Zniszczone/obgryzione/problematyczne paznokcie- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-19, 21:56   #121
onn92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 46
Dot.: Paznokcie

jak widać opinie są podzielone na temat mojego dbania o paznokcie, no ale cóż staram się dbać na tyle ile potrafię. Może nie do końca wiem jak to robić prawidłowo, dlatego też znalazłem się na tym forum. Liczę na waszą pomoc. Najbardziej martwią mnie te białe przebarwienia. Nie mam pojęcia skąd to sie pojawiło na moich paznokciach. Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

dzięki za szczerą krytykę, ale myśle że nie o to tu chodzi żeby krytykować, a pomagać Pozdrawiam
onn92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 12:38   #122
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

A może powinien Pan wcierac olejek rycynowy u mnie zdziałał cuda


Kurcze źle mi działa forum w telefonie
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:06   #123
onn92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 46
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Jaki tam Pan ;p Adrian jestem może warto spróbować wcierać ten olejek rycynowy
onn92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 16:01   #124
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez onn92 Pokaż wiadomość
Jaki tam Pan ;p Adrian jestem może warto spróbować wcierać ten olejek rycynowy
Miło mi Monika. Naprawdę pomoże
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 00:28   #125
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie trzeba usuwać, wystarczy odsuwać bo wyglądają paskudnie i są zaniedbane. to, że sobie zapuścił i wyglądają jak u 13-latki to nic nie znaczy.
ty zaniedbanych skórek nie widziałaś

Cytat:
Napisane przez onn92 Pokaż wiadomość
jak widać opinie są podzielone na temat mojego dbania o paznokcie, no ale cóż staram się dbać na tyle ile potrafię. Może nie do końca wiem jak to robić prawidłowo, dlatego też znalazłem się na tym forum. Liczę na waszą pomoc. Najbardziej martwią mnie te białe przebarwienia. Nie mam pojęcia skąd to sie pojawiło na moich paznokciach. Pozdrawiam.

[/COLOR]dzięki za szczerą krytykę, ale myśle że nie o to tu chodzi żeby krytykować, a pomagać Pozdrawiam
co do skórek - uważam, że są ok nie wyglądają na zaniedbane, nie są ani przesuszone ani postrzępione po prostu są nieusunięte, a to że narastają na paznokieć jest całkowicie naturalne i jeśli ci to nie przeszkadza to nie musisz z nimi nic robić

co do białych plamek - przyczyn powstania takiego defektu może być wiele, raczej nie damy rady ci tutaj pomóc w tej kwestii, bo nie jesteśmy lekarzami jeśli jesteś zaniepokojony tym, że się pojawiły, lub jeśli zmiany się powiększają lub zmieniają to skonsultuj to z dermatologiem
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-23, 12:32   #126
Gocha_nie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
uszkodzenie płytki a hybryda

Witajcie
baaardzo proszę o pomoc, bo nie mogę się zdecydować czy robić hybrydę, czy nie.
Otóż: po zrobieniu pierwszej hybrydy wszystko było ok.Paznokcie gładkie i zdrowo wyglądające, więc zrobiłam drugą, ale zastosowałam przed primer bezkwasowy i potem w ogóle nie mogłam zdjąć tej hybrydy
W rezultacie paznokcie wyglądają tak jak na zdjęciu, a w zasadzie najgorzej wygląda jeden - ostatni i teraz mnie kusi, żeby zrobić kolejną, bo wtedy paznokcie odrosną bez łamania i rozdwajania... ??
Zrobiłam tydzień przerwy, w tym czasie nakładałam odżywkę z keratyną.
Co mi radzicie ? robić, czy poczekać ??

dzięki za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20160123_002 (2).jpg (52,7 KB, 89 załadowań)
Gocha_nie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 21:26   #127
onn92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 46
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

skoro Tobie Monika pomógł, więc może i mi też pomoże. Warto spróbować nic mnie to nie kosztuje :P tylko 3 zł

