Tabletki antykoncepcyjne bez recepty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-22, 17:15   #1
AalutkaA
Raczkowanie
 
Avatar AalutkaA
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 266
Lightbulb

Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?


Lekarz przepisał mi Harmonet. Kosztuje okolo 35 zł. Mam pytanie, czy moge sama zdecydowac się na inne tabletki, np. Microgynon 21, które sa o polowe tansze? Kolezanka powiedziala mi, ze dostane je bez recepty, tylko ze nieco drozej niz z nią. Poza tym slyszalam duzo negatywnych opini odnosnie Harmonetu. Zawsze bylam pewna, ze takletki antykoncepcyjne są dobierane przez lekarza i nie mozna ich kupic bez recepty. Prosze o pomoc.
AalutkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 17:17   #2
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Z tego co ja wiem to tabletki anty sa tylko i wylacznie na recepte.
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 17:33   #3
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
Lekarz przepisał mi Harmonet. Kosztuje okolo 35 zł. Mam pytanie, czy moge sama zdecydowac się na inne tabletki, np. Microgynon 21, które sa o polowe tansze? Kolezanka powiedziala mi, ze dostane je bez recepty, tylko ze nieco drozej niz z nią. Poza tym slyszalam duzo negatywnych opini odnosnie Harmonetu. Zawsze bylam pewna, ze takletki antykoncepcyjne są dobierane przez lekarza i nie mozna ich kupic bez recepty. Prosze o pomoc.
Nie, nie mozesz sama decydować. Farmaceuta moze jedynie wydac Ci inny lek o takim samym składzie, jezeli akurat nie ma danego ( b. rzadka sytuacja w przypadku tabletek anty) Np Microgynon moze zamnić na minisiston lub steridil30. Harmonet ma zupełnie inny skład i jest lekiem nowszej generacji.
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:12   #4
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez AalutkaA
Lekarz przepisał mi Harmonet. Kosztuje okolo 35 zł. Mam pytanie, czy moge sama zdecydowac się na inne tabletki, np. Microgynon 21, które sa o polowe tansze? Kolezanka powiedziala mi, ze dostane je bez recepty, tylko ze nieco drozej niz z nią. Poza tym slyszalam duzo negatywnych opini odnosnie Harmonetu. Zawsze bylam pewna, ze takletki antykoncepcyjne są dobierane przez lekarza i nie mozna ich kupic bez recepty. Prosze o pomoc.
Swoje wątpliwości powinnaś była przedstawić lekarzowi.Jeśli masz jakieś wątpliwości co do Harmonetu,mogłaś poprosić lekarza o inne tabletki,chyba nie zapisał Ci ich na siłę.Absolutnie nie sugeruj się tym, co mówi koleżanka i nie zażywaj żadnych innych pigułek bez konsultacji z Twoim lekarzem.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 18:17   #5
AalutkaA
Raczkowanie
 
Avatar AalutkaA
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 266
Red face Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Dzieki dziewczyny Przy nastepnej wizycie poprosze lekarke o tansze. Tyle, ze pamietam.. mowila, ze do mojego wieku sa te drozsze.
AalutkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 22:11   #6
Malwina12320
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 385
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

ja bralam przez ponad rok harmonet i obezcnei psozlam na zmiane na tansze i kurcze zacyzbnam chyba zalowac ogolnie dzialaj tak samo ale mi watroba chyba siada po tych tanszych.
Malwina12320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 09:19   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

wszystkie hormony są na receptę.

porozmiawiaj z lekarzem.



