OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 07:26   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)


Zasłyszałam od kogoś o diecie oczyszczającej jelita. Ponoć oczyszcza tak skutecznie jelita jak gotowe preparaty służące do oczyszczania, a kosztujące niebotyczne pieniądze
Jestem w pierwszym z trzech dni tej diety, a wygląda ona tak:

Przez pierwszy dzień wypijamy 2,5 litra kefiru w sześciu dozach i zagryzamy ten kefir sucharkami razowymi. Nie jemy i nie pijemy nic więcej.

Drugiego dnia wypijamy 2 - 2,5 litra soku ze świeżo wyciśniętych jabłek w sześciu dozach i zagryzamy razowymi sucharkami. Nie pijemy i nie jemy nic więcej.

Trzeciego dnia jemy gotowane warzywa ( buraki, marchew, ziemniaki), a także ogórki kiszone i kapustę kiszoną i zagryzamy te warzywka razowymi sucharami. Nie jemy nic poza tym. Możemy pić wodę mineralną niegazowaną.

Po tym czasie nasze jelita powinny się oczyścić na tyle by zacząć prawidłowo funkcjonować
Aktualnie jestem po pierwszym kubku (400 ml) kefiru i czterech sucharkach razowych przeraża mnie trochę te 6 doz kefiru po 400 ml ale to w końcu tylko jeden dzień Jutro będą jabłuszka
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 09:08   #2
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

kurczę... wygląda fajnie tylko że nienawidzę kefiru :P i co teraz?
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 09:11   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
kurczę... wygląda fajnie tylko że nienawidzę kefiru :P i co teraz?
Na moje oko są dwa wyjścia Abo polubić na dzień kefir albo zrezygnować z diety
Ja też nie przepadam za kefirem, a wciągam aktualnie drugi kubek 400 ml Jak na razie sporo siusiam
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 14:21   #4
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

A jaki efekt ma przynieść ta dieta?
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 20:12   #5
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
A jaki efekt ma przynieść ta dieta?
Ma oczyścić jelita z kamieni kałowych. Kuracja pochodzi z książki "Jak żyć długo i zdrowo" Michała Tombaka. Wg niego, tych kamieni może się tam zebrać nawet kilkanaście kilogramów w ciągu życia.
Wiem, że ludzie z atopowym zapaleniem skóry dzięki tej kuracji mogą zyskać nawilżenie i poprawę wyglądu skóry.
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-01, 20:44   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

a po zakonczeniu tego czegoś co należy jeść?
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 19:02   #7
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
a po zakonczeniu tego czegoś co należy jeść?
Właśnie się nad tym zastanawiałam, w każdym bądź razie na pewno nie zbyt dużo, bo może nas organizm nie wytrzymać szoku w otrzymaniu kalorii przecież podczas tych 3 dni, mało tych kcal się dostarcza do organizmu.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 20:26   #8
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
a po zakonczeniu tego czegoś co należy jeść?
Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Właśnie się nad tym zastanawiałam, w każdym bądź razie na pewno nie zbyt dużo, bo może nas organizm nie wytrzymać szoku w otrzymaniu kalorii przecież podczas tych 3 dni, mało tych kcal się dostarcza do organizmu.
Z tego co mi mówiła znajoma to właśnie tak jak napisała Marzeniątko Stopniowo zwiększa się spożywanie kalorii i na początku po diecie je się lekkostrawne produkty
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 19:25   #9
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Z tego co mi mówiła znajoma to właśnie tak jak napisała Marzeniątko Stopniowo zwiększa się spożywanie kalorii i na początku po diecie je się lekkostrawne produkty
Właśnie tak. Nie należy oczywiście jeść od razu tutaj smażenin itd stopniowo wprowadzać różne produkty i będzie ok
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 19:42   #10
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Czy naprawdę da się oczyścić jelita w 3 dni? Jeżeli ma się na celu pozbycie tego, co zbierało się "całe życie"?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail