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Chyba faktycznie będę musiał skonsultować się z dermatologiem i omówić ten problem, w końcu on jest fachowcem i powinien wiedzieć skąd pojawiły sie te białe plamki. Dziękuję bardzo za każdą opinie, pomoc w moim temacie. Pozdrawiam
onn92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 21:31   #128
olaunia
Raczkowanie
 
Avatar olaunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 389
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Witajcie, moja mama po ściągnięciu żelu przed pseudostylistke ma takie paznokcie. Co mozna zrobic zeby poprawic ich stan? uploadfromtaptalk1453843844763.jpg

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
olaunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 06:20   #129
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

uuuuuuu boli od samego patrzenia.
Obcinać jak najkrócej, wcierac kremy, oliwki i kolagen. Zrezygnować z z hybryd/żeli dopóki płytka nie zrośnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kolagen_opakowanie.jpg (10,9 KB, 60 załadowań)
__________________
I will do what queens do. I will rule.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:12   #130
Ponponn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Męskie paznokcie - regeneracja po obgryzaniu

Witam.
Jestem facetem, który ma już dość swoich zniszczonych paznokci i zaniedbanych dłoni, postanowiłem więc się za nie wziąć i uznałem, że założenie tu tematu, gdzie jest dużo specjalistek w tych sprawach, może pomóc.
Moje paznokcie są w opłakanym stanie, przez lata miałem nawyk ich obgryzania, co odbiło się na ich wyglądzie. Chciałbym je doprowadzić do porządku na tyle na ile to będzie możliwe, jednak nie mam doświadczenia w stosowaniu olejków/odżywek a większość tematów kierowanych jest do dziewczyn.
Na początek zaopatrzyłem się w pilnik szklany oraz olejek o nazwie 'regenerum' do paznokci i stosuję go średnio raz dziennie. Myślę też nad zakupem dodatkowo olejku rycynowego.
Problem, że na efekty przyjdzie mi trochę poczekać a nie wiem na ile będą one zadowalające, ponieważ możliwe, że uszkodziłem przez te lata obgryzania macierz paznokcia. Są one mocno pofałdowane, nierówne u większości płytka paznokcia wygląda słabo.
Załączam zdjęcie jak to wygląda na jednym palcu, gdzie powstała brzydka bruzda i nie chce się zagoić od co najmniej kilku tygodni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokiec.jpg (46,3 KB, 40 załadowań)
Ponponn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 21:33   #131
aktototaki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
Problem z paznokciem (zdjęcie)

Cześć
mój narzeczony ma od kilku miesięcy problem z paznokciem... nie bardzo wiem, gdzie mogę go wysłać ani jak mu pomóc, bo tutaj chyba klasyczna kosmetyczka i manicure niewiele zdziała...
z jego relacji wiem, że paznokieć nagle zaczął mu schodzić, ale nigdy jakby nie zszedł do końca. i taka sytuacja powtarzała się kilkukrotnie. na dodatek mądrala kilka razy siłą oderwał to co schodziło... :/ wygląda to tak jak na zdjęciu i już od kilku miesięcy (od kiedy to zauważyłam i obserwujemy stan tego paznokcia) ciągle wygląda to podobnie...
wiecie, co to może być i jak sobie z tym poradzić?
Z góry bardzo dziękujemy za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5532.jpg (211,8 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez aktototaki
Czas edycji: 2016-03-06 o 21:36
aktototaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 23:57   #132
oskar414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1
pęknięty paznokieć

mam pęknięty paznokieć dużego palca u nogi pęknięcie idzie przez cały obszar paznokcia w pionie nie ważne ile razy obcinam paznokcie problem pozostaje proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie.jpg (106,0 KB, 26 załadowań)
oskar414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 08:32   #133
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: Męskie paznokcie - regeneracja po obgryzaniu

