Kraków czy Gliwice? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 15:43   #1
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531

Kraków czy Gliwice?


mam straszliwy dylemat! niby to nie powód do zmartwień, ale muszę powiedzieć, że mnie to trochę przytłoczyło. otóż dostałam się za pierwszym podejściem na UEK na gospodarkę przestrzenną, ale tak w porywie chwili zgłosiłam się na drugi nabór na politechnikę śląską na budownictwo. i o zgrozo - dostałam się! problem polega na tym, że teraz jestem w kropce i kompletnie nie wiem na co się zdecydować.
co mi radzicie?
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:33   #2
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Jeśli dobrze radzisz sobie z matmą to radzę budownictwo. Więcej ofert pracy, no i politechnika. Na gospodarkę jest teraz szał, a po uniwersytetach będziesz miała licencjat, co daje mniejsze pole do popisu (chyba, że na UEK dają inż.) Budownictwo to bardziej "prestiżowy" kierunek, takie jest moje zdanie
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:41   #3
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Ja wybrałabym Gliwice z tego samego powodu co wyżej + mieszkam tutaj.
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:03   #4
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

matma matmą, mnie trochę przeraziła chemia, bo chyba jest jej sporo, a nigdy sobie z nią najlepiej nie radziłam. ogólnie przyznam, że budownictwo ciągnie mnie bardziej, ale znowu zawsze marzyłam o studiach w krakowie. naprawdę mam w głowie chaos. odległość mi takiej różnicy nie robi, bo i tu i tu mam daleko.( a gosp. na uek jest też inżynierska.)
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 19:47   #5
Makrofa
Przyczajenie
 
Avatar Makrofa
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Ja bym wybrała budownictwo .
Jaki w tym roku był próg ?
__________________
najwięcej bakterii jest w lodówce ... a najmniej w toalecie ... strzeż się lodówki
Makrofa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:05   #6
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

w sumie już nawet nie pamiętam dokładnie. ale około 80 pktów. w drugim naborze od 81.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 20:37   #7
dobrusia8e
Zadomowienie
 
Avatar dobrusia8e
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
matma matmą, mnie trochę przeraziła chemia, bo chyba jest jej sporo, a nigdy sobie z nią najlepiej nie radziłam. ogólnie przyznam, że budownictwo ciągnie mnie bardziej, ale znowu zawsze marzyłam o studiach w krakowie. naprawdę mam w głowie chaos. odległość mi takiej różnicy nie robi, bo i tu i tu mam daleko.( a gosp. na uek jest też inżynierska.)
Możesz zrobić inż. w Gliwicach, a na mgr pójść do Krakowa
Albo próbować w trakcie się przenosić
__________________

PM 2020
dobrusia8e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 21:20   #8
unber
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 283
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Wydaje mi się, że jednak kierunek jest ważniejszy niż miasto - więc wybrałabym Gliwice. Tak jak pisze osoba wyżej - możesz się przenieść, pójść na magisterskie do Krakowa, mozesz też patrzeć na 2-gie rekrutacje - możliwe, że PK albo AGH ogłoszą drugi nabór na ten kierunek (na PK są nawet 2 budownictwa).

A jeśli nie zdołasz się przenieść, to zawsze możesz poprawić maturę i znów spróbować się dostać na PK (akurat jeśli chodzi o budownictwo to jedna z lepszych uczelni).
unber jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 21:58   #9
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

na pk próbowałam, ale nie podołałam, więc wątpię, żeby druga rekrutacja coś dała.
taki mam właśnie plan żeby powtórzyć maturę, bo zależało mi na civil engineering na pk. ale szkoda rok tracić, więc chcę go jakoś spożytkować.
myślicie, że w trakcie roku miałabym szansę przenieść się do krakowa?
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:00   #10
myCocaine
Zadomowienie
 
Avatar myCocaine
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: .
Wiadomości: 1 424
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Moi znajomi studiują budownictwo w Gliwicach i są bardzo zadowoleni
__________________
- What do you do when you win?
- PARTY!
- What do you do when you lose?
- PARTY HARDER!
myCocaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 22:43   #11
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

nawet mój chłopak idący do krakowa goni mnie na to budownictwo i chyba dam się w końcu przekonać
dziękuję za pomoc w tym moim dramatycznym obezwładnieniu niezdecydowaniem

pozostaje mi chyba tylko stwierdzić, że poszukiwania mieszkania czas zacząć. jakby ktoś się znalazł chętny zamieszkać z takim życiowym roztrzepańcem - jestem do dyspozycji
(a tak przy okazji orientuje się ktoś jak to jest z akademikiem w gliwicach? bo nas stronie politechniki nic nie znalazłam o terminach składania wniosków ani kosztach zamieszkania.)