Edytowane przez nikki999
Czas edycji: 2014-07-14 o 12:24
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 19:54   #11
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Czy na prawdę da się oczyścić jelita w 3 dni? Jeżeli ma się na celu pozbycie tego, co zbierało się "całe życie"?
Tego nie wiem, ale taka 3-dniówka to zawsze jakaś próba, czy skuteczna, tego nie wiem, mi generalnie nic nie dała przynajmniej nie czuję żadnej różnicy
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-05, 08:34   #12
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
Czy na prawdę da się oczyścić jelita w 3 dni? Jeżeli ma się na celu pozbycie tego, co zbierało się "całe życie"?
Na pewno nie wszystko, ale przynajmniej część
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 09:42   #13
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Ja od dzisiaj zaczynam
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 10:51   #14
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
Ja od dzisiaj zaczynam
To ja powodzenia życzę I daj znać jak po tych trzech dniach
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 19:25   #15
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

dzis przed godziną prawie poryczałam sie kiedy mój chłopak jadł przygotowane przezemnie przepyszne spagetti z bakłazanami .... jestem głodna, niecierpie kefiru ani tych sucharów!!!!
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 21:05   #16
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
dzis przed godziną prawie poryczałam sie kiedy mój chłopak jadł przygotowane przezemnie przepyszne spagetti z bakłazanami .... jestem głodna, niecierpie kefiru ani tych sucharów!!!!
Ale przynajmniej będziesz miała oczyszczone jelitka, a Twój TŻ nie
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 21:40   #17
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

no wiem ale z drugiej strony... czy one były takie brudne?? raczej nie miałam problemów.... po co sie tak katowac... ale czeka mnie nagroda - dzis byl kefir, jutro jabłkowy sok, piątek warzywka ( tu juz est nadzieja bo pojawią sie jakies przynajmniej różnorodne smaki) a w sobote wesele, a na weselu...... jedzonko
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-08, 21:46   #18
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Mam te książki w wersji elektronicznej i drukowanej... jak tylko znajde chwile - napisze Wam, co potem

To co podala Autorka wątku jest jednym ze sposobow - sa tez inne- ktore poza jelitami czyszcza watrobę - z tym, ze sa bardziej drastyczne - czlowiek przez kilka dni jest oslabiony i powinien pozostawac w domu.:


edit- fragment książki Michała Tombaka - "Jak żyć długo i zdrowo",
Łódź 2002



III. Brak wewnętrznej higieny ciała


O higienie zewnętrznej każdy wie z dzieciństwa, natomiast o higienie wewnętrznej my wiemy niewiele. Podczas gdy stan naszych wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny.
Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie.
Przeważnie po 40 roku życia grube jelito jest na tyle zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. To jest właśnie istotna przyczyna większości rób. Spróbujmy wyjaśnić na czym to polega.
Wszystkie posiłki możemy podzielić na grupy:
1. Białka - mięso ryby, jaja itd.
2. Węglowodany - chleb, miód, cukierki, ziemniaki itd.
3. Tłuszcze - masło, olej, smalec itd.
4. Roślinne - warzywa, owoce, soki.
Trawienie węglowodanów zaczyna się już w jamie ustnej, białka w żołądku, a potrawy roślinne w jelicie cienkim.
Wystarczy zatem, że zjemy mięso razem z ziemniakami, by mieć kłopoty trawienne.
Na przetrawienie ziemniaka - potrzebne jest około l godz., natomiast mięsa od 3 do 7 godzin.
Nie myślimy o tym, że różne produkty żywnościowe są trawione różnym czasie. Masę energii, przeznaczonej na czynności życiowe alkę z chorobami, organizm traci na próby strawienia obiadu składającego się z nieodpowiednio dobranych składników. Niestrawione resztki pokarmu dostają się do jelita grubego, oddzielają się od strawionego pokarmu, zlepiają się w bryłkę, nazywaną kamieniem kałowym.
Jelito grube dla nas - jest jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek - to drzewo. Ścianki jelita grubego są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Zbyteczne pozostałości są wydalane. To jest zrozumiałe. A co się dzieje z niestrawioną bryłką?
Podczas następnego posiłku do niej dokleja się jeszcze jedna, potem jeszcze ... Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów. A co się dzieje z tymi produktami „przechowywanymi" przez wiele lat w temperaturze powyżej 36oC nietrudno sobie wyobrazić.
Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów" układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. To się rozumie samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organiźmie i stopniowo osiadają na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach.
Z powyższego jasno wynika, że u człowieka nie może być chory tylko jeden organ. Chory jest cały organizm. Po prostu jakiś organ odmawia posłuszeństwa jako pierwszy i leczyć go nie ma sensu. Bowiem gdy medycyna leczy jakąś konkretną chorobę, to tak naprawdę likwiduje skutek ogólnej choroby, czyli zanieczyszczenia, całego organizmu.
Tymczasem główny sprawca chorób pozostaje i jest gotowy w każdej chwili ujawinić się w każdej części ciała. Przecież z zanieczyszczonego jelita grubego stale przedostają się do organizmu szkodliwe substancje. Takie jelita są źródłem ogólnego zatrucia. Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały.
Ogromny nieruchomy worek z odpadami wypiera z właściwego miejsca organy wewnętrzne, uciska przeponę - główny mięsień oddechowy, wyłącza ją z procesu oddychania, znacznie zmniejszając objętość płuc. Wypierana jest ze swego miejsca wątroba, podpierane są nerki, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, u mężczyzn zaciskany jest układ moczowo-płciowy.
Szczególnie cierpi dolna część odbytu: przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwawe guzy. Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.
------------------------------------------------------------
str. 14-16
-----------------------------------