PS.Np Microgynon moze zamnić na minisiston lub steridil30.
minisiston różni sie składem od microgynonu i stedirilu i taka zamiana nie moze mieć miejsca.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 11:10   #8
Gizmiatko
Zakorzenienie
 
Avatar Gizmiatko
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk :o)
Wiadomości: 4 375
GG do Gizmiatko
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

tabletki hormonalne sa na recepte, jelsi lekarz przpeisal tobie takie tabletki to oznacza ze uwaza je za dobry wybro dla ciebie, moze przejdz sie do lekarza i zpaytaj sie czy nie ma tabletek o podobnym skladzie ktora są tańsze, z tego co sie orientuje diane35 sa tanie i płaci sie tylko polowe za nie !
Gizmiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:58   #9
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

tabletki hormonalne sa sprzedawane wylacznie na recepte, oczywiscie zdarzaja sie apteki w ktorych pani sprzeda jakies opakowanie "spod lady",ale to sporadyczne wyjatki i napewno nie mozna zakupic pigulek bez recepty...
poza tym jesli zapisany zostal ci przez ginekologa wlasnie harmonet to napewno nie kierowal sie on tylko cena,ale przede wszystkim jego skladem- w koncu tabletki sa dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjentow...jesli jednak ich zakup jest za duzym wydatkiem dla ciebie to moze warto powiedziec o tym lekarzowi?powinno udac sie znalezc inny,tanszy odpowiednik, ktory nie zaszkodzi tak jak eksperymenty na wlasna reke...
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 12:18   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez aniser
poza tym jesli zapisany zostal ci przez ginekologa wlasnie harmonet to napewno nie kierowal sie on tylko cena,ale przede wszystkim jego skladem- w koncu tabletki sa dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjentow
mieszkamy w tej samej polsce?

mysle ze wiekszosc lekarzy kieruje sie wiekszymi profitami z wypisywania recept na wlasnie ten specyfik a potem wakacje na karaibach i lekarz zadowolony i handlowiec tylko pacjentka nie bardzo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 14:20   #11
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez paula78
mysle ze wiekszosc lekarzy kieruje sie wiekszymi profitami z wypisywania recept na wlasnie ten specyfik a potem wakacje na karaibach i lekarz zadowolony i handlowiec tylko pacjentka nie bardzo
Zgadzam sie,ze i tacy lekarze sie trafiaja,co wiecej wcale nie sa to sporadyczne wypadki. ale przeciez sa tez lekarze,dla ktorych liczy sie jednak dobro pacejnta. Mnie udalo sie trafic na takich dwoch i jestem im wierna-moze stad moje naiwne przekonanie,ze lekarz jednak patrzy na nas nie tylko przez wizje wyjazdu na karaiby...
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 16:36   #12
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez Justy
wszystkie hormony są na receptę.

porozmiawiaj z lekarzem.



PS.Np Microgynon moze zamnić na minisiston lub steridil30.
minisiston różni sie składem od microgynonu i stedirilu i taka zamiana nie moze mieć miejsca.
a to dziwne...brałam i jedne i drugie byłam pewna, ze skład mają identyczny...moze kiedys miały? Teraz szukając w necie widzę, że microgynon ma minimalnie więcej lewonorgestrelu...
W kazdym razie przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Chociaż na tej stronie jest informacja, że mają taki sam: http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj...ka_podzial.htm
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 10:45   #13
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez kocanki Pokaż wiadomość
nie, nie możesz sama zmienić tabletek. Bez recepty to chyba tylko od oszustów albo odkupić od kogos, ale tej opcji nie polecam, bo tak naprawdę nie wiesz, jak inne leki na ciebie zadziałają.
wykopalas watek sprzed 4 lat
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 21:52   #14
Weronika008
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Witam wszystkich,mam pytanie lekko odbiegajace od tematu...otoz,za 4 miesiace bede dopiero pelnoletnia aczkolwiek chcialabym zaczac uzywac tabletek antykoncepcyjnych i w zwiazku z tym interesuje mnie fakt iz czy to prawda ,zebym mogla stosowac taki srodek zapobieawczy musze zglosic sie o to do ginekolog wraz z rodzicem ?? czy ginekolog ma prawo mi przepisac tabletki antykoncepcyjne niepelnoletniej osobie ??
Weronika008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-22, 15:27   #15
precell
Przyczajenie
 