Cytat:
Napisane przez Ponponn Pokaż wiadomość
Witam.
Jestem facetem, który ma już dość swoich zniszczonych paznokci i zaniedbanych dłoni, postanowiłem więc się za nie wziąć i uznałem, że założenie tu tematu, gdzie jest dużo specjalistek w tych sprawach, może pomóc.
Moje paznokcie są w opłakanym stanie, przez lata miałem nawyk ich obgryzania, co odbiło się na ich wyglądzie. Chciałbym je doprowadzić do porządku na tyle na ile to będzie możliwe, jednak nie mam doświadczenia w stosowaniu olejków/odżywek a większość tematów kierowanych jest do dziewczyn.
Na początek zaopatrzyłem się w pilnik szklany oraz olejek o nazwie 'regenerum' do paznokci i stosuję go średnio raz dziennie. Myślę też nad zakupem dodatkowo olejku rycynowego.
Problem, że na efekty przyjdzie mi trochę poczekać a nie wiem na ile będą one zadowalające, ponieważ możliwe, że uszkodziłem przez te lata obgryzania macierz paznokcia. Są one mocno pofałdowane, nierówne u większości płytka paznokcia wygląda słabo.
Załączam zdjęcie jak to wygląda na jednym palcu, gdzie powstała brzydka bruzda i nie chce się zagoić od co najmniej kilku tygodni.
Olej rycynowy u mnie zdzialal cuda
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 15:45   #134
niebieskieswiatelko888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 41
słabe paznokcie, wyginajace sie

Czesc


3 dni temu kupulam polerke (bloczek) do paznokci, a ze moje paznokcie byly w zlym stanie tzn plytka byla nierownomierna, mialam na nich jakies zolte cos :/ wiec wzielam polerke i mocno i dlugo polerowalam kazdy paznokiec i tu klops... zolte "naloty" na paznokciach zniknely, plytka jest rowna i czysta ale chyba starlam sobie pierwsza wartwe paznokcia, bo odrazu zauwazylam ze paznokcie mam bardzo miekkie i mi sie wyginaja gdy je dotkne mocno na koncach! Mam odzywke eveline i stosowalam ja przez ostatnie pol roku zeby odbudowac paznokcie i mialam je mocne, a tu jeden blad i po paznokciach...

co mam robic? W jakim czasie plytka odrosnie? I czy mam malowac paznokcie odzywka z eveline czy najlepiej zostawic je w spokiju?
niebieskieswiatelko888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:10   #135
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: słabe paznokcie, wyginajace sie

Cytat:
Napisane przez niebieskieswiatelko888 Pokaż wiadomość
Czesc


3 dni temu kupulam polerke (bloczek) do paznokci, a ze moje paznokcie byly w zlym stanie tzn plytka byla nierownomierna, mialam na nich jakies zolte cos :/ wiec wzielam polerke i mocno i dlugo polerowalam kazdy paznokiec i tu klops... zolte "naloty" na paznokciach zniknely, plytka jest rowna i czysta ale chyba starlam sobie pierwsza wartwe paznokcia, bo odrazu zauwazylam ze paznokcie mam bardzo miekkie i mi sie wyginaja gdy je dotkne mocno na koncach! Mam odzywke eveline i stosowalam ja przez ostatnie pol roku zeby odbudowac paznokcie i mialam je mocne, a tu jeden blad i po paznokciach...

co mam robic? W jakim czasie plytka odrosnie? I czy mam malowac paznokcie odzywka z eveline czy najlepiej zostawic je w spokiju?
możesz masz grzybicę!!! nie ma żartów jak zauważyłaś jakiś nalot i w ogóle. jeszcze masz je słabe, zniszczone. nie ma sensu używać Eveline, nie czytałaś ostrzeżeń? możesz się nabawić onycholizy, a po za tym tej odżywki nie używa się na pościerane zniszczone paznokcie, ma ona bardzo ciężki i szkodliwy rakotwórczy składnik - formaldehyd. najlepiej to udaj się do dobrego dermatologa i z nim coś zdziałaj.