Miękkie sposoby oczyszczania jelita grubego
Oczyszczenie kefirem
Pierwszy dzień: wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).
Drugi dzień: wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.
Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).
Trzeci dzień: W ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).
Stosować dwa razy w miesiącu.

Oczyszczanie suszonymi owocami

Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g - wszystko to zemleć w maszynce do mielenia. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Pić wieczorem przed snem po l stołowej łyżce.
Kurację należy stosować jeden raz na trzy miesiące.

Oczyszczanie warzywami i owocami

1. Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.
2. Dwie pomarańcze obrać ze skórki na l – 2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem. Stosować przez 14 dni.
3. Dziesięć suszonych śliwek, wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę, śliwki zjeść. Następnie znowu zaparzyć 10 suszonych śliwek. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wodę wypić, śliwki zjeść.
Kurację stosować przez 10 dni.

str. 121-122
----------------------------------------

Po kuracji oczyszczającej powinno sie unikac słodyczy, mleka , niewłaściwego łączenia pokarmów.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 19:54   #19
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

ok, drugi dzien zbliza sie do konca, jest ciezko , powiedziałabym bardzo cieżko ale nalezy to podzielić przez 5 i wypierwiastkowac, ponieważ kompletnie nie mam silnej woli i dla mnie godzina bez jedzenia to juz jest duzy problem. Mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej bo przynajmniej beda różnorodne smaki - warzywka i ogórki kiszone które uwielbiam.

Dzis kupke robiłam chyba 5 razy przy czym informuje ze nie była to biegunka, wiec chyba dieta robi swoje....
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-09, 20:12   #20
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
ok, drugi dzien zbliza sie do konca, jest ciezko , powiedziałabym bardzo cieżko ale nalezy to podzielić przez 5 i wypierwiastkowac, ponieważ kompletnie nie mam silnej woli i dla mnie godzina bez jedzenia to juz jest duzy problem. Mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej bo przynajmniej beda różnorodne smaki - warzywka i ogórki kiszone które uwielbiam.

