uszkodzona łękotka i wiązadła krzyżowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-29, 17:30   #1
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Unhappy

uszkodzona łękotka i wiązadła krzyżowe


Przejdę od razu do setna sprawy.
W sobotę mój TŻ na meczu uszkodził sobie wiązadła i łękotkę.
Ortopeda zalecił okłady z lodu, lekkie ćwiczenia, no i rzecz jasna orteza, a przez 10 dni wspomaganie się kulami. Za 6 tyg. do kontroli. Za tydzień, czyli 2 tyg. od tego feralnego zdarzenia planujemy wyjazd do Chorwacji. Hotel zarezerwowany, wszystko dopięte na ostatni guzik i teraz ten"psikus".
Jest pewne, że w razie ew. wyjazdu TŻ będzie musiał się oszczędzać, ale czy taki "wyjazd" może pogorszyć sprawę ? Czy nie ma powodów do obaw? A może lepiej zostać w domu ? Nie chcę wyjść na zołzę i go na siłę wypychać, bo rzecz jasna jego zdrowie najważniejsze... Co o tym sądzicie, może ktoś z Was przez to przechodził? Od tygodnia widać progres, ale puki co "delikatny"

Edytowane przez mmari
Czas edycji: 2013-08-29 o 18:37
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 07:50   #2
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: uszkodzona łękotka i wiązadła krzyżowe

Mój brat również uszkodził sobie więzadła na meczu ale nic z tym nie robił. Po ok 2 miesiącach ból ustał ale pozostał dyskomfort w kolanie i jakiś czas temu poszedł do lekarza. Po rezonansie wyszło częściowe zerwanie więzadeł w jakiejś tam części i szykuje się artroskopia.

Z tego co wiem to raczej nie przestanie go szybko boleć. A zapewne nie ma częściowego zerwania tylko całościowe skoro musiał od razu dostać kule do chodzenia. Także chyba lepiej odpuście sobie wyjazd bo tylko się namęczy..

Raczej nic sobie by nie uszkodził bo gdzieś wyczytałam, że po zerwaniu więzadeł zabieg powinno się robić dopiero po jakimś czasie (2 miesiące? - nie pamiętam) także to nie jest jakaś pilna sprawa, tylko wiadomo - ból potrafi odebrać przyjemność z wyjazdu. Ale to już porozmawiaj z TŻ
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:15   #3
iamvegas
Wtajemniczenie
 
Avatar iamvegas
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 531
Dot.: uszkodzona łękotka i wiązadła krzyżowe

kilka lat temu miałam naderwane więzadło. do przyjemności to z pewnością nie należało. przez prawie tydzień miałam usztywniony staw i chłodne okłady + absolutny zakaz obciążania stawu (który potraktowałam trochę z przymrużeniem oka). jako, że jednak nie mogłam się powstrzymać przed łażeniem, po tygodniu kolejny raz wylądowałam na izbie przyjęć i tym razem już posłuchałam uważniej zaleceń lekarza
ortopeda uprzedził, że tego typu kontuzje lubią się za człowiekiem ciągnąć (i faktycznie, zauważyłam, że miał rację). radzę to dobrze wyleczyć i wyjazd jednak odpuścić. w ten sposób TŻ może sobie oszczędzić ewentualnych nieprzyjemności zarówno w trakcie wyjazdu jak i później.
__________________
"You can't find the truth, you just pick the lie you like the best."

Marilyn Manson
iamvegas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:21   #4
Gacia25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: uszkodzona łękotka i wiązadła krzyżowe

Jeżeli nie będzie się przeciążał to nic mu nie grozi. Ludzie pracują z pokręconymi kolanami (co jest oczywiście błędne). Prawda jest tak, że leżenie i nic nie robienie cały czas też nie wpływa dobrze na taką sytuacje.

Wiadomo pierwszy okres trzeba przewegetować, ale potem trzeba się też trochę poruszać, bo nie ma nic gorszego niż zastane nogi.
Gacia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.