a jak paznokcie są mega słabe to trzeba zrobić badania krwi na brak różnych witamin, zmienić dietę, a nie ratować je tak chemicznymi odżywkami, a one i tak potem słabną. naprawdę idź do dobrego dermatologa. nie maluj je niczym, i zakup olejek z drzewa herbacianego (w aptekach są) i wkraplaj przez 3-4 tygodnie 3 razy dziennie, on hamuje rozwój bakterii i grzybów, ale jeśli już masz grzybicę to ci jej to nie wyleczy. naprawdę, udaj się do lekarza, nie ma co bagatelizować. dużo ludzi ma grzybicę a nawet o tym nie wie!!

a na przyszłość to żeby utrzymać paznokcie w dobrej formie to - odpowiednie jedzenie, suplementy z biotyną, krzemem, wapniem + wit D, np Biotebal, Merz Spezial, moze olej z wiesiołka w kapsułkach albo jakis inny olej. ale suplementy tylko do dobrej diety. pełnej warzyw, owoców, zbóż, pestek dyni, zielonych warzyw szpinak, jarmuż, sałata, orzechy, ryby, dużo ryb. drób, wątróbka, jaja. sprzątanie tylko w rękawiczkach, bo chemia w środkach czystości też uszkadza paznokcie i dłonie. pilniczek zamienić na szklany (polecam Ewa Schmitt z Rossmana). zawsze mieć pomalowane paznokcie, bo to je chroni, łagodnymi odżywkami / lakierami, fajna jest keratynowa Sensique dostępna w Naturze. kupić olejek rycynowy (w aptece za 2 zł) i wcierać przez miesiąc/dwa/trzy, bardzo wzmacnia. nie przeszkadza to że masz pomalowane paznokcie. używać kremów po myciu rąk, na noc fajna jest maść z wit. A, z apteki. wcierać w paznokcie (i wkraplać pod nie) i na skórki olejki naturalne (nierafinowane, jojoba, avocado, dyniowy itd) , zapraszam na wątek o olejowaniu paznokci https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=687679 aktualnie jest już trzecia część wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=826622
nie obgryzać, nie dłubać, nie ścierać polerkami ani pilnikami z wierzchu

to taki mega długi poradnik, ale w skrócie to mało - dobre odżywianie, szklany pilnik, kremy + olejki, łagodne odżywki bez formaldehydu, sprzątanie w rękawiczkach

ale zrób to badanie na grzybicę u dermatologa, i badanie krwi, bo wtedy nic nie pomoze jak cos jest nie tak
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 21:31   #136
Zuza892
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Rozdwojone paznokcie

Znacie jakieś skuteczne nieszkodliwe odzywki przeciw rozdwajaniu się paznokci ?
Mam z tym problem...
Albo odżywki które przyspieszają wzrost paznokcia ?
Zuza892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 08:56   #137
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zuza892 Pokaż wiadomość
Znacie jakieś skuteczne nieszkodliwe odzywki przeciw rozdwajaniu się paznokci ?
Mam z tym problem...
Albo odżywki które przyspieszają wzrost paznokcia ?
Mi na rozdwajanie pomogła odzywka laura conti strong
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 20:29   #138
natalka280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 22
Dot.: Rozdwojone paznokcie