Dzis kupke robiłam chyba 5 razy przy czym informuje ze nie była to biegunka, wiec chyba dieta robi swoje....
łał ostatnie zdanie jest powiedzmy sobie ciekawe, bo gdyby była biegunka to zwykłe przeczyszczenie, a tak wygląda to na oczyszczanie...ciekawe i to już w drugi dzień
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 21:58   #21
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

mysle ze dieta działa tak jak powinna, i jutro będę mogła powiedzieć to samo. Jeżeli wszystko będzie szło tak jak powinno to co miesiac lub dwa będe powtarzała ta diętę i polecała innym
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 17:18   #22
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Jestem na diecie redukcyjnej juz jakies 2 miesiace i mam dobrze podkrecony metabolizm- jest sens robic takie 3-dniowe oczyszczanie jelit w moim przypadku? nie osłabi/rozreguluje mi to przemiany materii?? no i czy takie oczyszczanie nie ma wplywu na przyswajanie sie tabletek anty? (biore zawsze o 22.00)
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 09:59   #23
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

pierwsze pytanie przemilcze bo nie wiem jak wygląda dieta redukcyjna, natomiast drugie pytanie dotyczące pigułek - moim zdaniem nie, dieta jest delikatna, jesz coś wiec twój układ trawienny działa, pigułka żółądka normalnie wchłonie się przez układ naczyniowy, o to nie musisz się martwić.

W ja już po diecie, dzis jakies lekkie śniadanko by sie przydało, a ja tu mam ochote na jajka gotowane na miekko z majonezikiem i bułka z masełkiem
Ogólnie uwazam, ze dieta jest udana, wczoraj również pare razy byłam w kibelku i to nie z biegunka. Wczoraj też juz było duzo łatwiej bo pojawiały sie różnorodne smaki.
Polecam diete - w moim przypadku sie świetnie sprawdziła!
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:21   #24
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
pierwsze pytanie przemilcze bo nie wiem jak wygląda dieta redukcyjna, natomiast drugie pytanie dotyczące pigułek - moim zdaniem nie, dieta jest delikatna, jesz coś wiec twój układ trawienny działa, pigułka żółądka normalnie wchłonie się przez układ naczyniowy, o to nie musisz się martwić.

W ja już po diecie, dzis jakies lekkie śniadanko by sie przydało, a ja tu mam ochote na jajka gotowane na miekko z majonezikiem i bułka z masełkiem
Ogólnie uwazam, ze dieta jest udana, wczoraj również pare razy byłam w kibelku i to nie z biegunka. Wczoraj też juz było duzo łatwiej bo pojawiały sie różnorodne smaki.
Polecam diete - w moim przypadku sie świetnie sprawdziła!
a jak na wadze?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 11:45   #25
agusiencja
Rozeznanie
 
Avatar agusiencja
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 592
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Oj przeczytałam fragment podany przez carolinascotties i stwierdzam, że muszę to zrobić!
Mam dopiero 15 lat, a moje problemy jelitowe powodują, że załatwiam się często raz na 1-2 tygodnie! Po za tym, na nic się nie zdają śliwki, siemię lniane, czerwone herbaty, activie, i inne "skuteczne" udrażniacze... kreta by wlać do tych moich jelit i by nie pomogło
tylko jak mam skorzystać z podanej diety, skoro mam szkołę? Jeśli dieta zadziała to sie obkupkam w niej.......chyba muszę poczekać na jakiś długi weekend
__________________

agusiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 00:43   #26
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
a jak na wadze?

nie mam wagi w domu
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:37   #27
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
a jak na wadze?
U mnie 3 kg mniej przez te 3 dni
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:44   #28
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
nie mam wagi w domu
rozumiem

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
U mnie 3 kg mniej przez te 3 dni
a teraz jaka dieta? redukcyjna, utrzymanie?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:48   #29
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość
a teraz jaka dieta? redukcyjna, utrzymanie?
Redukcyjna, na 1200-1500 kcal mniej węgli i cukrów, a więcej białka i warzywek
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:54   #30
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Redukcyjna, na 1200-1500 kcal mniej węgli i cukrów, a więcej białka i warzywek
No to jeżeli nie będzie większych grzechów, a mniejsza waga utrzyma się to znak, że się oczyściło
Gratuluję!
Sama bym spróbowała, ale nie jem pieczywa, a tak są suchary...
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 16:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.