy myjącej z tej serii. No i krem naprawczy (ta sama seria), używam na noc. Własnie zakończyłem używanie atredermu i przerzucę się na to zielone serum z bielendy. Myślę też jaki tonik wybrać, ten Norela czy robiony z bloga mademoiselleeve, z glukonolaktonem. Dawno nie miałam takiej ładnej cery. Zero przebarwień, zwężone pory. Od ponad miesiaca nie wychodzę z domu bez filtra 50+. A tak to co roku miałam przebarwienia na nosie i wokół ust. Znalazłam w końcu filtr który mi pasuje. Po wcześniejszych piekła mnie skóra i oczy, bo migrował. Teraz mam uwaga też ziaję, krem matujący i go uwielbiam. Nie bieli i nie zapycha, tylko matowić go potem muszę pudrem ryżowym.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 08:25   #3922
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Teraz mam uwaga też ziaję, krem matujący i go uwielbiam. Nie bieli i nie zapycha, tylko matowić go potem muszę pudrem ryżowym.
też mam ziaję do twarzy z filtrem bardzo dobry kremik. i tani jak barszcz!
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 08:27   #3923
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
też mam ziaję do twarzy z filtrem bardzo dobry kremik. i tani jak barszcz!
Zauważyłam, że ta seria jest sporo tańsza w aptece gemini niż w firmowym sklepie ziaji. Baza do mycia ciała aż 3x.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 08:38   #3924
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja kupuję w zwykłej aptece.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 10:24   #3925
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
no, micelem na pewno szybciej niż olejem, mniej paprania. ja polecam żel z ziai do skóry suchej i atopowej - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...derm-zel-.html - około 15-20 zł, dobrze oczyszcza (tzn makijaż najpierw zmyty micelem/olejem, potem mycie żelem), nie wysusza, nie pachnie.
Ja ostatnio testuję żel z biedronki do higieny intymnej, ten dla dziewczynek i nastolatek (ok. 5 zł), nie jest zły, nie ściąga twarzy, a na pewno delikatniejszy niż czarne mydło. Na próbę można kupić, i od razu do higieny intymnej użyać, jak się nie sprawdzi
Dzięki wypróbuje ten żel z Ziaji
Jeszcze takie pytanie, gdzie mogę dostać? W rossmanie nie widziałam tej serii, w aptece?
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 10:26   #3926
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

W aptece

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 11:09   #3927
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Tak! To jest zdecydowanie mój KWC nie mam wyprysków, ale tłustą cerę i szerokie pory naokoło nosa. Matowi skórę, znikają zaskorniki (miałam tylko na nosie i po roku stosowania jest ich mniej i są jasne, nowe się praktycznie nie pojawiają). Mój chłopak za to na problem z pryszczami i jak mu przetrę 2 razy dziennie to na drugi dzień wyprysk jest zagojony. Pomaga też po wycisnięciu (w końcu działa antybakteryjnie). Najważniejsze jest to, że absolutnie nie wysusza, bo nie ma alkoholu w składzie. Ja daję 30 zł za 500 ml, raz na pół roku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Możesz podać linka do tego srebra, gdzie kupujesz?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 11:25   #3928
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Możesz podać linka do tego srebra, gdzie kupujesz?
Wiesz co, ja kupuję w zwykłej aptece, srebro firmy Alter Medica. http://altermedica.pl/produkty/kosme...-koloidalne/26 Z tym że, UWAGA, warto poszukać w aptekach tej większej wersji. one są w dwóch pojemnościach - 300 ml i 500 ml. I nie różnią się prawie ceną (a jak już to max 10 zł), bo to większe to jest niby "40 % gratis". I rzeczywiście, różnica w cenie jest nieznaczna, a pojemność prawie dwukrotnie większa! Dlatego warto poszukać.

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2016-05-06 o 11:26
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 12:18   #3929
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja kupuję w zwykłej aptece, srebro firmy Alter Medica. http://altermedica.pl/produkty/kosme...-koloidalne/26 Z tym że, UWAGA, warto poszukać w aptekach tej większej wersji. one są w dwóch pojemnościach - 300 ml i 500 ml. I nie różnią się prawie ceną (a jak już to max 10 zł), bo to większe to jest niby "40 % gratis". I rzeczywiście, różnica w cenie jest nieznaczna, a pojemność prawie dwukrotnie większa! Dlatego warto poszukać.
Dziękuje
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-06, 12:28   #3930
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny. Nałożyłam to serum z bielendy, na to po około godzinie krem oliwkowy z ziai i trochę mnie szczypia policzki. Troszeczkę.
Chyba będę nakładac tylko na strefę T.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.