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

Cytat:
Napisane przez myCocaine Pokaż wiadomość
Moi znajomi studiują budownictwo w Gliwicach i są bardzo zadowoleni
a wiesz może jak oceniają poziom trudności chemii i fizyki? to takie 2 zmory których się obawiam. ze wskazaniem na chemię, która z maniackim uporem nie chce nawiązać nici porozumienia z moimi szarymi komórkami.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 23:02   #12
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
matma matmą, mnie trochę przeraziła chemia, bo chyba jest jej sporo, a nigdy sobie z nią najlepiej nie radziłam. ogólnie przyznam, że budownictwo ciągnie mnie bardziej, ale znowu zawsze marzyłam o studiach w krakowie. naprawdę mam w głowie chaos. odległość mi takiej różnicy nie robi, bo i tu i tu mam daleko.( a gosp. na uek jest też inżynierska.)
Dlaczego wszyscy marzą o studiach w Krakowie? Miasto bufonów, studentów "kim to ja nie jestem, bo studiuję w Krakowie". Nigdy nie zrozumiem tego parcia na studia tam.

Wybrałabym budownictwo.


Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
(a tak przy okazji orientuje się ktoś jak to jest z akademikiem w gliwicach? bo nas stronie politechniki nic nie znalazłam o terminach składania wniosków ani kosztach zamieszkania.)
http://www.samorzad.polsl.pl/ - zakładka "akademiki". Wnioski z tego co pamiętam składa się do połowy sierpnia.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 13:16   #13
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

to też trochę kwestia tego, że trochę obawiam się czy dam sobie radę z chemią i fizyką na budownictwie. chcę w przyszłym roku podejść znów do rozszerzonej matematyki i nie jestem pewna czy studiując coś tak wymagającego jak budownictwo zdołam się dobrze przygotować, bo na pewno nadążenie za materiałem z niektórych przedmiotów pochłonie dużo energii i czasu.


właśnie nigdzie nie widziałam konkretnej daty odnośnie składania wniosków. ale dziękuję za stronę
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson

Edytowane przez iamvegas
Czas edycji: 2012-07-21 o 13:17
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 13:31   #14
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Dlaczego wszyscy marzą o studiach w Krakowie? Miasto bufonów, studentów "kim to ja nie jestem, bo studiuję w Krakowie". Nigdy nie zrozumiem tego parcia na studia tam.
nie generalizuj
z tego co ja zauważyłam, większość ludzi szczyci się studiami w Warszawie, nie w Krakowie


a do autorki: też jestem za budownictwem, zdecydowanie. 3/4 moich znajomych, z tego co widzę na fb, idzie teraz na gospodarkę
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 13:59   #15
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Cytat:
Napisane przez iamvegas Pokaż wiadomość
to też trochę kwestia tego, że trochę obawiam się czy dam sobie radę z chemią i fizyką na budownictwie. chcę w przyszłym roku podejść znów do rozszerzonej matematyki i nie jestem pewna czy studiując coś tak wymagającego jak budownictwo zdołam się dobrze przygotować, bo na pewno nadążenie za materiałem z niektórych przedmiotów pochłonie dużo energii i czasu.


właśnie nigdzie nie widziałam konkretnej daty odnośnie składania wniosków. ale dziękuję za stronę
Chcesz zmienić kierunek studiów w przyszłym roku?
Studia pochłaniają czas, to jest pewne. Znajoma z budownictwa mówi, że chemia jest do przejścia, nic strasznego tam nie ma. A fizyka jak fizyka, jak przysiądziesz to dasz radę. Ja przed pójściem na studia nie miałam w ogóle styczności z fizyką, a przetrwałam dwa semestry

Pamiętam, że o tym terminie dowiedziałam się z listu od uczelni. Jak już się zdecydujesz na studia na PolŚl, to zapytaj przy składaniu papierów, albo po prostu tam zadzwoń, a wszystkiego się dowiesz
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 15:44   #16
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: Kraków czy Gliwice?

Cytat:
Napisane przez Eroll Pokaż wiadomość
Chcesz zmienić kierunek studiów w przyszłym roku?
Studia pochłaniają czas, to jest pewne. Znajoma z budownictwa mówi, że chemia jest do przejścia, nic strasznego tam nie ma. A fizyka jak fizyka, jak przysiądziesz to dasz radę. Ja przed pójściem na studia nie miałam w ogóle styczności z fizyką, a przetrwałam dwa semestry

Pamiętam, że o tym terminie dowiedziałam się z listu od uczelni. Jak już się zdecydujesz na studia na PolŚl, to zapytaj przy składaniu papierów, albo po prostu tam zadzwoń, a wszystkiego się dowiesz

tak, chcę w przyszłym roku jeszcze raz spróbować na civil engineering. w tym roku i próg był spory i dużo chętnych, więc niestety nie podołałam. pierwotnie w ogóle marzyłam o architekturze, ale a późno się obudziłam i nie udało mi się wypracować dostatecznie dobrego warsztatu rysunkowego.

jestem po humanie, więc z chemią i fizyką przez rok kontaktu nie miałam, a nawet jak były nie połączyła nas specjalna namiętność, powiedziałabym nawet, że zrodził się raczej wstręt ale skoro da radę przebrnąć, to może i mnie się uda

papiery złoży ktoś z mojej rodziny, bo mam szczęście, że mieszka tam trochę mojej familii, inaczej raczej nie miałabym szans, bo pocztą by nie doszło, a jechać to okrutnie daleko. skorzystam z twojej rady i do nich zadzwonię
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.