Avatar precell
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

może wypisać niepełnoletniej osobie ale tylko za zgodą opiekuna
precell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 22:38   #16
agnezzeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Można nagadać, ze okres jest męczący i bolesny. Wtedy przepisują be zproblemu, ale i tak trzeba mieć zgodę opiekuna. Ja już biorę prawie rok, a do pełnoletności daleko...
agnezzeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 23:58   #17
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Ja byłam niepełnoletnia, miałam 17 lat i kilka miesięcy. Byłam u lekarza prywatnie. Bez ściemniania, że mam bolesne miesiączki, bez rodzica, bez zgody rodzica. Trzeba po prostu trafić na odpowiedniego doktora.
Zaraz mnie pewnie zaatakują, że lekarz NIE MOŻE przepisać antykoncepcji niepełnoletniej dziewczynie bez zgody rodzica. Ok, nie może, co nie znaczy, że nie zrobi tego, zwłaszcza za kilkadziesiąt lub ponad sto złotych za wizytę.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:29   #18
WWanet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

no ja też brałam przez moment tabletki anty nie będąc jeszcze pełnoletnia. też miałam 17 lat i bez problemu lekarz mi je ptrzepisał. nawet sam to zaproponowal nie pytając się o jakaś tam zgodę rodzica. co do tabletek anty bez recepty to uważam że pewiem ich rodzaj powinien być dostępny bez recepty. ale powinny byc one jakieś lekkie i z takim składem który nie wpływa zbytnio na organizm. a to chociażby na to ze względu na młode dziewczyny które decydują sie na seks. niekiedy takie wstydzą się pójść do lekarza poprosić o anty, albo wstydzą się wizyty u gina bo niby ktoś znajomy je tam zobaczy i od razu bedzie wiedział o co chodzi. może wtedy ilość ciąży wśród nastoltków zmalałaby... to takie tylko moje zdanie, ale wiadomo- każdy ma inne więc to szanuję
WWanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-09, 20:15   #19
GRUBSTEIN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 270
Wink Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

A propos tego, co któraś z Ws napisała, ze trzeba mieć recepty na hormony. Otóż nie koniecznie. Można je zamówić online bez wizyty u lekarza. Wypełnia się ankietę zdrowotną i jeśli nie ma jakichś wielkich przeciwwskazań, to tabletka jest do Ciebie wysyłana kurierem (zarówno pigułki jak i antykoncepcja "po").
Przykład: EUROCLINIX.PL oczywiście tanio tam nie jest. Same oceńcie
GRUBSTEIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 16:19   #20
WWanet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 29
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Cytat:
Napisane przez GRUBSTEIN Pokaż wiadomość
A propos tego, co któraś z Ws napisała, ze trzeba mieć recepty na hormony. Otóż nie koniecznie. Można je zamówić online bez wizyty u lekarza. Wypełnia się ankietę zdrowotną i jeśli nie ma jakichś wielkich przeciwwskazań, to tabletka jest do Ciebie wysyłana kurierem (zarówno pigułki jak i antykoncepcja "po").
Przykład: EUROCLINIX.PL oczywiście tanio tam nie jest. Same oceńcie


no faktycznie. o tym nie słyszałam. pierwszy raz widzę tą stronke na oczy
WWanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:20   #21
azilolek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

sprzedaz

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-10-16 o 20:19
azilolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 14:55   #22
tarisi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 273
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Z tego co wiem to w innych krajach można kupić tabletki antykoncepcyjne bez recepty, a nawet za darmo, ale w polskim katolandzie nie i jeszcze długo nie.
tarisi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 07:42   #23
chukree
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 2
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

Tabletki antykoncepcyjne - https://euroclinix.net

Edytowane przez chukree
Czas edycji: 2020-05-06 o 09:44
chukree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-14, 19:42   #24
dionka31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 25
Dot.: Tabletki antykoncepcyjne bez recepty?

póki co nie ma opcji by dostać tabletki bez recepty, ja mimo że belarę biorę od lat to za każdym razem muszę mieć receptę. ale teraz jest wygoda bo są e-recepty, w zasadzie z ginekologiem można się umówić na wizytę online i nie ma problemu
dionka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 20:42:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.