Cytat:
Napisane przez Zuza892 Pokaż wiadomość
Znacie jakieś skuteczne nieszkodliwe odzywki przeciw rozdwajaniu się paznokci ?
Mam z tym problem...
Albo odżywki które przyspieszają wzrost paznokcia ?
Ja używam odżywkę z Bielendy 10 w 1
natalka280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 07:40   #139
AnkaNowicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Ja ostatnio gryząc paznokcie chyba zgryzłam też płytkę. Przed weselem poszłam na założenie tipsów. Kosmetyczka piłuje od góry te moje ociupinki i.. tak, płakałam na środku galerii. Nawet nie wiedziałam, że mam połączenie oczy - kanaliki łzowe. Bolało niemiłosiernie. A nic mi nie pomaga na to obgryzanie, do gorzkich lakierów idzie się przyzwyczaić... Chyba już zostanę przy tych sztucznych, ale powiedzcie mi - jak pojde na uzupelnienie to znow bedzie tyle pilowania?
AnkaNowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-13, 22:20   #140
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AnkaNowicka Pokaż wiadomość
Ja ostatnio gryząc paznokcie chyba zgryzłam też płytkę. Przed weselem poszłam na założenie tipsów. Kosmetyczka piłuje od góry te moje ociupinki i.. tak, płakałam na środku galerii. Nawet nie wiedziałam, że mam połączenie oczy - kanaliki łzowe. Bolało niemiłosiernie. A nic mi nie pomaga na to obgryzanie, do gorzkich lakierów idzie się przyzwyczaić... Chyba już zostanę przy tych sztucznych, ale powiedzcie mi - jak pojde na uzupelnienie to znow bedzie tyle pilowania?
sztuczne tipsy nic ci nie dadzą, nie będziesz przecież całe życie ich nosić, a po za tym jeszcze gorzej sobie zniszczysz paznokcie. nie lepiej miec swoje piękne naturalne? idź na ściągnięcie tipsow i zacznij działać kompleksowo - coś na to żeby przestać obgryzać paznokcie + coś na to żeby zadbać o nie.

co do przestania ogryzania to wczytaj się w jakieś porady tutaj na wizażu albo na blogspotach, a od siebie to hmm moze smaruj je czyms innym niz gorzki lakier? czyms obrzydliwszym co cie zniecheci do obryzienia? moze wcieraj ocet, albo czosnek jak jestes w domu albo cos co cie po prostu odrzuca / smierdzi , a tak wsrod ludzi to czyms mniej intensywnym ale rownie odrzucajacym? sproboj moze gryzc olowki zamiast paznokci? albo kup sobie olejek z drzewa herbacianego i nim zakraplaj paznokcie, zareczam ci ze nie dasz rady ich wtedy 'zjesc' ;p zanim ugryziesz to je poliż, wtedy ci sie odechce po tym zapachu napisz do osob na wizazu ktore wyszly z obgryzania, na pewno sie chwala na jakims watku, wszukaj sie w wizaz

a co do wyprowadzenia pazurkow z tragedii i zadbania o nie to polecam sie wczytac w ten watek w wolnyc chwilach, ja przeczytalam juz 20 stron i to naprawde cudowny wątek... https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=68893


a tu masz osobę, której profil może cię zainspiruje do walki o piękne paznokcie i jej metoda - olejowanie. https://wizaz.pl/forum/member.php?u=488090
są oczywiście wątki o olejowaniu stare i obecne, ale to ci się przyda jakbyś już zapuścila paznokcie i chciała walczyć o dłuższą różową część - przyrośnięcie jej

Edytowane przez 201606220925
Czas edycji: 2016-04-13 o 22:27
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 07:17   #141
AnkaNowicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

lavender08
Baaardzo Ci dziękuję
a nakladanie hybrydy niszczy paznokcie? Jak mam takie mocno twarde i są ładne jak tips, to nie gryzę. Stara baba, a nadal nie umiem się oduczyć, wstyd mi.
Dziękuję za podsunięcie wątku o olejowaniu, nie wiedziałam, że da się coś zrobić, żeby ta różowa część trochę urosła, a to byłoby coś, bo nawet jak zapuszczę, to brzydko...
AnkaNowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-14, 20:43   #142
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AnkaNowicka Pokaż wiadomość
lavender08
Baaardzo Ci dziękuję
a nakladanie hybrydy niszczy paznokcie? Jak mam takie mocno twarde i są ładne jak tips, to nie gryzę. Stara baba, a nadal nie umiem się oduczyć, wstyd mi.
Dziękuję za podsunięcie wątku o olejowaniu, nie wiedziałam, że da się coś zrobić, żeby ta różowa część trochę urosła, a to byłoby coś, bo nawet jak zapuszczę, to brzydko...
niszczy jeśli pójdzie się do złej kosmetyczki, wiele ludzi miało po ściągnięciu cienkie, poszarpane, jak po tipsach właśnie. jeśli się pójdzie do jakiejś porządnej i wykwalifikowanej to nie na wątku o hybrydach są dziewczyny które same sobie robią, umiejętnie i nie zauważyły żadnych negatywnych zmian
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 09:35   #143
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Ja obgryzałam całe życie i wyszłam z tego. Od 266 dni nie obgryzam. Uważam to za cud. Obgryzałam tak ze nie miałam paznokci tylko mięso.
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 10:09   #144
AnkaNowicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Wow! Co poskutkowało?
A powiedzcie mi jeszcze - dam rade zmyć tylko hybryde a zostawić tipsa? Mam sam aceton, mam zmywacz z acetonem, ale boje się, że tips też mi odejdzie, a moje jeszcze nie urosły na tyle...
AnkaNowicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 11:49   #145
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Dziewczyny pomóżcie
Moje paznokcie zawsze były zdrowe i ładne. Ogólnie rzadko je malowałam, nie dbałam też o nie jakoś szczególnie. Ostatnio jednak zaczęłam je olejować, po czym ich stan się poprawił i wtedy też zaczęłam malować. Przez około 2 tygodnie malowałam je co 2-3dni. Niestety po tym czasie moje paznokcie stały się strasznie zniszczone. Rozwarstwiają się na całej długości (łamie się tak jakby wierzchnia warstwa), końcówki strasznie postrzępione Nigdy jeszcze moje paznokcie nie były w tak złym stanie. Teraz już ponad tydzień niczym ich nie maluję (zresztą nawet nie da się, bo lakier zaraz odpryskuje) i olejuję na noc, obcięłam końcówki i widzę, że gorzej się nie robi... Więc mam nadzieję, że jak odrosną to będzie już ok, ale będę się bała je pomalować, żeby sytuacja znów się nie powtórzyła
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 20:25   #146
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xxee Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Moje paznokcie zawsze były zdrowe i ładne. Ogólnie rzadko je malowałam, nie dbałam też o nie jakoś szczególnie. Ostatnio jednak zaczęłam je olejować, po czym ich stan się poprawił i wtedy też zaczęłam malować. Przez około 2 tygodnie malowałam je co 2-3dni. Niestety po tym czasie moje paznokcie stały się strasznie zniszczone. Rozwarstwiają się na całej długości (łamie się tak jakby wierzchnia warstwa), końcówki strasznie postrzępione Nigdy jeszcze moje paznokcie nie były w tak złym stanie. Teraz już ponad tydzień niczym ich nie maluję (zresztą nawet nie da się, bo lakier zaraz odpryskuje) i olejuję na noc, obcięłam końcówki i widzę, że gorzej się nie robi... Więc mam nadzieję, że jak odrosną to będzie już ok, ale będę się bała je pomalować, żeby sytuacja znów się nie powtórzyła
a co to za lakiery? i dajesz jakąś bazę pod spód?

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:24 ----------

Cytat:
Napisane przez AnkaNowicka Pokaż wiadomość
Wow! Co poskutkowało?
A powiedzcie mi jeszcze - dam rade zmyć tylko hybryde a zostawić tipsa? Mam sam aceton, mam zmywacz z acetonem, ale boje się, że tips też mi odejdzie, a moje jeszcze nie urosły na tyle...
niestety nie znam się na tym, pytaj na wątku hybrydowym lub na wątku o tipsach akrylach żelach
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 22:21   #147
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 639
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

[1=377b519153ace8f38426cdf 0b0980aad6bbc22c4_5d5886f 2b45de;59142896]a co to za lakiery? i dajesz jakąś bazę pod spód?[/QUOTE]

W tym czasie malowałam lakierami: Golden Rose 60 sec express dry, Debby (Gel i Color Play) i Essence. Nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić, który zawinił, ale jak już to obstawiałabym pierwszy, bo Debby i Essence już wcześniej malowałam i było ok, a GS to nowy nabytek... Ewentualnie zmywacz z Isany?
Jako baze i topa nakładałam Wibo Iron Hard - może to on jest winowajcą
__________________
"Warto być uczciwym, choć to się nie opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-19, 09:42   #148
lopilili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 170
Dot.: zniszczone paznokcie obgryzione- WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AnkaNowicka Pokaż wiadomość
Wow! Co poskutkowało?
A powiedzcie mi jeszcze - dam rade zmyć tylko hybryde a zostawić tipsa? Mam sam aceton, mam zmywacz z acetonem, ale boje się, że tips też mi odejdzie, a moje jeszcze nie urosły na tyle...
Wiesz ja nie obgryzałam po dwóch paznokciach. Obgryzałam 8 bo nie mogłam się tego oduczyc. Jak dwa urosły i były ładne to chciałam więcej i głupio wyglądały dwa długie reszta nie i tak po dwa do wszystkich.
lopilili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 17:11   #149
onn92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 46
kruchy, złamany paznokieć

Witam. Jestem facetem. Mam 23 lata. Moje dwa największe paznokcie u stóp są bardzo kruche i lamliwe. Wczoraj po kąpieli ulamal mi się kawałek paznokcie w prawym narozniku. Co może być tego przyczyną? Ostatnio będąc.u podologa Pani szlifowala mi płytkę paznokcia być może to jest tego powodem i oprócz tego walczę też z odcisnietymi mechanicznie paznokciami przez obuwie robicze. Codziennie zakrapiam pod płytkę 1,2 kropel Arkada's Serum TC16. Co może być powodem tego ze on mi ie złamał, wykruszyl?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160423_180137.jpg (52,1 KB, 0 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160423_184855.jpg (59,4 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez onn92
Czas edycji: 2016-04-23 o 18:20
onn92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-06, 20:20   #150
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Słabe paznokcie po żelach

Witam cieplutko
Przychodzę z problemem, który może ktoś będzie pomógł mi rozwiązać. W listopadzie zeszłego roku zrobiłam sobie przedłużanie płytki żelem. Właściwie nie wiem po co, bo płytka była ładna i zadbana. Paznokcie rosną mi stosunkowo powoli, więc dopiero na początku grudnia odrost miał około 3-4mm. Paznokcie były wtedy już bardzo długie, a ja wygrałam wejściówkę na kręgle i musiałam pójść. Był to zły pomysł, gdyż ta część żelu, która odstawała od naturalnej płytki odłamała się, a pod resztę weszło powietrze. Różnicę wypiłowałam, ale najwyraźniej szczeliny były na tyle spore, że podczas kąpieli następnego dnia dostała się pod nie woda. Pozahaczały się o ręcznik i jak jeden mąż wszystkie odpadły, zdzierając ze sobą po 4, a czasem i 5 warstw płytki. Byłam załamana, musiałam paznokcie jeszcze zeszlifować (widoczne warstwy) i czekać aż odrosną. Ich grubość była... no nie wiem, mam wrażenie że kartki papieru. Mamy maj, myślałam że pytka w końcu przerośnie. Nie przerosła. Kupiłam zestaw do robienia hybryd (żaden markowy), próbowałam na te biedne pazurki zakładać. Niestety, brzeg paznokcia ugina się jak szalony i każda hybryd się odkleja.
Co mam zrobić teraz, żeby paznokcie jednak były pokryte jakąś hybrydą, żeby spokojnie rosły, ale żeby się trzymała? Jest na to jakiś specjalny rodzaj manicure, może kosmetykami lepszej jakości? Czy nie jestem w stanie nic zrobić żeby hybryda się trzymała i muszę swoje odczekać, aż urośnie?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:06:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:48.